Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 12 minutami, jskrablin pravi:

Kako kdo zgleda ni pomembno. Dejstvo je še vedno - tip je rojen Francoz iz kraja kjer je naredil pizdarijo in s kriminalno preteklostjo. Celo na listi tveganih oseb je bil in pod občasnim policijskim nadzorom. Iz tega izpeljano vprašanje marsikomu ne bo všeč - kako je lahko en tak znan kriminalec prišel do orožja za strelski pohod? Se mi zdi da je kr fino nekdo zajebal... na strani oblasti.

Btw, dodajanje arabskih čičk in čačk ga ne dela nič manj Francoza. Je pa dobro za propagando furat, de.

Ne zavajaj, so priseljenci druge generacije.

Se pravi osel rojen v Lipici je po tvoje Lipicanec ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Frenk 67 pravi:

Btw, rojen Francoz in rojen v Franciji ni isto, en je Francoz, drug je pa Francoski državljan.

?

Ajde pa mi razloži razliko kako nekdo, ki je rojen v Franciji, šolan v Franciji, je večino življenje preživel v Franciji - ni Francoz ?‍♂️ A misliš da ga bo sodišče v Franciji obravnavalo kot Marsovca s francoskim državljanstvom?

Pravkar, Kmet2 pravi:

Ne zavajaj, so priseljenci druge generacije.

Kdo zavaja? Je Francoz al ni Francoz?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Frenk 67 pravi:

Btw, rojen Francoz in rojen v Franciji ni isto, en je Francoz, drug je pa Francoski državljan.

Da znas to locit in pravilno prebrat moras biti ocitno ze sovrazen...vsaj tu na MS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, jskrablin pravi:

?

Ajde pa mi razloži razliko kako nekdo, ki je rojen v Franciji, šolan v Franciji, je večino življenje preživel v Franciji - ni Francoz ?‍♂️ A misliš da ga bo sodišče v Franciji obravnavalo kot Marsovca s francoskim državljanstvom?

Kdo zavaja? Je Francoz al ni Francoz?

Ne vem, vprašaj Koroške Slovence kje so rojeni oni, al pa njihovi starši, prastarši itd. Pa se majo še vedno za Slovence.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat se boste morali naučiti da Francoz ni enoznačna kategorija. Kot Slovenec ni. Nismo vsi enaki. Niste/mo vsi po rodu Slovenci. V bistvu večina Slovencev sploh ni Slovencev po rodu. V bistvu bi me čudilo, če je kaj takega kot samonikli, čistokrvni Slovenec sploh kdaj obstal. Jaz bi jih vse (neprave Slovence) zgonil od koderkoli so že prišli. Pol pa še sebe, ker sem zmešan nekje med Italijo in hrvaškim Zagorjem.

Dajte se naprej obešat ne stvari, ki v tej debati sploh niso pomembne. Važno je, da so starši od tipa priseljenci (verjetno tam nekje v 70.-ih) - to ima res veliko veze s trenutno migrantsko krizo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari ,a res misliš, da dejstvo da ma tip arabske korenine nima veze s tem kar je naredu?

Z migranti je v Evropo prišlo precej islamistov, ki v svoje vrste novačijo tud Francoze, Belgijce, Nemce itd., ki niso čist čistokrvni.

 

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Francozi so vsem svojim kolonialnim državam (njihovim državljanom), kjer so jih zasužnjili, pobrali večino rudnin in drugih bogatih naravnih virov, podelili francosko državljanstvo.

Nimaš kaj .. pošten in radodaren narod :P

p.s.

vsaka plat ima vsaj dve strani :jezik: 

p.s p.s. 

unga američana, ki je šu širt svojo vero na otok domorodcev, so pa kr pojedl :P 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, jskrablin pravi:

?

Ajde pa mi razloži razliko kako nekdo, ki je rojen v Franciji, šolan v Franciji, je večino življenje preživel v Franciji - ni Francoz ?‍♂️ A misliš da ga bo sodišče v Franciji obravnavalo kot Marsovca s francoskim državljanstvom?

Kdo zavaja? Je Francoz al ni Francoz?

Prvo odgovori kaj sem te vprašal , ne moreš na vprašanje postavljat vprašanja. 

Je osel potemtakem Lipicanec ali ni ?  

Ko boš tukaj razčistil boš dobil tudi odgovor .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Frenk 67 pravi:

Stari ,a res misliš, da dejstvo da ma tip arabske korenine nima veze s tem kar je naredu?

Stari, a ti misliš da so arabske korenine vzrok tega dejanja? Da je človek genetsko programiran delat sranje, ker je pač iz tam doli nekje?

Francija ima že dolgo resne probleme z getoizacijo določenega dela prebivalstva. V veliki večini priseljencev iz nekdanjih kolonij. Getoizacija ima svoje posledice - eden izmed najbolj neslavnih primerov so bili rasni nemiri v ZDA v začetku 90-ih. Takrat so se jim Francozi smejali... dobesedno. Da se pri njih kaj takega ne more zgoditi. Pol pa se jim je zgodilo leto 2005. In ker ne rešujejo problema dovolj učinkovito, se jim še kar dogaja. Definitivno je problematika povezana z migracijami, sami ne lih temi pred katerimi se trese pol Slovenije.

Lahko mi pa seveda probaš dokazati da so črnci v ZDA lih tako problematični zaradi genetskega porekla. Definitivno ne boš prvi in ne zadnji s takimi idejami... jih je zgodovina Evrope in sveta polna.

 

Pravkar, Kmet2 pravi:

Je osel potemtakem Lipicanec ali ni ?  

Po kraju rojstva je Lipicanec. Sem mislil da je to očitno. Ker osel ne more biti konj, pa ni lih sorta konja Lipicanec. Problem s tvojo argumentacijo je... a Francoz rojen v Franciji staršem, ki imajo poreklo izven Francije ni človek? Je osel? Al kaj drugega? Ker Francoz definitivno je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osel je vrsta živali. Ne glede na to kje je rojen. Tako kot konj. Lipicanec je pasma konja. Ne glede na to kje je rojen. To pogojujejo geni.
Francoza, slovenca, nemca, .... pa ne pogojujejo geni.

Državljanstvo res ni odvisno od genov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo ne ve, je prednik Lipicanca arabski plemenski konj, ki je mešan s španskim ... tm okol leta 1500 ;)

bo treba mal prebrskat po zgodovini Lipice in Lipicanske vzreje ;)

evo najdu:

Danes je zastopanih šest originalnih krvnih linij lipicanca, ki so bile oblikovane v Lipici. Začetniki današnjih linij žrebcev so:

  • Pluto - originalni danski žrebec, sivec, rojen leta 1765 v kobilarni Frederiksborg
  • Neapolitano - originalni napolitanski žrebec, rjavec, rojen leta 1790
  • Conversano - originalni napolitanski žrebec, vranec, rojen leta 1767
  • Maestoso - sivec, rojen leta 1773 v kobilarni Kladruby
  • Favory - plavkasti rjavec, rojen leta 1779 v kobilarni Kladruby
  • Siglavy - sivec, originalni arabec, rojen leta 1810
Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Alla pravi:



Državljanstvo res ni odvisno od genov.

Državljanstvo in narodnost ni isto.

Narodnost in državljanstvo

Na varuha je bila naslovljena pobuda, iz katere je izhajalo, da v izpisku iz rojstne matične knjige ni navedena narodnost osebe, nakatero se izpisek nanaša. Pobudnik je menil, da gre za pomemben podatek in bi ga izpisek moral vsebovati. Pobudniku smo pojasnili razliko med narodnostjo in državljanstvom. Narodnost je neka čustvena, intimna povezava posameznika z določeno družbeno skupino. Vsakdo se lahko svobodno odloči, ali se bo prištel k nekemu narodu ali ne. Ustava namreč zagotavlja, da so v Sloveniji vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine in da so pred zakonom vsi enaki (ne glede na narodnost). Državljanstvo pa je neka pravna povezava med posameznikom in državo, iz katere tudi izhajajo medsebojne pravice in obveznosti. Ustava določa, da ima vsakdo pravico do svobodnega izražanja pripadnosti svojemu narodu ali narodni skupnosti (narodnost). Narodnost posameznika je med drugim tudi osebni podatek. ZVOP določa, da lahko državni organi obdelujejo te podatke samo, če je tako določeno z zakonom. Zakon o matičnih knjigah iz leta 1974 natančno določa, katere podatke je treba vpisati v rojstno matično knjigo. Podatek o narodnosti ni naveden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da ni isto. Ampak  biti francoz, slovenec, nemec, avstrijec, italijan....se nanaša na državljanstvo.
Če gremo gledat gene kam kdo "pripada", bomo pa kaj hitro ugotovili, da smo zelo "zmešani"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Frenk 67 pravi:

Državljanstvo in narodnost ni isto.

Narodnost in državljanstvo

Na varuha je bila naslovljena pobuda, iz katere je izhajalo, da v izpisku iz rojstne matične knjige ni navedena narodnost osebe, nakatero se izpisek nanaša. Pobudnik je menil, da gre za pomemben podatek in bi ga izpisek moral vsebovati. Pobudniku smo pojasnili razliko med narodnostjo in državljanstvom. Narodnost je neka čustvena, intimna povezava posameznika z določeno družbeno skupino. Vsakdo se lahko svobodno odloči, ali se bo prištel k nekemu narodu ali ne. Ustava namreč zagotavlja, da so v Sloveniji vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine in da so pred zakonom vsi enaki (ne glede na narodnost). Državljanstvo pa je neka pravna povezava med posameznikom in državo, iz katere tudi izhajajo medsebojne pravice in obveznosti. Ustava določa, da ima vsakdo pravico do svobodnega izražanja pripadnosti svojemu narodu ali narodni skupnosti (narodnost). Narodnost posameznika je med drugim tudi osebni podatek. ZVOP določa, da lahko državni organi obdelujejo te podatke samo, če je tako določeno z zakonom. Zakon o matičnih knjigah iz leta 1974 natančno določa, katere podatke je treba vpisati v rojstno matično knjigo. Podatek o narodnosti ni naveden.

nič narobe .. veliko Slovencev, ki imajo Ameriško državljanstvo imajo narodnost Slovensko in zaradi tega jih nobeden ne obravnava manjvredno ... ravno tako v Argentini ... pa še nekaj takih držav je, kamor so po drugi svetovni vojni migrirali Slovenci, ki so sedaj pričevalci po RTV Slovenija in govorijo lepo slovensko :D

Rad poslušam zgodbice, ki jih pripovedujejo ... mnenje bom pa zase obdržu :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Alla pravi:

Osel je vrsta živali. Ne glede na to kje je rojen. Tako kot konj. Lipicanec je pasma konja. Ne glede na to kje je rojen. To pogojujejo geni.
Francoza, slovenca, nemca, .... pa ne pogojujejo geni.

Državljanstvo res ni odvisno od genov.

Samo proslavljal je,"domnevajo":

RTV SLO, POP TV, KANAL A, DELO,
DNEVNIK, VEČER, MLADINA in ostali
iz presstitutnega levičarskega agitpropa,
ostro obsojajo insinuácije, da je
francoski domačin Cherif Chekatt
včeraj v Strasbourgu počel nečednosti.

Iz zanesljivih virov, ki pa ne želijo
biti imenovani ( 1f61b.png:p !!!), so namreč izvedeli,
da je fantič samo prosljavljal potrditev
"Marakeške deklaracije - odprtih vrat in denarnic".

Kar pa moramo razumeti, saj sta ljubeča ata in mama
doma iz Maroka; vsi pa so pripadniki muslimanskega
mirovnega človekoljubljenega gibanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Alla pravi:

Vem da ni isto. Ampak  biti francoz, slovenec, nemec, avstrijec, italijan....se nanaša na državljanstvo.
Če gremo gledat gene kam kdo "pripada", bomo pa kaj hitro ugotovili, da smo zelo "zmešani"

tis zihr amazonka ... :ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Alla pravi:

 

pred 6 minutami, Alla pravi:

Vem da ni isto. Ampak  biti francoz, slovenec, nemec, avstrijec, italijan....se nanaša na državljanstvo.
Če gremo gledat gene kam kdo "pripada", bomo pa kaj hitro ugotovili, da smo zelo "zmešani"

Ne, biti francoz, slovenec, nemec, avstrijec, italijan se nanaša na narodno pripadnost, biti Francoski državljan se pa nanaša na državljanstvo. 

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, jskrablin pravi:

Stari, a ti misliš da so arabske korenine vzrok tega dejanja? Da je človek genetsko programiran delat sranje, ker je pač iz tam doli nekje?

Francija ima že dolgo resne probleme z getoizacijo določenega dela prebivalstva. V veliki večini priseljencev iz nekdanjih kolonij. Getoizacija ima svoje posledice - eden izmed najbolj neslavnih primerov so bili rasni nemiri v ZDA v začetku 90-ih. Takrat so se jim Francozi smejali... dobesedno. Da se pri njih kaj takega ne more zgoditi. Pol pa se jim je zgodilo leto 2005. In ker ne rešujejo problema dovolj učinkovito, se jim še kar dogaja. Definitivno je problematika povezana z migracijami, sami ne lih temi pred katerimi se trese pol Slovenije.

Lahko mi pa seveda probaš dokazati da so črnci v ZDA lih tako problematični zaradi genetskega porekla. Definitivno ne boš prvi in ne zadnji s takimi idejami... jih je zgodovina Evrope in sveta polna.

 

Po kraju rojstva je Lipicanec. Sem mislil da je to očitno. Ker osel ne more biti konj, pa ni lih sorta konja Lipicanec. Problem s tvojo argumentacijo je... a Francoz rojen v Franciji staršem, ki imajo poreklo izven Francije ni človek? Je osel? Al kaj drugega? Ker Francoz definitivno je.

Očitno ne razumeš očitnega mi ni treba naprej . 

Lahko razložiš ? 

Vsi že vemo, vendar državni radio Val 202
"še vedno ne ve", da je šlo včeraj v Strasbourgu
za teroristični napad.

in vi nas , ki smo proti migracijam označujete za lažnivce, malo resnosti prosim pa odpri že oči , mediji prikrivajo dejansko stanje ,da ne pride do preplaha . 

 

pred 3 minutami, maus pravi:

nič narobe .. veliko Slovencev, ki imajo Ameriško državljanstvo imajo narodnost Slovensko in zaradi tega jih nobeden ne obravnava manjvredno ... ravno tako v Argentini ... pa še nekaj takih držav je, kamor so po drugi svetovni vojni migrirali Slovenci, ki so sedaj pričevalci po RTV Slovenija in govorijo lepo slovensko :D

Rad poslušam zgodbice, ki jih pripovedujejo ... mnenje bom pa zase obdržu :P

 

tudi jaz rad poslušam , samo arabščine ne razumem , pa tudi velika večina se ne želi učiti niti delati , to je velika razlika med slovenskimi migranti in drugimi , ker pa posplošuješ se vse tako lepo bere , ampak samo za leve .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

In to glih Francoz, ki je izumu napravo za obglaulanje, kjer so jo uporablali do leta 1977 ;)

 

Ne pozabi na švabo, ki jo je izpopolnil za hitro rešitev. Mogoče jo začnejo zopet uporabljati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maus pravi:

sj ne more bit :jezik: 

vzameš mal smrdljivga sirčka, pa butelko Bordojca, pa rečeš, matr zdej sem pa francoz

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo kake pomote - napad je vsekakor povezan z radikalnim islamizmom, bi moral biti res težek kreten da bi to poskusil zanikati. Da je vse skupaj še bolj tragično - očitno se je napadalec radikaliziral v zaporu, namen katerega je lih kaj drugega... recimo človeka malo k pameti spravit.

Ni pa napadalec kr nekdo, ki je prejšnji teden priplaval v Francijo. Kar se mene tiče se gre za s trenutnimi migracijskimi problemi nepovezano tematiko je pa v precejšnji meri posledica več problemov integracijske politike v Franciji. In na koncu - kompleten fail na strani obveščevalnih služb, Policije, sodstva in še koga. Ne moremo čisto vsega v isti koš tlačit... ker se vseh težav ne da reševati na isti način. Seveda na koncu take kikse vedno plačajo nedolžni ljudje.

 

pred 12 minutami, Frenk 67 pravi:

Državljanstvo in narodnost ni isto.

To je pa čisto res. Lahko imaš državljanstvo ene ali več držav, izrekaš se pa kot pripadnik samo enega naroda.

 

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Očitno ne razumeš očitnega mi ni treba naprej . 

Je Alla razložila malo bolj neposredno. Če tega ne razumeš ti ne morem pomagati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

tudi jaz rad poslušam , samo arabščine ne razumem , pa tudi velika večina se ne želi učiti niti delati , to je velika razlika med slovenskimi migranti in drugimi , ker pa posplošuješ se vse tako lepo bere , ampak samo za leve .

nič ne posplošujem ... in vem .. in poznam, da so šli v Argentino in begunci, ki so bežali pred komunističnim terorjem in tisti, ki se bežali "kao" pred komunističnim terorjem, šlo je pa za ekonomske begunce ... 

Pričevalci govorijo slovensko in ne arabsko in nima veze z arabščino ... poznam pa veliko ljudi, ki se učijo kitajsko ... zaradi službe ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Ne pozabi na švabo, ki jo je izpopolnil za hitro rešitev. Mogoče jo začnejo zopet uporabljati. 

oni so začel .. ;) .... končali pa drugi :P 

pred 3 minutami, Frenk 67 pravi:

vzameš mal smrdljivga sirčka, pa butelko Bordojce, pa rečeš, matr zdej sem pa francoz

ne razumeš .. poleg tega, da imaš neko državljanstvo si tudi drugega spola lahko ... nekje so uzakonili tudi tretji spol :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

oni so začel .. ;) .... končali pa drugi :P 

ne razumeš .. poleg tega, da imaš neko državljanstvo si tudi drugega spola lahko ... nekje so uzakonili tudi tretji spol :P 

a mislš, da bi lahko bil tud francozinja :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!