Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

če koga zanima imam za prodat nove stranske kovčke GIVI 2x po 45L z nosilci za motor Yamaha fazer 1000. letnik 2003 ( ob strani izpuh)

več na PM ali 070-864-321

zdravo, si prodal  stranske kovčke ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje...oporo je priporočljivo imeti, ni pa  nujno.   Če prav razmišljam, so torbe narejene ravno zato, da ne rabiš nujno imeti še  stranskih nosilcev. Jaz sem imel stranske (moto detail iz Louisa) na GSR 600 brez opor.  Torbe imajo glavna zapenjala na vrhu (trakovi gredo pod sedežem) imajo pa en kup še pri strani, s pomočjo katerih lahko torbe "fiksiraš" na recimo nosilec stopalk sopotnika in s tem preprečiš "bingljanje"  ali drsenje torb  v smeri zadnjega kolesa.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-36391-0-09475500-1364301822_thumb.jpgpost-36391-0-54335800-1364301886_thumb.jpg

Se komu sanja, če je za tale komplet stranskih torb potrebno imeti nosilec?
http://www.tc-motoshop.si/si/stranske-torbe-bagster-cruise-i11320.shtml

 

Na čemu to potem stoji, če je samo z vrha pripeto?

pozdravljen . tudi sam sem imeu dilemo kako in kaj in na koncu sem nabavil torbe v tc ju in nosilce narediu sam  . izgleda pa takole  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabiš kot pravi Tedy, sem pa sam imel enkrat v takem primeru slabo izkušnjo, sem naložil kolegico z malo več kilaže in ker  je motor kar krepko počepnil je ena torba s spodnjim delom drsala po kolesu in sem malo "odbrusil" vogal, kar se mi ni več zgodilo ne prej ne potem (imam suhceno sopotnico), skratka iz preventive študiram , da bi si omislil ene opore kot jih je opisal Tazzy. 

Moje mnenje...oporo je priporočljivo imeti, ni pa  nujno.   Če prav razmišljam, so torbe narejene ravno zato, da ne rabiš nujno imeti še  stranskih nosilcev. Jaz sem imel stranske (moto detail iz Louisa) na GSR 600 brez opor.  Torbe imajo glavna zapenjala na vrhu (trakovi gredo pod sedežem) imajo pa en kup še pri strani, s pomočjo katerih lahko torbe "fiksiraš" na recimo nosilec stopalk sopotnika in s tem preprečiš "bingljanje"  ali drsenje torb  v smeri zadnjega kolesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabiš kot pravi Tedy, sem pa sam imel enkrat v takem primeru slabo izkušnjo, sem naložil kolegico z malo več kilaže in ker  je motor kar krepko počepnil je ena torba s spodnjim delom drsala po kolesu in sem malo "odbrusil" vogal, kar se mi ni več zgodilo ne prej ne potem (imam suhceno sopotnico), skratka iz preventive študiram , da bi si omislil ene opore kot jih je opisal Tazzy. 

tudi cena doma narejenih nosilceu je precej ugodna 10 eur skupaj z šestorčkin in pa seveda malce domišlije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi cena doma narejenih nosilceu je precej ugodna 10 eur skupaj z šestorčkin in pa seveda malce domišlije

in pa še doma narejen roštil za prav tako ugodno ceno

post-36391-0-66348700-1364305489_thumb.jpg

post-36391-0-69121900-1364305564_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za nosilce sem uporabiu svetlo vlečen fi 10 , za roštil pa fi 8 in 4 podalšane matice M 8

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

 

za svojega Z-ja iščem nek dober komplet torb s preprosto/hitro (de)montažo (2 stranski + tailbag) in sem našel na netu Cortech Super 2.0 - pozna kdo ta komplet, je ok?

 

http://blog.compacc.com/2012/07/cortech-super-2-0-luggage-overview/

 

V Louisu sicer prodajajo podoben komplet le za 100eur, kar je zelo dobra cena, vendar verjetno ni tako kvaliteten kot od Cortech-a (boljši materiali, lažja namestitev).

 

Zelo se mi dopadejo tudi SW Motech stranske torbe, vendar je cena čisto pretirana. Tudi SHAD nosilec namesto zadnjega sedeža in nato kovček zgleda zelo dobro, vendar bi raje kupil univerzalen komplet, ki sodi na katerikoli motor.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telih ne poznam. Kupil od kolega Oxford torbe. Sem jih kar lepo zlorabljal in je še vse funkcionalno. Na trgu še en kup podobnih zadev. Vprašanje je samo koliko časa zdržijo zadrge.  Poglej še firmo Ortlieb. Njihova roba vsaj meni deluje zelo OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali se komu doma valja kak givi nosilec od stranskih kovčkov? Iščem nekaj kar bom lahko dodelal in namontiral na stroj

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo,

danes sem videl ob motor priklenjeno vrečo,ki je bila nekako prepletena z tanko zajlo in priklenjena..vreča je bila nepremočljiva in se mi zdi zelo praktično,ker lahko vanjo spraviš motoristično obleko in čelade,če so kovčki polni med potovanjem,in si zaželiš pavze za sprehod ali ogled kraja...

 

Je že kdo videl kaj takega v kaki trgovini??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tisti ki uporabljate mehke stranske torbe na motorjih, ali zaupate plastičnim sponkam ali še kako drugače zavarujete torbo pred padcem z motorja?

V mislih sem imel te sponke:

img37071.jpg

 

V torbah imam oblačila za 4dni in opremo za kampiranje (razen šotora), in se mi zdijo kar težke za te sponke, še posebej z vožnjo po kakšnih slabših cestah (makedam).

 

Kako vi rešujete te porbleme?

 

Zdaj sem dodal še cargo net in elastiko okrog za vsak slučaj:

img37081.jpg

 

Vsaka informacije je dobrodošla!

 

Lp, Matej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!