Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

Na zborih ala "vaška liga" je velikokrat boljše, kot pa na kakšnem večjem...

Ha ti že veš, smo spali v istem hotelu. Ali ste šli v Bihač tudi?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ha ti že veš, smo spali v istem hotelu. Ali ste šli v Bihač tudi?

lp

ne, lani smo šli nazaj čez Banja Luko. V četrtek 14.6.2012 pa gremo v Bosno čez Bihać,Drvar, Mostar, Sarajevo, Jajce(again), Sanski most itd.

V Sarajevu in Jajcu bomo obiskali motozbor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, lani smo šli nazaj čez Banja Luko. V četrtek 14.6.2012 pa gremo v Bosno čez Bihać,Drvar, Mostar, Sarajevo, Jajce(again), Sanski most itd.

V Sarajevu in Jajcu bomo obiskali motozbor

Kako pa je z turo, ki je planirana za 22.06. (copy/paste prilagam spodaj)?

lp, matej

POTOVANJE PO BiH

Kdaj? Petek 22.06.2012 ob 7. uri

Kraj odhoda? Kozje 142

Potrebna oprema? Izpraven motor, zelena karta, obvezna oprema, kakšna svečka in žica za sklopko ali plin, orodje, dežni kombinezon itd.

Hrana in pijača? Sendvič, pecivo, voda ipd.

Zahtevnost? Ceste so dokaj urejene, prometni predpisi podobni kot naši, ni prelazov in serpentin.

Dolžina? 1135 km

Pravila? Upoštevanje CPP, prehitevanje med sabo ni priporočljivo, na semaforjih se formiramo levo-desno, enako med vožnjo, če kdo zaostane ga počakamo na primernem mestu, gorivo dolivamo skupaj.

Rok za prijave? Do 1.6.2012

Strošek? 80 do 100 € za gorivo, cca 50€ po osebi za prenočišča ter hrana.

Potovalne informacije

1.dan: odhod ob 7.00 iz Kozjega. Pot bo potekala mimo Plitvičkih jezer proti Bihaću, kjer se bomo ustavili in poskusili lokalne specialitete (čevapi, lepinje itd.) Po kosilu odrinemo naprej skozi Bosanski Petrovac do Drvarja, kjer prespimo. Dolžina poti je cca. 270 km.

2.dan: Odhod iz Drvarja skozi Bosansko Grahovo, Čelebič, Livno, Tomislavgrad do Mostarja, kjer si ogledamo znamenitosti mesta, se okrepčamo in se odpeljemo mimo Jablaničkega jezera do Konjica. Cca. 310 km.

3.dan: Odhod proti Sarajevu na ogled in Željove čevape. Pot nas vodi naprej proti Travniku, Jajcu in našemu cilju tega dne Sanskem Mostu, kjer prespimo. Cca. 270km.

4.dan: Po dobrem zajtrku se odpeljemo proti Bosanski Krupi, nadaljujemo pot do Velike Kladuše , Karlovca in prestopimo mejo pri Metliki. Potem nas čaka še kratka pot do doma.

cca. 285 km.

Prijave lahko oddate na: email info@mk-drachenburg.si ali bogoluka@gmail.com

tel. št. 031 884 870 Bogo ali 041 924 380 Urša

V sezoni 2011 smo takšno turo že izpeljali. Potekala je brez večjih težav in je bilo čudovito. Zato vas vabim, da se potovanja udeležite v čim večjem številu kajti to so nepozabni trenutki, ki jih lahko preživiš v družbi prijateljev in bližnjih!

Motoristični pozdrav!

UO MK Drachenburg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je z turo, ki je planirana za 22.06. (copy/paste prilagam spodaj)?

V sezoni 2011 smo takšno turo že izpeljali. Potekala je brez večjih težav in je bilo čudovito. Zato vas vabim, da se potovanja udeležite v čim večjem številu kajti to so nepozabni trenutki, ki jih lahko preživiš v družbi prijateljev in bližnjih!

Dobronamerno bi vam svetoval narediti tole turo malenkost "zanimivejšo": Odhod ob 7h in spanje v Drvarju? Če želite vsaj malo popestrit večere potem spite v Bihaču ali Mostarju... Iz Sarajeva je zelo lep krog tudi proti Višegradu in Zlatiboru, pa vrnitev v smeri Tuzle in jezera Modrac.... Ali smer Mostar Trebinje Tjentište Sarajevo... ker glede na predvideno dnevno kilometrino vam bo ostajalo veliko časa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobronamerno bi vam svetoval narediti tole turo malenkost "zanimivejšo": Odhod ob 7h in spanje v Drvarju? Če želite vsaj malo popestrit večere potem spite v Bihaču ali Mostarju... Iz Sarajeva je zelo lep krog tudi proti Višegradu in Zlatiboru, pa vrnitev v smeri Tuzle in jezera Modrac.... Ali smer Mostar Trebinje Tjentište Sarajevo... ker glede na predvideno dnevno kilometrino vam bo ostajalo veliko časa...

bosno nimaš kaj planirat... vozi in uživaj... dobra hrana, poceni prenočišča... ni kaj falit... :ninja: (copy-paste) :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima ;-)))

POTOVANJE PO BiH

Kdaj? Petek 22.06.2012 ob 7. uri

Kraj odhoda? Kozje 142

Potrebna oprema? Izpraven motor, zelena karta, obvezna oprema, kakšna svečka in žica za sklopko ali plin, orodje, dežni kombinezon itd.

Hrana in pijača? Sendvič, pecivo, voda ipd.

Zahtevnost? Ceste so dokaj urejene, prometni predpisi podobni kot naši, ni prelazov in serpentin.

Dolžina? 1135 km

Pravila? Upoštevanje CPP, prehitevanje med sabo ni priporočljivo, na semaforjih se formiramo levo-desno, enako med vožnjo, če kdo zaostane ga počakamo na primernem mestu, gorivo dolivamo skupaj.

Rok za prijave? Do 1.6.2012

Strošek? 80 do 100 € za gorivo, cca 50€ po osebi za prenočišča ter hrana.

Potovalne informacije

1.dan: odhod ob 7.00 iz Kozjega. Pot bo potekala mimo Plitvičkih jezer proti Bihaću, kjer se bomo ustavili in poskusili lokalne specialitete (čevapi, lepinje itd.) Po kosilu odrinemo naprej skozi Bosanski Petrovac do Drvarja, kjer prespimo. Dolžina poti je cca. 270 km.

2.dan: Odhod iz Drvarja skozi Bosansko Grahovo, Čelebič, Livno, Tomislavgrad do Mostarja, kjer si ogledamo znamenitosti mesta, se okrepčamo in se odpeljemo mimo Jablaničkega jezera do Konjica. Cca. 310 km.

3.dan: Odhod proti Sarajevu na ogled in Željove čevape. Pot nas vodi naprej proti Travniku, Jajcu in našemu cilju tega dne Sanskem Mostu, kjer prespimo. Cca. 270km.

4.dan: Po dobrem zajtrku se odpeljemo proti Bosanski Krupi, nadaljujemo pot do Velike Kladuše , Karlovca in prestopimo mejo pri Metliki. Potem nas čaka še kratka pot do doma.

cca. 285 km.

Prijave lahko oddate na: email info@mk-drachenburg.si ali bogoluka@gmail.com

tel. št. 031 884 870 Bogo ali 041 924 380 Urša

V sezoni 2011 smo takšno turo že izpeljali. Potekala je brez večjih težav in je bilo čudovito. Zato vas vabim, da se potovanja udeležite v čim večjem številu kajti to so nepozabni trenutki, ki jih lahko preživiš v družbi prijateljev in bližnjih!

Motoristični pozdrav!

UO MK Drachenburg

Mogoče se srečamo. Gremo 4 kom isto le da je pot:

slo-Bihač-Zenica-Sarajevo-Mostar-slo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo spali v hotelu Saraj http://www.hotelsaraj.com/ .20€ po osebi z zajtrkom in motorji v garaži.Lokacija 2-3 minute do Baščaršije.Priporočam! :OK:

Mi lahko kdo pove pravi naslov za ta Hotel saj po tistem kar piše na strani nobena navigacija ne najde :)

Enako so težave v Bihaču pr Edo

Thx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslov je pravi. Igo najde brez težav tudi če vpišeš samo ulico in ne številke. Karta na strani je tudi točna. Ne vem kaj več bi človek še lahko naredil.

Aja ... v Sarajevu lahko koga celo na ulici celo kaj vprašaš (kot naprimer, kje je hotel Saraj) ... ne grizejo.

Pa google zna tudi kdaj pomagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja ... v Sarajevu lahko koga celo na ulici celo kaj vprašaš (kot naprimer, kje je hotel Saraj) ... ne grizejo.

Pa google zna tudi kdaj pomagat.

kaj ne grizejo .. vsak teden pojejo kakšnega človeka :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslov je pravi. Igo najde brez težav tudi če vpišeš samo ulico in ne številke. Karta na strani je tudi točna. Ne vem kaj več bi človek še lahko naredil.

Aja ... v Sarajevu lahko koga celo na ulici celo kaj vprašaš (kot naprimer, kje je hotel Saraj) ... ne grizejo.

Pa google zna tudi kdaj pomagat.

ti si pa eden bolj brihtnih tukaj. Lepo sem vprašal in vem da se lahko vpraša.

IGO ne najde bdw z najnovejšimi kartami.

Če imaš kompleks majhnosti in to izražaš na internetu bi ti predlagal da se obrneš na strokovno pomoč.

PA LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj ne grizejo .. vsak teden pojejo kakšnega človeka :P

maus thx.človk se nazadnje spomn na google zemljevid :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si pa eden bolj brihtnih tukaj. Lepo sem vprašal in vem da se lahko vpraša.

IGO ne najde bdw z najnovejšimi kartami.

Če imaš kompleks majhnosti in to izražaš na internetu bi ti predlagal da se obrneš na strokovno pomoč.

PA LP

Glej čisto lepo sem ti povedal, da Igo lepo najde zadeve, da je zemljevid na internet strani pravilen, prav tako tudi naslov, da če ti še to ni dovolj lahko koga vprašaš ali pa uporabiš google maps.

Ampak seveda si se odločil, da boš nekaj pametoval ... tako da kar se tiče strokovne pomoči evo ti je, jo bolj rabiš kot jaz:

post-3574-0-40921400-1340183100_thumb.jpg

post-3574-0-79709500-1340183138_thumb.jpg

post-3574-0-57462800-1340183177_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej čisto lepo sem ti povedal, da Igo lepo najde zadeve, da je zemljevid na internet strani pravilen, prav tako tudi naslov, da če ti še to ni dovolj lahko koga vprašaš ali pa uporabiš google maps.

Ampak seveda si se odločil, da boš nekaj pametoval ... tako da kar se tiče strokovne pomoči evo ti je, jo bolj rabiš kot jaz:

hvala Kec. Če bi bil prvi odgovor tak bi se drugače odzval...moj igo žal ne najde...najde pa google. Vprašanje:

ali uporabljaš navteq ali kake druge mape?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še namig, verjetno boš v Sarajevo prišel po avtocesti iz smeri Kakanj-a. Ko se konča avtocesta v krožišču zavij levo in pojdi v smeri Vogošče (prečkaš reko Bosno in takoj za tem desno). Drži se smeri za Vogoščo in po malo bolj zaviti cesti vozi samo naravnost. Prišel boš v Sarajevo iz severne smeri (Koševo) in se spustil skorajda v center (na ta način se boš izognil zastojem mimo "china-towna") . Na križišču tik pred Miljacko (preko reke se vidi Skenderija) zavij levo in ob Miljacki nadaljuj samo naravnost ob centru mesta, mimo Baščaršije in ko bo večina prometa zavila levo okoli rumene stavbe (Vijećnica) ti še vedno nadaljuj naravnost, mimo slovenske ambasade, malo za tem boš na levi strani videl hotel.

P.s. Uporabljam navigo karte

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še namig, verjetno boš v Sarajevo prišel po avtocesti iz smeri Kakanj-a. Ko se konča avtocesta v krožišču zavij levo in pojdi v smeri Vogošče (prečkaš reko Bosno in takoj za tem desno). Drži se smeri za Vogoščo in po malo bolj zaviti cesti vozi samo naravnost. Prišel boš v Sarajevo iz severne smeri (Koševo) in se spustil skorajda v center (na ta način se boš izognil zastojem mimo "china-towna") . Na križišču tik pred Miljacko (preko reke se vidi Skenderija) zavij levo in ob Miljacki nadaljuj samo naravnost ob centru mesta, mimo Baščaršije in ko bo večina prometa zavila levo okoli rumene stavbe (Vijećnica) ti še vedno nadaljuj naravnost, mimo slovenske ambasade, malo za tem boš na levi strani videl hotel.

P.s. Uporabljam navigo karte

thx za podroben namig. Sicer mislimo čim manj uporabljati avtoceste saj časa (4 dni) bo dovolj.

P.S. očitno nekaj zelo narobe delam z navigacijo hehe. Na s3-ju imam 4 različne programe(IGO,NAVIGON,SYGIC, GOOGLE MAPS)...nobena ne najde. Tudi Garmin z Adriaroute 4.0NT nima pojma o teh ulicah...le google je našel v Sarajevu tako da sem prepisal kar koordinate iz googla. Pri mestu mi pa vedno ponudi novo sarajevo in ne sarajevo kot npr pri tebi. Očitno je tukaj problem. Zdaj pa downloadat še kakšno.

Še enkrat hvala.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men IGO, ki ga imam na Sony Ericssonu .... pokaže popolnma enako kot KeC-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo spali v hotelu Saraj http://www.hotelsaraj.com/ .20€ po osebi z zajtrkom in motorji v garaži.Lokacija 2-3 minute do Baščaršije.Priporočam! :OK:

Naslov je pravi. Igo najde brez težav tudi če vpišeš samo ulico in ne številke. Karta na strani je tudi točna. Ne vem kaj več bi človek še lahko naredil.

Aja ... v Sarajevu lahko koga celo na ulici celo kaj vprašaš (kot naprimer, kje je hotel Saraj) ... ne grizejo.

Pa google zna tudi kdaj pomagat.

Men IGO, ki ga imam na Sony Ericssonu .... pokaže popolnma enako kot KeC-u.

Evo:

screenshot2012-06-20-12-.jpg

screenshot2012-06-20-12-.jpg

So pa NQ Q3 mape 2011

Dajem zdaj čisto zadnje dol.

Glede na to da sem že 12 let v IT-ju bi tukaj težko kaj narobe naredu...je pa res da IGO še nima narejenega apk za tako resolucijo kot jo ima s3 ampak to nima veze z mapo.

Popravljeno . Popravil mitjag
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo pove pravi naslov za ta Hotel saj po tistem kar piše na strani nobena navigacija ne najde :)

Enako so težave v Bihaču pr Edo

Thx.

Omenjeni hotel je tako v Adriaroute, kakor v CN.

screenshot1099.jpgscreenshot1100.jpgscreenshot1101.jpg

Ne išči po naslovu, ampak kar po imenu Saray :)

36.jpg43.jpg

66.jpg69.jpg

79.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omenjeni hotel je tako v Adriaroute, kakor v CN.

screenshot1099.jpgscreenshot1100.jpgscreenshot1101.jpg

Ne išči po naslovu, ampak kar po imenu Saray :)

36.jpg43.jpg

66.jpg69.jpg

79.jpg

thx...probam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kartu čitaj - seljaka pitaj. To je nauk iz JLA.

Drugače pa so motoristi iz www.motoroute.ba izjemno prijazni in ustrežljivi. Pisal sem jim in dobil ogromno konkretnih informacij. Tako da se dobimo na Ilidži in zvem še več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima ali se na relaciji Plivsko jezero, Mrkonjic grad, Sanski most, Prijedor nahaja kaksna posebno dobra restavracija oz. cevapcarnica, ki je nebi bilo dobro izpustit?

Tisti ki tukaj potujete vsakotedensko skoraj sem preprican da poznate dobre poceni gostilne z cevapi.

Bi bil vesel ce kdo da kaksen zanimiv nasvet iz prve roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ključu na levi strani na tržnici ob cesti. Lahko tudi vprašaš prvega mimoidočega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!