Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 2 urami, nejc74 pravi:

če ostaneš pri mnenju javnosti, bi še zdaj:

- Slovenci bili ujetnike enega od imperijev

- bi zažigali čarovnice na blatnem vaškem trgu

- jahali osle namesto vozili motorjev

Mnenje večine je že od nekdaj predmet manipulacije, zdrava kmečka pamet 10.000 let ni razvila kaj dosti več od pluga in skopitve goveda, človekove pravice in svoboda govora so posledica razumnikov, ki so se skozi zgodovino borili tako proti elitam, kot proti pobesnelim množicam.

Je na vas, da se odločite kje ste:

- med nevedno rajo, ki si dviguje samozavest tako da meče gnilo zelje na trenutne dežurne krivce

- med kritično razmišljujočimi (zavedajoč se lastnih napak)

Dejstvo je, da gre za kar velike spremembe v svetu in kmečka pamet signalizira, da ne na dobro.

Kaj pa je prinesel napredek, ravno tako človek živi le od rojstva do smrti...ali se vozi z motorjem ali jaha osla, samo planet je bolj obremenjen. Ravno tako so na svetu reveži, kateri nimajo skoraj ničesar in tisti procent ljudi, kateri razpolagajo z neslutenim bogastvom....torej, samo razlike med ljudmi so se povečale. Kar je nekoč veljalo za dobro se sedaj spreminja v slabo...če je bil nekoč nekdo ponosen in zaveden Slovenec je sedaj nacionalist, i.t.d.

V glavnem, napredek pelje v propad planeta....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, povprečna starost je šla s 40 na 70+ . Ljudje večinoma ne zmrznejo več pri prvem večjem mrazu in neke pretirane lakote tudi ni več (v večini sveta) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, franc pravi:

No ja, povprečna starost je šla s 40 na 70+ .

Samo to pomeni le več starčkov in več penzij, kar spet ni v interesu kapitala...bo potrebno to nazaj znižat, kdor nima denarja, nima zdravstvene oskrbe... :naughty:

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, vandrovec pravi:

Dejstvo je, da gre za kar velike spremembe v svetu in kmečka pamet signalizira, da ne na dobro.

Natančno tako. In zdrava kmečka pamet začne signalizirati, kadar začuti, da je ogrožena njena elementarnost. Je pa tudi zanimivo, da Italija, Avstrija, Mađarska itd...premorejo kar nekaj zdrave kmečke pameti. Ali pa samo pri njih fiziki, astronomi in podobni premorejo tudi to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, vandrovec said:

Dejstvo je, da gre za kar velike spremembe v svetu in kmečka pamet signalizira, da ne na dobro.

Kaj pa je prinesel napredek, ravno tako človek živi le od rojstva do smrti...ali se vozi z motorjem ali jaha osla, samo planet je bolj obremenjen. Ravno tako so na svetu reveži, kateri nimajo skoraj ničesar in tisti procent ljudi, kateri razpolagajo z neslutenim bogastvom....torej, samo razlike med ljudmi so se povečale. Kar je nekoč veljalo za dobro se sedaj spreminja v slabo...če je bil nekoč nekdo ponosen in zaveden Slovenec je sedaj nacionalist, i.t.d.

V glavnem, napredek pelje v propad planeta....

 

prekrasen bulšit:

- napredek je da lahko ti javno razlagaš bedarije, pa te zato nihče ne pretepe ali vrže v jećo

- napredek je da reveži ne umirajo od lakote, ampak se lahko stiskajo v socilanem stanovanju (Slovenija)

- napredek je, da namesto 47% (leta 1800) danes umre 3.7% procenta otrok. podatek velja globalno in ne lokalno

- napredek je, da ko se urežeš z umazanim rezilom ne umreš po parih tednih muk, temveč dobiš inkecijo in antibiotike

Žal pa še ni napredka pri zdravljenju ignorance ter proti blebetanju nesmislov, ker bi se lahko šli zdravit.

Če ne vidiš napredka ne pomeni da ta ne obstaja, pomeni:

- da si prelen da bi se preobrazil

- in/ali preneumen da bi razumel

- nesramen manipulator, ki z laganjem poskuša škoditi drugim.

Stvar postaja vedno bolj in bolj dolgočasna, Vandrovec zanika obstoj enostavnih dejstev (da nam napredek izboljšuje življenja), BIF negira svoje lastne trditve, sesir stiska lajke nasprotnim postom. Argumentacija vam ne gre najbolje, počasi bo potreben premik. Upam, da boste začeli kritično razmišljat, ne pa da se boste odzvali z agresijo.

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, nejc74 pravi:

zahodnjaki izvajajo t.i. seksualni turizem na Tajskem (moški) in v Afriki (ženske), vzhodnjaki izvajajo "roparski" turizem na zahodu, domačini si mislijo svoje.

Vprašaj Angleže kaj si mislijo o Poljakih ali pa Švede kaj si mislijo o Srbih. Moldavijci so Evropejci (izven EU, ampak še vedno Evropejci), teli niti niso bili imigranti, samo turisti :D

To tvoje predalčkanje je vedno bližje tvoji vasi. Po tvoji projekciji prideš do tega, da se vsak popolnoma izolira od vseh ostalih. Torej, na svidenje civilizacija?

nehi, k ga boš čist zmešu, pa ne bo vedu iz kje je, kam gre in kdo je migrant, ki posiljuje vse po  vrsti in to z Mitas kondomi :P

 

pred 19 urami, IZTOK pravi:

Jaz sem bil v Moldaviji lansko leto z motorjem. Sicer precej revna dežela, predvsem periferija je obup. So pa tako kot npr Romuni, nič slabši. Nobenih problemov nisem imel. Pst, ne povedat, ogromno jih je itak Rusov po nacionalnosti :)

Romuni so že pred nami... :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, maus pravi:

k boste doumeli, da gre predvsem za kapitalsko vojno in za moč nekaj posameznikov in ne za reševanje naroda pred tistim ali onem in se jim jebe za tisti in tudi lasten narod ... predvsem Američanom, saj njihovi revni ljudje pred bolnicami umirajo, ker nimajo za osnovno zdravstveno zavarovanje.

K bodo ti revni Američani bežali iz Amerike (mislim, da ni več daleč od tega) saj tudi za jest ne bodo imeli več, a bodo tudi oni nezaželeni emigranti ... verjetno ne, saj bodo prišli legalno, čeprav več kot polovica Američanov sploh nima potnega lista ;)

Nj se vprašajo, kok nezakonitih migrantov dela po Ameriki za pol dolarja/uro v kleteh brez svetlobe in brez izhoda (saj nikamor ne sme, ker nima zelene karte) 

Nič kaj boljše ni v Italiji, Franciji pa še kje ;)

tolk da mal navržem :P

 

ni panike, če ameri zbežijo, majo dost folka k čaka za vstop na mejah. :(

Aja kteri ameri? Latinosi, al kteri še bolj drugačne barve?

pred 3 urami, sesir pravi:

Ne razmišljamo vsi kot ti in tebi podobni!!!!

res je, eni niti ne razmišljajo.

ps. vsaka podobnost s teboj ali kom podobnim je zgolj naklučje :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

V čem pa? 

pojdi tja pa boš videl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, nejc74 pravi:

Stvar postaja vedno bolj in bolj dolgočasna, Vandrovec zanika obstoj enostavnih dejstev (da nam napredek izboljšuje življenja), BIF negira svoje lastne trditve, sesir stiska lajke nasprotnim postom. Argumentacija vam ne gre najbolje, počasi bo potreben premik. Upam, da boste začeli kritično razmišljat, ne pa da se boste odzvali z agresijo.

Je že kar agresija, če nekdo drugače razmišlja? :hmm:

Pač imamo različne poglede na življenje...če rečeš, da se je nam izboljšalo življenje še ne pomeni, da se je vsem.

Otroci bodo seveda trdili, da je bolje, ker lahko visijo na računalnikih...včasih so se igrali v naravi....starejši bodo našli druge "prednosti". Vse je odvisno, kaj je za nekoga smisel življenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

pojdi tja pa boš videl

Torej ne veš. Ker v nasprotnem primeru bi argumentiral svojo trditev z dejstvi in me poučil o nečem, kar še ne vem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

V čem pa? 

V izkoriščanju naravnih virov za pridobitev električne energije. Na vsakem hribu vetrnica . Na vsakem potočku hidroelektrarna  mi pa smo zgradili TEŠ 6 ......

Samo moraš malo ven iz svojih okvirjev  in kaj iti fizično pogledat  . 

pred 13 urami, nejc74 pravi:

prekrasen bulšit:

- napredek je da lahko ti javno razlagaš bedarije, pa te zato nihče ne pretepe ali vrže v jećo

- napredek je da reveži ne umirajo od lakote, ampak se lahko stiskajo v socilanem stanovanju (Slovenija)

- napredek je, da namesto 47% (leta 1800) danes umre 3.7% procenta otrok. podatek velja globalno in ne lokalno

- napredek je, da ko se urežeš z umazanim rezilom ne umreš po parih tednih muk, temveč dobiš inkecijo in antibiotike

Žal pa še ni napredka pri zdravljenju ignorance ter proti blebetanju nesmislov, ker bi se lahko šli zdravit.

Če ne vidiš napredka ne pomeni da ta ne obstaja, pomeni:

- da si prelen da bi se preobrazil

- in/ali preneumen da bi razumel

- nesramen manipulator, ki z laganjem poskuša škoditi drugim.

Stvar postaja vedno bolj in bolj dolgočasna, Vandrovec zanika obstoj enostavnih dejstev (da nam napredek izboljšuje življenja), BIF negira svoje lastne trditve, sesir stiska lajke nasprotnim postom. Argumentacija vam ne gre najbolje, počasi bo potreben premik. Upam, da boste začeli kritično razmišljat, ne pa da se boste odzvali z agresijo.

 

 

 

 

Tako se po postih sodeč odzivaš sam ! Spet podtikaš , ti ti levak .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Kmet2 pravi:

V izkoriščanju naravnih virov za pridobitev električne energije. Na vsakem hribu vetrnica . Na vsakem potočku hidroelektrarna  mi pa smo zgradili TEŠ 6 ......

Samo moraš malo ven iz svojih okvirjev  in kaj iti fizično pogledat  . 

...

Nekdo je nekaj trdil in na vprašanje odgovoril, da naj si sam poiščem odgovor. Sedaj ne vem ali nima argumentov ali pa sploh ne ve, o čem piše.

Ti si vsaj nekaj odgovoril. In, če imajo res toliko teh propelerjev gnanih na zrak in na vodo, so vsaj tukaj pred nami. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, IZTOK pravi:

To si pa malo pomesal. Rusija ima res precej plina in tudi ogromno nafte. Ampak v globokih vrtinah in proizvidni strosek je neklje ned 40 in 50 USD. Saudova Arabija ima nafte se za vsaj 80 let in strosek crpanja znasa pod 20 USD saj vrtajo manj kot 100 m in tece. Najvecja zaloga zemeljskega plina pa se nahaja v Perzijsjem zalivu ( North dome / South pars ) samo ni plinovoda nith do Evrope niti do Azije. Rusom se fucka za Sirijo, "pomagat" so prisli svoji ekonomiji, da preprecijo gradnjo plinovoda Amerisko Savdski navezi.. Skozi Iraq ne gre, ker ga obvladujejo Siitske milice in vojska, ki je pod Iranskim vplivom. V Siriji pa tudi tezko verjetno, saj ozemlje, ki so ga proameriski Kurdi osvobodili na jugu meji ravno na Iraq, ostalo pa obvaluje Asad in Rusi. Prej bo uspelo Iranu, v katerega razvoj plinskih polj je Gazprom veliko vlozil, americanov pa ne spustijo zraven. Za nas Evropejce je tak razplet slab saj bomo se naprej odvisni od Ruskega plina. Konkurenca je vedno dobrodosla.

to , da je rusija nekaj časa nazaj spustila ceno nafte ker je trump preveč pametoval in je bila huda panika nisi zasledil? - leto ali dve nazaj je bilo.. v rusiji so v zadnjih 5-7 letih odkrili toliko nafte , kot tnašajo zaloge bližnjevzhodnih držav..

a če se bo slovenija odločila , da čez njeno ozemlje ne bo šel ameriški plinovod jo bo amerika kar napadle? lepa gesta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Borutt pravi:

Nekdo je nekaj trdil in na vprašanje odgovoril, da naj si sam poiščem odgovor. Sedaj ne vem ali nima argumentov ali pa sploh ne ve, o čem piše.

Ti si vsaj nekaj odgovoril. In, če imajo res toliko teh propelerjev gnanih na zrak in na vodo, so vsaj tukaj pred nami. 

Romunija je spet odvisno, kako jo kdo vidi. Meni je bila zelo zanimiva, lepa, privlačna...polno življenja. Veliko lepih žensk, ne tako izumetničenih in važnih, kot v zahodni Evropi. Prijatelju, s katerim sva bila tam skupaj, ni bilo všeč. Pravi nikoli več tja, on sicer ceni le standard v zahodni Evropi, meni pa zahodne države ne privlačijo posebej...smo različni. Drugače pa ničesar ne manjka tam, le večjo "širino" premorejo, bolj raznoliko, pestro, živo...od zame naprenega"mrtvila" ...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vandrovec pravi:

Romunija je spet odvisno, kako jo kdo vidi. Meni je bila zelo zanimiva, lepa, privlačna...polno življenja. Veliko lepih žensk, ne tako izumetničenih in važnih, kot v zahodni Evropi. Prijatelju, s katerim sva bila tam skupaj, ni bilo všeč. Pravi nikoli več tja, on sicer ceni le standard v zahodni Evropi, meni pa zahodne države ne privlačijo posebej...smo različni. Drugače pa ničesar ne manjka tam, le večjo "širino" premorejo, bolj raznoliko, pestro, živo...od zame naprenega"mrtvila" ...:)

Jaz sem Damija vprašal, v čem so Romuni pred nami, kot je trdil. Pa mi ni znal odgovoriti. 

Verjamem, da je tam lepo. Imam v načrtu obisk. Mogoče vidim znane obraze. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

a če se bo slovenija odločila , da čez njeno ozemlje ne bo šel ameriški plinovod jo bo amerika kar napadle? lepa gesta..

Mi smo hoteli plinovod, ki ni bil po godu Americanom in Nemcem pa ves kako se je koncal projekt juzni tok. Nismo na strateski legi za kakersnikoli plinovod. Smo nepomembni igealec ... Imas pa prav, ne bi smeli unicit Sirije, ampak so ...

Ta plinski bazen v Perzijskem zalivu vsebuje vec plina kot vsi ostali doslej odkriti skupaj vkljucno z Ruskimi. Neizmerno bogastvo ki bo povzrocilo se veliko konfliktov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Nekdo je nekaj trdil in na vprašanje odgovoril, da naj si sam poiščem odgovor. Sedaj ne vem ali nima argumentov ali pa sploh ne ve, o čem piše.

Ti si vsaj nekaj odgovoril. In, če imajo res toliko teh propelerjev gnanih na zrak in na vodo, so vsaj tukaj pred nami. 

Vikipedija vse ve :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Jaz sem Damija vprašal, v čem so Romuni pred nami, kot je trdil. Pa mi ni znal odgovoriti. 

Verjamem, da je tam lepo. Imam v načrtu obisk. Mogoče vidim znane obraze. 

Znal, Ampak je nebistveno za tole temo. Gradi se na veliko, v roku 5 let sem bil 2 x tam in videl opazen napredek.

Ker moja trditev od prej ni sedaj nič bistveno boljša ko je bila prej.

Aja Tut Albanija pa čg nas prehitevajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

Vikipedija vse ve :D

 

Ko sem uvažal avte,motorje sem pri hendlerjih spoznal kar nekaj Romunskih kupcev...

Pred Slovenci? Ojoj Dami pejt spat! Veš Slovenci smo leta 2018 oni pa razen gsm in navigacije l.88...

Sodim po obnašanju in po nakupih in izgledu le teh...

P.s

Enkrat ko sem v kombi nabulal 9 motorjem je trgovec komentiral,da bolj fuknjen je lahko sam še Romun...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Arzen pravi:

Ne vem če...?

Rekord bil iveco ta dolgi 9kom...Triala zvezal pod streho,ostale čudno...

Videl pa rekordnega romuna...neki se mi sanja o 20 50ccm razbitinah skuterjev,ki jih je tlačil v kombi..

Nasplošno ima dost hendlerjev po Italiji prav skladišča (britofe), kamor peljejo le romune...sem bil v večih saj sem rabu kake kose in nafehtal šefa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

....in ti pol obtožuješ pa jokaš, da je kriza zarad sirijcev...   :slap:

 

Kje in kdaj sem omenil njih...aja to so res begunci,ki gredo čez pol zemlje v mirno državo....

In mimogrede Romuni imajo potne liste,znajo pisati in vedo kdaj so rojeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!