Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

10 hours ago, DAMI34 said:

Temperatura in trdota tofa, Rumeni pravi enako sva ravno včeraj debatirala

Hmm.. 

Danes jadral do Splita in ni blo tega feelinga, tudi ToF.. So pa temperature precej nizje kot prejsnjic, tudi gume na otip.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem a je fora v TerraForce, al v mehkejsih fedrih in amortizerjih, al v dejstvu de s tem motorjem pelem bol pocas, ampak, tud u najhujsi vrocini se zelo neopazno pelem cez  zalivke. Sportforce+ na starem motorju je precej bol reagirala. Najvecjo razliko pa nardi vrocina in starost zalivke. Nove zalivke so v hudi vrocini ko led. Na SportForce. 

Aja, teraforce majo zdej ene 5000, od tega vsaj tretjino avtoceste in.....je hudo pozrta. :( a bo hmal zunej 19col  touringforce? 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz studiram, da bi nabavil touring force, pa me je strah, da bo enako, kot je bilo s prejsnjim "neunicljivim" telefonom, za katerega sem se navdusil tukaj, na Motosvetu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Zok said:

Tud jaz studiram, da bi nabavil touring force, pa me je strah, da bo enako, kot je bilo s prejsnjim "neunicljivim" telefonom, za katerega sem se navdusil tukaj, na Motosvetu...

Gume se kupi za unict. To ti bo ziher uspelo. :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, krucymucy pravi:

Instruktor varne voznje je dejal, da vsi ki jih pozna in so padli v zadnjem casu, so imeli skupni imenovalec.

mitas.

logična razlaga, ker je kar veliko folka na teh gumah.

Ko sem se ulegel na jadranki sem vozil Mitas, ko me je sesula izsiljevalka so bile na SXu Mitas. 

Ali naj zahtevam od Mitasa odškodnino? :P

 

 

pred 13 urami, Tex pravi:

Hmm.. 

Danes jadral do Splita in ni blo tega feelinga, tudi ToF.. So pa temperature precej nizje kot prejsnjic, tudi gume na otip.. 

kaj sem ti rekel? :P

pred 11 urami, Zok pravi:

Tud jaz studiram, da bi nabavil touring force, pa me je strah, da bo enako, kot je bilo s prejsnjim "neunicljivim" telefonom, za katerega sem se navdusil tukaj, na Motosvetu...

popravek, navdušil si se prej, potem pa povprašal na MSju.

Če si se kaj iz tega naučil, ne vem, definitvno si pa v napačni temi. Neuničljivih gum ni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Snečer pravi:

Predstavljaj si, da Marquez vozi na Mitas in zmaga :) 

Dorni en mail stisnt....haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/10/2019 at 1:25 PM, krucymucy said:

Eno zanimivo opazanje glede bitumenskih zalivk.

TDM900 precej ocitno reagira ce zapeljem cez v ovinku.

Tracer ne jebe in se ne cuti nic.

Oba sta na sf+. Je mozno da se v proizvodnji igrajo z razlicnimi zmesmi?

 Dva razlicna motorja, dvoje razlicnih vzmetenj, razlicni pogoji ko si vozil cez zalivke, drugacen kot voznje cez zalivke (precno, vzdolzno ipd), drugacne temperature (v razmislek: ko je zelo vroce je zalivka zelo mehka in se spodvije pod gumo, ker je napol tekoca. Taista zalivka je v manj vrocem dnevu trdna in se ne spodvije naprimer - torej ne drsi guma, ampak zalivka) in naj bi se v proizvodnji igrali z razlicnimi zmesmi ker motorja drugace reagirata? Tudi za ToF je ze bila taka teorija, samo zato, ker nekdo naredi vec ali manj na popolnoma razlicnih motorjih, stilih voznje, ipd... V vecini primerov je razlog tisti, kateri je najenostavnejsi. Teorija zarot in zmesi to sigurno ni. Noben gumar si ne more in noce privosciti igranja z zmesmi brez drugacnih (znanih in razlozenih) oznak na gumah.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/11/2019 at 7:47 PM, krucymucy said:

Instruktor varne voznje je dejal, da vsi ki jih pozna in so padli v zadnjem casu, so imeli skupni imenovalec.

mitas.

 Za koga pa dela? Zurnal, ali Slovenske novice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/10/2019 at 9:05 PM, krucymucy said:

Ja novejsi ima vzmetenje v vrednosti drugega da. Drugi ima pac vzmetenje originalno s 110.000km.

Sam ne more bit toliko razlike samo zaradi tega. Ne vem no.

 "Samo" zaradi tega?  Seveda je lahko... In kot so ze drugi omenili: velik faktor je tudi temperatura... Ce je recimo 25st je zalivka dokaj trdna, in  ni kakega problema. Ce pa je recimo 35, 40 stopinj je pa za sama zalivka mehka kot cikgumi in ko se zapeljes cez, ne zdrsne guma, ampak se zalivka premakne, ker je pac mehka... Ce je potem se vzmetenje staro/slabo reagira slabse ko guma zagrabi nazaj, zato se motor pac bolj zaniha, ali bolj grobo reagira na spremembo in to pac bolj obcutis. Precej bolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 7. 2019 ob 19:47, krucymucy pravi:

Instruktor varne voznje je dejal, da vsi ki jih pozna in so padli v zadnjem casu, so imeli skupni imenovalec.

mitas.

No debate med motoristi....mi skuterasi le sedeli in poslusali...

1.prevec se imam rad,da bi vozu Mitas...

2.a dej nehi apn ne vozim 40 let....

3.na mojmu motorju ni nič 100eu in tud gume ne bodo!

4.po pol milijona kilometrov menda ze vem kva zame uporabna guma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 7. 2019 ob 19:47, krucymucy pravi:

Instruktor varne voznje je dejal, da vsi ki jih pozna in so padli v zadnjem casu, so imeli skupni imenovalec.

mitas.

Verjetno en zagrizen ,na varjanto zgolj in samo, metzeler al pa dunlop.

Poznamo take ja.

Kot vedno je guma kriva ne voznik....

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

No debate med motoristi....mi skuterasi le sedeli in poslusali...

1.prevec se imam rad,da bi vozu Mitas...

2.a dej nehi apn ne vozim 40 let....

3.na mojmu motorju ni nič 100eu in tud gume ne bodo!

4.po pol milijona kilometrov menda ze vem kva zame uporabna guma!

pussiji :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

No debate med motoristi....mi skuterasi le sedeli in poslusali...

1.prevec se imam rad,da bi vozu Mitas...

2.a dej nehi apn ne vozim 40 let....

3.na mojmu motorju ni nič 100eu in tud gume ne bodo!

4.po pol milijona kilometrov menda ze vem kva zame uporabna guma!

Tu je verjetno vmes še ta inštruktor sedel......

Vsak ma pravico do svojga mnenja zato moje mnenje je ....reveži....

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Wakasaki pravi:

Verjetno en zagrizen ,na varjanto zgolj in samo, metzeler al pa dunlop.

Poznamo take ja

točno tako, isto kot pri znamkah motorjev, eni prisegajo samo na Honde, drugi poznajo samo BMW, tretji bi za nakup špecerije v trgovini vzeli NINĐO in nič drugega. :P

Čeprav, sem že zapisal, statistično je veliko večja možnost, da boš padel z Mitasko, kot pa kako drugo gumo, ker precej folka vozi Mitas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Wakasaki pravi:

Tu je verjetno vmes še ta inštruktor sedel......

Vsak ma pravico do svojga mnenja zato moje mnenje je ....reveži....

To ne....so pa to dolgoletni motoristi,ki se znajo peljati...komentarji razlicnih ljudi so to....XX,super tenere,cbr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, sesir pravi:

To ne....so pa to dolgoletni motoristi,ki se znajo peljati...komentarji razlicnih ljudi so to....XX,super tenere,cbr

se pravi, če sem dobro razumel poanto gostilniške debate dolgoletnih motoristov, ki znajo peljati:

smo vsi ostali na mitaskah:

1.se premal imamo radi

2.očitno vozimo apn 6

3.na mojmu motorju so zadeve tudi pod 100€

4.po pol milijona kilometrov menda še ne vem kva zame uporabna guma

in dodam:

5. sedimo premalo v gostilni

6. ne znamo peljati

 

 

Evo, tako zaključena debata. Vsaj zate. Če pa ima kak tvoj gostilniški prijatelj, ki zna dobro peljati, kako informacijo ali zamero ali problem z Mitasom (se vprašam kako bi ga imel, če pa je ne vozi) pa kar naj tule zapiše ali objavi. Tudi recenzijo pnevmatike lahko naredi, ampak samo in zgolj če jo je vozil.

Tudi jaz v pirelli/metzeler/barum/ utd.. ne jočem kok je smrtno nevarna ali kaj drugega. Zakaj? ker je ne vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Ne hodim po gostilnah!!!

tut po tej temi, daj malo mira, ker so informacije nepomembne in 1000x prebrane tudi na fB. Žal niso nič novega.

še ena objava tule pa boš na hladnem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekipa sta kazete na jedan Mitas Meeting u Sloveniji u jedan petak poslije posla pa do subote ujutro? 

Ono recimo 02.08. spodnje Jezersko Pension Kanonir? 

Ja nazalot ne mogu ranije. A sa druge strane mi u tu subotu stizu njih par iz Zagreba koje pak poslije vodim na sjever preko alpa. 

Mozda bismo mogli iskoristiti ugodno sa korisnim? A mozda bi se netko i pridruzio za vikend u A? 

Ili vam je ta ideja :BUA:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, kronik pravi:

Ekipa sta kazete na jedan Mitas Meeting u Sloveniji u jedan petak poslije posla pa do subote ujutro? 

Ono recimo 02.08. spodnje Jezersko Pension Kanonir? 

Ja nazalot ne mogu ranije. A sa druge strane mi u tu subotu stizu njih par iz Zagreba koje pak poslije vodim na sjever preko alpa. 

Mozda bismo mogli iskoristiti ugodno sa korisnim? A mozda bi se netko i pridruzio za vikend u A? 

Ili vam je ta ideja :BUA:

 

ideja ni slaba, a bom na dopustu :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!