Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

V te preračune in iz njih izhajajočo max. obremenitev je vključen t.i. faktor varnosti, ki je pri dvigalih mislim da 8, torej naj bi žica zdržala osemkrat toliko. Tudi pri kufrih je tako, seveda bo zdržal več ampak če se ti kaj zgodi oz. komu drugemu zaradi tvojega kufra, ki bo odletel, bo tako: če bo teža nad predpisano najebeš ti, drugače pa proizvajalec....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...iz tega sledi, da ne smes montirati top case-a in nosilca, kaj sele da bi kaj dal noter. tistih 5 kg je premalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak proizvajalec tega ne garantira, v tem je point. Meni tud ni odletel, ko sem se s polno naloženim (cca. 10 kil) vozil 180+, če pa bi, bi vedel, da sem kriv sam in ne kufer....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tud piše max 120 km/h, jaz ga gonim 150-180km/h pa je še zmeraj gor.

Ampak proizvajalec tega ne garantira, v tem je point. Meni tud ni odletel, ko sem se s polno naloženim (cca. 10 kil) vozil 180+, če pa bi, bi vedel, da sem kriv sam in ne kufer....

noben ni rekel, da se ne da. ali da ne bo drzalo. govorimo samo o dejstvih, kaj bi po proizvajalcevo naj.

se fakt:

na givi maxia 50 (star ca. 8 let) so se utori, kjer zagrabijo stifti nosilca, konkretno povecali (upam, da vsak ve, kako izgleda spodnji, nalezni del kovcka; vecinoma so to samo plasticni utori v dnu). kovcek sem lahko brez neke sile vertikalno premikal za ca. 5 mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noben ni rekel, da se ne da. ali da ne bo drzalo. govorimo samo o dejstvih, kaj bi po proizvajalcevo naj.

se fakt:

na givi maxia 50 (star ca. 8 let) so se utori, kjer zagrabijo stifti nosilca, konkretno povecali (upam, da vsak ve, kako izgleda spodnji, nalezni del kovcka; vecinoma so to samo plasticni utori v dnu). kovcek sem lahko brez neke sile vertikalno premikal za ca. 5 mm.

Prišraufaj na podlago z "durh" šraufi, da ga kdo za tabo ne faše v glavo :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...na vse kufre--top-case sem skozi dno še dodatno dal en šrauf malo večjo podložko in skoz zašraufu ..ponavadi dal kr metuljček matico za lažje odršraufat....pa nekako drži tud pr večjih hitrostih zaenkrat.....cca 25-30kg...testiral zadnji vikend nazaj grede iz hrvaške ko je bil pouhn šunke :naughty: pa :krneki: ..!!

..do sedaj na vseh motorjih in ostalih enoslednih vozilih imel tako pa drži-drži.. :unsure:

l.p.MAX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišraufaj na podlago z "durh" šraufi, da ga kdo za tabo ne faše v glavo :wacko:

1. vem.

2. ne vozim vec s top-case.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva dni nazaj , sem pri Lojzu nabavil tole zadevico post-5391-1240559248.png in nato doma z žalostjo ugotovil, da je vse skupaj plastika.

Ker plastiki ne zaupam preveč, me zanima, če se komu sanja, kje bi kaj podobnega lahko dobil v kovinski izvedbi. Rabim pa za pritrdit na zgornji kufer in potem kaj privezati gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva dni nazaj , sem pri Lojzu nabavil tole zadevico post-5391-1240559248.png in nato doma z žalostjo ugotovil, da je vse skupaj plastika.

Ker plastiki ne zaupam preveč, me zanima, če se komu sanja, kje bi kaj podobnega lahko dobil v kovinski izvedbi. Rabim pa za pritrdit na zgornji kufer in potem kaj privezati gor.

Če poš plastiko vijačil na plastiko nebo nič narobe. Spusti vedno najšibkejši člen, in če bo to ravno ta plastika nisem ziher :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če se komu sanja, kje bi kaj podobnega lahko dobil v kovinski izvedbi...

poskusi v merkurju, bauhausu, mogoče impos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jem šel pa v soboto v Lučnik po Kappo 52l. Dal 100€, kot piše v prejšnih postih. Sem moral kupiti pa tudi nosilec, ker tisti ki sem ga že imel na motorju, ni bil monolock.

Možakar prijazen, ko sem videl da mi ne bo zneslo priti do njega preden zapre trgovino sem ga poklical in ga prosil če me lahko počaka. Me je počakal (pol ure). Po telefonu sem se lomil z mojo italijansko latovščino, ko sem prišel tja pa možakar začne slovensko, tako da ni bilo nobenega problema.

PS: V kovčku pa piše MAX load 10kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se v to trgovino splača iti tudi po stranske in tanktorbe.Na hitro moram kupiti tanktorbo,pa me zanima kakšno mnenje o tisti izvedbi kjer montiraš samo nosilec na tank in se potem torba le zatakne.Verjetno je še najbolj praktično v primerjavi z zamudnimi pasovi ali opraskanim tankom pri magnetih.Kje bi najbolj ugodno dobil torbo neke srednje velikosti,pa da ima na vrhu prozoren žep za navigacijo ali GSM?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se fakt:

na givi maxia 50 (star ca. 8 let) so se utori, kjer zagrabijo stifti nosilca, konkretno povecali (upam, da vsak ve, kako izgleda spodnji, nalezni del kovcka; vecinoma so to samo plasticni utori v dnu). kovcek sem lahko brez neke sile vertikalno premikal za ca. 5 mm.

Meni je isto pri 5 let starem kufru/nosilcu. Kaj si naredil - si zadevo kako 'pofixal', ali si menjal kufer?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je isto pri 5 let starem kufru/nosilcu. Kaj si naredil - si zadevo kako 'pofixal', ali si menjal kufer?

Iz "rost fraj" materiala narediš eno ploščico in jo na nek način pritriš zraven, da fixiraš reč pa je! Jz sm še vse nosilne sisteme moral ojačevati, saj original je vedno narejen res za tistih 10kg ali koliko piše! Sam sem ojačal vse, tako ploščo, kot nosilce, kot povečal luknje, vrezal nove navoje in dal večje šraufe, matice na obe strani...

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

zanima me kje kupujete nosilce za zadnji kovček? Imam pa hornet 900 (če slučajno leži cel zaprašen komu v garaži)... :D

Živjo !

Imam Hondo hornet 2003 (600). Nosilce sem naročil s ploščo komplet od Givi pri Mauri v Lucenicu pri stari Gorici...

Pride stat 75 eur komplet z vsem. Pri nas pa stane komplet cc. 110 eur.

Kovček Kappa 52literski črn te pride 100 eur, pri nas 177 eur v LJ.

Za 170 eur mi obljublja prodajalec kovček Givi 55litrski najnovejši v sivi barvi za 170 eur.

Od kappa sive barve 52 literski pride 150 eurov.

Lp,

Goran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se v to trgovino splača iti tudi po stranske in tanktorbe.Na hitro moram kupiti tanktorbo,pa me zanima kakšno mnenje o tisti izvedbi kjer montiraš samo nosilec na tank in se potem torba le zatakne.Verjetno je še najbolj praktično v primerjavi z zamudnimi pasovi ali opraskanim tankom pri magnetih.Kje bi najbolj ugodno dobil torbo neke srednje velikosti,pa da ima na vrhu prozoren žep za navigacijo ali GSM?

LP

Stranske tank torbe so tud zelo ugodne. Če te zanimajo mehke stranske torbe in pa tank torba v isti izvedbi oz. iste serije ti priporočam tele:

http://www.motostorm.it/scheda_prodotto.as...mp;pagmen=borse

Te torbe se da montirat tudi brez strankih nosilcev, ker zraven dobiš še paske za pritrjevanje. Če te pač motiu estetika kovinskih nosilcev , se da tud brez njih. Je ap odvisno od motorja. Naprimer pri hornetzki k jo mam je avzpuh visoko dvignjen in tam zna bit problem. Če je brez nosilcev je treba pač poskrbet, da se zelo dobro pričvrsti s trakovi ki pridejo zraven da se torbe nebi premikale med vožnjo in ogrožale varnost.

Te te pridejo 90 eur pri njemu.

Za tank torbo v isti izvedbi (jo imam jaz in je ful dobra, zgornji del je tud snemljiv in ga lahko maš kot nahrbtniček, lahko tud celo torbo kot nahrbtnik, pod zgornjim dleom pa maš potem prozoren žep kjer lahko daš not zemljevid alpa gsm + gps. Jaz amm not gsm + gps modul in je super) Ful se expandira torba in ma veliko predalov. Ima spodaj magnetke ki dobro držijo in se lepo prilega na tank. Priporočam !!!

Ima tudi vse dodatne pasove za dodatno pričvrščevanje , čeprav azenkrat so magenti bli dovolj pr meni.

Link:

http://www.motostorm.it/scheda_prodotto.as...mp;pagmen=borse

Za ceno nevem ker sem dobil za darilo :)

Popravljeno . Popravil m4dj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ!

Kupujem Topcase kufer in rabem par informacij!

Najdu sem eno zlo pocen zadevo:

(spredi dejte avto . net) /_OPREMA/ad.asp?ID=2417349 pa me zanima, če kdo pozna zadevo? Kakšna je kej kvaliteta? Se splača vzet?

Druga zadeva:

Vidu sem, da ste kupoval od Kappe kufre pri Mauri v Lucenicu pri stari Goriciza za neke nizke cene :kva1: Kako ste naročil kufre? Na netu al po mailu? A je zraven kufra tud plošča?

Popravljeno . Popravil mihastopar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ!

Kupujem Topcase kufer in rabem par informacij!

Najdu sem eno zlo pocen zadevo:

(spredi dejte avto . net) /_OPREMA/ad.asp?ID=2417349 pa me zanima, če kdo pozna zadevo? Kakšna je kej kvaliteta? Se splača vzet?

Druga zadeva:

Vidu sem, da ste kupoval od Kappe kufre pri Mauri v Lucenicu pri stari Goriciza za neke nizke cene :kva1: Kako ste naročil kufre? Na netu al po mailu? A je zraven kufra tud plošča?

Jaz sem iz Nove Gorice tako, d ani problem. Skočim čez mejo 10 minut vožnje pa je. To soboto vzamem anročene nosilce s ploščo . 75 eur , pri nas cc 110 eur... Kufer bom pa verjetno uzel Givi maxima 55litrski najnovejši model, sive barve , ki me pride 170 eur tam. Ceneje kot to ne dobiš nikjer ... če računaš da je pr nas kappa 52 litrov črn 177 eur, v Italiji pa 100 eur ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je plošča zraven všteta pri 52 literskem kufru al jo je treba posebi kupet? K pomoje je plošča posebi. Pa ene 40€ ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je plošča zraven všteta pri 52 literskem kufru al jo je treba posebi kupet? K pomoje je plošča posebi. Pa ene 40€ ane?

Ploščo vsaj pr meni dobiš zraven nosilcev givi ki jih nabaviš kar v kompletu ko nabavjlaš nosilce za točno določen model motorja.

Torej nosilec s ploščo naprimer za hondo hornet pride 75 eur. Pri nas pa pridejo nosilci 65eur + plošča 40 eur cc. Tolk pride za mojega ko sm v LJ spraševal in je pogledal v katalog. Torej potemtakem naj nebi melo veze s kovčkom,,,, vsaj pri meni, ker je rekel prodajalec da rabim pač nosilce in zraven dobim še ploščo. Ko mam to dvoje potem se odločim katerio kovček uzamem . Nosilci Givi + plošča so kompatibilni s kovčki Givi ter Kappa. Oboje paše potem gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alora

Jaz sem za skupno 290€ nabavil maxio 55litrov plus nosilci plus plošča za mojga bandita v mb..

in sem navdušen nad uporabnostjo kovčka :) .. priporočam.. .včeri me je pralo eno uro skup, pa v kovčku niti kapljice vode :worship: , niti se ne pozna pri voznih lastnostih motocikla.. pa da ne govorim, da spravim 17" notebuk s torbo vred z lahkoto noter :naughty:

sem pa že preklinjal vijake.. tri dni po montaži pa eni 340 km turi čez pavličevo sedlo, jezersko in golico mi je že izpadel prvi vijak iz nosilca!! bemtiš sem klel... sem novega s tako ihto zategoval, da sem imbus zlomil..

zdaj pa vprašanje.. a obstaja kakšna zadeva, s katero bi zamazal vijake, da ne bi popustili, oziroma bi jih učvrstil, da ne bi popustili?

so že padale ideje o kakem sekundem lepilu, pa lakih za nohte, pa o stiskanju vijaka s kleščami, pa zatezne podložke so mi predlagali.. kaj pa vaše izkušnje, kaj se najbolj obnese v praksi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!