Skoči na vsebino

Motor z res nizkim sedežem


mat

Priporočene objave

Izpit sem opravila lansko leto in vem, katere vaje je potrebno uspešno izdelati, da lahko sploh nadaljuješ z izpitom. Poligona s chopperjem ne bo izdelala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz si tudi ne bi zelel v avtosoli imeti coperja. Nekako se najbolj za njo bi bil nek cim bolj klasicen custom/naked motor. Da je le zelo nizek in ni okoren. No, hvala za nasvete. Bomo videli kaj bo prinesel cas. Sedaj lahko le se molim. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem naredil izpit leta 2007 (tudi poligon) z Yamaha Virago.

Čestitam!

Vendar verjetno nisi prebral vseh postov, kjer piše, kakšne težave ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče res za prvo sezono kakšen cenejši motor. Bo jeze in stroškov manj, ko bo/če bo motor končal na tleh. Kmet je dal dober predlg o F650SC. Z tanizkim sedežem prideš na 750mm. Od tanovih je baje Honda ctx nizka 720mm.

Želim veliko sreče pri iskanju motorja, delanju izpita in seveda čim manj trapastih padcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič hudega. Jaz sem drugič tudi padla na osmici.

Vseeno ji čestitam za pogum :)!

Glede osmice naj veliko vadi smer, ki ji gre bolje in na izpitu naj naslednjič gre v to smer B).

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjajte avto šolo ali pa preprosto odnehajte. Važno je srce in ne motor! Se opravičujem, če je to pregrobo, ampak tako pač je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma qurc, nč odnehat!

mal je bla panična od prej pol pa še ta vreme. Clo Jorge se zvrne u dežju :)

Kup ji moped k ga boš za + - par 100e razlike prodal pa nej mal po primorskih parkplacih drgne, ti pa zravn stunt treniri !

Popravljeno . Popravil UnionJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težko drgniti po parkplacih, če nima nastavljen poligon :blush:.

pa saj ni vse v poligonu ! a ti ne znaš nardit osmice brez črt oziroma narisnae osmice na poligonu?

đis.... kdo je vam dal izpit, če morte met vse na tleh narisan....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne znam, ker ima poligon za opravljanje izpita točno določene mere.

Na poligonu so črte, ki jih ne smeš prevoziti in stožci, ki jih ne smeš porušiti.

Ko opraviš izpit, pa se lahko hecaš tudi v dnevni sobi, če ti tako paše.

 

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako boste rešili pa zavarovanje lastnega motorja v avtošoli? 

Ko je moja delala izpit, smo z avto šolo podpisali pogodbo, da za potrebe avto šole posoja svoj motor ... je pa bilo to že pred parimi leti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne znam, ker ima poligon za opravljanje izpita točno določene mere.

Na poligonu so črte, ki jih ne smeš prevoziti in stožci, ki jih ne smeš porušiti.

Ko opraviš izpit, pa se lahko hecaš tudi v dnevni sobi, če ti tako paše.

 

bogi tisti na cesti če ne znaš v križišču zavit polkkrožno ker ni črt.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma osmice se dela za hec, kjerkoli je pač prostor. In tiste točno določene mere so problem dokler si začetnik, pol pa ne več. Vsaj upam, da je tako. V Lj lahko sicer na Cesti dveh cesarjev veselo vadiš, kolker češ. Ponavadi mi še uporabe poligona ne računajo...

 

Se pridružujem predlogu UnionJacka, eno poceni prdalico, pa vadit. Jaz bi (še enkrat) predlagal trial moped, super za vadit, težko ga konkretno polomiš, pa še lahek je. Ko s tistim enkrat po stopnicah gor pa dol voziš, si že kr ok za na cesto :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, ce pride do realizacije tega ji poligon oz. osmico sam uredim, zmerim in zrisem. Magari nabavim se stozce za oba slaloma, izogib itn. Ampak, ce je na javni povrsini in pride policija,... bi imel v dani situaciji samo jaz izpit za A kategorijo, tako da ne vem kako bi bilo s tem.

Tezava postaja tudi v tem, da ji celotna zadeva postaja precej mucna, brez izhodna in se bojim, da se ji motorizem priskuti. Mislim, da je na tocki, ko ima ze vsega poln k****. Zadnjih 20 let (ja, nisva glih rosno mlada) si je zelela motoriranja. Mislim, da celo precej bolj kot sem si sam. Zdaj pa se ji je delno ze "zagabilo" in izgublja voljo. Menjava treh instruktorjev (ne po njeni zelji) znotraj iste avtosole, ki so si jo bolj ali manj podajali. Ah, kar precej bi lahko napisal o tem, kaj si mislim o njihovem delu, ampak ni ravno prava tema; mogoce kdaj drugic.

Se pa strinjam z "UnionJack", da naj ne odneha. Pa drugo leto naprej... nekako bo ze. Mogoce druga avtosola, drug motor, drug instruktor, itn.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, ce pride do realizacije tega ji poligon oz. osmico sam uredim, zmerim in zrisem. Magari nabavim se stozce za oba slaloma, izogib itn. Ampak, ce je na javni povrsini in pride policija,... bi imel v dani situaciji samo jaz izpit za A kategorijo, tako da ne vem kako bi bilo s tem.

Tezava postaja tudi v tem, da ji celotna zadeva postaja precej mucna, brez izhodna in se bojim, da se ji motorizem priskuti. Mislim, da je na tocki, ko ima ze vsega poln k****. Zadnjih 20 let (ja, nisva glih rosno mlada) si je zelela motoriranja. Mislim, da celo precej bolj kot sem si sam. Zdaj pa se ji je delno ze "zagabilo" in izgublja voljo. Menjava treh instruktorjev (ne po njeni zelji) znotraj iste avtosole, ki so si jo bolj ali manj podajali. Ah, kar precej bi lahko napisal o tem, kaj si mislim o njihovem delu, ampak ni ravno prava tema; mogoce kdaj drugic.

Se pa strinjam z "UnionJack", da naj ne odneha. Pa drugo leto naprej... nekako bo ze. Mogoce druga avtosola, drug motor, drug instruktor, itn.

Po prebranem ima kar velike težave, si jo ti kdaj spremljal v avtošoli, kako vozi ipd.?

Se ti sploh zdi za na cesto, al kaj misliš da je po tvoje problem.

Kaj če bi si kakšen skuter omislila do 50kmh pa bi malo tam vadila ravnotežje ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMO je največji problem iskanje izgovorov in opravičil. vidim po sebi. Ker je za druge strašno lahko bit pameten, ti bom še mal pomodroval. Če so težave s tremi instruktorji, menjajte šolo. če je težava v njeni vožnji, pa trenirajte do onemoglosti. Kupita eno malo in poceni zadevo, tud če ni A kategorija, pa na poligon oziroma na dober makadam, tam te ne semjo štrafat.  Še trenirat. V 50 urah bi motor morala že dost obvladat da se ne zvrne ob vsaki priliki, da si ni nevarna. Ujet ritem. Verjamem da so izpitne vožnje dokaj stresne. Ko gledam poligon, dvomim da ga z mojim motorjem spelem brez pobiranja.....

 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=10183052&show=2

 

motorče za jurja. tolk stane solidna oprema....in drgnit. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni vsak za vse... jaz bi si tut želel na odru pesmice pet pa mau plesat .. ampak .. ne verjamem, da si želite to poslušat in gledat....

samo toliko v razmislek, + motor je izredno nevarna zadeva, v kateri pač jaz uživam

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa kakšen 50ccm moped kot je snecer predlagal. izpit za avto verjetno ima? 

nizka teža, majhna moč, dobra okretnost - za čiste osnove vožnje z motorjem bi morali zadostovat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer

Sem jo "spremljal", ker sva se oba istocasno vpisala v avtosolo. S to razliko, da sem jaz takoj zacel na 800ccm in izdelal v prvo popolnoma brez problemov, nikoli padel ali polozil motorja na tla, napak prakticno nic, kot bi se rodil na motorju... in, kar je treba povedati, predvsem z minimalnim vlozkom podajanja snovi, znanja in nasvetov instruktorja, ki mi je ves cas deloval soliden "psiholog" a precej slab ucitelj. Ampak zame je bilo to dovolj... jaz bi v bistvu izpit naredil magari brez instruktorja, ce bi slo to zakonsko skozi. Ce si tip in te zadeve zanimajo, ves kako delujejo, te motorja ni blazno strah, si dovolj mocan itd potem gre s katerimkoli instruktorjem... ce si zenska, ki nisi ravno tehnicni tip, nizka, naivna, nevedna itd.. je pa precej drugace. Predvsem tezje.

To je res dolga zgodba in ne zelim pisati o tem. Moja se je ravno bala (ker je dve desetletji nazaj imela instruktorja za B kategorijo, ki je vpil na njo), da bi dobila ponovno taksnega instruktorja. No pa po vec kot 20 letih, po tem ko je v prvo izdelala izpit za avto, se ni povzrocila prometne nesrece. Pa je takrat popolnoma obvladala avto? Ma kdo ga pa, takoj potem ko opravi izpit.. zelo redki. Z leti in kilometrino se pa naucis.

V avtosoli je zacela na 250ccm, potem er6 z blokado in proti koncu na BMW f800 ccm. Na er6, ji je osmica se nekako sla, ampak kaj ko ima ta motor v tej avtosoli blokado za A2. V bistvu, po besedaj tretjega instruktorja, na cesti deluje precej bolje in suvereno, kot pa prikaze na poligonu. Na cesti je padla enkrat v kriziscu (speljevanje in dvojno ustavljanje, pri drugem ustavljanju in rahlo ze v zavoju se je ponovno prikazala visina in motorja s prsti ni zadrzala in ga je polozila na tla) in veckrat na poligonu.

Saj ni problem, ce bi recimo enkrat ali dvakrat padla... tezava nastane, ko pades 10tic in te postane prekomerno strah 800 kubicne zverine, kjer komaj dosezes s prsti ene noge do tal. Potem pa se instruktor zacne pizditi nate "kdo bo placas skodo na motorju" in ti ne zeli pomagati pri dvigu 200 kilskega motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!