Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

Skalar36.

Kdo hudiča je tebe učil zgodovino?

Resne probleme imaš s številkami.

Ocenjeno je da so nacisti samo v taboriščih pobili več ljudi kot jim jih ti pripisuješ za celo 2 vojno. Samo v Rusiji (sovjetski zvezi) so pobili 30 milijonov ljudi (10 mil. vojakov in 20 mil. civilistov) .

Z Dražgošami pa "zmagaš" oz. negiraš samega sebe. Torej ni važno kdo je pobijal, ampak kdo je "kriv" ?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, skalar36 pravi:

Glej I30, ti se bojiš kljukastega križa ki je simbol nacizma, ki ga od leta 45 ni več in nima vpliva. Pod njegovim režimom je bilo po evropi pobitega cca 6 mil ljudi.

Zvezda ki jo poveličuješ, je simbol komunizma, ki je še v veljavi, ko se krade državno premoženje in ima velik vpliv. Pod tem režimom je bilo pobitih vsaj 67 mil ljudi. Mao 50 mil, Stalin 15 mil ljudi, Pen Pen 2 mil... tamalih niti ni potrebno omenjat.

Kako ti lahko ta simbol pomeni vse to!? Več kot 10x smrti ko križ!

Evropa bi bila osvobojena tudi če nebi bilo partizanov. Partizani so napadli Švaba, ko je ta že bežal pred zavezniki. Tukaj ni nič herojskega. Zgodovina, ki so jo kasneje pisali je ena sama LAŽ. Farsa-tako kot dražgoška bitka. Resnica Dražgoške bitke, ki se slavi. V resnici so za pokol domačinov bili krivi partizani, ki so prvi napadli švaba, in nato zbežali. Švabi so se potem znesli na civilno prebivalstvo, čeprav so partizani vedeli, kaj bo sledilo so rekli: "kaj pa je ena vas" Kdor se ni strinjal z zgodovino je bil deležen počitnic na golem otoku.

Preveč verjameš v svojo vero, zato imaš oprane možgane. Prebiraj tuje medije, oziroma zgodovino glede komunizma pa ti bo jasno. Oziroma pojdi med ljudi, ki so dejansko bili na "licu mesta" - oni povedo resnico!

Migranti. Če Bilder pravi, ki je živel med njimi, da niso OK, mu verjamem. Dobro njega ne poznamo, mu ni treba verjet.

Če pa Tomo Križnar pravi, da ni dobro, da hodijo med nas, ker v nas ne vidijo ljudi, kot mi sami, potem se je pa resno za zamislit, če je prav, da sprejemamo mlade moške, ki se ne bodo hoteli vklopit v naš način življenja in naše zakone. Ki na naše ženske hčere gledajo le kot "meso za rojevanje otrok".

Tistih 15 žensk in 27 otrok, ki pa prihajajo iz Sirije pa seveda pomagat in jim omogočit boljše življenje. Vse lenuhe oportuniste, posiljevalce, kriminalce, pa na vlak pa nazaj, takih je že sedaj dovolj, ne rabimo še tujih.

 

Pa še statistika. 200 k beguncev je Avstrija vrnila Yugoslaviji (sporazum med osvoboditelji) komunistom. Vsi ti so končali...

Stalin je rekel: "smrt enega človeka je tragedija, smrt miljona pa statistika". 

Dopuščaš možnost da so te ljudje tudi oprani ,obrnjeni k svojim veram in prepričanjem ,ker sam dopuščam to možnost ,tudi oni so ljudje s svojim pogledom na takratno situacijo ....mel  oba dedka aktivna v 2ww en je pristal v taborišču Dachau in tudi preživel ,drug pa je bil bolj Italijanske sorte :) oba sem poslušal kot otrok in to rad ,takrat še nisem bil zrel da bi povezoval ali doumel kaj sta čez zgodbico govorila  a zgodbice so bile povsem različne :)...in to so ljudje ,ki so dejansko bili v vojni in sodelovali v njej en partizan in en italijan ..................

P.S. dedka se nista marala :).......zanimivo ne ,ne mislim nič slabega toda biti prepričan 100%  v eno plat .....

Babica je pa znala lepo povedat staro modrost "medalja ima vedno dve plati " prav tako meč če me razumeš!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Ferrarist pravi:

Za tiste pri koritu. Za ostale pa par-nepar, švercano kafe iz italije, suh kruh itd.

 

 

No, je pa res da je vsak od teh sistemov naredil tudi marsikaj dobrega. Kasneje je Tito zrihtal fabrike (pa 500mio. v privat sefu, ki so ga pred dnevi odprli), mussolini pa, kljub temu da je naše primorce hotel na vsak način poitalijanit, naredil praktično večino cest po primorskem, Soške elektrarne, da si naša elita lahko tala miljončke, vodovode itd. Brez tega tudi v takoopevanem socializmu Nova Gorica nebi tako z lahkoto zrastla. Muso je tiste ki so se upirali oz. nasprotovali, odpeljal v zažigalnico v Trst in še kam. Tukaj sta si pa oba režima kar "ekvivalentna". Razlika je mogoče samo v tem, da je musso likvidiral (za njega) tujce, partizani pa kar tasvoje. 

 

No, kakorkoli, tema je o migrantih.

Upam, da kakšen stari primorec ne bo tega bral.

NIsem pa še prebral ali slišal, da bi kdo na primorskem primeljal Duce-ja s Titom (vsaj javno ne) pa celo preživel.

Moj dedek se bi v grobu obračal, še raje pa ti kaj zarinil nekam, če bi tole prebral.

 

 

 

P.S: pa premeni svoj nick na butaro po italjansko 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kaldu pravi:

Upam, da kakšen stari primorec ne bo tega bral.

NIsem pa še prebral ali slišal, da bi kdo na primorskem primeljal Duce-ja s Titom (vsaj javno ne) pa celo preživel.

Moj dedek se bi v grobu obračal, še raje pa ti kaj zarinil nekam, če bi tole prebral.

 

 

 

P.S: pa premeni svoj nick na butaro po italjansko 

Če bi hotel razumet kaj sem hotel napisat, bi razumel. Če nočeš, pa je problem v tebi, ne v meni.

Moj nono je pri 12tih partizanom pod Čaven (verjetno prav v thumperjevo domačo vas), s konjem in vozom vozil hrano. Nazadnje je okupator pod Potočami streljali nanj (in ubili konja). Nevemkateriže del obleke je imel prestreljen, vendar jim je ušel. Pa smo tukej. Taki nikoli niso bili deležni niti najmanjše zahvale, kaj šele da bi dobili kakšno borčevsko ali kaj podobnega. Med drugim pa je tudi vedno rekel, da če bi prej vedel kaj bodo partizani delali po vojni, da bi raje sam konja odrl, samo da mu nebi bilo treba vozit. Torej, kaj je v tem primeru bil moj nono? Fašist? Nacist?

Žal se tukaj lepo vidi tipični domet povprečnega slovenca. Če poskušaš bit nevtralen, objektiven, ne hvališ in poveličuješ bivšega sistema in serješ popolnoma vsega ostalega, si itak fašist, nacist, cerkvena miš itd. Eeeeee, slovenčki, očitno nam gre še vedno preveč dobro.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ide

1 hour ago, franc said:

Skalar36.

Kdo hudiča je tebe učil zgodovino?

Resne probleme imaš s številkami.

Ocenjeno je da so nacisti samo v taboriščih pobili več ljudi kot jim jih ti pripisuješ za celo 2 vojno. Samo v Rusiji (sovjetski zvezi) so pobili 30 milijonov ljudi (10 mil. vojakov in 20 mil. civilistov) .

Z Dražgošami pa "zmagaš" oz. negiraš samega sebe. Torej ni važno kdo je pobijal, ampak kdo je "kriv" ?

lp

Zaradi miselnosti režima- ideologije so nacisti pobili 6 mill judov, ciganov...

Zaradi posledic WW2 je pa umrlo okoli 60 mill ljudi na vseh straneh. 

Teh 6 mill ne moremo mešat med "žrtve vojne". To so žrtve nacizma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se je zacela migrantska kriza, sem bil vpoklican s strani Slovenske vojske, ker sem PPRS (pogodbeni pripadnik rezervne sestave)Vpoklic je trajal 2 meseca, za ta cas sm bil zaposlen v SV. Prilagam placilno listo na vpogled, katero sam prejel po posti, sam pa se bom o visini izplacila zadrzal komentarja. Bom pa povedal sledece, samo tako naprej vladni strokovnjaki:OK:

 

1044343_1068235319865626_831190408677496

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm...kako se ti pa potem za ta dva meseca "reši" pri primarnem delodajalcu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Ferrarist pravi:

Hmmmm...kako se ti pa potem za ta dva meseca "reši" pri primarnem delodajalcu?

Primarni delodajalec je dolžen spustiti vsakega ki je vpoklican v rezervno sestavo SV  . In mu tudi zagotoviti ko se vrne  staro delovno mesto .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tvcoja odločitev je to, nihče te ne sili.... zato ne štekam kaj nas tvoja plačilna lista zanima? a si vsaj kdaj kak skret pospravu?

za to plačo mislim.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima :P

in kaj te briga če me zanima :fyou:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, pajkica pravi:

tvcoja odločitev je to, nihče te ne sili.... zato ne štekam kaj nas tvoja plačilna lista zanima? a si vsaj kdaj kak skret pospravu?

za to plačo mislim.....

da se ve, kako država poskrbi za svoje uslužbence z orožjem v roki in ja, za seboj sm naučen, da zmeraj pospravim, pa kjerkoli že sem, tudi na sekretu:ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DinDiin pravi:

Dodatke si pa prepognil kaj....tko k vsi :P 

 

in kaj naj bi bili te dodatki, strokovnjak, prazniki, nedeljske in nočni šihti?aja, pozabil sem potne stroške pa malico:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, builder pravi:

da se ve, kako država poskrbi za svoje uslužbence z orožjem v roki in ja, za seboj sm naučen, da zmeraj pospravim, pa kjerkoli že sem, tudi na sekretu:ras:

torej tudi delaš zase.... oziroma nosiš orožje ? za koga že? a smo v vojni?

in potem si za to še plačan? đisssss

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Detektor za humor so ti tud blindiral vidm.....

No ja, sej iz take place se res ni norca za delat se extra, kokr se ze drzava....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, pajkica pravi:

torej tudi delaš zase.... oziroma nosiš orožje ? za koga že? a smo v vojni?

in potem si za to še plačan? đisssss

za seboj, saboj,sabo, zmeraj pospravim, a je to tolk problem prebrat in razumet:)

nošenje orožja je potrebno tudi takrat, ko nismo v vojni, recimo policisti, varnostniki, slednji ga nosijo predvsem iz vzroka, ker to zahteva zavarovalnica, prevoz gotovine je zavarovan s strani zavarovalnice le v primeru, da je varnostnik oborožen:whistle:

upam, da sm ti s to razlago vsaj malo razširu obzorje tvojega znanja, je pa spet drugo vprašanje, koliko si ti spet sposobna to razumet:lol1:

pred 27 minutami, DinDiin pravi:

Detektor za humor so ti tud blindiral vidm.....

No ja, sej iz take place se res ni norca za delat se extra, kokr se ze drzava....

uganu si, mal mi je vzelo smisel za humor, je problem, ko dobiš na "vsiljenem" šihtu slabih 400€ manjšo plačo, x 2 mesca:hmm:, bomo že poflikal, vglavnem, vse za Slovenijo:D

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, builder pravi:

in kaj naj bi bili te dodatki, strokovnjak, prazniki, nedeljske in nočni šihti?aja, pozabil sem potne stroške pa malico:?

pa če imaš tolk motorjev ne moreš za vse dobit potne stroške ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, builder pravi:

za seboj, saboj,sabo, zmeraj pospravim, a je to tolk problem prebrat in razumet:)

nošenje orožja je potrebno tudi takrat, ko nismo v vojni, recimo policisti, varnostniki, slednji ga nosijo predvsem iz vzroka, ker to zahteva zavarovalnica, prevoz gotovine je zavarovan s strani zavarovalnice le v primeru, da je varnostnik oborožen:whistle:

upam, da sm ti s to razlago vsaj malo razširu obzorje tvojega znanja, je pa spet drugo vprašanje, koliko si ti spet sposobna to razumet:lol1:

 

predvsem iz sebe idiota delaš.... a si polcaj al vojak? aja varnostnik, pol pa tko rec....

ja sej res, ne štekam.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, pajkica pravi:

predvsem iz sebe idiota delaš.... a si polcaj al vojak? aja varnostnik, pol pa tko rec....

ja sej res, ne štekam.....

A si to dons mal sitna?:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!