Skoči na vsebino

MXGP 2016


IBA

Priporočene objave

pred 1 minuto, skopusnik1 pravi:

A ni to najlepš gledat? :cool:

je .. ampak nism skoz doma :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

nimam kaj gledat .. itak bo Tim zmagu :OK: 

iz tvojga gobčka u božje uhe ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal ono fotko na prejšnji strani pa pomislil... mogoče bojo pa s takimi vozli?

 

600-stanley_aus1.jpg

 

Malo je hecno tole, 2x umetna steza, 2x čista jeba od dežja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa mislil , da je motokros bolj na hard tekmovanje kot enduro ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MX je šprint, enduro je maraton. Pri MX-u maš visoke hitrosti in ogromne skoke, pri enduru pa vzpone, ki grejo v vertikalo. Al pa spuste, kjer so bremze bolj za tolažbo, ko pa v resno pomoč. Zdaj pa se odloči, kaj je 'bolj na hard'...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, jskrablin pravi:

MX je šprint, enduro je maraton. Pri MX-u maš visoke hitrosti in ogromne skoke, pri enduru pa vzpone, ki grejo v vertikalo. Al pa spuste, kjer so bremze bolj za tolažbo, ko pa v resno pomoč. Zdaj pa se odloči, kaj je 'bolj na hard'...

se mi zdi , da so na enduro tekmah najvišje dosežene hitrosti velikooo višje kot pri motokrosu .. torej je odgovor na dlani .. :D še dobro da ni kakega lorenza v mxgp ker bi moral proge sušit..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, thumper said:

se mi zdi , da so na enduro tekmah najvišje dosežene hitrosti velikooo višje kot pri motokrosu .. torej je odgovor na dlani .. :D še dobro da ni kakega lorenza v mxgp ker bi moral proge sušit..

Mesas enduro dirke z rally-ji.

drugac pa ... motocross je dirka na urejeni pisti, enduro pa premagovanje naravnih ovir v najhitrejsem moznem casu Na zacrtani trasi.... Mix obojega Je pa crosscountry

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

se mi zdi , da so na enduro tekmah najvišje dosežene hitrosti velikooo višje kot pri motokrosu .. torej je odgovor na dlani .. :D še dobro da ni kakega lorenza v mxgp ker bi moral proge sušit..

Tukaj se strinjam. Enduro poteka dosti bolj hitro, kot motokross, kjer je poudarek na ritem sekcijah in skokih, ter vse skozi iskanje "najboljšega" kanala, ki te dobesedno posesa in se pelješ kot po tirih.

Moram pa se obregnit na tvoje neumesno pripombo in dodat, da on bolje pelje po dežju, kot ti po suhem. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Nearrain pravi:

Mesas enduro dirke z rally-ji.

drugac pa ... motocross je dirka na urejeni pisti, enduro pa premagovanje naravnih ovir Na zacrtani trasi.... Mix obojega Je pa crosscountry

no dej še bolj zakompliciraj no .. če gledamo samo njvišje dosežene končne hitrosti na dirkah je motokros med počasnejšimi kajne..

 

pred 1 minuto, DL650 pravi:

Tukaj se strinjam. Enduro poteka dosti bolj hitro, kot motokross, kjer je poudarek na ritem sekcijah in skokih, ter vse skozi iskanje "najboljšega" kanala, ki te dobesedno posesa in se pelješ kot po tirih.

Moram pa se obregnit na tvoje neumesno pripombo in dodat, da on bolje pelje po dežju, kot ti po suhem. :P

dokler ne iztiri .. :P

če pogledamo dejansko stanje v tem trenutku - on je tako na mokri kot na suhi progi večkrat padel na število prevoženih kilometrov kot jaz .. njemu je to posel oz.delo .. kot profesionalec si jaz toliko napak in neuspehov kot on v enem letu še zdaleč ne morem privoščiti..vse je odvisno iz katerega zornega kota se pogleda na samo situacijo..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, thumper said:

no dej še bolj zakompliciraj no .. če gledamo samo njvišje dosežene končne hitrosti na dirkah je motokros med počasnejšimi kajne..

odvisno od "perspektive" . . . 

daj enake elemente (skoke, whoopse, ovinke, rute, bande, nagibe) kot so na MX progi na cesto med Logatcem in Planino in mi pol razlozi razliko med tvojo prejsnjo in zdajsno najvisjo in povprecno hitrostjo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Nearrain pravi:

odvisno od "perspektive" . . . 

daj enake elemente (skoke, whoopse, ovinke, rute, bande, nagibe) kot so na MX progi na cesto med Logatcem in Planino in mi pol razlozi razliko med tvojo prejsnjo in zdajsno najvisjo in povprecno hitrostjo

 

sm vedu da boš zaplezal..

govora je bilo izključno o najvišjih doseženih hitrostih .. govora je bilo o mx in enduro oz. hard enduro oz.rally dirkah kot si ti napisal..ne vpletaj nič drugega ..bo šlo?

če nimam prav kar sem napisal - napiši številke .. realne in dosežene .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

če pogledamo dejansko stanje v tem trenutku - on je tako na mokri kot na suhi progi večkrat padel na število prevoženih kilometrov kot jaz .. njemu je to posel oz.delo .. kot profesionalec si jaz toliko napak in neuspehov kot on v enem letu še zdaleč ne morem privoščiti..vse je odvisno iz katerega zornega kota se pogleda na samo situacijo..

 

Načeloma smo v napačni temi, ampak predvidevam, da tvoje citirano besedilo opisuje delo Lorenza.
OK, lepo si napisal in se strinjam. Kaj pa potem porečeš za one, ki so konstantno med zadnjimi petimi (5) in je to njim isto kot Lorenzu (delo, biznis , profesionalizem). Kaj torej porečeš za njih, glede na to, da izpostavljaš samo Lorenza?

Kaj se pa tiče motokrossa oziroma sploh Tima, bi pa jaz rekel, da je fant pod velikim pritiskom. Jaz sem dobil občutek, tudi iz raznih intervjujev, ki sem si jih ogledal, da je Tim pod zelo velikim pritiskom svojega očeta. Skoraj bi lahko rekel, da je oče bolj ambiciozen od sina in ga zelo pritiska in tukaj se potem pojavijo napake. To je moje mnenje, da je tu foter kriv. Potem pa je tu še pritisk Gariboldija ... itd.
Kakšno je ozadje pri njih ne vem, vem pa, kakšni so pritiski in odrekanja.

Isti primer, ko ljudje svoje otroke vpišejo v šport, kateri njihovim otrokom sploh ni všeč ... recimo fuzbal. Starši so bolj ambicjozni in pritiskajo na svoje otroke.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, thumper said:

sm vedu da boš zaplezal..

govora je bilo izključno o najvišjih doseženih hitrostih .. govora je bilo o mx in enduro oz. hard enduro oz.rally dirkah kot si ti napisal..ne vpletaj nič drugega ..bo šlo?

če nimam prav kar sem napisal - napiši številke .. realne in dosežene .. 

Ocitno si prevozil obojih dirk kar nekaj. 

Na enduro dirki imas lahko veliko hitrih "transferjev" med "hard" deli trase in so zato lahko hitrosti (najvisje in povprecne) visje. Tam kjer se res "pleza" na enduru so hitrosti nikakve. 

Kar se stevilk tice . . . vse je relativno . . . lahko das v enacbo cas enga kroga na MX progi in cas prevozene iste razdalje na enduro dirki po enem u iber hard terenu ala precenje balvanskega plazu na Ertzbergu.

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Nearrain pravi:

Ocitno si prevozil obojih dirk kar nekaj. 

Na enduro dirki imas lahko veliko hitrih "transferjev" med "hard" deli trase in so zato lahko hitrosti (najvisje in povprecne) visje. Tam kjer se res "pleza" na enduru so hitrosti nikakve. 

Fantje, a se vam zdi smiselno zdaj eden drugega prepričevat v svoj prav? So bolj pomembne zadeve na svetu, kot pa zdaj se "prepirat", kje se hitreje vozijo. Mah ... nepomembno, mar ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DL650 pravi:

Tukaj se strinjam. Enduro poteka dosti bolj hitro, kot motokross, kjer je poudarek na ritem sekcijah in skokih, ter vse skozi iskanje "najboljšega" kanala, ki te dobesedno posesa in se pelješ kot po tirih.

Kot nekdo, ki prakticira oboje (sicer na obupno amatersko/začetniškem nivoju), bom dodal samo tole - po MX progi leti bolj, kot po enduro single track terenu al pa hosti. Kamoli kak extreme ala Verd. Če ne verjameš, pejdi poleg kdaj na MX progo, pol pa na enduro teren. Pa si lahko sam probaš. Sam vem, da na MX progi zdržim bistveno manj časa, kot na enduro terenu. Pa mašina se vrti hudo višje, ovinki z bandami pa tudi grejo hitreje, kot po kaki gozdni cesti.

 

Hitrosti dosežene na rally dirkah so pa nore, z lahkoto preko 160 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, jskrablin said:

Kot nekdo, ki prakticira oboje (sicer na obupno amatersko/začetniškem nivoju), bom dodal samo tole - po MX progi leti bolj, kot po enduro single track terenu al pa hosti. Kamoli kak extreme ala Verd. Če ne verjameš, pejdi poleg kdaj na MX progo, pol pa na enduro teren. Pa si lahko sam probaš. Sam vem, da na MX progi zdržim bistveno manj časa, kot na enduro terenu. Pa mašina se vrti hudo višje, ovinki z bandami pa tudi grejo hitreje, kot po kaki gozdni cesti.

 

Hitrosti dosežene na rally dirkah so pa nore, z lahkoto preko 160 km/h.

Sva ze dva  . . . BRAAAP to that !!!  :yea2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje, enduro dirka se precej razlikuje od MX-a.se pa običajno tudi eden od brzincev na dirki endura vozi po mx progi, malček prirejeni. in oboje je hitro- če hočeš biti spredaj.  je pa mx na precej višjemu nivoju kot enduro dirkanje. vsaj tko se meni zdi. 

vsaj v šlo do. so krosisti, kateri so prestavili iz mx-a v enduro bili krepko v ospredju. 

sicer pa Dejmo Gajser!!!!!

Popravljeno . Popravil BRANE
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DL650 pravi:

Načeloma smo v napačni temi, ampak predvidevam, da tvoje citirano besedilo opisuje delo Lorenza.
OK, lepo si napisal in se strinjam. Kaj pa potem porečeš za one, ki so konstantno med zadnjimi petimi (5) in je to njim isto kot Lorenzu (delo, biznis , profesionalizem). Kaj torej porečeš za njih, glede na to, da izpostavljaš samo Lorenza?

Kaj se pa tiče motokrossa oziroma sploh Tima, bi pa jaz rekel, da je fant pod velikim pritiskom. Jaz sem dobil občutek, tudi iz raznih intervjujev, ki sem si jih ogledal, da je Tim pod zelo velikim pritiskom svojega očeta. Skoraj bi lahko rekel, da je oče bolj ambiciozen od sina in ga zelo pritiska in tukaj se potem pojavijo napake. To je moje mnenje, da je tu foter kriv. Potem pa je tu še pritisk Gariboldija ... itd.
Kakšno je ozadje pri njih ne vem, vem pa, kakšni so pritiski in odrekanja.

Isti primer, ko ljudje svoje otroke vpišejo v šport, kateri njihovim otrokom sploh ni všeč ... recimo fuzbal. Starši so bolj ambicjozni in pritiskajo na svoje otroke.
 

sem samo napisal d še sreča da ga nimajo v motokrosu.. in res je .. :D ne bom več

kar se Tim-a tiče -:sezona gre proti koncu .. glede na njegove dosežke preko sezone je logično , da je fizična forma slaba kot pri drugih , ki so takrat ko je on zmagoval - in to zelo pogosto - malo "počivali" .. tempiranje in ohranjanje fizične forme preko cele sezone je težka stvar.. eni tako drugi drugače.. 

kar se pritiskov očeta tiče - oče je eden boljših slovenskih motokrosistov .. brez njega , njegovih izkušenj in "pritiskov" bi Tim verjetno ob isti količini denarja še vedno vozil samo državno prvenstvo ... 

kjer je Tim v tem trenutku je večinska "krivda" očeta ...

pa ena mala opazka.. kdo ve zakaj Tim ne vozi z akrapoviš izpuhom?

krepko dvomim , da bi Tim prilezel tako visoko samo na ambicijah in pritiskih če si on sam nebi tega močno želel in bi mu bilo odvratno..pa to ni ravno dvom temveč bolj trditev..

pred 6 minutami, Nearrain pravi:

Ocitno si prevozil obojih dirk kar nekaj. 

Na enduro dirki imas lahko veliko hitrih "transferjev" med "hard" deli trase in so zato lahko hitrosti (najvisje in povprecne) visje. Tam kjer se res "pleza" na enduru so hitrosti nikakve. 

dirka je dirka ..omenil sem samo eno postavko in to je "najvišja dosežena hitrost" ..sam k je to tolk težko štekat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, thumper said:

 

pa ena mala opazka.. kdo ve zakaj Tim ne vozi z akrapoviš izpuhom?

 

dirka je dirka ..omenil sem samo eno postavko in to je "najvišja dosežena hitrost" ..sam k je to tolk težko štekat..

med mesanjem hrusk in jabolk imas popolnoma prav . . . zdej stekam ;) 

Da ni Akrapovica na Timovem motorju je tudi "zasluga" Timovega oceta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, thumper pravi:

pa ena mala opazka.. kdo ve zakaj Tim ne vozi z akrapoviš izpuhom?

Thumper, jaz vem, sem slišal ko je Bogo o tem govoril.

Drugače se pa povsem strinjam s teboj. Res je, včasih morajo starši res malo "potisnit" zadevo, da otrok ne obupa.
Sestrična je bila profesionalna športnica. Slovenijo je zastopala na OI. Bila je tudi športnica leta ... vem kako je, ko se iščejo sponzorji, kakšni so pritiski, odrekanja ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DL650 said:

Thumper, jaz vem, sem slišal ko je Bogo o tem govoril.

Drugače se pa povsem strinjam s teboj. Res je, včasih morajo starši res malo "potisnit" zadevo, da otrok ne obupa.
Sestrična je bila profesionalna športnica. Slovenijo je zastopala na OI. Bila je tudi športnica leta ... vem kako je, ko se iščejo sponzorji, kakšni so pritiski, odrekanja ....

Bogo marsikaj govori . . .  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Nearrain pravi:

Bogo marsikaj govori . . .  

Jaz se nočem spuščat v to, sem pa slišal kaj je rekel in moram priznat, da sem tudi sam podvomil v njegove besede, saj se mi je cel čas zdel tako, nadut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DL650 said:

Jaz se nočem spuščat v to, sem pa slišal kaj je rekel in moram priznat, da sem tudi sam podvomil v njegove besede, saj se mi je cel čas zdel tako, nadut.

Zelo milo receno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!