Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Suhi hvala.

Vidim da nisem natančno napisal... rabil bi bolj info o ojačanju itd za kovčke.

Nosilci mislim, da mi ne bodo povzročali toliko težav, kot "papirnat" aluminij od Alposovih kovčkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo da si bolj na kovčke ciljal ja, pa sm vseen hotu dat idejo, k si glih tko lepo prosil za njo :P Pa fajn uštimaj!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo da si bolj na kovčke ciljal ja, pa sm vseen hotu dat idejo, k si glih tko lepo prosil za njo :P Pa fajn uštimaj!

ajd

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=147281

Zdi se mi (ali pa slika zavaja), da si nosilcke postavil kar precej na zadek motorja (verjetno je pozicija tvojih stranskih kufrov drugačna kot na sliki?)

Jest pa sopotnica sva imela pri prejšnjem motorju kar nekaj težav zaradi preobteženosti zadnjega dela (prevečkrat po tazadnem, tut ovinki niso bili več taki kot bi mogl bit).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je precej zadaj ja, a moraš upoštevati, da ti novejši nakedi imajo malce drugačno konstrukcijo in se zadek večinoma konča že pred koncem gume (je guma tisto s čimer zadaneš v steno zadaj in ne luč) in zato tako grozno reč izgleda. Da bi jih dal bolj naprej pa ni bilo šans, če sm želel omogočiti lubici kolko tolko prostora za spodobno držo nog na že itak skopo odmerjenem prostoru.

Po zadnjem pa gre ja :P Pač v prvi pa drugi na odpiraš ravno na polno, ovinki so pa bili še vedno vrhunsko odpeljani, je pa res da je "balanca" pošteno potresavala, če sem jo popolnoma spustil. Davek pač, a je vredno :boobies: Čez ALU kovčke ga pa itak ni, ko jih 1x maš jih ne daš zlepa ne!

Še ena slika, če si boš morda lažje predstavljal

post-14218-0-89443700-1291829684_thumb.jpg

pa še ena, sm jo glih najdi, da boš vidu kje se zadek normalno konča.

post-14218-0-58697900-1291830003_thumb.jpg

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Da bi jih dal bolj naprej pa ni bilo šans, če sm želel omogočiti lubici kolko tolko prostora za spodobno držo nog na že itak skopo odmerjenem prostoru.

Priznej, da ti je tvoja zrisala načrt, kje so kufri.

Njene noge menda niso naravnost dol na tačkah, so pokrčene, rata še kr neki placa med nogam in kufri.

Si lepo zrihtal in naredil motor praktičen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznej, da ti je tvoja zrisala načrt, kje so kufri.

Njene noge menda niso naravnost dol na tačkah, so pokrčene, rata še kr neki placa med nogam in kufri.

Si lepo zrihtal in naredil motor praktičen.

Priznam :yea1:

Jz sm gruntal takole - vzamem njen škorenj in ga posadim na stopalko s kljunom škornja (prsti). Pogledam kje je peta škornja + 2cm in tam se lahko kovček začne. Tolko prostora mora pač imet, ker res ni luštno sedet po cele dneve tam zadaj, pa da ne bo slabe vole, ker bo lahko imela samo v enem položaju noge, se je pač treba potrudet :) Pa smo se. Sicer pa placa ohoho, problem je samo v tej najnižji točki, kjer je njen škorenj. Sicer pa je TALE tema kr plodna kar se ustvarjanja tiče.

Hvala, ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne mojemu jih niti pod razno ne bi gor stavla. to so taki babji kufri. in ker jih težko nosimo majo še koleščka :P. sej pravim mi mamo givije. jst pa če bom mela kdaj hornetko bo mela pa verjetno torbe pa un saddlebag. ma ideja res ni tolko napačna. midva sva se kr matrala z nošenjem teh kufrou, sploh jst k glih da ta velik kurf nesem, bi mi ta koleščka prou pršla. sej pravim so jih meli v moto.si pa me je matral firbec kaj je to za ena reč. je pa mišljeno bolj kot zanimivost, taljanči bojo pa verjetno si kakega roza na motor dali, če bo tisto leto to glih in barva :-), če v roza hlačah hodijo...

Tule bi pa pasal!?

post-7865-0-48421500-1291833785_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa še vse lastnike Alposov sprašal po njihovih izkušnjah... temo poznam in večino odgovorov tudi, vendar glede na to, da se sam spuščam v omenjeno nadgradnjo, bi rad "posrkal" še zadnje detajle, koristne nasvete... morda kdo podpre še s kako fotko.

Vse o Alposih maš v tejle temi ne vem, če je še kaj za dodat. Peter AKA Putnik se je lotil sistema DIY in dokazal, da zadeva zdrži pot okoli ljube zemljice. O kovčkih na strani 7, da ne boš preveč iskal.

lp MiNa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Na Hondi CBF 1000 (ABS), letnik 2006 imam nameščene originalne Hondine bočne kovčke. Problem se je pojavil, ker nameravam namestiti centralni kovček Givi Maxia E55 (ker je vsaj enkrat cenejši od originalnega). Že dva dni brskam po netu in nikjer ne dobim nosilcev, za omenjeni kovček,ki bi bili kompatibilen z originalnimi nosilci stranskih kovčkov. Zasledil sem, da se da z manjšimi "modifikacijami" nosilce za Hondo CBF 500/600/1000 (260FZ-KZ260) prilagodit originalnim bočnim nosilcem, vendar brez uporabne razlage.

Vsak nasvet je dobrodošel. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

mene pa zanima če bi mi kdo lahko kak šotorsk kril (JNA) zrihtu ?

pripravljen sem odšteti tudi nekaj € :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dolge ture so stranski potovalni kovčki še kako pomembni. Nekatere znamke ponujajo svojo opremo. Kot na primer BMW. Tu ni dileme - boljših kovčkov za Bmwje ni.

Pri drugih originalih sem prebral že marsikatero pikro na račun kvalitete in praktičnosti (jomaha). Profesionalci izbirajo med ZEGO, Turratech in Wunderlich. Verjetno so

še druge kvalitetne znamke. Ali lahko verjamemo, da je drežje boljše? Najlaže se zanesem na osebne izkušnje dolgoprogašev. Tu jih ne manjka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dolge ture so stranski potovalni kovčki še kako pomembni. Nekatere znamke ponujajo svojo opremo. Kot na primer BMW. Tu ni dileme - boljših kovčkov za Bmwje ni.

Pri drugih originalih sem prebral že marsikatero pikro na račun kvalitete in praktičnosti (jomaha). Profesionalci izbirajo med ZEGO, Turratech in Wunderlich. Verjetno so

še druge kvalitetne znamke. Ali lahko verjamemo, da je drežje boljše? Najlaže se zanesem na osebne izkušnje dolgoprogašev. Tu jih ne manjka.

Kot si že sam ugotovil, vedno je najbolje kupit original, seveda so precej dražji kot od konkurence.Če neboš kupil originalnih bi ti jaz svetoval še znamko Givi in mogoče Kappa, ki paše tudi na Givijeve nosilce.

Ps;do spomladi imaš dovolj časa in malo primirjaj:cene,obliko,barve itd. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni

mene pa zanima če bi mi kdo lahko kak šotorsk kril (JNA) zrihtu ?

pripravljen sem odšteti tudi nekaj € :D

lp

Pejt na bolšjaka , tam majo dovolj te robe !trance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Je mogoče že kdo nabavo ta kit, oziroma če se je kdo loto izdelave doma??

Prosim za kakšen nasvet, do sezone še je nekaj časa.

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo!

Mene pa zanima če se da montirati nosilec za stranske kovčke Givi tudi brez nosilca za zadnji kovček.Na moji Fazerki FZ6 imam originalni zadnji nosilec pa sem nekje pobral da se stranski nosilec pritrdi na zadnjega,ali to drži?Ker če zadnji ni Givi potem ne bi šlo skupaj.Nimam nikjer v bližini možnosti da bi pogledal.

Kje trenutno so kakšne ugodne cene za stranske kovčke,ali se splača iti pogledat čez mejo.Lučenik pri stari Gorici ali tam nekje?

LP Toni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa zanima če se da montirati nosilec za stranske kovčke Givi tudi brez nosilca za zadnji kovček.Na moji Fazerki FZ6 imam originalni zadnji nosilec pa sem nekje pobral da se stranski nosilec pritrdi na zadnjega,ali to drži?Ker če zadnji ni Givi potem ne bi šlo skupaj.Nimam nikjer v bližini možnosti da bi pogledal.

Kje trenutno so kakšne ugodne cene za stranske kovčke,ali se splača iti pogledat čez mejo.Lučenik pri stari Gorici ali tam nekje?

LP Toni

Za pritrditev nosilcev za stranske torbe od givija nisem rabil zadnjega nosilca. Bile se priložene neke podložke...

ps: nosilce z vsem pritrdilnim sranjem za nekaj € prodam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pritrditev nosilcev za stranske torbe od givija nisem rabil zadnjega nosilca. Bile se priložene neke podložke...

ps: nosilce z vsem pritrdilnim sranjem za nekaj € prodam...

koliko € želiš zanje? poznam en par, ki to kupujeta.

javi, lahko tudi zs.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslon za maxio dam za par pirov v protivrednosti, oz. po dogovoru. :kva2: :kva2:

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Isti kovčki :notworthy: na dveh različnih motorjih. Monokey (kot btop) so sicer kot model že malo v letih ampak so kvalitetni in trdni.

post-7865-0-82062400-1301076612_thumb.jpg

post-7865-0-58085600-1301076623_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če kdo rabi: komplet GIVI kovčki, z nosilci - UGODNO -50%:

E52 Maxia + E41 Keyless

avto-pika-net/_OPREMA/ad.asp?ID=4705920

post-7081-0-09271700-1301936731_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil e_boy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

zanima me vaše mnenje oziroma predlogi kako nekako zaščititi stranske kovčke pred praskami in odrgninami, ki nastanejo ali od sopotnika ali od voznika.

Nekak mi ne diši vsako sezono na novo barvat stranski kufrov, nekaj podobno foliji ali kaj podobnega sem imel v mislih..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!