Skoči na vsebino

MXGP 2016


IBA

Priporočene objave

pred 7 minutami, ForU2 pravi:

BRAVO TIM in celotna ekipa!!!! :grupni:

Je pa tudi zelo zrela oseba, za svojih 19-let....poklon!

http://siol.net/sportal/avtomotosport/zakaj-ima-stevilka-243-na-motorju-tima-gajserja-neprecenljiv-pomen-415897

 

Tim je že sedaj legenda,super človek in garač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav gotovo ekipa Gajser v svoji sestavi ni vsem po godu a kaj potem, dejstvo je da zadeva funkcionira  odlično in temu pričajo rezultati.  Tim je res dečko na mestu, spomim se ga leta nazaj ko je ravno dobro prestopil v klaso 85 in deklasiral vse po vrsti, srečal sem ga ob progi in mu čestital za odlično predstavo, fanta pa je bilo prav sram ob mojem poklonu. Nikoli se ni držal kot bi se lahko glede na vse uspehe in še vedno ostaja skromen in dostopen vsem. Ja Bogomir je zame posebnež s svojimi muhami a dandanes moraš bit malo ekscentrik, da lahko izstopaš iz povprečja, nekatere to moti, nekateri pa smo se s tem sprijaznili in se ne spuščamo na neke psihološke analize. Bojim se edino da Tim brez celotne ekipe Gajser sam ne bo funkcioniral, ker so po mojem do potankosti usklajeni in zato uspešni. Upam da bodo ostali še dolgo na tej poti uspeha.

Ta konec tedna nas čaka še ena poslastica , sloviti Glen Helen kjer spet pričakujem vidnejšo uvrstitev Tima v skupnem seštevku. Bo pa proti domačinom spet težko, ker je to spet ameriški stil proge (zelo široka, dolga in zelo hitra) na kateri, pa bo evropejcem vseeno malo lažje kot na stadionski verziji. Zelo zanimiva je že štartna ravnina z blagim desnim zavojem kjer so hitrosti na meji zmogljivosti motorjev, kar tistim, ki se malo spoznate in veste kje so hitrostne limite 450ccm verjetno da misliti. Tu gre namreč gasa do konca kolkor motor, da od sebe.  Potem so tu še dolgi vzponi in spusti.... No čaka nas zagotovo še ena poslastica v obeh razredih. Pa še na sporedu bo bolj zgodaj za naše razmere kar je tudi z vidika gledanosti bolje.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 9. 2016 at 9:14, Snecer pravi:

Meni se zdi zadeva podobna kot če pride f1 v ZDA pa stari Andretti sede v Force Indio in pošola Hamiltona :)

Dajmo biti malo objektivni kljub veličastni zmagi Tima in ne tako spet neko frocovsko prepucavanje v stilu "prid ven, se bova zmenila". Briga mene za tvoj Brnik in bmx progo, če ti paše se vozi tam in zabavaj obiskovalce aerodroma".

 

Res je strasen moto forum tole, ce clani s takim "ugledom", take streljajo. Bols, da bi se preimenoval v frizerski forum. Komentira se zato, da se komentira. :twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap, al si pričakoval da bodo samo tekmovalci iz mx komentirali?

pač me je zmotilo in sem vprašal, zakaj je lokalec tak pošolal, dobil več odgovorov, vabilo na vožnjo in še kaj

mogoče bom zadnjo tekmo tudi pogledal in dal komentar ali kaj vprašal

ti pa si opozorilo gori preberi in se ubadaj s temo in ne z uporabniki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, L'Thor pravi:

Se opravičujem, kaj pa ima Tim opraviti z AS.... al se tudi tu mal lonček prstavlja:dry:. No sicer pa zanimiv dogodek za vse ki bote meli čas.

"Kaj pa slovenski trg poslovno? Na majici so našitki svetovnih podjetij.

Ja, res je. Nimam niti enega slovenskega sponzorja. Vsi so iz tujine."

vir : http://batzajla.com/2016/02/20/intervju-tim-gajser-pred-krstno-sezono-v-mxgp/

Honda as pa je glavni za slovensko tržišče.. sponzorski denar , ki ga Tim ali ekipa dobi od honde / hrc z japonske se preliva tudi iz slovenije na japonsko.. se mi zdi , da povezava ni ravno šibka .. bivalnik je pa huuud ...

baje je nekdo napisal..Sem preveril - sponzorirajo moštvo - ne Tima .. skoraj bi nekomu storil krivico. :blush:

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sponzorji so večino po sistemu daj dam, pri nas pa še toliko bolj. Če bi se sponzorstvo poznalo po velikosti oglaševane površine/donirana sredstva bi najbrž slovenski sponzorji imeli na Timovem dresu najbrž našitek velikosti poštne znamke. Če pogledaš vidiš edino AMZS našitek na dresu, toda tu je drugi pogoji ker zastopa nacionalno motozvezo.. Saj ne bom rekel vsaka podpora, pa še tako majhna je dobrodošla, v domačem motokrosu se najde že čisto vse, od gostiln do vodovodarjev, ki so vsaj malo pripravljeni pomagat lokalnim tekmovalcem. Moti me ''lončkanje'' kjer se nekdo rad stiska ob šampiona potem ko je za njegov uspeh prispeval nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodajam povzetek kvalifikacijske dirke. Tim je dobro štartal na 2. mesto, pol pa šal po tleh in na koncu privozil 14. mesto. Resda kvalifikacije ne štejejo kaj dosti, samo zaenkrat domorodci niso pokazali veliko.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je to, Tim je dodal še ene stopničke, 3. mesto na Glen Helen. Gledal sem samo prvo dirko in tam je deloval malo zadržano, kako je šla druga pa si bom pogledal danes. Tomac je dobro odvozil in dobil obe dirki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

´Tudi jaz gledal le prvo voznjo. Tomac je bil tu pac razred zase. Presenetil je Cairolli, ki je proti pricakovanjem Zdrzal peklenski ritem v prvi in kot berem tudi drugi voznji. 

Gajserjeva statistika pa je imresivna: 16 stopnick na 18 dirkah in najmlajsi svetovni prvak. Kapo dol. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva dirka in res atraktivna proga. Ni čudno, da je to prizoriišče že legendarno v svetu motokrosa. Ja Tim še enkrat pokazal kam sodi in to na stopničke. Je pa Carioli res eksplodiral v obeh vožnjah in res pokazal, da ni naključno multi prvak. Tomac tudi tokrat premočan za evropejce, če pogledamo čase povsem zasluženo saj so bile razlike res velike npr 3sek na krog je vzel Gajserju če gledamo razliko najboljših krogov posameznega dirkača in 2,5 proti Carioliju.

Sezona je tako končana in spet je ''en'' Slovenc prvak , tokrat v najmočnejšem motokros razredu. Lahko se sedaj kregamo ali je močnejše AMA ali FIM prvenstvo a sam bom rekel tako MXGP je tekmovanje svetovnega formata v pravem pomenu besede. Z mojega vidika je to več vredno kot AMA kjer so pogoji dirkanja bolj ''lokalni'' in predvsem finančno na bistveno višjem show nivoju.

Še enkrat bom napisla BRAVO TIM !! in hvala tebi in ekipi za še eno nepozabno sezono.

Sedaj pa še dve poslastici za nas navijače pokal narodov in pokal proizvajalcev, obe  prireditvi bomo baje lahko spremljali tudi na domačihTV programih tako, da se že veselim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej sezone za letos konec, tim je gladko pospravil naslov in nihče mu ni bil niti blizu... 16 stopničk od 18 je res izjemen dosežek, sploh če pogledamo zakaj na tistih dveh dirkah ni bilo stopničk in koliko zmag je dosegel... Privoščil si je tudi kaj precej "brezveznih" kiksov, pa še vedno toliko pred vsemi....

Ampak naslednje leto bo potrebno za naslov pokazati bistveno več... Letos je bila konkurenca dokaj načeta.... Fevre je bil v začetku sezone hiter, potem je začel delat poceni napake in se nato še poškodoval... Naslednje leto bo Cairoli verjetno 100% že od začetka sezone in verjetno podobnih napak kot jih je delal Fevre ne bo... Prihaja še Herlings. Obstaja možnost, da v GP ne bo tako hiter, kot pa v MX2, ampak na to se ni za zanašati, prav tako se ni za zanašati na to, da se bo sredi sezone spet poškodoval, čeprav bi bilo že čudno, če se nebi... Fevre bo tudi verjetno visoko motiviran po taki sezoni in tudi Nagl bo za spremembo od letošnje sezone že od začetka zraven. Tudi Desalle je prikazal dober zaključek sezone, pa Paulin, če se pozdravi...

Imam občutek, da bo naslednje leto za naslov potrebno odvizit veliko večino voženj med 3 in jih več od nasprotnikov končat na 1. mestu, da bo dovolj za naslov, kar bo ob taki konkurenci veliko težje, kot letos, pa že letos to ni bilo ravno lahko... KTM-ovca mislim, da sta oba sposobna vozit konstantno med 3 in tudi kdo drug še... To bo še pestro... Bolj bo spominjalo na MotoGP, kjer so (z razliko letošnje sezone :D) borci za naslov vedno v vrhu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem tudi jaz slisal zato sprasujem. Ampak Tomac je nastopal s svojim motorjem iz AMA prvenstva ali prilagojenim po MXGP pravilih? Ker v tisti klanec je Kawa letela. Ne zdi pa se mi "posteno", ce je imel drugacen motor...ni cudno, da je imel 3s hitrejsi cas na krog. Gajser in ostalo so izpadli amaterji. Rad bi videl Tomaca na enakem motorju kot Gajser...na Evropski dirki. Se raje vsaj treh, da se vidi neka realna primerjava hitrosti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil je na svojem AMA mopedu. Meni se je tudi zdel noro hiter v klance, pa ne zgolj na račun boljše linije v ovinku. So se pač zmenili, kot so se. Se pa ne strinjam, da so ostali izpadli kot amaterji. Domač dirkač na domači dirki bo imel pač prednost. Če je resno dober (kar Tomac je) in ima dober motor (kar ga Tomac ima), lahko komot zmaga, kar tudi je. Za FIM tekmovalce pa velja da se ob koncu razrešenega prvenstva noben pameten ne bo šal ubijat samo zato ker bi 'hotel nekaj dokazati'... ker je že vsak dokazal/pokazal svoje. Če kdo od tekmovalcev v ZDA hoče direkt primerjavo, naj pač tekmuje v FIM in obratno. 

 

Tim bi naj sicer nastopil na Monster Energy Supercross 15. oktobra v Las Vegasu. Zna biti zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!