Skoči na vsebino

Stranski Alu kovčki


Zdrawc

Priporočene objave

In kaj moram v trgovini vprasat kaksen je ta pravi model?

Samo reči da rabiš za motor, pa ti bodo pokazali kaj imajo... tako da ni panike... maš pa mislim da 2 ali 3 različne

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se eno vprasanje glede montaze stranskih ALU kufrov.

Kako imate narejeno vpetje kufrov zgoraj. Jaz bom uporabil GIVI nosilce, bi pa rad imel narejeno tako, da lahko kufer dol dam, in ga npr. v kampu rabim za stol.

post-9567-1175837716_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se eno vprasanje glede montaze stranskih ALU kufrov.

Kako imate narejeno vpetje kufrov zgoraj. Jaz bom uporabil GIVI nosilce, bi pa rad imel narejeno tako, da lahko kufer dol dam, in ga npr. v kampu rabim za stol.

Jaz sem na tem delu izvrtal luknjo fi8mm in na nosilec namontiral vijak. Nato pa sem naredil matico premer fi 100mm s katero pritrdim kovček.

Dobiš sliko zvečer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam tole od Touratecha

[attachmentid=95143]

zadeva se obnese odlično :OK:

post-5241-1175841871_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na tem delu izvrtal luknjo fi8mm in na nosilec namontiral vijak. Nato pa sem naredil matico premer fi 100mm s katero pritrdim kovček.

Dobiš sliko zvečer.

Ta tvoja ideja, se mi zdi OK.

In kaj potem ti to matico prisravfas v kovcku, in ti ga tudi noben dol ne more dati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tvoja ideja, se mi zdi OK.

In kaj potem ti to matico prisravfas v kovcku, in ti ga tudi noben dol ne more dati?

:grim

Tako je. Podoben sistem ima tudi Touratech.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tole je moja rešitev za vpetje zgoraj.

Spodaj pa vidim da si boš omislil enak sistem kot jaz :OK:

post-311-1175885918_thumb.jpg

post-311-1175885963_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tole je moja rešitev za vpetje zgoraj.

Spodaj pa vidim da si boš omislil enak sistem kot jaz :OK:

A ti imas od Givija nosilce?

A pride kufer zadosti mocen, da nerabis dodatne plosce za ojacitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja imam GIVI nosilec.

Stranico kjer pride vpetje obvezno ojačaj z dodatno 2mm alu ploščo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja imam GIVI nosilec.

Stranico kjer pride vpetje obvezno ojačaj z dodatno 2mm alu ploščo.

Obvezno :grim , sicer popokajo, tako kot so meni :(

samo je pa res, da sem tovoril vsega boga, od platojev pira, plinskih bomb, plate za roštiljado.........

trenutno so v fazi ojačanja, tako da bodo vsak čas prištimani za Zwer in letošnje podvige :whistle:

@mack - kolk litrski kufr imaš ti zgoraj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo ALPOS na KAWASAKI-ju. Širina 97cm.

post-7865-1179674429_thumb.jpg

post-7865-1179674560_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@mack - kolk litrski kufr imaš ti zgoraj :hmm:

mislim da je okrog 45l ni ziher samo delajo samo to dimenzijo. za moje pojme je lih ta prava za na potovanja. :OK:

Škoda pa je da ne gre noter čalada :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da čelada ne gre v kovček zame ni pomembno vedno je v njem druga krama.

Čelado pripnem na krmilo s ključavnico na številke, da mi ni potrebno stalno brskat za ključem.

Kovček je pa monokej GIVI 36l po njihovih podatkih iz pred 12 let v njega spraviš 2 integralki!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal za oči

Mack kako si ti zrihtal:

odpiranje pokrova stranskega kufra, (a si razkopal pant in se ti odpre cel pokrov?) zaradi zadnjega kufra

kje si dobil kljucavnice za zaklepanje kufrov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

J aza odpiranje zadnjega pokrova sem naredil tako da sem pant izvrtal na netih in na njegovo mesto dal ključavnice ki sem jih naročil posebej v alposu! :rolleyes:

Cilindre pa sem naročil v firmi Metalika Kacin v Žireh, lahko pa jih naročiš tudi v Shaferju po katalogu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na to temo se je že nekaj debatiralo pa nobenega pametnega odgovora. Mogoče ZVCP. Vse sorte je notri zapisano mogoče tudi kaj o širini enoslednih vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na enoslednih vozilih lahko tovor sega najvec pol metra prek sprednjega in zadnjega dela vozila, njegova sirina pa ne sme presegati enega metra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druščina pozdravljena. Imam hondo shadow vt 600c in nameravam kupiti stranske kovčke. Po dolgem raziskovanju in razmišljanju, sem se odločil, da so za moj motor najprimernejša dva tipa in sicer GIVI E21-criuser in KAPPA K21N. Oba sta 21 literska kar ni bogve kaj, ampak mislim da so po velikosti in obliki ter mojem namenu uporabe zaenkrat zadostni. Ampak tu se pojavi problem. Namreč za moj motor ne obstajajo nosilci. Zanima me kaj se da v tej smeri narediti. Ali je mogoča kaka predelava okvirjev oziroma ali jih kdo pri nas izdeluje po naročilu in seveda kolikšna bi bila približna cena.

Prav tako iščem kje pri nas ali v bližini bi lahko kupil torbo, ki se jo da natakniti oz. montirati na naslon sedeža.

Za odgovore se va, lepo zahvaljujem. Dopust imam od 14.6. tako da se mi kar mudi :))

hvala in pozdrav

primož

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!