Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 9 urami, thumper pravi:

ni ravno generalno stanje čisto tako kot ga opisuješ .. še enkrat bom napisal - eno so begunci , ki jim bi bilo treba pomagati po najboljših močeh takoj za tem , ko bi svojim pomagali do nekega človeškega minimuma .. ampak ne prej ..

drugo je pa to : migranti ... hmm. pravilno se reče ekonomski migranti kajne ? no če ni delovnih mest za njih jih je potrebno vrniti tja odkoder so prišli in kjer so živeli do sedaj .. že sama poteza nepreverjenega prehoda evropskih meja je bila neupoštevanje osnovnega dogovora o integriteti evropske unije .. in zanimivo , da imajo ti ekonomski migranti stalen stik prek gsm z ostalimi in ponavadi kar nekaj dinarčkov v žepu.. pa pozabljamo na zneske , ki so jih plačali črnim prevoznikom oz.tihotapcem ..

glede na razmere in prihodke v njihovih domovinah se resno sprašujem odkod jim toliko denarja ...če greš pri nas samo dve meji proti jugu in pogledaš plače v bih in srbiji me zanima koliko časa bi moral nekdo od tam  - poudarek na "zaposlen" - varčevati za par 1000e plačila tihotapcu da ga spravi k nam..

po razmerjih prihodkov držav iz katerih prihajajo ekonomski migranti in evrope je to navadna selitev bogatašev tja , kjer lahko igrajo reveže in izkoriščajo dobroto skupne evropske blagajne.. in nekateri so že sami od sebe potegnili nazaj domov..

dobra stran tega bi bila - če pogledaš na zemljevid - da ko bi se usrali bi drek padel na glavne interese "demokratičnih amerov" ..mogoče ne tako zgrešena poteza ..

Mogoče upoštevaj podatek da so nekateri "ekonomski migranti" Sirija,Libija itd imeli veliko boljši standard kot mi, dokler se ni pokvarjeni zahod zaradi dolgov Gadafiju in neodvisnosti Sirije od monetarnega sistema odločil širit demokracijo .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kmet2 pravi:

Mogoče upoštevaj podatek da so nekateri "ekonomski migranti" Sirija,Libija itd imeli veliko boljši standard kot mi, dokler se ni pokvarjeni zahod zaradi dolgov Gadafiju in neodvisnosti Sirije od monetarnega sistema odločil širit demokracijo .

No pa sem le dočaku,da je negdo povedu bistvo vsega tega sranja!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, gusar pravi:

No pa sem le dočaku,da je negdo povedu bistvo vsega tega sranja!!!

Bistvo tega sranja ne moremo spreminjati, pa čeprav vemo kje je vzrok.

Dejstvo pa je, da je velika večina migrantov polna denarja, kar je lepo navedel Thumper. Pa ne mi govoriti, da se za nas ne bo nič spremenilo. Zame verjetno ne, za nekatere pa.

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 5. 2016 at 0:01, Kmet2 pravi:

Mogoče upoštevaj podatek da so nekateri "ekonomski migranti" Sirija,Libija itd imeli veliko boljši standard kot mi, dokler se ni pokvarjeni zahod zaradi dolgov Gadafiju in neodvisnosti Sirije od monetarnega sistema odločil širit demokracijo .

A Husotovo kemijsko orožje so že našli? Glavni razlog za drugi napad na Irak za demokratično javnost (in ostali svet) so bile ravno enormne količine raznoraznih bojnih strupov. Potem je pa vse utihnilo.

Pa sami procesi sojenja Sadamovcem so bili hudo podobni sojenjem po drugi svetovni vojni (vstavi državo, ki ti odgovarja).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, nazo13 pravi:

A Husotovo kemijsko orožje so že našli? Glavni razlog za drugi napad na Irak za demokratično javnost (in ostali svet) so bile ravno enormne količine raznoraznih bojnih strupov. Potem je pa vse utihnilo.

Pa sami procesi sojenja Sadamovcem so bili hudo podobni sojenjem po drugi svetovni vojni (vstavi državo, ki ti odgovarja).

Yp, pa svizca so tudi že našli ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

Yp, pa svizca so tudi že našli ...

A onega, ki zavije đoint?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, nazo13 pravi:

A onega, ki zavije đoint?

Ma ne, unga vajenca s čokolado :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

Ma ne, unga vajenca s čokolado :blush:

Upam, da je iz Pravične trgovine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, nazo13 pravi:

A Husotovo kemijsko orožje so že našli? Glavni razlog za drugi napad na Irak za demokratično javnost (in ostali svet) so bile ravno enormne količine raznoraznih bojnih strupov. Potem je pa vse utihnilo.

Pa sami procesi sojenja Sadamovcem so bili hudo podobni sojenjem po drugi svetovni vojni (vstavi državo, ki ti odgovarja).

Ne so pa enormne količine zlata ........o tem se tud govorilo ni da bi lahko utihnilo .....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huso je prepocen nafto prodaju, pa so ga američani, in saudci dal pod zemljo ... odprite oči :eek:  ... boli američane za zatirana ljudstva, ko imajo interes tavelki kapitalisti, ki odločajo o tem, kdo bo njihov predsednik ... zakaj sebe ne zbombandirajo, ker zatirajo prvotne naseljence - indijance ...

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

huso je prepocen nafto prodaju, pa so ga američani, in saudci dal pod zemljo ... odprite oči :eek:  ... boli američane za zatirana ljudstva, ko imajo interes tavelki kapitalisti, ki odločajo o tem, kdo bo njihov predsednik ... zakaj sebe ne zbombandirajo, ker zatirajo prvotne naseljence - indijance ...

:ninja: 

Pozabil si še postreščka NATO ki mu ameri šist na suho rinejo prst v prdo , posledično EU ....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Kmet2 pravi:

Pozabil si še postreščka NATO ki mu ameri šist na suho rinejo prst v prdo , posledično EU ....

sicer ne razumem, ampak verjetn jim paše met prst u riti :lol1: 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro da mamo Putina :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

sicer ne razumem, ampak verjetn jim paše met prst u riti :lol1: 

 

 

 

12509587_1008964742459748_9026320555387865911_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Kmet2 pravi:

 

12509587_1008964742459748_9026320555387865911_n.jpg

Vidm, da s' me sliku, k sm še kadiu!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

 

12509587_1008964742459748_9026320555387865911_n.jpg

Z veseljem. To je delo, ki ga najraje počnem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

In vse tiho je bilo. Škoda, da nismo vključeni in da nas več ne obveščajo, kaj imajo na "štedilniku". :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse se še isto dogaja kot se je , EU se polni in mi drvimo v prepad ...........samo trenutno pesek v oči mečejo mediji drugje ......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Izek pravi:

In vse tiho je bilo. Škoda, da nismo vključeni in da nas več ne obveščajo, kaj imajo na "štedilniku". :)

Sedaj je fusbal glavna tema.

Ma kakšni migranti, ko jih šljivi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, nazo13 pravi:

Sedaj je fusbal glavna tema.

Ma kakšni migranti, ko jih šljivi.

Fuzbal preglasi celo štrajke v Franciji, ki so sedaj na višku. Tudi tam se fajtajo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, I30 pravi:

Fuzbal preglasi celo štrajke v Franciji, ki so sedaj na višku. Tudi tam se fajtajo...

Oboje pa preglasi podkupovanje EU poslancev s strani ameriških korporacij ob izdatni pomoči vseh ostalih korporacij, ki bo šlo mimo nas potihem naskrivaj. Kruha in iger, da pozabiš na kol v riti. Nič ne bo zastonj, še manj pa naše. Kmalu bomo še temo plačevali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Blagor Nemčiji. Pri njih ni niti enega terorista. Sami inženerji, zdravniki, učitelji, znanstveniki, ... s psihičnimi težavami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa precej krivi tudi tile EU uradniki, ki meljejo tele zahteve za azil. Čakat dve leti in še ne dobiti odgovora kaj bo s tabo je pa tudi kruto. Marsikomu bi se zmešalo. Če so jih že spustili v svoje države, naj tele prošnje rešijo v nekem normalnem času, jim omogočijo iskanje zaposlitve, stanovanj, šolanja in vsega kar pač normalen človek potrebuje ali pa jih naj vrnejo nazaj od kod so prišli.

Vse je zafurano že v štartu. Begunec z vojnih območij si, ko pobegneš iz vojnega območja v sosednjo državo kjer je mir. Če greš dalje, si že ekonomski migrant. Še posebej, če si izbiraš v kateri državi bi potem živel.

Tole pitanje folka kako so tile migranti nujno potrebni kot delovna sila na zahodu je pa itak biser inteligence. Me prav zanima koliko od njih se je v teh dveh letih zaposlilo v EU. Velika večina je še vedno na grbi davkoplačevalcev. PA ne samo po svoji krivdi, kot sem napisal višje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!