Skoči na vsebino

MXGP 2016


IBA

Priporočene objave

Ta Glen Halen je res ena opasna proga. sploh tisti trojni skok pred štartno ravnino in tisti hud klanec navzdol. Tomac je bil v elementu in tudi mene je presenetil Carioli s super ritmom. Tim je dobro odvozil dirko. Upam pa, da še ne gre v Ameriko....ker pol bo treba ponoči dirke gledat :) ..... drugače pa je za Timom sanjska sezona, v kateri smo lahko uživali kot še nikoli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, Rey said:

To sem tudi jaz slisal zato sprasujem. Ampak Tomac je nastopal s svojim motorjem iz AMA prvenstva ali prilagojenim po MXGP pravilih? Ker v tisti klanec je Kawa letela. Ne zdi pa se mi "posteno", ce je imel drugacen motor...ni cudno, da je imel 3s hitrejsi cas na krog. Gajser in ostalo so izpadli amaterji. Rad bi videl Tomaca na enakem motorju kot Gajser...na Evropski dirki. Se raje vsaj treh, da se vidi neka realna primerjava hitrosti. 

Do sedaj, kolikor vem, ni noben iz AMA v MXGP napravil veliko. Zadnji je to probal Villopoto pa hitro koncal vse skupaj. Zakaj je tak mi ni jasno. Mogoce imajo res toliko spremenjene motorje. Ni mi jasno, nekdo ki je 4x AMA SX in 3x AMA MX prvak pride v MXGP in ne more nic. Zanimivo.

Popravljeno . Popravil davidg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Rey pravi:

To sem tudi jaz slisal zato sprasujem. Ampak Tomac je nastopal s svojim motorjem iz AMA prvenstva ali prilagojenim po MXGP pravilih? Ker v tisti klanec je Kawa letela. Ne zdi pa se mi "posteno", ce je imel drugacen motor...ni cudno, da je imel 3s hitrejsi cas na krog. Gajser in ostalo so izpadli amaterji. Rad bi videl Tomaca na enakem motorju kot Gajser...na Evropski dirki. Se raje vsaj treh, da se vidi neka realna primerjava hitrosti. 

kar se motorjev tiče, imajo v AMA prvenstvu "Production rule", torej lahko vozijo motor letnika ki se trenutno prodaja in imajo malo večje omejitve kar se tiče modifikacij motorja, elektronike, šasije, itd... - podobno kot Superstock v SBK, imajo pa drugo gorivo in izpušne sisteme.  V MXGP mislim da so večji prototipi- podobno kot superbike (kar se tiče zmogljivosti, elektronike, šasij itd..) kakor v AMA, vsaj KTM naj bi vozil to približek tega kar pride v redno prodajo šele leta 2018 ali 2019, podobno mislim pa da je z drugimi proizvajalci. To da je bil Tomac superioren na teh dveh progah je samo zato ker je pač toliko boljši v teh pogojih, v Evropi bi bilo drugače, ampak se je Tomac dokaj dobro odrezal tudi na 2 dirkah pokala narodov, ki sta bili v Nemčiji in Latviji, če se ne motim. 

 

pred eno uro, davidg pravi:

Do sedaj, kolikor vem, ni noben iz AMA v MXGP napravil veliko. Zadnji je to probal Villopoto pa hitro koncal vse skupaj. Zakaj je tak mi ni jasno. Mogoce imajo res toliko spremenjene motorje. Ni mi jasno, nekdo ki je 4x AMA SX in 3x AMA MX prvak pride v MXGP in ne more nic. Zanimivo.

Glede Villopota, pa tudi mislim da je prišel v MXGP bolj po sili razmer kakor da bi zares hotel, sem prebral nekje da sploh ni imel namena vozit nič leta 2015 (ker naj bi imel vsega dovolj), pa je imel še enoletno pogodbo z Kawasakijem, potem so se dogovorili da gre v MXGP, ker je Kawasaki rabil voznika potem ko je Paulin prešaltal na Hondo, in naj bi vzel to sezono bolj turistično, z manj intenzivnimi pripravami kot jih je imel za AMA prvenstva. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AMA prvenstvo se vozi samo na ameriških tleh, ki imajo svojo specifiko. Zavisi ali je indor ali outdor del. Prvi je superkros varianta zunanji, pa je bojl podoben MXGP, s tem da so seveda proge drugačne. Primer Glen Helen - dolžina proge tam nekje 1750m  (američani normalno vozijo še daljši krog) čas kroga tam okrog 2:12. V MXGP so proge tam cca 1550m  in časi cca 1:40 in zelo različne podlage, medtem ko v Ameriki ni takih hudih razlik v sami podlagi. Če pogledamo MXGP je to tekmovanje svetovnega formata saj se odvija skoraj na vseh koncih sveta od tropske Indonezije, Tajske do pa do hladne Švedske, deževne Anglije. Zanimiv je bil komentar, Vilopota ko je pompozno vstopal v MXGP, da se bo moral privadit na potovanja, hrano , velike razlike v prizoriščih.., tako da s tega vidika ena polovična sezona ne more biti pokazatelj prave kvalitete AMA voznika v MXGP.

Po drugi strani, pa so AMA prvenstva velik show in seveda biznis, ter so tu vrti tudi veliko denarja ki so ga deležni tudi tekmovalci ter razne nagrade in močni sponzorji, medtem ko v MXGP je to bolj v drugem planu. Tehnični pravilnik AMA se zagotovo tudi razlikuje od FIM pravilnika tako da kot je že bilo napisano verjetno sami ameriški motorji niso bili ravno po pravilih FIM ki veljajo za MXGP ali MX2. Žal se temu ni dalo izognit her če bi bile striktne omejitve potem se noben od domačinov nebi prijavil in bi gledali kakih 15 tekmovalcev v vsakem razredu, kar pa bi rušilo renome tega tega prvenstva. So pa ''evropejci''  v zadnjem obdobju zelo močni v AMA prvenstvu kar tudi ni zanemarljiv pokazatelj kvalitete FIM prvenstev.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 9. 2016 at 12:56, KennyJR pravi:

Torej sezone za letos konec, tim je gladko pospravil naslov in nihče mu ni bil niti blizu... 16 stopničk od 18 je res izjemen dosežek, sploh če pogledamo zakaj na tistih dveh dirkah ni bilo stopničk in koliko zmag je dosegel... Privoščil si je tudi kaj precej "brezveznih" kiksov, pa še vedno toliko pred vsemi....

Ampak naslednje leto bo potrebno za naslov pokazati bistveno več... Letos je bila konkurenca dokaj načeta.... Fevre je bil v začetku sezone hiter, potem je začel delat poceni napake in se nato še poškodoval... Naslednje leto bo Cairoli verjetno 100% že od začetka sezone in verjetno podobnih napak kot jih je delal Fevre ne bo... Prihaja še Herlings. Obstaja možnost, da v GP ne bo tako hiter, kot pa v MX2, ampak na to se ni za zanašati, prav tako se ni za zanašati na to, da se bo sredi sezone spet poškodoval, čeprav bi bilo že čudno, če se nebi... Fevre bo tudi verjetno visoko motiviran po taki sezoni in tudi Nagl bo za spremembo od letošnje sezone že od začetka zraven. Tudi Desalle je prikazal dober zaključek sezone, pa Paulin, če se pozdravi...

Imam občutek, da bo naslednje leto za naslov potrebno odvizit veliko večino voženj med 3 in jih več od nasprotnikov končat na 1. mestu, da bo dovolj za naslov, kar bo ob taki konkurenci veliko težje, kot letos, pa že letos to ni bilo ravno lahko... KTM-ovca mislim, da sta oba sposobna vozit konstantno med 3 in tudi kdo drug še... To bo še pestro... Bolj bo spominjalo na MotoGP, kjer so (z razliko letošnje sezone :D) borci za naslov vedno v vrhu...

ostali so delali napake zato,ker jih je Gajser prisilil v peklenski tempo,če si kdaj tekmoval,veš o čem govorim 

pred 21 urami, Gaunar Jokl pravi:

Kako je zdej, a bo vozil 2017 v AMA prvenstvu (kot je bilo rečeno, če osvoji MXGP)?

Se že kaj ve?

ostaja...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasledil na drugem portalu:

V četrtek vabljeni na sprejem svetovnega prvaka MXGP Tima Gajserja na gradu Štatenberg v občini Makole! Dogodek se začne ob 16.uri, Tim pa bo prispel nekje med 17. in 18.uro. :P

 

57cbbd4c215f8.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Žal je Tim Gajser zaradi padca odpovedal nastop na MXON ta vikend v Italiji.  Padel na treningu in od doktorja dobil prisilni počitek sicer nič resnega. Sedaj, pa ne vem kako bo sedaj z nastopom naše reprezentance ali je kaka zamenjava zanj ali ne. 

Popravljeno . Popravil L'Thor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnja, omenjajo 'small crash' pol pa 'heavy brusing'- http://www.mxgp.com/news/tim-gajser-forced-miss-mxon Mogoče je pa dohtar popizdil, ker je res dolga MXGP sezona za njim, v planu pa je bil MXoN, še ena dirka državnega prvenstva in Monster Energy Cup... Sej je res mlad pa v vrhunski formi, sam telo vseeno rabi odmor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zanimiv in predvsem izenačen MXON 2016 je za nami. Prve tri reprezentance je ločilo le par točk. Francozi osvojili naslov v zadnjem krogu finalne dirke. No sicer USA izgubila po spletu nesrečnih okoliščin, ko so ostali brez tekmovalca v bizarni nesreči po že končani tekmi, sicer bi verjetno gladko zmagali. Francozi sicer zmagali verjetno le na račun Fevbreja. Presenetili Nizozemci s Herlongsom na čelu ki je naredil ogromno za skupno drugo mesto. No najbrž bi Belgijci pometli s konurenco če nebi izgubili Desala saj bi imeli najboljši paket, no to je bolj moj ''če''. No naši so se glede na splet okoliščin dobro držali žal pa ostali izven A finala. ''Tragedija'' tudi za nemčijo ki je prav tako ostala brez A finala s tem da se je še Nagl poškodoval in je pod vprašajem za tekmo proizvajalcev. 

No s tem se zaključuje formalni del sezone 2016 čaka naš še par poslastic ki pa so bolj promocijske narave in bomo videli če se bo zadeva prijela za prihodnost.

pred 18 urami, KennyJR pravi:

Zakaj jih je v mx2 trenutno 40? A jih ne gre v finale A 20?

V vsaki klasi je v A finalu tekmovalo po 20 tekmovalcev iz vsake kategorije, vozili pa so po dva razreda skupaj zato je bilo na rampi skupaj 40 tekmovalcev  - MX2+MXGP, MX2+OPEN, MXGP+OPEN. Uvrstitev pomeni tudi število točk 1. mesto je 1 točka,  10. mesto je 10 točk itd . Zmaga, pa reprezentanca z najmanj zbranimi točkami, s tem, da se ena najslabša uvrstitev briše  in tako šteje 5/6 najboljših uvrstitev posamezne nacije. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je bilo napeto do zadnjega. Herlings je pokazal, da bo eden glavnih favoritov tudi drugo leto v MXGP. Mislim, da nas čaka prava poslastica, če le ostanejo v taki formi in se ne poškodujejo do naslednje sezone. Carioli je nazaj, tudi Favbre je ponovno v pravi formi, škoda za Nagla, ki je letos tudi kazal odlične vožnje.

Škoda sicer, da nismo gledali Tima a je verjetno potreboval ta počitek. Res ne bi imelo smisla dirkati poškodovan zgolj za čast in slavo... Je pa na koncu dirke ob vdoru gledalcev na stezo skoraj prišlo do nove tragedije. Tekmovalci so še skakali čez ciljno črto, gledalci pa na progi.... 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 9. 2016 at 8:09, jskrablin pravi:

Mnja, omenjajo 'small crash' pol pa 'heavy brusing'- http://www.mxgp.com/news/tim-gajser-forced-miss-mxon Mogoče je pa dohtar popizdil, ker je res dolga MXGP sezona za njim, v planu pa je bil MXoN, še ena dirka državnega prvenstva in Monster Energy Cup... Sej je res mlad pa v vrhunski formi, sam telo vseeno rabi odmor.

Fantje vse tole okol padca,dohtarja in prepovedi vozit zarad poškodbe je bol bosa, za javnost, da bo mir. 

Resnica je pa precej drugačna..... vprašanje pa, če bo s strani Gajserjev in medijev javno obelodanjena.

Počilo je pa ravno na tisti "močni vezi", ki je pripeljala do vseh teh uspehov.

Nekaj pa so sicer že poročali z zadnje dirke v Glen Halenu  http://www.planet.si/sport/motociklizem/video-bogomir-gajser-se-sprasuje-ce-ga-ekipa-se-potrebuje.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zadnji dirki DP ni bilo videti kakih hudih napetosti v 'boksu'. Razen če so vsi tako dobri igralci, kaj pa vem. Se bojo že zmenili, če je kaj na tem. Vsekakor pa bo tudi to še zanimivo, enkrat bo Tim pač 100% odrasel tudi v psihološkem smislu. Profesionalno je fotra itak prerasel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
9 hours ago, skopusnik1 said:

Žal zaradi posledic padcev včeraj Tim ne gre v Las Vegas na Monster Cup...

:-( skoda, pa drugo leto. Naj si pubec vzame malo casa in se "zaceli".

Kdaj sploh je Monster Cup v Vegasu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda, da ga ne bo, je pa to edino pravilno.... poškodovan vozit dirko, ki ne šteje za svetovno prvenstvo nima pravega smisla... 

Mi pa ta stadionska različica motokrosa ni tak napačna, kot sem si mislil da mi bo.  

Aja pa fajn je videt, da tudi Milec dobro tera :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Monster Cup v Vegasu je ta vikend zdej. Pol naslednji vikend (slabih 14 dni) je pa še v Arnhemu (Nizozemska) ena Supercross dirka, kjer je tudi Gajser na plakatu, tako da gre očitno peljat (če bo nared)

 

Tale stadionski mx ni bil slab, ni pa to tisti pravi ameriški - včasih vidim posnetke iz tam pa mi ni najbolj všeč, ker morajo precej grdo vozit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!