Skoči na vsebino

Stranski Alu kovčki


Zdrawc

Priporočene objave

No, jaz sem imel do sedaj 2 poti, vsaka po 20.000 km, drugo leto se pripravljam na tretjo, cca 30.000 km. Obakrat večinoma brezpotja (dobesedno), sedaj bo tudi bolj kot ne ekstremno hard varianta.

Na vsaki od preteklih poti sem uničil po en komplet torb...

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za take poti je pa sigurno najvažnejše to, da uporabljač čim manj eksotičnih materialov, da je popravilo med potjo enostavno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps. Evo Killroy jaz mam obešene Alpose na takle "patent" prestali pot do Krima in v Romuniji "kabum" pred gostilno razen manjših prask na kovčku BP.

E, to vidš! Take slikce rabm - kremšnita v dobrem, ko se srečamo :D Mogoče še kšna detajlna slikca/skica, kako fiksiraš celotno zadevo, da se ne premika med vožnjo....? Hvala že vnaprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E, to vidš! Take slikce rabm - kremšnita v dobrem, ko se srečamo :D Mogoče še kšna detajlna slikca/skica, kako fiksiraš celotno zadevo, da se ne premika med vožnjo....? Hvala že vnaprej :)

Pošlji mi tel. št. na PM pa te pokličem če bom kaj "ril" proti gorenjski, boš lahko pogledal v živo.

ps. Kovčke že imaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošlji mi tel. št. na PM pa te pokličem če bom kaj "ril" proti gorenjski, boš lahko pogledal v živo.

ps. Kovčke že imaš?

PM poslan, uč sm pa drgač mal vrgu na tele kufre tule. Me pa zanima če bi bili sprejemljivi oziroma če ima kdo že izkušnje z njimi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PM poslan, uč sm pa drgač mal vrgu na tele kufre tule. Me pa zanima če bi bili sprejemljivi oziroma če ima kdo že izkušnje z njimi?

Ti modeli U nimajo pokrova ane? Ker so zanimivi, tako po dimenzijah kot cenovno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Alpos

Pri tako (potencijalno)številčni in zagreti klienteli moto kufrov bi toplo priporočil:

1) močnejši tečaj pokrova

2)močnejši trak pokrova

3)serijsko ključavnico

4)uporabo 2mm Al pločevine

Dober posel z moto kufri vam želi FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena rešitev brez Turateka.

Na notranji strani je uporabljena za ojacitev 2 mm ALU plosca. Na motorju so GIVI nosilci.

Imajo 30KKm in so zaenkrat OK, sam talevga sem po ovinkih ze kar malo zdrsal. :rolleyes:

post-9567-1222196921_thumb.jpg

post-9567-1222196940_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znotraj sem jih oblekel s kvalitetnejšo samolepilno tapeto. Podložne ploščice so iz nerjaveče pločevine ("rostfrei") debeline 1 mm. Zapenjalci so iz koterma. Če komu kaj pomaga je bil v osnovi narejen krožni del iz celega kosa, nato sem ga pa razžagal na 4 četrtinke. Idejo mi je dal kolega "inovator", ki je vedno poln idej. Kar se tiče nosilcev, moram povedati, da so sigurno močnejši kot original. Če koga zanima še kaj, ni problema. :rolleyes:

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, jaz pa še vedno ne vem, kdo bi naredil kovčke po mojih idejah... :unsure:

lp

bv :rolleyes:

Pokliči v Alpos in jih vprašaj, če ti jih naredijo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Alpos

Pri tako (potencijalno)številčni in zagreti klienteli moto kufrov bi toplo priporočil:

1) močnejši tečaj pokrova

2)močnejši trak pokrova

3)serijsko ključavnico

4)uporabo 2mm Al pločevine

Dober posel z moto kufri vam želi FLY

FLY pod točko 3) orginalne ključavnice sem "dobil" v Alposu.

Točka 4) teža kovčkov je kar pomembna - 2mm pločevina bi kar nekaj prinesla, res tudi pri trdnosti.

Pred Alposi sem imel kar lep čas DAER-ove debelejša pločevina ampak tudi težji.

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?s=...st&p=633366

post-7865-1222440998_thumb.jpg

post-7865-1222441549_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, jaz pa še vedno ne vem, kdo bi naredil kovčke po mojih idejah... :unsure:

lp

bv :rolleyes:

Pa si že koga povprašal?

Moj kolega je izdelal nekaj doma bom poizvedel če ima kako sliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znotraj sem jih oblekel s kvalitetnejšo samolepilno tapeto. Podložne ploščice so iz nerjaveče pločevine ("rostfrei") debeline 1 mm. Zapenjalci so iz koterma. Če komu kaj pomaga je bil v osnovi narejen krožni del iz celega kosa, nato sem ga pa razžagal na 4 četrtinke. Idejo mi je dal kolega "inovator", ki je vedno poln idej. Kar se tiče nosilcev, moram povedati, da so sigurno močnejši kot original. Če koga zanima še kaj, ni problema. :rolleyes:

M.

Kot predlog, mogoče, če bi vzel notranje "krivine" pa jih pritrdil spodaj, pa vijak za pritrditev bi potem bil z gornje strani, bi lažje snel kovčke kadar so polni.

Popravljeno . Popravil ravni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot predlog, mogoče, če bi vzel notranje "krivine" pa jih pritrdil spodaj, pa vijak za pritrditev bi potem bil z gornje strani, bi lažje snel kovčke kadar so polni.

Zaradi tega imam jaz vijake za pritrditev zgoraj....Rabim minuto ali dve in kufri so dol...

Potem pa jih pustim al v sotoru al v hotelu, pol pa gasa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi tega imam jaz vijake za pritrditev zgoraj....Rabim minuto ali dve in kufri so dol...

Potem pa jih pustim al v sotoru al v hotelu, pol pa gasa...

Ja jaz imam isto tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel že vse skupaj narejeno, ko sem razmišljal o pripetju spodaj. Ampak kljub temu jih imam tudi jaz dol v minuti ali dveh, ne glede na to, da je vijak spodaj. V kovčku nikoli nimam betonske opeke, da ne bi prišel z roko do vijaka. Stestirani so pa s težo 13 kg in 1700 km poti po asfaltu in makadamu. Obnesli so se odlično. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj na temo Alu kovčki iz druge strani velike luže. Kovčki izgledajo trdni, vendar temu primerne so tudi cene. Iz ankete zgleda, da jih uporablja tudi večji del pristašev :worship: aluminija.

Touratech/Zega bar2-l.gifbar2.gifbar2-r.gif65 30.95% Caribou (35 litre Pelicans) bar3-l.gifbar3.gifbar3-r.gif19 9.05% Hepco & Becker (Gobi) bar4-l.gifbar4.gifbar4-r.gif4 1.90% Hepco & Becker (Aluminium) bar5-l.gifbar5.gifbar5-r.gif12 5.71% Jessie bar6-l.gifbar6.gifbar6-r.gif113 53.81%

Pa še domača stran: http://www.jesseluggage.com/odyssey.html

post-7865-1222799858_thumb.jpg

post-7865-1222799867_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tile kovčki od jesee-ja pav fajn zgledajo; sam cena je malo visoka :wacko: Mislim da bom moral kupiti kar alpose, ker za kaj takega ne bo dovolj financ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!