Skoči na vsebino

Moto GP 2016


ArcaneWater

Priporočene objave

Zelo mi je žal, da Maverick gre... Še bolj mi je žal, da prihaja iannone, kot da bi se delali norca... Rabli bi enega res top dirkača, tud če je mlad, da zmaga prvenstvo, ne pa tega puhloglavca... Kar pa se Mavericka tiče... Tale srednji komentar na sliki se mi zdi najbolj realen... 

Screenshot_20160519-095958.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih je bilo nekaj govora o Suzukijevem satelitskem moštvu. Sedaj je vse tiho... Fajn bi bilo, da bi dobili še dva Suzukija... 

Meni je všeč da gre Iannone k Suzukiju. Ne predstavljam si Lorenza in Ianoneja skupaj v moštvu. Iannone je bil lani zelo konstanten in je nabiral točke... Letos ga res malo biksa (bi mu lahko Stoner povedal tisti famozni stavek, ki ga je namenil Rossiju). Vseeno sem menja, da je lažje uredit glavo dirkača, da postane konstanten, kot pa hitrejši... 

Glede Rossija in Vinalesa je verjetno res, da mu stari ne bo zlahka prepustil vloge vodilnega dirkača. A to bo Mavericka samo utrdilo. Če vzdrži, bo na koncu veliko pridobil in postal eden izmed velikih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin’s next mission of its first season back in MotoGP™ will see the French tyre company take the trip to Italy for round six of the World Championship which will be held at the unparalleled Mugello circuit. 
Situated in the stunning Tuscan countryside, approximately 35km from Florence and surrounded by the imposing hills that tower over the track like mountainous spectators, Mugello is a favourite circuit with riders and fans alike. The spectacular location is a perfect backdrop to the fast and technical layout of the circuit, which will certainly be a challenging examination of Michelin’s tyres. Mugello is almost a perfect combination of fast and slow corners over many elevation changes, allied to one of the fastest straights on the MotoGP calendar where the riders enter it off the last turn of the track at speeds of 350km/h. Intense braking sections are also a feature of the 5,245m circuit, so good front tyre stability will be needed along with a balanced bike set-up. Rear tyres will be made to work very hard as well, the centre of the tyre will need to give the best grip to help the riders accelerate and power out of the slow corners, while the fast flowing sections through famous curves such as Arrabbiata 1 and 2, Palagio and Casanova-Savelli will need impressive grip levels on the tyre-edge. 

With the rigorous demands that are needed for the Mugello circuit, Michelin has worked tirelessly since the last race and will take a range of tyres to Italy that it believes will be suited to the demands that the track will put upon the rubber. The MICHELIN Power Slicks for the rear will both feature the new less stiff construction that was launched successfully in Le Mans recently. Available in soft (white identifying band) and medium (no band) compounds, both tyres will have an asymmetrical design with a harder right-hand-shoulder to cope with increased stresses put on that side of the tyre. The MICHELIN Power Slick for the front will again be available in three compounds, soft (white band), medium (no band) and hard (yellow band). If wet weather should occur the MICHELIN Power Rain tyre in soft (blue band) and hard (no band) will be available, as will the MICHELIN Power Inter (silver band), which is designed to be used in changeable conditions. 

Round six of this season’s championship will get underway on Friday 20th May when Michelin and the whole MotoGP field will take to the track for two Free Practice sessions. Qualifying for Sunday’s 23-lap race will take place on Saturday afternoon. This will decide the grid positions for one of the most eagerly awaited, colourful and passionate races of the season, one that will see many riders pushing to the limits and almost certainly the incredible spectacle of the after-race track invasion in all its flamboyant splendour. 

Piero Taramasso – Manager of the Two-Wheel Motorsport Group: 

“Mugello is one of a kind on the calendar, it is one of the events that has everything, a brilliant track that’s a very testing layout for the riders – with up and downhill sections, a very long straight and blind curves – superb scenery, a passionate crowd – especially at Poggio Secco – and exciting racing. All this with some amazing restaurants with great food and wines close by certainly makes this a must-go-to race. We are not here for the party though and we know we have a very tough task on our hands. Le Mans was good for us and the new rear tyre worked well, but Mugello is a completely different activity. We have to be prepared to have a tyre that works under very hard-braking, give good grip and has an impressive edge-grip to cope with the fast-flowing sections. All this and we also has to contend with extreme changes in temperature, due to the mountains it can be quite cool in the morning, but when the sun is at its warmest the track can exceed 40°C, so we have to be ready for all eventualities, it has even been known to rain at Mugello! With that in mind we have a range of tyres which we think will work well and give the riders what they need. As always we will be monitoring the situation all weekend and hope that on Sunday evening we can experience some of the party for ourselves and get a bit of the famous Italian ‘Dolce Vita’.”

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, IBA pravi:

Glede Rossija in Vinalesa je verjetno res, da mu stari ne bo zlahka prepustil vloge vodilnega dirkača. A to bo Mavericka samo utrdilo. Če vzdrži, bo na koncu veliko pridobil in postal eden izmed velikih. 

Mislim, da smo te zadeve že videli kako potekajo. Vsi so se utrdili in nazadnje odšli iz moštva kjer je tastar haral. Denar kakor kaže odpre vsaka vrata. Za Yamaho je zlata goska, tudi če vozi prvi al pa zadnji, navijačem vseno pri.... Vinales bo velik samo, če bo tastar odšel v penzijo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma škoda. Sn res mislo, da bo mali ostal pri suzi. Mislim, da bi bila kakšna zmaga pri suzukiju več vredna kot naslov pri yamahi. Zaenkrat je bil Vinales še všečen pa že ni več, ker je takole spakiral do rossiča, ki je bil nekajkrat vidno dobrodušen do malega. Bomo videli kaj bo. Upam da ne bo zdaj starega naprej spuščal, ker bosta drugo leto delila garažo. Najraje bi videl, da bi Pedro pa Dovi začela zmagovat, ker sta od teh na vrhu še edina prebavljiva. V bistvu je pa rosssič zmagal na področju prestopov. Vse je ravno tako, kot si je želel. Če še naslov privozi letos pol je pa itak velezmagovalec. Uh kak mi gre na jetra stari pa makar res dobro vozi. Ne morem si pomagat, ko šumi neka anti podmukla p...., ki ga verniki obožujejo. Tak pač je.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Lipstick said:

Je je, sto ljudi sto čudi ( sto žena 20 sisa  :D), nekateri navijači so res trčeni milo rečeno.

Drugače pa je Mark že javil dorni da ne rabi bodyguarda, ker se bo brez njega počutil bolj sproščeno kakor če mu bo za petami cel čas.

Bomo pa sigurno videli posnetke, če bodo katerega od njiju res spremljali.

Organizatorji pa tudi mislim da bodo poskrbeli za varnost, glede na vse govorice.....

Madona k da smo na nogometni tekmi, par huliganov pa cela štala. No upam da bo vse potekalo v športnem duhu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) ampak res, praujo da jih rajš ne bo u muđelo, bojo romal naprej prot nemčiji :) 

zvezde vseen nebojo same, vsaj 1 bodyape bo plačan da jih sprmla..... še ta bo u rmeni kapci

Popravljeno . Popravil UnionJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, bikez pravi:

Najlažje je dati vse v isti koš :slap:

pred 12 urami, KennyJR pravi:

Zelo mi je žal, da Maverick gre... Še bolj mi je žal, da prihaja iannone, kot da bi se delali norca... Rabli bi enega res top dirkača, tud če je mlad, da zmaga prvenstvo, ne pa tega puhloglavca... Kar pa se Mavericka tiče... Tale srednji komentar na sliki se mi zdi najbolj realen... 

Screenshot_20160519-095958.png

In svizec bo zavil čokolado. Rossi postavlja zidove samo zahrbtnežem ala Đorđe, kar pa Maverick zaenkrat še ni in verjetno nikoli ne bo, ker pač ni taka oseba. Glede verbalnega napada pa, če to leti na tisto tiskovno konferenco ki je bila lani po Phillip Islandu, je pa bilo že veliko pokomentiranega in se mi ne da več :yawn:

pred 5 urami, 3ninja pravi:

Ma škoda. Sn res mislo, da bo mali ostal pri suzi. Mislim, da bi bila kakšna zmaga pri suzukiju več vredna kot naslov pri yamahi. Zaenkrat je bil Vinales še všečen pa že ni več, ker je takole spakiral do rossiča, ki je bil nekajkrat vidno dobrodušen do malega. Bomo videli kaj bo. Upam da ne bo zdaj starega naprej spuščal, ker bosta drugo leto delila garažo. Najraje bi videl, da bi Pedro pa Dovi začela zmagovat, ker sta od teh na vrhu še edina prebavljiva. V bistvu je pa rosssič zmagal na področju prestopov. Vse je ravno tako, kot si je želel. Če še naslov privozi letos pol je pa itak velezmagovalec. Uh kak mi gre na jetra stari pa makar res dobro vozi. Ne morem si pomagat, ko šumi neka anti podmukla p...., ki ga verniki obožujejo. Tak pač je.

Da meriš naklonjenost do posameznikov z vidika ali so moštveni kolegi z Rossijem ali ne, je pa res smešno. Če bi ti bil Vinales res všeč kot dirkač, se ne bi oziral na njegovo moštveno pripadnost. 

Sam bi bil sicer tudi bolj vesel, če bi ostal pri Suzukiju, ker je njihov najboljši voznik in dosega rezultate, ki jih Aleix pomoje nikoli ne bo. In z njegovim odhodom ter prihodom Iannoneta, si je Suzuki verjetno zapečatil usodo, vsaj do nadaljnjega. Takih rezultatov kot jih bodo dosegali to leto, pomoje ne bodo presegli, razen če v prihodnosti spet ne dobijo odlične moštvene zasedbe in ohranijo konkurenčno zasnovo motocikla. Ampak Vinales lahko sam odloča in me njegova izbira ne moti. 

Ne vidim pa, kako naj bi Rossi zmagal na področju prestopov? :huh:

Če vidiš v prihodnost motogp-ja ali pa lahko bereš misli (če veš kaj si je Rossi želel), še meni zaupaj skrivnost. Leta 2017 se lahko zgodi marsikaj in jaz to vedno jemljem v zakup, ne podcenjujem nobenega.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam ogled od 1:00 dalje :D Fantje odgovarjajo na vprašanje kdo je po njihovem boljši, Agostini ali Hailwood. Zanimiv odgovor Lorenza :)

 

 

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr je to Lorenzo prezentiru, če je Rossi najboljši, on pa nažiga Rossia, to pa pomeni, da je on najboljši:P

kar je res, je res:ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, builder pravi:

dobr je to Lorenzo prezentiru, če je Rossi najboljši, on pa nažiga Rossia, to pa pomeni, da je on najboljši

kar je res, je res:ras:

tud mate parlova je en tolk nažgal , da je sred lokala dol padel...zgoraj mu je dal roko,spodaj pa nogo... 

 

pred 10 urami, prcko pravi:

Je je, sto ljudi sto čudi ( sto žena :P sisa  :D),

Organizatorji pa tudi mislim da bodo poskrbeli za varnost, glede na vse govorice.....

Madona k da smo na nogometni tekmi, par huliganov pa cela štala. No upam da bo vse potekalo v športnem duhu.

a bi ti lahk mal pazil pri pomembnih navedkih ?? :P

ker je priljubljenost dorne na zelo nizkem nivoju že na splošno , v italiji pa sploh je le-ta izkoristila najbolj podlo varianto za dvig zanimanja za moto gp .. lohl jih je sram za tako potezo..

ianone naj zmaga , rosi drugi ,dovi pa tretji ..tako naj naredi dorna pa bodo imeli enega največjih šovov ever po dirki.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tip se je odloču, da bo štarte treniru... Kolk bi se smeju, da bi se kdo pritožu in bi štartal zadnji :lol1:

Jebe naj se ta drhal italjanska navijaška 

Mm po njegovi taktiki tud potreniral štart.... Kje so krilca na ducatiju??? Samo še zgornja vidim :kva2:

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater, me pa res zanima a je Iannone tole sposoben zmagat... Res, da je en osel in da ga ne maram kej preveč, ampak že v le mansu, neglede na to, da je spet izapdel bedak, je bil neverjetno hiter, pred padcem se je celo malce približeval lorenzu in ker po njegovih besedah ni tako močno tiščal je bil očitno zelo hiter... tukaj bo samo še bol nevaren, lani je bil zelo hiter in ni veliko zaostal za lorenzom. 

Odkar je Maverick odpizdil k Yamahi upam, da se aleix čim večkrat pred njim znajde, pa še želim mu, da ga drugo leto oba suzukija začneta nabijat, glede na to, da so mu pri suzukiju ponudil vse in še več denarja očitno res nimam jajc...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že po Le Mansu sem napovedal, da bi IAN znal Mugello zmagat. Je pa še prezgodaj za določanje favoritov.

Glede ROS navijačev: Zanimivo, da STO spet nekaj piše o športnosti. Človek je med vožnjo boksal druge dirkače na treningih in hinavsko žalil starejšega dirkača z več dosežki, medtem ko se je smejal in dajal roko sprave. Kakorkoli že, grožnje in tudi žvižganja niso na mestu in velika večina ROS navijačev se lepo obnaša, se pa vedno najde par idiotov. Tudi ROS bi po mojem mnenju moral biti kljub vsemu prijazen do LOR in MAQ in jima ponuditi roko po dirki. Nenazadnje je ravno zaradi svojega lepega in človeškega obnašanja nabral toliko navijačev. Sicer tudi povsem razumem ves ta gnev. LOR se obnaša katastrofalno že več let, MAQ pa je zadnje 3 dirke zelo očitno sabotiral in se delal po krivem obsojenega. Ampak vseeno sta vrhunska dirkača in navsezadnje res osebno nikogar od njih ne poznamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KennyJR pravi:

Mater, me pa res zanima a je Iannone tole sposoben zmagat... Res, da je en osel in da ga ne maram kej preveč, ampak že v le mansu, neglede na to, da je spet izapdel bedak, je bil neverjetno hiter, pred padcem se je celo malce približeval lorenzu in ker po njegovih besedah ni tako močno tiščal je bil očitno zelo hiter... tukaj bo samo še bol nevaren, lani je bil zelo hiter in ni veliko zaostal za lorenzom. 

Odkar je Maverick odpizdil k Yamahi upam, da se aleix čim večkrat pred njim znajde, pa še želim mu, da ga drugo leto oba suzukija začneta nabijat, glede na to, da so mu pri suzukiju ponudil vse in še več denarja očitno res nimam jajc...

No si le povedu... očitno res nimaš jajc... :OK: Če si se zatipkal, se opravičujem.

Popravljeno . Popravil crasher
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, thumper said:

tud mate parlova je en tolk nažgal , da je sred lokala dol padel...zgoraj mu je dal roko,spodaj pa nogo... 

 

a bi ti lahk mal pazil pri pomembnih navedkih ?? :P

ker je priljubljenost dorne na zelo nizkem nivoju že na splošno , v italiji pa sploh je le-ta izkoristila najbolj podlo varianto za dvig zanimanja za moto gp .. lohl jih je sram za tako potezo..

ianone naj zmaga , rosi drugi ,dovi pa tretji ..tako naj naredi dorna pa bodo imeli enega največjih šovov ever po dirki.. :D

Se globoko opravičujem:huh::lol1:

Bemu ena ničla se je nekam odkotalila :ras:

 

Popravljeno . Popravil prcko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, KennyJR pravi:

Mater, me pa res zanima a je Iannone tole sposoben zmagat... Res, da je en osel in da ga ne maram kej preveč, ampak že v le mansu, neglede na to, da je spet izapdel bedak, je bil neverjetno hiter, pred padcem se je celo malce približeval lorenzu in ker po njegovih besedah ni tako močno tiščal je bil očitno zelo hiter... tukaj bo samo še bol nevaren, lani je bil zelo hiter in ni veliko zaostal za lorenzom. 

Odkar je Maverick odpizdil k Yamahi upam, da se aleix čim večkrat pred njim znajde, pa še želim mu, da ga drugo leto oba suzukija začneta nabijat, glede na to, da so mu pri suzukiju ponudil vse in še več denarja očitno res nimam jajc...

dvomim da je namenoma šel stisnil prednjo zavoro samo zato da bi padel ..torej? bil je prehiter .. to nima veze z močjo  tiščanja .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, KennyJR pravi:

glede na tvoj odgovor sploh ne dojameš kaj sem želel povedat...

Zelo težko si dojemljiv :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!