Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 28 minutami, Aynach pravi:

Že v osnovi zgrešen point, najbolj krvoločne vrstice so bile spisane s strani de Sada, takoj za njim pa biblijski verzi.

Pa začuda se lahko marsikateri kristjan brzda, preden se odloči da premlati svojo ženo v imenu vere.

Glupo je napadati knjigo ki v 21 stoletju ni več relevanta, prav tako je glupo "braniti" narod na podlagi te knjige.

Je zaradi tega vredno zanikati, da se na podlagi verskih tekstov izvaja teror? Poanta tekstov je zdaj sekundarnega pomena, tako kot svastika ki nosi negativne konotacije, kljub temu da simbolizira nekaj povsem drugega, enako je koran sprejet kot nekaj negativnega.

 

 

Aja zdej se gremo kdo bo boljše linke pošiljal?

Fine, http://www.thereligionofpeace.com/quran/023-violence.htm

Pa pač če imaš dovol prostega časa, se igraj z guglom pa 1x vpiši "islam is peaceful" drugič pa "islam isn't peaceful", pol pa si izberi, kateri članek hoče uporabiti za izpodbijanje moje teorije, ker svojih argumentov jasno da nimaš.

 

Prelahko postaja na internetu poiskati vir, ki ustreza tvojim željam in potrebam.

priznam, zmagu si;)

imam pa dvoletno izkušnjo življenja v Libiji, pod Gadafijevim režimom, a nisem musliman:winkiss:

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, DAMI34 pravi:

zanimiva situacija

*če bi jaz cel lajf jedu pesek, bil bos in bi mi ob rojstvu dali kalašnikov v roko, potem pa rekli, če boš umrl mučeniške smrti boš v nebesih živel s sedmimi devicami....majkemi, prec bi se razstrelu.

*Je pa res, da se vsake tolko sfuzla tut kakemu dobro stoječemu evropejcu, pa gre pa postreli pol razreda...le kaj so njemu rekli?

Kdo bi vse to razumel...

Verjetno bi jih razumeli v gradu Hrastovec. Doživljensko.

 

pred 15 urami, otko pravi:

Oprosti, ampak kje si me videl napisati, da bi komurkoli dovolil prosto gibanje čez meje brez dokumentov itd...Nikakor ne podpiram kršitve zakonov in tudi zahtevam dosledno izvajanje zakonov za vse. Ampak poleg represije je potrebno narediti tudi kaj, da do nasilja sploh ne pride. Represija je na koncu, ko vse drugo odpove (in ko so enkrat na ulici mrtvi ljudje je dejansko že prepozno). V Evropi je 15 milijonov muslimanov in samo represija vodi v Izraelski scenarij, ne vem ali si res želiš tega, da bi se v službo vozil mimo vojaških  kontrolnih točk. Skratka vsem tem ljudem (na samo muslimanom) je potrebno ponuditi nekaj kar jih bo odvračalo od nasilja. To je na koncu tudi mnogo ceneje kot pa represija in zapravljene milijarde za neke letalonosilke v sredozemlju. Prijazna beseda in neizključevanje nas konec koncev ne staneta nič, lahko pa izboljšata marsikaj.

Tudi tista tvoja primerjava z domačinom, ki brska po smeteh ni ravno primerna, kajti nikoli nisem preferiral neke skupine ljudi pred drugo, obravnavo potrebujejo tisti, ki so pomoči potrebni pa ni važno ali so to domači ali pa priseljenci. Saj Romi tudi brskajo po smeteh, ob se pa nisi obregnil, pa pustimo sedaj ob strani vzroke za to. Treba je biti dosleden ne pa brezbrižen in si zatiskati oči dokler ne poči. Velikokrat slišim zgodbe o priseljencih, ki so agresivni, suvajo v ljudi na avtobusih zlasti v Franciji itd. to ni redek pojav. ampak ljudje se ponavadi samo obrnejo stran in ne reagirajo oz. reagirajo. ko zares poči. Komentar, ki mi je glede vsega tega še najbolj blizu, če se da komu brati:http://www.siol.net/priloge/kolumne/ziga_turk/2015/11/zapomnite_si_pariz.aspx

In kaj bi jim ti ponudil?

Miljarde za letalonosilke niso zapravljene. Zaradi njih ima delo kup projektantov in drugih inžinerjev, tisoči v ladjedelnicah, tovarnah letal in drugi industriji ter tisoči zaposlenih na njih.

Ti zaradi mene lahko nastavljaš tudi drugo lice, če želiš. Jaz ga sigurno ne bom. Vsaj dokler bom sposoben stisnit pest.

Je ti pa NajinSvet odgovorila, da ti nihče bolje ne more.

 

pred 11 urami, otko pravi:

Ja, saj v bistvu se povsem strinjam s tabo. V Evropi velja azilna zakonodaja in jasno je kdo je do njega upravičen, od vseh teh beguncev samo peščica. Prav dobro se tudi zavedam, da ne mi ne Evropa sveta ne bo rešila. Ko sem pisal svoj post sem imel v mislih predvsem priseljence, ki so že v Evropi, ki imajo državljanstvo, živijo med nami itd...teh ljudi pač ne moremo kar poslati nekam. To je že druga in celo tretja generacija, ki pa še vedno ni sprejela države gostiteljice kot svojo oz. se z njo ne identificira. Jaz sem za razliko od večine komentatorjev tu ponosen na svojo evropsko identiteto in civilizacijo, kljub vsem problemom in slabostim imamo kaj pokazati. Tudi tiste "obče človeške vrednote" kot jih nekateri imenujejo so v bistvu naše Evropske vrednote. Bodimo ponosni na to.

.

 

Ne gre se za tiste, ki že živijo v EU. Govora je o ljudeh, ki prihajajo v EU ta trenutek. O ljudeh, ki so izgubili ali pozabili osebne dokumente, rojstni datum in materin jezik (ter kulturo obnašanja), niso pa pozabili denarja, mobilnih telefonov, ... O ljudeh, ki se zlažejo že na prvo vprašanje Kdo si?

 

pred 9 urami, builder pravi:

12208382_791146780995062_160489238798866

Dober vic. Samo resnični Koran piše drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 11. 2015, builder pravi:

 

mel sm te za bol razgledanega, ti se pa zagovarjaš z novinarčkom, ki prodaja svoje zgodbe:hmm:

v ujetništvu gledaš v tla in se ne pogovarjaš s komerkoli in se smejiš:klicaj:

kaj pomeni biti v ujetništvu in kakšne travme to pusti na človeku, verjami, da poznam zadevo od blizu, čisto od blizu, potem pa preberem  tole zgodbico in se lahko samo nasmehnem:smoke:. Očitno pali in se prodaja, vsa čast mu, da lahko manipulira, dokler je folka, ko mu lahko prodajaš pravljice, ki z resničnostjo nimajo nikakršne zveze:dry:

 

Kje se kaj zagovarjam? Pred kom? Pred tabo? Zakaj že? :eek:
Lej bilderčk, če te bemflarska zajebancija tolk prizadene, da ne znaš več brat .... alah ti pomozi!

Kar se tiče osebnih doživetij v različnih situacijah, se pa ljudje zelo raznoliko odzivamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne tok pisat, ke mam full dela in nimam časa vsega prebrat, kaj šele pisat.

A ni zanimivo, takoj po napadu v  Franciji, članice EU na hitro hočejo sprejeti zakon, kjer bi šoprtnim strelcem+ legalnim lastnikom polavtomatskega+ avtomatskega orožja, rade le tega prepovedale\ odvzele.

Človk bi kar mal pomislu, da ni bil Pariški napad organiziran tam kot 9/11+Charliehebdo... za dosego "višjih" ciljev.

Bom šel na ljubljanske ulice z airsoftom na rami ter napisom, imam "fake" orožje in nisem terorist, zaupam vam, ali vi zaupate meni, če da, me objemite...

Evropa je v višji stopnji pripravljenosti, ko bo vojno stanje imamo verjetno "navadni" državljani manj pravic?

Zanimivo kako se tale mozaik sestavlja, še kak mesec pa bo slika popolna.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, I30 pravi:

Lej bilderčk, če te bemflarska zajebancija tolk prizadene, da ne znaš več brat .... alah ti pomozi!
Kar se tiče osebnih doživetij v različnih situacijah, se pa ljudje zelo raznoliko odzivamo.

Res je, vsak doživlja po svoje, po moje imeš ti izkušnje samo s pozitivnimi situacijami, ker se zadržuješ v objemu svojega doma, če pa slučajno hodiš kaj okoli in pametuješ kot tukaj, potem verjamem, da poznaš predvsem negativne:lol1:

 

prizadel si me:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12250022_10206465623016629_1361608645583

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko otrok ima nevidnega prijatelja...ga začnejo starši, razne službe ali verske združbe vlačit okoli raznih psihologov, zdravnikov in ne vem kaj še!!!!!

Ko ima odrasla oseba nevidnega prijatelja....
POSTANE VERNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemti, men logika odpoveduje...verjetno sem res butast...

Ženske v Siriji se borijo proti islamski državi, moški pa bežijo v Evropo. No, ti moški pa potem posiljujejo evropske ženske in otroke. No Merklovi, kolikor je grda, se tega ni treba bati.

Upam da sem jaz nor, ker zame to ni normalno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • No Merklovi, kolikor je grda, se tega ni treba bati.

Vedno znova me očarajo šale o temu, kako se naj posilstva bojijo zgolj privlačne ženske.

Potihem sugerira, da je kultura posiljevalstva omniprezentna in še zdaleč ni izkoreninjena. Celo to, namiguje, da če dobro izgledaš, si avtomatično bolj verjetno žrtev spolnih deviacij.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Aynach said:
  • No Merklovi, kolikor je grda, se tega ni treba bati.

Vedno znova me očarajo šale o temu, kako se naj posilstva bojijo zgolj privlačne ženske.

Potihem sugerira, da je kultura posiljevalstva omniprezentna in še zdaleč ni izkoreninjena. Celo to, namiguje, da če dobro izgledaš, si avtomatično bolj verjetno žrtev spolnih deviacij.

 

 

Aha, da jo označim za grdo te zmoti? Beseda grda ima lahko več pomenov. Recimo Primer: Merklova je grda do nas, avtohtonih prebivalcev Evrope.

Kaj pa praviš na to, da migranti posiljujejo Evropsko prebivalstvo?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samostalnikom daje pomen kontekst, v tem primeru se je šlo za vizuelni aspekt.

Mislim, da še nisem našel verodostojne študije, ki bi statistično dokazovala povečanje posilstev v regiji, kjer je imigrantov več. Če pa sledim instiktom, sem bol usmerjen k prepričanju, da zaradi kulturalnih razlik, revščine, "seksualne revolucije" ki jo doživijo imigranti in ostalih dejavnikov, so bolj nagnjeni k posiljevanju in so regije ki vsipajo leglo takih ljudi logično bolj ogrožene.

 

Skandinavija je klasičen primer, kjer imajo s tem velike težave.

http://www.frontpagemag.com/point/175434/1-4-swedish-women-will-be-raped-sexual-assaults-daniel-greenfield

http://dailycaller.com/2015/10/23/sweden-opened-its-doors-to-muslim-immigration-today-its-the-rape-capital-of-the-west-japan-didnt/

Tu bi se dalo res na dolgo in široko razpravljati, ker je veliko "študij" fundamentalno zgrešenih, ne vključujejo neprijavljenih posilstev, nimajo točno definiranih pojmov, kaj posilstvo je in na podlagi tega lahko številke priredijo svojim potrebam. Ampak mislim da ni to primerna tema. Mogoče ne najbolj političen odgovor, ampak sem eden izmed tistih "slabih", ki menijo, da Muslimani pripomorejo k povečanem številu posilstev.

 

So vsi taki? Ne.

Jih je pravično soditi, ker so med njim tudi taki? Tudi ne.

Si je razumno zapirati oči in trditi, da med njimi ni takih? Ne vem, nekje pa treba postaviti meje.

Lepo je biti korekten do sočloveka, lepo je priznati svoje napake, lepo bi bilo če bi se določeni sprijaznili z dejstvom, da hočeš-nočeš imigranti lahko ogrožajo določeno regijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na omrežju je vse več prispevkov o tem, kaj se nam v resnici dogaja. Naslednji pa mi je zelo všeč, ker omenja tudi način, kako zadeve spremeniti.

https://www.youtube.com/watch?v=0VUlC7jFqOI&feature=youtu.be

Ko vidiš ta filmček, se vprašaš tudi, ali ni atentate v Parizu organizirala CIA?

Evropejce je namreč treba temeljito prestrašiti in ne samo z migranti in begunci, temveč tudi z atentati. Le tako bojo dali mir, ko bo Evropa sodelovala z ZDA pri napadih na Sirijo in Iran.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, yamamoto pravi:

Na omrežju je vse več prispevkov o tem, kaj se nam v resnici dogaja. Naslednji pa mi je zelo všeč, ker omenja tudi način, kako zadeve spremeniti.

https://www.youtube.com/watch?v=0VUlC7jFqOI&feature=youtu.be

Ko vidiš ta filmček, se vprašaš tudi, ali ni atentate v Parizu organizirala CIA?

Evropejce je namreč treba temeljito prestrašiti in ne samo z migranti in begunci, temveč tudi z atentati. Le tako bojo dali mir, ko bo Evropa sodelovala z ZDA pri napadih na Sirijo in Iran.

 

Je pa zanimivo tudi kako hitro izginjajo prispevki na FB s tovrstno resnico,prispevek BBC novinarke ki je javno komentirala kako jih je vlada plačevaôa za lažirane prispevke itd,za  sem stoji agresor zda in njegov psiček eu,Če ne bilo Putina in Chine pa bi Iran že padel,tako pa kavbojcu ob pomisleku na kaj takšnega nastane cmok v goltancu,Islam je samo priročno srestvo do cilja,upam da ljudje spregledajo umazano politiko slednjih .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj pomembna reč je, da bomo PROTI vojni s Sirijo, z odstavitvijo Assad-a, ali še huje, vojno z Iranom.. Obvezno PROTI, PROTI in še enkrat PROTI..

Stvari moramo urediti na lastnih tleh, med lastnimi ljudmi (vsi vemo kdo ga serje pri nas in laže) in zapustit to združenje diktatorjev ter ustrahovalcev...

Z migranti se bo že porihtalo, ne bodo se predolgo sami-sebe v koleno streljali..

Isto je Führer nardil.. svoje ljudi potolkel in krivil poljake.. ostalo pove zgodovina. Pearl pristanišče, 911, Paris, in še kaj.. ista zgodbica...

 

Popravljeno . Popravil Izek
Kr neki.... šteka.
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Izek pravi:

Najbolj pomembna reč je, da bomo PROTI vojni s Sirijo, z odstavitvijo Assad-a, ali še huje, vojno z Iranom.. Obvezno PROTI, PROTI in še enkrat PROTI..

Stvari moramo urediti na lastnih tleh, med lastnimi ljudmi (vsi vemo kdo ga serje pri nas in laže) in zapustit to združenje diktatorjev ter ustrahovalcev...

Z migranti se bo že porihtalo, ne bodo se predolgo sami-sebe v koleno streljali..

Isto je Führer nardil.. svoje ljudi potolkel in krivil poljake.. ostalo pove zgodovina. Pearl pristanišče, 911, Paris, in še kaj.. ista zgodbica...

 

Če se pa zgodi scenarij Iran ,pol nam pa sam še "bog" lahko pomaga  ....Iran,Kitajska,Rusija proti NATO in ZDA....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno v veceru

10 dejstev o Siriji, ki jih niste vedeli

Ali ste vedeli, da so Sirijske zaloge nafte takšne, da bi lahko cel svet nemoteno funkcioniral skoraj leto dni?

1. Sirija je bila v zgodovini vedno med najnaprednejšimi in najbolj odprtimi arabskimi državami.

2. Sirija je edina arabska država s sekularno ustavo. Islamski zakoni so pri njih protiustavni.

3. Do leta 2011 je bila Sirija edina država v regiji, kjer ni bilo vojne in ne notranjih spopadov.

4 Sirija je znana po verski svobodi. V zgodovini je bilo kar pet papežev, katerih predniki so bili iz Sirije.

5. V Siriji je 10 odstotkov prebivalcev krščanske vere. V regiji je ta odstotek manj kot 1 odstotek.

6. Sirijkam ni potrebno nositi burke.

7. Za ženske v zdravstvu veljajo enake pravice, kot za moške.

8. Sirija je edina mediteranska država, ki je lastnih svojih naftnih vrtin. Nobena vlada do zdaj ni privatizirala naftnih vrtin.

9. Naftne rezerve Sirije so 2.500 milijonov barelov, kar je namenjeno predvsem državnim podjetjem. Dnevna poraba nafte po celem svetu je 90 milijonov berelov.

10. Sirija je edina arabska država, ki nima dolgov do Mednarodnega monetarnega sklada.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vemo, da kapital in vlade igrajo umazano politiko. S pomočjo medijev vzpostavijo stanje, ki jim odgovarja. Navadni državljani za to izvemo ali se zavemo, ko je že prepozno in tega ni več moč spremeniti.

Lahko pa spremenimo javno mnenje - begunskega vala, ki se dogaja in se še bo dogajal in nam ne prinaša nič dobrega.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!