Skoči na vsebino

Kilometrina - kilometraža


Priporočene objave

Relativno nepomembno, a vseeno...

kilometrina je (zneskovno) nadomestilo za prevoženi kilometer (termin znan še iz železnih časov in mladini skoraj nepoznan)

kilometraža je prevožena razdalja (npr. z gumami, tankom...)

Mogoče pri kakšnem Milionarju komu pride prav.

Pljuvanje, da sem dlakocepec, se lahko začne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, nemo pravi:

Relativno nepomembno, a vseeno...

kilometrina je (zneskovno) nadomestilo za prevoženi kilometer (termin znan še iz železnih časov in mladini skoraj nepoznan)

kilometraža je prevožena razdalja (npr. z gumami, tankom...)

Mogoče pri kakšnem Milionarju komu pride prav.

Pljuvanje, da sem dlakocepec, se lahko začne...

dlakocepec :jezik:

da ima kdo kilometrino prajo tudi unmu, ki je 6 let hodu na srednjo šolo :lol1:

a sm že uniću objavo :dry:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus, star soborec, to ne paše v nobeno temo na MS, ampak danes sem dobil odločbo, da nisem več vojaški obveznik. Malo sem obudil spomine. A se spomniš, ko smo na odhodu iz Bileče dobil SDO, pašteta je bila letnik 56, torej že takrat stara 28 let.

Sem prav vesel, da še vedno lahko in še bolj, da se nam še vedno lušta. Sam gas, otroci so zrasli, prihodnja leta so naša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem, pri nas je kilometrina, skladna z zakonodajo, 0,37 € / km :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, HD-Dyna said:

Kaj pa vem, pri nas je kilometrina, skladna z zakonodajo, 0,37 € / km :P

....pr ns so kap. ukinil €/km pa so primahal s službenimi vozili..../:-) 

:mad:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Port Folio pravi:

....pr ns so kap. ukinil €/km pa so primahal s službenimi vozili..../:-) 

:mad:

Tudi naši razmišljajo v tej smeri ... :angryrant2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Port Folio pravi:

....pr ns so kap. ukinil €/km pa so primahal s službenimi vozili..../:-) 

:mad:

 

Pri nas so ukinili €/km in pobrali večino službenih vozil .......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Pri nas so ukinili €/km in pobrali večino službenih vozil .......

če nimaš, ti ne morjo uzet in nisi oškodvan :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

če nimaš, ti ne morjo uzet in nisi oškodvan :P

 

Jz sem imel ...posredno :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Jz sem imel ...posredno :)

pr petih jurjih kilometrine ne rabš ... ne bit požrešen :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

pr petih jurjih kilometrine ne rabš ... ne bit požrešen :P

 

Zmanjkalo lajku ...pa tud ne bi ti ga dal .....zase se brigej :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 3. 2016 at 7:28, HD-Dyna pravi:

Kaj pa vem, pri nas je kilometrina, skladna z zakonodajo, 0,37 € / km :P

Še dobro, da za vas ne veljajo isti zakoni, kot za nas. 

168. člen

(povračilo stroškov prevoza na delo in z dela)

(1) Povračilo stroškov prevoza na delo in z dela pripada zaposlenemu glede na razdaljo od kraja bivališča do delovnega mesta, če ta razdalja znaša več kot dva kilometra.

(2) Zaposlenemu pripada povračilo stroškov prevoza na delo in z dela v višini stroškov prevoza z javnimi prevoznimi sredstvi. Če zaposleni nima možnosti prevoza z javnimi prevoznimi sredstvi, se mu prizna kilometrina v višini 8 odstotkov cene neosvinčenega motornega bencina – 95 oktanov.

(3) Ne glede na določbo prejšnjega odstavka mesečna višina povračila stroškov prevoza na delo in z dela ne more znašati več kot znaša višina minimalne plače za mesečno delovno obveznost, razen če je bil zaposleni premeščen, prevzet na podlagi zakona ali je po odločitvi oziroma volji delodajalca sklenil pogodbo o zaposlitvi v drugem kraju.

(4) Če mora zaposleni zaradi potreb delovnega procesa, izrednega dogodka ali zaradi dela izven redno predvidenega razporeda priti na delo večkrat, kot je število delovnih dni, se mu za te prihode in odhode povrnejo stroški prevoza, ne glede na omejitev višine povračila stroškov prevoza na delo in z dela iz prejšnjega odstavka.

(5) Če je organiziran ali zagotovljen brezplačni prevoz oziroma, če delodajalec zagotovi brezplačni prevoz na delo in z dela, zaposlenemu povračilo stroškov prevoza na delo in z dela ne pripada.

(6) Če zaposleni opravlja delo v več krajih, se mu za razdaljo med temi kraji povrnejo stroški prevoza z javnimi prevoznimi sredstvi. Če zaposleni nima možnosti prevoza z javnimi prevoznimi sredstvi, se mu prizna kilometrina v višini 8 odstotkov cene neosvinčenega motornega bencina – 95 oktanov.

(7) Povračilo stroškov prevoza na delo in z dela se podrobneje uredi s kolektivnimi pogodbami dejavnosti ali poklicev, za javne uslužbence, za katere povračila stroškov prevoza na delo in z dela ne ureja kolektivna pogodba, in funkcionarje, pa z uredbo.

 

 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borrut, vožnja na delo in z dela je nekaj popolnoma drugega - jaz dobim povrnjen MPP, kar je nekje 20 €, osebno vozilo pa me stane dosti več kot to .... Nakup, vzdrževanje, tankanje ....

0,37 € je vožnja s svojim vozilom, na katerega te pošlje delodajalec iz domicila na teren in nazaj do pisarne .... Vsi stroški so seveda tvoji....

To je isto, kot da bi dal ti na svojega modre luči in sireno in Provido ter opravljal službene dolžnosti... Potem bi tudi ti imel 0,37 :blush:

Matr sm pameten, zdej bo pa eden od tvojih šefov to prebral, pa državi ne bo treba novih vozil kupovat :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, smasher pravi:

ok, zdej poenostavljeno za prevoz na delo je že 2 leto 18centov/km, za službeno pot pa 37centov/km

 

(http://www.racunovodja.com/clanki.asp?clanek=232/kilometrine)

Poišči 168. člen. Ampak tukaj je govora o javnih financah. 

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO6388

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, torej spet pri birokraciji al kaj? Država kot strošek prizna tisto kar sem napisal, to je zame kilometrina ki jo dam v strošek do da bi kdo kaj plačal pa je že zdavnaj mimo, saj živimo v kapitalizmu. Če kaj zapraviš gre lahko v "stroške" če pa denar rabiš pa ti ga noben ne da.

 

Borutt, je pa dokument ki si ga prileplil lep dokaz kako so butasto napisani zakoni, že pri branju prvega člena se lahko 3x zgubiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

No, če bo kdo napisal še kaj na temo kilometraže, bomo lahko ugotovili, da obvladamo pomen vsakega od obeh pojmov ... kar je bil namen te teme.

Popravljeno . Popravil nemo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kilometražo na SŽ bi mogoče lahko razložil kako je še zmeri skor vse iz BG :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!