Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

Hvala ataIBA za odgovor. Žal prepozno saj se pravkar javljam iz Plivskega jezera. Dobrih čevapčarnic pa je ko smetja.

Juter greva naprej za Sanski most - Prijedor do Jasenovca.

Lp

Breitner

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem se napisat da sva zadevo raziskala in da je tega ogromno, prav tako nocitve v Bosni niso problem ker najdes kar ti srce pozeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vracat sva se zelela po cesti, kjer takoj v Kljucu zavijes za Sanski most. Po nekaj kilometrih je bila patrulja, kjer so naju opozorili da morava pocakat ker imajo nek kolesarski maraton. Omenil je tudi da je velik kos ceste v makedamu in ni ravno najbolj priporocljivo. In tako sva se obrnila in se zapeljala cez Kljuc. Cesta skozi Kljuc je porazna, ampak ok saj jo renovirajo in predvidevam da bodo polozili nov asfalt, saj so pokrovi kanalov kar konkretno izboceni, tako da cez cas bo prav gosposko se peljat skozi mesto.

Vtis na mene je naredila pravoslavna cerkev z strehami iz cistega zlata, ki je v Mrkonjic gradu. Cez Sanski most, Prijedor naju je pot vodila se do Jasenovca, kjer zva si ogledala spomenik in zadnjo kompozicijo vlaka ki je pripeljal taboriscnike.

Na Plivskem jezeru v bungalovih pri hotelu je bilo kar nekaj slo motoristov. Midva sva bila v hotelu Plivsko jezero. V Jajcju sem se pogovarjal z motoristom iz Kranja (KR je imel registersko) z TDMko kolega njegov pa je vozil FZ6. Srecali smo se v cevapcarnici UNA takoj naravnost preko mosta iz smeri ztavbe zasedanje AVNOJa. Pravil ke da gredo na nek motozbor. Ce to zdaj beres. ..... lep pozdrav!

Tako, bilo je fantasticno, vrocina pa neverjetna.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar iz potovanja po Bosni. Bili so trije motorji in dva para...ravno prav če se mene vpraša :)

Potopisa niti ne bi pisal saj je le teh že na milijone :)

Pot: Tuhinjska dolina-Rakek-Delnice-Karlovac-Bihać-Jajce-Sarajevo-Mostar-Split-Šibenik-Lozovac(Slapovi Krke)-jadranska magistrala do Rijeke-Postojna-Tuhinjska dolina.

Glede prenočišč na poti

Bihać:

Pansion Kod Ede www.pansion-edo.4t.com

Moram rečt da je prenočišče odlična izbira kjer se počutiš zelo domače. Sobe so čiste, klima, internet...ni da ni. Suad je prijazen gospod, ki nas je za dobrodošlico pogostil z sokom, pivom in domačo rakijo.

Če kdo ne bi našel so tukaj koordinate od prenočišča:

44,81816

15,88317

ali

44°49'5 S

15°52'59 V

2012-06-23-102139.jpg

2012-06-23-102214.jpg

Cena: 20€

Sarajevo:

Hotel Saraj http://www.hotelsaraj.com/

Super lokacija, blizu baščaršije. Soba z pogledom na kamniti zid :)

Soba nima klime je pa hladno zaradi kamna. Glede na to da v sobah s pogledom na mesto ne deluje klima je v sobah veliko bolj prijetno. Cena sob z pogledom na mesto je tudi enkrat dražja.

2012-06-23-191214.jpg

Cena 32KM (cca 16€) z zajtrkom.

Hrvaška Lozovac (slapovi Krke)

http://www.infoadriatic.com/hrvatska/krka/krka_01.shtml

Že drugič tukaj tako da me že poznajo.

Sobe super, nekje terasa, klima.

Cena različno:

od 20-30€

odvisno od tega ali želite klimo in zajtrk ali ne.

Motorji so zaprti na dvorišču(ograja)

Drugače pa pot odlična in potrebno ponovit za mogoče dalj časa kot 4 dni tako da si lahko vzamemo drugič cel dan za oglede.

Narejeno 1618,5km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Plivskem jezeru v bungalovih pri hotelu je bilo kar nekaj slo motoristov. Midva sva bila v hotelu Plivsko jezero.

Si rezerviral naprej,koliko je cena in kaksen je hotel?

Je v jajcu veliko moznosti za spanje?

S prijatelji bomo sli v kratkem, se nisem bil v teh krajih, pa me malo zanimajo vase izkusnje oz priporocila.

Hvala

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si rezerviral naprej,koliko je cena in kaksen je hotel?

Je v jajcu veliko moznosti za spanje?

S prijatelji bomo sli v kratkem, se nisem bil v teh krajih, pa me malo zanimajo vase izkusnje oz priporocila.

Hvala

G

V Jajcu ni problena za spanje.

Malo pred Jajcem - Plivska jezera sta dva hotela in nekaj malega privat. Hoteli na pol prazni.

V Jajcu pa je cenejši Hotel turist 98.

http://www.hotel-turist98.com/hotel-plivsko-jezero/35-hotel-plivsko-jezero-opce-informacije-

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za hiter odgovor.

Kaksne pa so kaj cene spanja v bosni?

Na hrvaski obali sva placevala (2osebi) za sobo med 20 in 30 € na noc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za hiter odgovor.

Kaksne pa so kaj cene spanja v bosni?

Na hrvaski obali sva placevala (2osebi) za sobo med 20 in 30 € na noc.

tukaj bosta pa še jedla... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si rezerviral naprej,koliko je cena in kaksen je hotel?

Je v jajcu veliko moznosti za spanje?

S prijatelji bomo sli v kratkem, se nisem bil v teh krajih, pa me malo zanimajo vase izkusnje oz priporocila.

Nočenje v Plivskem hotelu sem rezerviral vnaprej (za vsak slučaj), saj je ravno v tistem času bil nek njihov praznik (24.6. cerkveni praznik:Sv.Ivo).

Teden pred odhodom sem zadevo rezerviral in je že takrat bilo vse zasedeno, tako da sva lahko prenočila samo eno noč.

Sam hotel je prva liga, edino kar me je motilo je to, da nimajo klime po sobah, bilo pa je 31°C! Drugače pa lepa okolica, prijazni ....

Cena za 2 osebi z zajtrkom je bila 39€. V glavnem meni je bilo všeč ... hotel čist, sobe urejene (celo capete imajo v sobah), osebje prijazno v glavnem špica.

Ker se k Vodenicam na Plivi večkrat zavlečejo prenočevat ljudje z avtodomi, policija pa jih odganja, se mimo hotela večkrat zvečer, ponoči in zjutraj pelje policija, tako da ....

Hotel Turist v Jajcu me edino moti to, da se hotela drži supermarket in je tam neprestana gužva .... celo ko sva hotela povprašat za prosto sobo je bilo tako natrpano vse okrog, da to ni res ... to mi ni bilo najbolj všeč in nisva niti spraševala.

Gorazd, najlažje je zavrtet telefon in rezervirat na Plivskem, tako boste tudi brez skrbi. Privat smještaji pa kot so predhodniki napisali; se ustaviš, vprašaš, spiš .... tega je ogromno.

Torej .... srečno pot in uživajte!

pri-jezeru.jpg

hotel-plivsko.jpg

hotel-plivsko-1.jpg

hotel-plivsko-pogled-z-okne.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo kje zasledil kakšen spisek vseh avto-moto kampov v Bosni?

Tako, da bi jih imel na listu sprintane za vsak slučaj, če te večer ujame na poti...

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo tudi mi se v petek odpravljamo Bosno in sicer preko BIhaca,Drvarja,Livnega do Mostarja.Predvsem me zanima cesta Drvar -Livno-Jablanac-Mostar.Vem da ste se ze vozili pa me zanima kaksna je cesta.

Ja pa se namig za spanje v Mostarju....za Sarajevo in Banja Luko ni problema.

V Mostarju pa se nismo spali....seveda cim blizje centru

lp brabos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tudi mi se v petek odpravljamo Bosno in sicer preko BIhaca,Drvarja,Livnega do Mostarja.Predvsem me zanima cesta Drvar -Livno-Jablanac-Mostar.Vem da ste se ze vozili pa me zanima kaksna je cesta.

Ja pa se namig za spanje v Mostarju....za Sarajevo in Banja Luko ni problema.

V Mostarju pa se nismo spali....seveda cim blizje centru

lp brabos

Cesta Drvar - Mostar je super. Spanje v Mostarju Kolečeć Hatidža, Gojka Vukovića 7 ( zelo blizu staremu delu ), pa še ugodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tudi mi se v petek odpravljamo Bosno in sicer preko BIhaca,Drvarja,Livnega do Mostarja.Predvsem me zanima cesta Drvar -Livno-Jablanac-Mostar.Vem da ste se ze vozili pa me zanima kaksna je cesta.

Ja pa se namig za spanje v Mostarju....za Sarajevo in Banja Luko ni problema.

V Mostarju pa se nismo spali....seveda cim blizje centru

lp brabos

http://www.villasara-mostar.com/prices.html

Preverjeno, ugodno, prijazno, motoristi dobrodošli,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tudi mi se v petek odpravljamo Bosno in sicer preko BIhaca,Drvarja,Livnega do Mostarja.Predvsem me zanima cesta Drvar -Livno-Jablanac-Mostar.Vem da ste se ze vozili pa me zanima kaksna je cesta.

Ja pa se namig za spanje v Mostarju....za Sarajevo in Banja Luko ni problema.

V Mostarju pa se nismo spali....seveda cim blizje centru

lp brabos

Pozdravljen

Že ko se pelješ proti Livnemu ti priporočam, da se zapelješ še mimo ( severni strani ) Buškega jezera od tu pa , da se zapelješ še na ogled ( zaplavaš ) v slapovih ( vodopad ) Kravice. Mi smo letos bili in smo res uživali. Sicer pa cesta od Drvarja do Livna je ok - lahko si daš duška...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Vam za odgovore

Cesta Drvar - Mostar je super. Spanje v Mostarju Kolečeć Hatidža, Gojka Vukovića 7 ( zelo blizu staremu delu ), pa še ugodno.

MARJA,imaš kakšen kontakt,kako je z motorji.Je to privat

Pozdravljen

Že ko se pelješ proti Livnemu ti priporočam, da se zapelješ še mimo ( severni strani ) Buškega jezera od tu pa , da se zapelješ še na ogled ( zaplavaš ) v slapovih ( vodopad ) Kravice. Mi smo letos bili in smo res uživali. Sicer pa cesta od Drvarja do Livna je ok - lahko si daš duška...

Žal bomo malo na tesnem z časom glede na to da startamo iz Ljubljane.Bo pa še čas tako da je ideja dobrodošla

lp brabos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Vam za odgovore

MARJA,imaš kakšen kontakt,kako je z motorji.Je to privat

lp brabos

To je privat. Motorji se zapeljejo na dvorišče za železna vrata in se jih s ceste ne vidi. Telefon je 036 578 235 ( pozivno za Bosno pa najdi )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...................................

Sicer pa cesta od Drvarja do Livna je ok - lahko si daš duška...

Meni se je zdela precej ravna (z izjemo nekaj odsekov), so jo pa na večih delih povsem na novo preplastili

To je privat. Motorji se zapeljejo na dvorišče za železna vrata in se jih s ceste ne vidi. Telefon je 036 578 235 ( pozivno za Bosno pa najdi )

+387 365780235

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je zdela precej ravna (z izjemo nekaj odsekov), so jo pa na večih delih povsem na novo preplastili

+387 365780235

ravno zaradi tega pravim, da je ok...daš možgane na off in gremo, v kolikor bi bila ovinkasta bi ji rekel čudovita ;) :grim ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje, je bil mogoče že kdo v Bunkerju v Konjicu?

zanima me, če obstaja kak druga, lažja pot da prideš na ogled, kot da se najavlaš oz prosiš na ministrstvu Fbih ?

če kdo ve kaj več, bi prosila za info :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!