Skoči na vsebino

Stranski Alu kovčki


Zdrawc

Priporočene objave

Najprej moram motor nabavit potem se bom pa malo bolj začel s kufri obremenjevat. Če bo tako bom cele naredil sam, ker imam to možnost in, ker so zime tako dolge...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno vozim takšne Alu kovčke 1,2mm (imajo) Alpos oznake namesto Daerr. Obnesejo se BP pa še cena je bla :worship:.

Po katakogu so tile Zega iz 1,5mm Alu pločevine težji 30dag cena pa 2+krat.

Izdelava doma se izplača le, če ti velikost "standardnih" nikakor ne ustreza in imaš pri roki material in seveda tudi primerno orodje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A bi lahk tisti, ki ste gor limali fotke motorjev z alposovimi alu kovčki še povedali, kolk litrske kufre mate gor? 36? 41?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alposi na 1150 in 1200. 1200 ima enega velikega (desni) in srednjega (levi). Tule na poti v Gruzijo

post-7865-127686606419_thumb.jpg

post-7865-127686617757_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na oko skoraj ni razlike, kar se širine tiče. Jaz rabim za varaderota, pa se nekako nagibam k srednjim, 36 litrov.

Mi lahko še kdo priporoči, kdo bi mi lahko izdelal nosilce, tiste ki se pritrdijo na kovček; na motorju že imam givi-jeve?

Tnx!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na oko skoraj ni razlike, kar se širine tiče. Jaz rabim za varaderota, pa se nekako nagibam k srednjim, 36 litrov.

Mi lahko še kdo priporoči, kdo bi mi lahko izdelal nosilce, tiste ki se pritrdijo na kovček; na motorju že imam givi-jeve?

Tnx!

Jaz imam tud na vari 36l in so čist ok,sama širina je dober meter,sicer nekaj cm več ampak ni panike. Nosilce na samih kovčkih sem si izdelal sam ni noben bav-bav,če le imaš nekaj orodja doma. Moraš pa vsekakor notranjo stran kovčkov na katero nameravaš montirat nosilce ojačat. Mal prebrskaj temo je veliko napisanega in tudi jaz sem zase našel rešitev ravno za alposove kovčke tukajtrance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi lahk tisti, ki ste gor limali fotke motorjev z alposovimi alu kovčki še povedali, kolk litrske kufre mate gor? 36? 41?

Alu Alpos 41l, montirana na originalne nastavke za kovčke BMW.

Za tako montažo sem se odločil, ker:

- na motorju so bili nosilci, ki sem jih hotel izkoristiti

- po odstranitvi ne ostane nobenih odvečnih primarnih nosilcev

- širina je čez vse je 96 cm!!!

Ja, bilo je nekaj dela, vendar več kot odlično služijo svojemu namenu.

alp02.jpg

alp01.jpg

alp03.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo :worship:

Tole je eden izmed lepših izdelkov v tej temi.

Moram pa pohvalit tudi inovativen način pritrditve z povezavo obeh kovčkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nice!

Naslednji teden jaz zmontiram moje čudo gor, pa bom tudi pokazal solidno in ugodno rešitev na mal drugačen način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obljuba dela dolg - končno tudi jz samo še 1h do končane verzije mojih nosilcev. Je kr zamudno delo to, če želiš orenk, lepo in za nekaj let naredit, tako da če res nimate drugega hobija potem se lotite tega posla, sicer je pa 150€ do 200€ kolikor pridejo nosilci zelo malo, saj med delom res ne smeš pomisliti kolko ur si že porabil hehe :P

No sedaj zadeva na mojem mopedu zgleda takole - danes slikano celo s fotoaparatom, zato malo kvalitetneje:

post-14218-127754941129_thumb.jpg

post-14218-127754951163_thumb.jpg

post-14218-127754960609_thumb.jpg

No če torej kdo kaj takega v naslednjim mesecih zagleda na cesti naj pocuka za rokav pa spijemo eno pivo :boobies:

post-14218-127754970255_thumb.jpg

ajd

p.s.: Če koga zanima kaj o nosilcih naj kr vpraša, če pa kaj o Trax kufrih naj pa počaka en mesec, takrat bo precej objektivno, zaenkrat bi jih preveč hvalil, k so pa tak lepi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mudel! Skor goldvinga naredu!! :)

Traxi so kr kul, merki samo ko jih odpiraš in če maš kej na vrhu naloženo na pokrovih da se ti pokrov kontra ne odpre. Men se je to nardil in mi je steno pri pantih skrivilo. Sicer sem zdej nazaj poravnal ampak mi pa zdej vodo puščajo. Rešitev je varovalka ki preprečuje kontra odpiranje pokrova. Zmerno lahek poseg.

Ma mogoče kdo idejo kako bi poštudiru kje voda notr teče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mudel! Skor goldvinga naredu!! smile.gif

Traxi so kr kul, merki samo ko jih odpiraš in če maš kej na vrhu naloženo na pokrovih da se ti pokrov kontra ne odpre. Men se je to nardil in mi je steno pri pantih skrivilo. Sicer sem zdej nazaj poravnal ampak mi pa zdej vodo puščajo. Rešitev je varovalka ki preprečuje kontra odpiranje pokrova. Zmerno lahek poseg.

Ma mogoče kdo idejo kako bi poštudiru kje voda notr teče?

pogledaj, če ti ni gumice stisnilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mudel! Skor goldvinga naredu!! smile.gif

Ma mogoče kdo idejo kako bi poštudiru kje voda notr teče?

Vsak del zase potopi v banjo do roba kovčka ali pokrova. Če je do tam vse diht, potem je tesnilo pokrova(pretegnjeni panti!).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mudel! Skor goldvinga naredu!! :)

hehe, kaki Goldwing, to ti je FZ1 Touring edišn, kdo še rabi goldwinga, če ma lahk neki tako lepega :P Pa sploh ne morš verjet, kok se odlično pelje ko je polno naložen. Sm naložu bočne kufre kr pošteno, pa ni zaznane skor nobene razlike, ovinki še vedno odlično držijo, guma gladko do roba, občutek je odličen, nič ne "piga", do ene 160km/h kolk sm na hit probu je blo vse odlično. Je pa res, da mi moped zaradi top-case trese od 60km/ do 80km/h, pa kdo bi se sekiru, samo da lahko končno gremo na pot :boobies:

Traxi so kr kul, merki samo ko jih odpiraš in če maš kej na vrhu naloženo na pokrovih da se ti pokrov kontra ne odpre. Men se je to nardil in mi je steno pri pantih skrivilo. Sicer sem zdej nazaj poravnal ampak mi pa zdej vodo puščajo. Rešitev je varovalka ki preprečuje kontra odpiranje pokrova. Zmerno lahek poseg.

To si reku že ja, ma ni mi še uspelo tega zrihtat, mam pa v planu za naslednje hobi vikende, tako da bo zaenkrat treba bit malček bl pazljiv.

Kako preverit kje spuša - jz bi not nalil kakšen liter vode pa okol obrnu, pa malce nagibal kufer levo desno in slej ko prej ma da se pojavi kaplca, evo ga :)

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Če kdo rabi bi js pa moj prjatu komot nrdila kufre za moped(aluminij, pleh..)

Tko da če kdo rabi naj kar PM pošlje in se use zmenimo, cena je pa seveda dosti nižja kot od novih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alposi so sigurno glede na ceno še vedno BEST BUY. Moji jih imajo na "križu" cca 35kkm. Viseli so na KLE-mpu in sedaj na Juncu. Levi in desni kovček sta že doživela zemljo brez omembe vrednih poškodb. KLE-mpo na pumpi se je ulegu medtem ko sem jaz plačeval gorivo. Junc pa v Romuniji po kaskaderski predstavi pred gostilno :slap:. Vse kar sem popravil glede na orginal sem notranjo stran pritrditve ojačal z 1,5mm debelo pločevino (malo polistaj temo tu nekje so slike). Nosilci pa na obeh motorjih DIY za ceno par :kava: in :beer2:.

ps, Robyy a že maš kej narjenga? dej nalimi kako sliko!

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem da ti funkcionirajo in super da je tako, pa naj še čim dal :) . Jz samo pravim, da če za 500€ dobi 2x Trax + nosilci se to splača vzet, ker je res OK cena.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem da ti funkcionirajo in super da je tako, pa naj še čim dal :) . Jz samo pravim, da če za 500€ dobi 2x Trax + nosilci se to splača vzet, ker je res OK cena.

ajd

vsekakor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz samo pravim, da če za 500€ dobi 2x Trax + nosilci se to splača vzet, ker je res OK cena.

ajd

Živ, sem gledal prejšne poste pa nikjer nisem zasledil, kje se da dobiti to za to ceno

???

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah kaj pa vem.....jaz imam Alpos, moja Zego pa je razlika v kvaliteti prav tolikšna kot je razlika v ceni.

Če bi še enkrat kupoval ....definitivno Zega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ, sem gledal prejšne poste pa nikjer nisem zasledil, kje se da dobiti to za to ceno

???

LP

LINK

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bom preveč hvalil Alpos, ampak če sem malce lokal patriota, so to vrhunski kovčki glede na vložek.

Dva tavelika (41L) se dobi za ca 100€!!!

Potem pa še malo ročne spretnosti in to je to.

Za razliko v ceni se pa odpraviš na pot.

Aja pa še občutek, da si nekaj sam naredil, neprecenljivo.

alp.jpg

Ker so bili kovčki dovolj visoko montirani so dobili spodaj še povečavo.

v podaljške se pospravi celoten šotor in še kaka malenkost.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!