Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

Prispodoba:

Si kmet, in imaš oboro z ovcami. V gozdu odkriješ trop 5. volkov, od katerih ima eden poškodovano nogo, kaj storiti?

-Vzameš vseh 5 k sebi domov, da bodo lahko 4. klali ovce ta čas ko se bo 5. zdravil(da se potem ko 5. ozdravi pridruži ostalim 4)?

-Vzeti samo poškodovanega domov, in poslušati pri obori kako 4. tulijo, da si rasist, ksenofob, da delaš razlike in je samo vprašanje časa, da nasilno vstopijo ter ti pokoljejo ovce?

-ali vsem 5 pojasnit, da v obori nimajo kaj iskati, da so si za nastalo situacijo krivi sami(tko kot smo slovenci sami krivi za stanje v SLO!!). In da boš branil svoje ovce\lastnino\svoboščine, do zadnjega atoma moči tudi z nasiljem?

Moj odgovor bi bil:

-na oboro tablo: Do you belive in life after death, traspas and find out!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 10. 2015, Alla pravi:

 

 

pred 23 minutami, skalar36 pravi:

Ja res je. Sam tistih ostalih 85%,(karikiram) ki pa niso begunci, pa vseeno prečkajo (nezakonito) mejo pa bežijo pred čem? Ter zakaj so tako nasilni?

2 vprašanja.

Kdo\katera država je naslednja?

Kdaj nam bodo "voditelji" omejili pravice, na račun teroristov?

To še ni začetek. Začelo se bo v vodilnih evropskih državah - mestih in se širilo na periferijo. Tudi tistih 85 procentov bo delovalo po načelu črednega nagona. Voditelja pa itak imajo vsi istega. Ko se bo začelo bo prepozno - kaos v Evropi. 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Nearrain pravi:

"Kuža pazi,
schengen straži,
vstane, leže, tačko da,
če bo priden,
ga mogoče Tante Merkel potreplja."

Svetlana Makarovič 
pesnica s predlogom nove državne himne

 

:smoke: 

Take pesmice pišeš samo dokler se ne znajdeš na prireditvi, na kateri raznese bombo ali nate začne z avtomatom streljati verski blaznež.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, yamamoto said:

Take pesmice pišeš samo dokler se ne znajdeš na prireditvi, na kateri raznese bombo ali nate začne z avtomatom streljati verski blaznež.

 

 

A mislis, da je bil ta verski blaznez s kalasnikom en od tistih, katere je Angelca v Nemcijo povabila?

Ali je bil mogoce samo jmalo jezen na Francijo, ker je malo mami Ameriki pomagala bombe na njih metat v Libiji in Iraku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni zanimivo, da je prou trend med teroristi, da nosijo seboj osebne dokumente.  :smoke:

Tale pariski je bil celo toliko vesten, da je pri registraciji v grciji navedel vse svoje podatke prave. . . . tile na nasih mejah nimajo pa  nobenih dokumentov sabo in vsi imajo vec ali manj isto ime, rojeni so na novoletni dan in povrh vsega se to pozabijo cez par minut, ce jih kdo ponovno vprasa po zdravju.

 

:smoke:  ce prevec na glas razmisljam se vnaprej posipam s pepelom  . . . 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, drmr69 said:

@Nearrain    http://www.thegatewaypundit.com/2015/11/breaking-paris-isis-terrorist-registered-as-refugee-on-leros-island-in-greece-in-october/

The passport was found on the terrorist who blew himself up outside the soccer stadium.

Samo v razmislek, našli so osebni dokument potem ko se je tip razstrelil? S čim se je pa poskusil razstreliti? Z petardami? Ali so sirski osebni dokumenti ekstra trpežni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda da je več te"gamadi"pomešane med begunci kot sem mislil ,Skalar36 moja napaka :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj sem vam že jaz govoru da to niso begunci ampak navadna golazen, ki nas bo uničila, pa ste me nekateri popljuvali, kao to so ubogi, ki nimajo kam iti...ograja ni rešitev-MINSKO POLJE, preverjeno deluje še danes po Bosni in Liki za take "begunce" ki prihajajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Nearrain said:

A ni zanimivo, da je prou trend med teroristi, da nosijo seboj osebne dokumente.  :smoke:

Tale pariski je bil celo toliko vesten, da je pri registraciji v grciji navedel vse svoje podatke prave. . . . tile na nasih mejah nimajo pa  nobenih dokumentov sabo in vsi imajo vec ali manj isto ime, rojeni so na novoletni dan in povrh vsega se to pozabijo cez par minut, ce jih kdo ponovno vprasa po zdravju.

 

:smoke:  ce prevec na glas razmisljam se vnaprej posipam s pepelom  . . . 

Sevede osebne in pasoše so vsi zgubl ajfouna pa noben. Kup zanimivosti se dogaja že ves čas ki se pakirajo v neke pakete človekoljubnosti in prepucavanja na forumih. Ne vem a vsi spijo od obveščevalnih dalje? 

Popravljeno . Popravil Gustav
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Kmet2 said:

Izgleda da je več te"gamadi"pomešane med begunci kot sem mislil ,Skalar36 moja napaka :sleep2:

Navkljub dejstvu, da volka boli kurac kaj si ovce mislite, ovce se vedno prevec razmisljate . . . :smoke:

Branjevka...ce si ti volk, sem DR. Ofca za tebe . . . beeee ;)

 

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Nearrain pravi:

Navkljub dejstvu, da volka boli kurac kaj si ovce mislite, ovce se vedno prevec razmisljate . . . :smoke:

 

Potem pa ne razmišljaj,ker nisi navajen in ti škodi,sploh pa se brigaj za sebe,ti nobeden nič noče.... samovžig spet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 
 
Nežika Pavlin
3 hrs · Edited · 
 

Ne morem bit tiho, pač ne morem. Hočem bit fer. Do žrtev predvsem.

Takih napadov, kot je bil včeraj v Parizu, je bilo letos že več kot 100. 
Ampak zanje ne ve nihče. Ne za napade, ne za žrtve. Če jih omenim samo par;

Saba's Yemen 137 mrtvih Marca
Barissa, Kenya 147 mrtvih Aprila
Kobani, Syria 146 mrtvih Junija
Kukwa, Nigeria 145 mrtvih Julija
Khan Ban Saad, Iraq 180 mrtvih in Julija
Maduguri, Nigeria 145 mrtvih Septembra
Ankara, Turkey 102 mrtva Oktobra
Sinai, Egypt, 224 mrtvih 31 Oktobra, torej 2 tedna nazaj.
Včeraj poleg Pariza, še v Libanonu.

A razumete končno, v čem je poanta ?
Nekatere napade se potencira z namenom, da izgleda racija, da se goji sovražtvo proti muslimanom, da se zavezniki lahko zagrebejo za naravne dobrine napadenih držav ... princip je vedno isti - nek teroristični napad ( naročen ), to je kvazi razlog za kontraupor, nato sledi vojna.
Isti princip kot za Irak, Iran, Afganistan, Palestino, Sirijo ... vedno je isto. Najprej samomorilni napad, veliko žrtev, novice v medijih, žalovanje, vojna. 
Spomnite se Twin Towers, maratona v Bostonu, vedno isto.

In dajte prosim razumet - agresor je ISIS, ne begunci. 
Begunci bežijo ravno pred temi ISTIMI, ki so napadli včeraj. Bo šlo ?

Vsi dejansko bežimo pred istim sovražnikom ....

Razmislite kdaj nepristransko, kako se igra ta igra, vse je čist simple ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam,toda med begunci so pomešani ISIS-ovi borci .... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomesani so bili ze veliko prej pred begunsko situacijo. Sranja so bila na sporedu tudi pred begunsko krizo.

Schengen...varnostno obvescevalne sluzbe...  cel kup sistemov, institucij imamo/imajo za ISIS-ove borce (teroriste) iskat... pa niso bili ravno uspesni pred begunsko krizo, kakor tudi zdaj niso.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo si povedal Nerrain. Ljudje se dejansko ne zavedajo kaj se dogaja po svetu, razen če jim nekdo namenoma to pokaže po televiziji, facebooku...potem pa je to big deal in kr hitro verjamejo vse kaj se jim natvezi. Tako ne bomo prišli nikamor.

Sem še kaj več mislil napisati, ampak res tukaj nima smisla. 

:beer2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Nearrain pravi:
 
 
Nežika Pavlin
3 hrs · Edited · 
 

Ne morem bit tiho, pač ne morem. Hočem bit fer. Do žrtev predvsem.

Takih napadov, kot je bil včeraj v Parizu, je bilo letos že več kot 100. 
Ampak zanje ne ve nihče. Ne za napade, ne za žrtve. Če jih omenim samo par;

Saba's Yemen 137 mrtvih Marca
Barissa, Kenya 147 mrtvih Aprila
Kobani, Syria 146 mrtvih Junija
Kukwa, Nigeria 145 mrtvih Julija
Khan Ban Saad, Iraq 180 mrtvih in Julija
Maduguri, Nigeria 145 mrtvih Septembra
Ankara, Turkey 102 mrtva Oktobra
Sinai, Egypt, 224 mrtvih 31 Oktobra, torej 2 tedna nazaj.
Včeraj poleg Pariza, še v Libanonu.

A razumete končno, v čem je poanta ?
Nekatere napade se potencira z namenom, da izgleda racija, da se goji sovražtvo proti muslimanom, da se zavezniki lahko zagrebejo za naravne dobrine napadenih držav ... princip je vedno isti - nek teroristični napad ( naročen ), to je kvazi razlog za kontraupor, nato sledi vojna.
Isti princip kot za Irak, Iran, Afganistan, Palestino, Sirijo ... vedno je isto. Najprej samomorilni napad, veliko žrtev, novice v medijih, žalovanje, vojna. 
Spomnite se Twin Towers, maratona v Bostonu, vedno isto.

In dajte prosim razumet - agresor je ISIS, ne begunci. 
Begunci bežijo ravno pred temi ISTIMI, ki so napadli včeraj. Bo šlo ?

Vsi dejansko bežimo pred istim sovražnikom ....

Razmislite kdaj nepristransko, kako se igra ta igra, vse je čist simple ...

......TEORIJA ZAROTE......dokazi pa so plod lastne domišljije.....?????  Bere se lepo in smiselno, kaj pa je res pa nihče nikoli ne bo vedel........Bistvo vsega .....boj za preživetje in lepše življenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Nearrain said:
 
 
Nežika Pavlin
3 hrs · Edited · 
 


Begunci bežijo ravno pred temi ISTIMI, ki so napadli včeraj. Bo šlo ?

 

Naj si tale Nežka Pavlin t pogleda po % koliko je teh ki bežijo pred vojno...in koliko je takih, ki bi za vsako ceno le radi naš način življenja...american way of life...

 

Skoraj vsak ima nekoga s katerim se ne razume, je sprt...evo sedaj je priložnost, da greste do njega in mu ponudite roko sprave, da bosta spet prijatelja...kaj, vam niti na misel ne pade.... Begunce, ki bodo, če ne drugega prinesli ali muslimanko stranko, ali pa ameriške\evropske varnostne sile (manjše pravice\svoboščine) v evropo, pa sprejemate odprtih rok...

 

Vsi "svetovljani" tega foruma ste verjetno videli le blišč in ne bede tega sveta, zato vaše mnenje ne šteje kaj dosti! Tomo kržnar hodi le tja, kjer je beda. Poglejte si kaj je rekel on o teh "beguncih", ter kaj je rešitev, preden komentirate!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jani Kralj

8 h · Urejeno · 
 

Tisti, ki me poznajo, dobro vedo, da me politika ne zanima oziroma ne bi nikoli v imenu česarkoli karkoli žalega storil drugemu. Ko pa sedaj vidim, da se je kup mojih prijateljev pobarvalo v francosko trobojnico, sem se odločil, da naredim nekaj politično nekorektnega ...
Kot prvo moje globoko sočutje do vseh svojcev žrtev v Parizu. Nasilje je vedno nedopustno in nikoli opravičljivo.

Zakaj v Siriji poteka vojna in kdo ima od tega korist?

PRVO
Savdijci in Katar (Najtesnejši zavezniki ZDA) želijo potegniti naftovod in plinovod v Evropo. Pot poteka prek Sirije in Turčije. Poleg tega so do podobne ideje prišli tudi v Iranu, ki prav tako pelje prek Sirije do obale Sredozemlja, ker ima svojo edino bazo Rusija. Ker se Asad ni odločil »pravilno«, se mu je začela dogajati »demokracija«. 
http://www.zerohedge.com/…/competing-gas-pipelines-are-fuel…
NASVET: Zelo verjetno se vam sicer odličnega teksta ne bo dalo brati, ampak poskrolajte do prvega zemljevida in nato še do 4:10 intervjuja z upokojenim generalom Wesleyem Clarkom, ki pojasni ozadje vojne. Ta video je ključen za razumevanje, saj ga razloži bivši šef NATO misije v času YU krize. Meni nič verjet.

DRUGO
Izrael je leta 1967 v vojni zasedel Golansko planoto, ki je bila pod Sirijo. Strateško in ekonomsko je zadeva zelo pomembna za Izrael. 
http://www.ahavat-israel.com/eretz/golan
NASVET: Poskrolajte do fotk. Bo takoj bolj jasno zakaj je Izrealu bolj všeč šibka ali neobstoječa Sirija. Izrael je najtesnejši zaveznik ZDA.

TRETJE
Sirija ni imela do IMF-ja nobenega dolga. Prav tako Libija, zato je tudi doživela »demokracijo«. Ampak čeprav izgleda, da je v primeru Libije v ozadju napada predvsem nafta, je bilo nekaj drugega, recimo ji le nevarna alternativa ameriškemu petrodolarju, ki je nastal 1971, ko je ZDA enostransko opustila pokritje svoje valute z zlatom in od takrat dalje je bil možen nakup nafte le prek dolarja. 
http://www.johnperkins.org/libya-its-not-about-oil-its-abo…/
http://ftmdaily.com/preparing-for-the-collapse-of-the-petr…/

ČETRTO
Begunci (posledica vojne v Siriji) kot odvračanje pozornosti javnosti od skritih iger največjih koproracij v Evropi. Saj ste že slišali za TTIP in izločanje javnosti. Tokrat en odličen slovenski članek in en od Angleškega Guardiana. 
http://revijazarja.si/…/v-ospredju-begunci-v-ozadju-globaln…
http://www.theguardian.com/…/ttip-what-why-angry-transatlan…

POVZETEK
V Parizu je umrlo približno 0,06 % od vseh mrtvih v Siriji. Zato je moj obraz pobarvan za tistih 99,94 %. Samo zato...

In tistih skrivnostnih, ki zares odločajo zakaj je morala pasti Sirija , ni prav dosti več kot 0,06%. In sedaj so vas na facebooku prepričali, da se pobarvate v njihove barve. Bela, rdeča in modra so star & stripes. (Facebook kot najtesnejši zaveznik ZDA). Naslednji terorističen napad se bo zelo verjetno kmalu zgodil v ZDA (tako kot inside job 9.11.) in takrat bomo imeli možnost se pobarvati tudi z zvezdicami prave barve. Le ugibam...

MORALKA
Kar vam res želim povedati ni, da je čas, da se upremo ZDA in patološkemu sistemu, ki ubija planet, še manj da se začnemo boriti proti temu in seveda ne, da se obrnemo k Rusiji, Iranu in Kitajski na drugi strani, temveč le to, da ko bo 3. svetovna vojna (just started btw.) prišla tudi k nam se bom odločil za Mir in Sočutje brez vseh pogojev. In ko se bo 99,94 % ljudi na svetu odločilo za Mir in Sočutje brez vseh pogojev, takrat bo teh 0,06% izgubilo moč in svet bo zaživel v Miru, Ljubezni in Sreči. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, skalar36 pravi:

Begunce, ki bodo, če ne drugega prinesli ali muslimanko stranko, ali pa ameriške\evropske varnostne sile (manjše pravice\svoboščine) v evropo, pa sprejemate odprtih rok...

Če slučajno nisi vedel, je Sirija imela zelo progresivno in "evropsko" zakonodajo. Pri njih se ni kamenjalo, rezalo prstov, vsiljevalo nošenje burk ipd. kot se še dandanes dogaja v državah okoli njih, ki so zaveznice Amerike in globoko vključene v tamkajšno vojno za nafto. Sirija je dejansko bila zelo poštimana dokler se nanj ni spravil zahodni svet. Tu ni nobene teorije zarote, to je kapitalizem na najvišji ravni. Zelo realno in večini ovc nepredstavljivo. 

Ne govorim tega, ker hočem sprejeti vse migrante in ker živim v rožicah. Jaz samo upam, tako kot pravi Allin prispevek, da bo v primeru vojne prevladal miroljuben in racionalen folk in ne zavedene nacionalistične ovce, ki bodo sodelovale v vojni. Ljudje smo tisti, ki odločamo. Na žalost pa je večina preveč naivna in prelahko zmanipulirana. Niso migranti krivi za to kaj se nam dogaja, sami smo. Saj vem, težko je prevzeti odgovornost, misliti z lastno glavo. Najlažje je slediti! 

Ena stara fora, ki se očitno hitro pozablja:

goering.png

Popravljeno . Popravil frischfleisch
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z veliko napisanega se strinjam, najsi bo to napisano od tistih, ki razmišljajo drugače. Je pač odvisno od gledanja vsakega posameznika na ta evropski problem. Pustimo politiko in prepričanja.

Postavlja se vprašanje. Ali migracija teh ljudi za prebivalce Evrope prinaša dobro ali slabo? Vsak si naj sam odgovori.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno prinaša spremembo. Vsaka sprememba je za nekaj dobra in za nekaj slaba. Ni vse črno ALI belo.

Vsi, ki so polni strahu in sovraštva pravijo slabo. Vsi, ki so v rožicah pravijo dobro. Stvar je veliko kompleksnejša in ni enostavnega odgovora. Tako kompleksna, da še strokovnjaki ne vedo, kaj šele mi forumski bojevniki.

Poleg tega pa je še veliko če-jev in odvisnosti od dogodkov, ki še sledijo. Če mene vprašaš. Samo kaj jaz vem, razen to, da treba svoje življenje uživati in se do drugih obnašati tako, kot bi želel, da se drugi obnašajo do tebe.

Radi se mejte. Lp od (ne samo) ekonomskega migranta. :P 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!