Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 21 urami, thumper pravi:

ko sem imel jaz vojaško plačo je to zneslo preračunano nekih 20e na mesec če ne manj... pod slabšimi pogoji.. pa se nisem sam odločil ..

in če bi želel, da se mi ta čas šteje v delovno dobo , bi moral mastno doplačati ...

Točn tko ... Moral si in še v delovno dobo se ne šteje... Mamicujimjebemcigansku :mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tole migrantsko krizo v SLO so krivi I30, thumper in Alla.

I30, ker je šel na volišče in obkrožil ZA odcepitev Slovenije od exYU. Če bi ostali skupaj, noben migrant ne bi imel vstopa (še manj izstopa) iz Slovenije v Evropo.

thumper, ker je šel branit mlado Slovenijo in njene politike pred jugovojsko in posledično omogočil, da smo v sranju kakršnem smo.

Alla, ker namesto, da bi delala na nataliteti Slovenskih Krpanov, piše po forumu. Posledično mora Mama Merkel uvažat mlado delovno silo od drugod.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, builder pravi:

ne delaj se norca s slovenskega vojaka, ker za tako stvar bi te znal po ušesih, pa ne zajebavam se:klicaj: 

zaposleni v tedanji vojski, ki jo omenjaš, niso imali plače čistilke, zato ne trapaj 

over&out

 

 

ponavad vsi pravijo če so men tableti popustil.. iz nobenega se ne delam norca .. to da znaš po ušesih ti čisto verjamem .. dvomim pa , da imaš to pravico .. 

in ne užigaj se preveč .. če bi prebral tako kot piše bi videl , da sem napisal plačo na služenju OBVEZNEGA vojaškega roka ..res pa sem  mogoče po več kot 30-ih letih napisal previsok znesek ... 

načeloma me ne moti koliko ima kdo plače.. ima vsa pravna sredstva , da dobi tako plačo kot jo zasluži .. 

pa še nekaj - a se ti zdi da sem jaz kogarkoli prisilil na njegovo delovno mesto ali poklic ? nisem ... torej si mora vsak pomagati kakor si ve in zna kar se tiče okoli službe in plače ... verjetno je bilo že vsem vsaj enkrat če ne večkrat dano na znanje "če ti kaj ni všeč si poišči drugo službo" ..

jbg tkola mamo ... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, nazo13 pravi:

thumper, ker je šel branit mlado Slovenijo in njene politike pred jugovojsko in posledično omogočil, da smo v sranju kakršnem smo.

ni čisto tako .. branit sem šel sam sebe , starše in bodočo družino ter tisto malo imovine kar jo je bilo... nobenega politika  .. ja bil sem za osamosvojitev ..OSAMOSVOJITEV - to ni dretje ...

že 1991-ga je bilo moje osebno mnenje in želja po nevtralni Sloveniji in da bi naredili davčno oazo .. od referenduma dalje odklanjam kakršnekoli politične ter ozemeljske povezave ... bil sem proti natu in bil sem proti eu ... edine povezave , ki jih zagovarjam so ekonomske , kulturne in civilne / osebne narave .. a sm napisal ekonomske ? sm ...da nebi kdo mislil kapitalske ali kapitalistične...

politično ureditev slovenije pa vidim v čisto drugačnem volilnem sistemu in čisti , pošteni  demokratični družbi .. in seveda nekem normalnem spoštovanju - človeku realnih - zakonov ..

zdaj pa jaz tebe sprašujem : vidiš v tem mojem zapisu vsaj eno stvar , ki velja in obstaja v sedanji nam ljubi državi?

samostojni nismo - torej tudo popolnoma svobodni nismo ..

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, thumper pravi:

ni čisto tako .. branit sem šel sam sebe , starše in bodočo družino ter tisto malo imovine kar jo je bilo... nobenega politika  .. ja bil sem za osamosvojitev ..OSAMOSVOJITEV - to ni dretje ...

že 1991-ga je bilo moje osebno mnenje in želja po nevtralni Sloveniji in da bi naredili davčno oazo .. od referenduma dalje odklanjam kakršnekoli politične ter ozemeljske povezave ... bil sem proti natu in bil sem proti eu ... edine povezave , ki jih zagovarjam so ekonomske , kulturne in civilne / osebne narave .. a sm napisal ekonomske ? sm ...da nebi kdo mislil kapitalske ali kapitalistične...

politično ureditev slovenije pa vidim v čisto drugačnem volilnem sistemu in čisti , pošteni  demokratični družbi .. in seveda nekem normalnem spoštovanju - človeku realnih - zakonov ..

zdaj pa jaz tebe sprašujem : vidiš v tem mojem zapisu vsaj eno stvar , ki velja in obstaja v sedanji nam ljubi državi?

samostojni nismo - torej tudo popolnoma svobodni nismo ..

 

 

Ti bom odgovoril z vprašanjem. Pa si ti kdaj videl ali bral o obstoju takšne idealne države o kateri sanjaš? Da je obstajala ali obstaja? Pa ne omenjat grmičarjev iz Kalaharija ali njim podobnih. Pravo svobodo in enakopravnost je okusil edino Adam, pa še to za kratek čas.

Čista, poštena demokratična družba je kot strah. Od znotraj votla od zunaj je pa nič ni.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, nazo13 pravi:

Ti bom odgovoril z vprašanjem. Pa si ti kdaj videl ali bral o obstoju takšne idealne države o kateri sanjaš? Da je obstajala ali obstaja? Pa ne omenjat grmičarjev iz Kalaharija ali njim podobnih. Pravo svobodo in enakopravnost je okusil edino Adam, pa še to za kratek čas.

Čista, poštena demokratična družba je kot strah. Od znotraj votla od zunaj je pa nič ni.

sem samo dgovoril na tvojo prejšnjo nepravilno trditev oz. obtožbi glede moje krivde za sedanje stanje ... ostalo je bila samo obrazložitev mojega stališča , ki je enako že 25 let ..

za naprej pa - ker je itak jasno da bom dobil od nekoga "pa ti kaj spremeni" servirano - zakaj bi moral jaz spreminjat nekaj , kar je bilo pri meni že l.1991 u redu - po mojem mnenju in stališču..

ne da se mi več- pa druge osebne interese imam še teh par pomladi kar bom na svetu ...  delam pošteno in plačujem davke..iz teh davkov so zelo dobro plačani ljudje na položajih , ki bi morali stvari urediti.. jaz uredim svoje v svoji službi..

kako volim oz.kako grem na volišče ne izbirat med opcijami sem pa tudi že napisal... in dejansko so volitve najlažja demokratična poteza na kateri lahko volilci izrazijo svojo voljo ali stališče... vsakič , ko volilna udeležba pade pod 80% vseh volilnih upravičencev je zame nelegitimno..torej se morate ostali zamisliti , kako izraziti svojo voljo , da se bodo politiki vprašali kaj je narobe... če je volilna udeležba prek 95% in je od tega namensko neveljavnih 60 ali več procentov glasovnic , potem se jih bo polotil vsaj strah pred močjo naroda , ki je dal vsem tam gor vedeti , da se ne strinjajo z nobeno opcijo.. šele od tu naprej je potem načeloma naslednji "legitimni" korak večine ljudstva ta , da se javno uprejo politiki ...temu se reče potem prava in z rezultati volitev podprta ljudska vstaja , kjer se večina ljudstva upre manjšini političnih mogotcev.. 

druga stvar pa je ta - koga potem postaviti v vodstvo države ? mene ne ..ker bi bil moj moto "ukradel bom nekaj zase in veliko za vas"..in če mi slučajno nebi uspelo ukrasti dooilj bi me pa odstavli aneda  ...

tudi pri migrantski krizi - samo na odgovornost bi bilo potrebno poklicati tiste , ki so stvar speljali mimo veljavnih zakonov ..pa ne samo poklicati temveč tudi kaznovati ! 

pri nas je problem samo ta , da se krivce odstavlja , kaznuje se jih pa ne ... 

veš kaj je in kaj pomeni  prokurist tuje firme ? da s svojim lastnim premoženjem odgovarja tujemu lastniku za vsak slučaj , če kaj ukrade ali povzroči namerno škodo podjetju ... enako bi morali odgovarjati politiki - pred nastopom višjih pomembnih funkcij bi morali zastaviti svojo materialno dobrino in v slučaju škodljivega delovanja za državo in neupoštevanja veljavnih zakonov bi jim to morali zaseči.. e da vidimo koliko bi jih ostalo v politiki.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Pa niso vsega krivi le politiki. To so le pepeji, ki jih vsak tajkun muva kakor hoče. Saj še krast ne znajo pošteno. Poglej naprimer JJ, kaj pa je pol miljona € iz neznanih virov? Navaden dekan na kvazi fakulteti ga nese s svojo stalno pripravljenostjo in avtorskimi honorarji. Da sodnikov, notarjev in ostale gamadi ne omenjam. Kaj misliš koliko je odnesel en notar za overitev zapisnika sestanka državne firme na katerem niti ni bil prisoten?

Politike smo izvolili sami. S svojo udeležbo ali neudeležbo. Večina volilcev je bila za te, ki so v vladi, parlamentu, občinskih svetih, ... .Nismo pa izvolili ostalih pijavk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, builder pravi:

je reku prjatu, da ne pride domov za praznik z Bruslja, jeba je to, če delaš v-za NATO:smoke:

Očitno papirje prelaga, sicer če bi to bila resna vojaška zveza, bi že zdavnaj ukrepala in naredila red, tako v Turčiji, Siriji in Iraku.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, builder pravi:

slovenčki ne mormo doma pošlihtat stvari, kaj šele drgje:whistle:, je pa zanimivo to, je napovedal še minimalno eno eksplozijo, ki se je tudi zgodila:dry:

Za to pa ni treba bit glih Nostredamus .:sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, builder pravi:

 

1507121_560346587467013_5267108093365552

 

bolš da mu pirhe odbije..zihr je zihr ..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

bolš da mu pirhe odbije..zihr je zihr ..

Ko bo že tam, nej še unmu, k je vole kradu tko nardi. Nam bo dost srajna pršparu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Snecer pravi:

Očitno papirje prelaga, sicer če bi to bila resna vojaška zveza, bi že zdavnaj ukrepala in naredila red, tako v Turčiji, Siriji in Iraku.

Seveda. V Bruslju, Monsu, Neaplju, Madridu in Izmirju NATO prelaga papirje.

In ja..ni učinkovit, ker dejansko v praksi ne moreš združiti USA aviacije, nemških sredstev zvez, poljske pehote...in italijanske zainteresiranosti.

Ko smo v AFG npr. hoteli z Helikopterjem pobrati kakšnega ranjenega pripadnika ANE ali ANP (AFG redna vojska in policija)..preden smo Slovenci izpolnili formular za dvig Helikopterja, pa preden so Italijani to odobrili, pa potem operativci v štabi v Heratu (zmiksani iz vseh vetrov) preverili varnostni vidik...pa potem preden so Španci zalaufali tisto letečo kiblo....so Ameri po svoji liniji tistega nesrečneža že imeli v ROLE-1 (recimo temu terenska ambulanta).

Moje mnenje...ko gre zares..zna biti multi-kulti prej omejitev, kot.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, bambi61 pravi:

Zakaj takšen video ne izbrišejo?

Lastnike Yutuba, Fejsbuka, Twiterja... in podobnih "socialnih omrežij" ne zanima socialna varnost uporabnikov njihovih storitev ampak samo pohlepno grabljenje še in še oglaševalskih milijonov... Zato je tam vse polno hujskaških zapisov, videov...še iz obdobja balkanskih vojn pa naprej. Novodobni fašisti, nacisti, islamisti in podobna golazen pa s pridom uporabljajo te prekrasne tehnološke zmožnosti...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎21‎.‎3‎.‎2016 at 13:34, builder pravi:

je reku prjatu, da ne pride domov za praznik z Bruslja, jeba je to, če delaš v-za NATO:smoke:

Težko se mi smili.

Saj ga plačujemo (Slovenija, ne NATO) 15x več kot svoje vojake doma + je dobil stanovanje v brezplačno uporabo, pa žensko si je lahko pripeljal gor, ki tudi dobi socialno podporo (govorim za svojega kolega na podobnem položaju).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Fantocci pravi:

Težko se mi smili.

Saj ga plačujemo (Slovenija, ne NATO) 15x več kot svoje vojake doma + je dobil stanovanje v brezplačno uporabo, pa žensko si je lahko pripeljal gor, ki tudi dobi socialno podporo (govorim za svojega kolega na podobnem položaju).

Pa sej to ni nič tazga.V Bruslju ti pripada hiša če si z družino, plača ti najemnino in ogrevanje država, žena v času bivanja v Bruslju dobiva plačano socialo-penzijo seveda brez plače.Pripada ti diplomatski nakup avta, brez davka  in če ga hočeš potem obdržati ko se vrneš plačaš DDV seveda.Kupuješ lahko v diplomatskih trgovinah/odvisno od tvojega statusa katerega imaš/, določeno število letalskih vozovnic za domov...Vse to ti je plačano s strani države MORSa in drugih institucij.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!