Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Jaz sem razmišljal o nabavi kovčka predvsem za spravljanje kombinezona in/ali čelade ko parkiram motor (in mi tako ni potrebno vsega vlačit s sabo-kar tudi ni vedno mogoče).

Kako je z varnostjo?

Pa koliko so sploh moteči ti kovčki pri sami vožnji (bral sem o vrtincih ipd.)?

hvala

Če hočeš spravit not celotno opremo, potem moraš kupiti 52L kufer, ker v manjšega ne bo šlo. Varnost....ah, saj veš kovček je zaklenjen na motor oz. na nosilec kufra, vandar ti lahko nekdo odšraufa tudi celoten nosilec, če si ga močno želi. :whistle: Saj veš kako je s tem....

Če pa misliš na varnost pri sami vožnji, pa po moje ta ni tako vprašljiva. Sam imam Kappa K52 in ga pri vožnji čutim, vendar pa ni moteč. Manj ga čutiš pri vožnji v dvoje, zaradi aerodinamike. Je pa uporabna stvar, še posebej če se ustavljaš po mestih in notri pustiš čelado itd...

LP, dober nakup .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brskam po solati na kompu, pa sem našel načrt za ploščo-nosilec za GIVI ali kappa kovčke. Dimenzije štimajo 100 % sam sem dal napravit - lasersko izrezat 4 take plošče in vse uporabil za razne kufre ( K 75 3x)

Poleg te plošče se rabi še pritrdilni material , ki se dobi pri Lojzu za cca 7 €

srec_detajl.doc

Slikco imam tudi v DWG formatu pripravljeno za laserski izrez. Če kdo rabi naj me PM-ja

Tule se pa vidi, kako je to zgledalo na K 75 RT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo!

Razmišljam o nakupu stranskih torb,pa me malo zanimajo vaše izkušnje in pritožbe.V Italiji sem gledal od Givija za 130 €,pa tudi na luisu sem vidu zanimive,sam kaj ko ne zastopim nič nemško :blush: (mimo grede,a se da naročit pri njih robo in da ti jo pošljejo domov-izkušnje,kvaliteta,zanesljivost :hmm: ) mogoče veste za kake druge znamke.

LP Pek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Razmišljam o nakupu stranskih torb,pa me malo zanimajo vaše izkušnje in pritožbe.V Italiji sem gledal od Givija za 130 €,pa tudi na luisu sem vidu zanimive,sam kaj ko ne zastopim nič nemško :blush: (mimo grede,a se da naročit pri njih robo in da ti jo pošljejo domov-izkušnje,kvaliteta,zanesljivost :hmm: ) mogoče veste za kake druge znamke.

LP Pek

Dobre in poceni so Wintex tekstilne torbe, velikost ene torbe je cca. 25l, so vodotesne in precej robustne, zraven dobiš še prevleke za dež. Pritrdijo se z dvema pasoma na ježka in vrvicami, samo jaz sem za njih naknadno izdelal še nosilce da držijo torbe torbe stran od izpuha, čeprav se malo dotikajo ko so polne, do sedaj še ni bilo nobenih sledi o kakršnihkoli deformacijah zaradi toplote. Edino kar pogrešam je varnejše zapiranje, samo jeb*ga, pač ni to kovček s ključavnico :)

Dobiš jih lahko <a href="http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/oprema/oglas.asp?ID=2162628" target="_blank">TU</a>

Tako pa izgledajo na motorju (XT 350):

post-7348-1219942740_thumb.jpg post-7348-1219942984_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jegrmajstr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro, ne morem več popraviti posta...

Torbe lahko dobiš v moto centru Pro Motor v Drešinji vasi pri Celju, tu je link: http://www.avto (pika) net/2004/oprema/oglas.asp?ID=2162628

Popravljeno . Popravil jegrmajstr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

jaz že vrsto let uporabljam kappa48 na njem imam še "roštil"za pričvrstitev šotora in spalke v kufr pa zbašem terarest podmetač,šlape in pa ostalo šaro brisače,.. če grem za več dni potem uzamem še tank torbo in jo nafilam z oblačili.

dolga leta nazaj sm uporabljala givi 52,sam nisem bila preveč zadovoljna ker pokvari izgled motorju ter zna biti moteč zaradi zračnega upora v vožnji solo.

največ se vozim brez kufra,da bi ga vozila seboj samo za to da lahko v njega potem zaklenem čelado mi je trapasto saj jo raje pripnem na klučavnico ki jo imaj skoraj večina motorjev.

ker pa mi je od motorjev ostalo še nekaj kufrov imam za prodat orginal za fz yamaha nosilec+plošča+kovček

ter kovček kappa 48 letnik 07

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker pa mi je od motorjev ostalo še nekaj kufrov imam za prodat orginal za fz yamaha nosilec+plošča+kovček

ter kovček kappa 48 letnik 07

in koliko bi hotla za kovček? a maš kašno slikco?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A še komu maxia FUL ropoče?

Ti fali kaka gumica na plošči? Na plošči so namreč 4 gumice, na katere se kovček nasloni in če ene nimaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....čez dno kufra zvrtaj v plastiko luknjo --nekje na sredini--skozi primeren šrauf--in privij z matico ali metuljček-matica ali kakorkoli že!! :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti fali kaka gumica na plošči? Na plošči so namreč 4 gumice, na katere se kovček nasloni in če ene nimaš...

Notri imam vse gumice. Pa še vedno ropoče, kot da bi ropotal tečaj ali pa zaklepni mehanizem :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Notri imam vse gumice. Pa še vedno ropoče, kot da bi ropotal tečaj ali pa zaklepni mehanizem :unsure: :unsure:

Potem ti bo kmalu "od"ropotal po moje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, danes sem se pri TC-ju zanimal za stranske torbe Givi t421. Lahko jih dobim pri njih za 240 EU. To se mi zdi drago, ker sem jih na spletu našel za manj. Ali mi lahko priporočate kakšno spletno stran, kjer ste v preteklosti že naročali in bili zadovoljni?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Notri imam vse gumice. Pa še vedno ropoče, kot da bi ropotal tečaj ali pa zaklepni mehanizem :unsure: :unsure:

Si siguren, da ti ne ropoce to kar mas v kufru, npr. kaksna kljucavnica itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si siguren, da ti ne ropoce to kar mas v kufru, npr. kaksna kljucavnica itd....

Ma ropoče tudi prazen kufer, takrat celo najbolj, ko ni nič obtežen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, danes sem se pri TC-ju zanimal za stranske torbe Givi t421. Lahko jih dobim pri njih za 240 EU. To se mi zdi drago, ker sem jih na spletu našel za manj. Ali mi lahko priporočate kakšno spletno stran, kjer ste v preteklosti že naročali in bili zadovoljni?

LP

A ni to nekam veliko?? Mene so tam prišle z nosilcem za torbe za FZ6 dobrih 170€?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni to nekam veliko?? Mene so tam prišle z nosilcem za torbe za FZ6 dobrih 170€?????

Jah, je drago ja. Drugje stanejo okoli 100 eu. Sigurno bi dobil cenejše torbe v Lojzu itd... a so mi te zelo všeč. Verjetno jih bom kar vzel, ko bo božičnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, je drago ja. Drugje stanejo okoli 100 eu. Sigurno bi dobil cenejše torbe v Lojzu itd... a so mi te zelo všeč. Verjetno jih bom kar vzel, ko bo božičnica.

Mene so te iste torbe prišle toliko... :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem računal in ugotovil, da v avstriji dobiš za cca 100EUR komplet tank torbo in zadnje stranske torbe. V ljubljani pa bi se dobilo givijevo tank torbo in stranske torbe za 160EUR. Sedaj me pa zanima ali je vredno dat teh 60EUR vec za givi (kufr zadi je majkemi). Mislim kake so kaj izkusnje s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam na kovčku nekaj kr očitnih risov-posledice prejšnjega lastnika,zanima me ali se da to popravit oz.kdo to dela?delajo to tudi na moto servisih?ali samo firme,ki se ukvarjajo z plastiko in podobnim?

lokacija mb!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem računal in ugotovil, da v avstriji dobiš za cca 100EUR komplet tank torbo in zadnje stranske torbe. V ljubljani pa bi se dobilo givijevo tank torbo in stranske torbe za 160EUR. Sedaj me pa zanima ali je vredno dat teh 60EUR vec za givi (kufr zadi je majkemi). Mislim kake so kaj izkusnje s tem?

Z Louisovim stranskim torbam (Motodetail) sem prevozil kar nekaj kmjev. Zadovoljen. Tako da....če ti pašejo tiste cenejše in če se ti zdi da so ok kvalitete, ne bi kaj preveč razmišljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Louisovim stranskim torbam (Motodetail) sem prevozil kar nekaj kmjev. Zadovoljen. Tako da....če ti pašejo tiste cenejše in če se ti zdi da so ok kvalitete, ne bi kaj preveč razmišljal.

Če se boš laže odločil, povem, da se popolnoma strinjam s Frip-som kar je tule gor napisal. Tudi jaz cca 50 K km z motodetail kovčki brez enega problema :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se boš laže odločil, povem, da se popolnoma strinjam s Frip-som kar je tule gor napisal. Tudi jaz cca 50 K km z motodetail kovčki brez enega problema :worship:

super hvala za vzpodbudo, bom se enkrat gor zapelal in vzel vse potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!