Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred 39 minutami, Kugelschreiber pravi:

no no. skromnost je neumna čednost. Malo ćudan? :D 

 

lej, men je lažje odtipkat pin za 180€ kot za 250-300. Vedno povem, de sm sportforce  vozu zarad dostopnosti in cenovne prijaznosti. Ko vidim mitaske na motorjih ki jih v civilu vozjo možje k so dirkali svetovna in evropska prvenstva,  se mi ni treba več pogovarjat a so dobre al ne. 

 

zdej mam motor za drugačne gume, do konca sm zvozu set conti trail attackXY, in pol seta mitas teraforce, in pizda, po 3000km jez ne vem, če bi si delal večje stroške in komplikacije, za to de bi mel gor conti. Spet, pr mehanku ki mu zaupam, motor preobujem za meni prijazn denar. Meni je to odlično. 

Kolikopa ocenjujes, da bodo Teraforce vzdrzale ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TerraForce zdržijo do 13000 km (prvi komplet). Naslednji kompleti so zdržali do 11000 km. Lahko so kaj čarali s sestavinami. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

 

tole...je in ni res, bi reku dami.

če rad poženeš in mal objestno polagaš, je ss edina stvar. Za solidno hitro pohajanje, ej, roadsmart se MENI pelje zelo prijazno in prijetno. Dejansko sm bil na njih bol na izi.   nagibi so bli bol naravni. Fina mi je bla. 

Slej k prej prideš v ovinek, ki se zalomi nepričakovano in takrat nariše ST guma na spodnjih hlačah "just do it" znakec. Nein, danke! Been there, done that.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, bikez pravi:

Slej k prej prideš v ovinek, ki se zalomi nepričakovano in takrat nariše ST guma na spodnjih hlačah "just do it" znakec. Nein, danke! Been there, done that.

Raje malo kilometrov z SS gumo in uzitkom kot na tisoce s ST gumo in od tega kuk kakecov?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s pojavom elektronike, so se tut kakci zmanjšali, le utripanje lučke TC TC te moti, pa ne potegne tako iz ovinka, pa zalegnt si ne upaš.

Ampak ko bo Mitas izdal ST+ jo poiskusim. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

js k sm mau ćudn, mi je tut SS guma za na pot fajn in pohajanje .. pa tut za mal bolj živahno vožnjo .. seveda po omejitvah CPP al CCP al CPC (pač un k je za policaje pomembn)  :P 

valda, ker ne misliš tko kt js :ras:

p.s.

ampak s temi mitaskami ste pa res eno gumarskoznanstvenofantastiko ustvarl :huh: 

Jaz vozim z SS gumami 8kkm. Vozim dinamično, za tiste, ki vozijo tako, kot da živijo zadnji dan sem pa prezrel. In kljub temu vozim SS gume. Zakaj? Ker se na njih počutim mnogo bolj varno kot na ST gumah. Pa sem probal vse te gume. In ugotovitev. Za dva jurja več na števcu ni računice, kar je tudi @maus zgruntal, ki ima za seboj mnogo km-jev :D.

Pravkar, DAMI34 pravi:

s pojavom elektronike, so se tut kakci zmanjšali, le utripanje lučke TC TC te moti, pa ne potegne tako iz ovinka, pa zalegnt si ne upaš.

Ampak ko bo Mitas izdal ST+ jo poiskusim. 

Ne ne, nima tle TC nobene veze. ST guma ne pade tako v ovinek kot SS guma. Tle ni nobene debate. Za po ravnini je pa vsaka dobra.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, bikez pravi:

Jaz vozim z SS gumami 8kkm. Vozim dinamično, za tiste, ki vozijo tako, kot da živijo zadnji dan sem pa prezrel. In kljub temu vozim SS gume. Zakaj? Ker se na njih počutim mnogo bolj varno kot na ST gumah. Pa sem probal vse te gume. In ugotovitev. Za dva jurja več na števcu ni računice, kar je tudi @maus zgruntal, ki ima za seboj mnogo km-jev :D.

Ne ne, nima tle TC nobene veze. ST guma ne pade tako v ovinek kot SS guma. Tle ni nobene debate. Za po ravnini je pa vsaka dobra.

sicer so že to debate za v temo pnevmatike splošno.

Res je ST pade drugače, v maline pa ne greš kar tako sploh sedaj s pojavom ST pnevmatik, ki se že zgledujejo po SS segmentu.

Recimo Angel GT, ni tako fajn kot SF+, sploh v nagibih in pospeševanjih, je pa kraljica na mokrem in v slabših pogojih, pa majčken več kmjev naredi.

bilo kako gumo imaš, se ji moraš prilagoditi, tudi Mitasu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

sicer so že to debate za v temo pnevmatike splošno.

Res je ST pade drugače, v maline pa ne greš kar tako sploh sedaj s pojavom ST pnevmatik, ki se že zgledujejo po SS segmentu.

Recimo Angel GT, ni tako fajn kot SF+, sploh v nagibih in pospeševanjih, je pa kraljica na mokrem in v slabših pogojih, pa majčken več kmjev naredi.

bilo kako gumo imaš, se ji moraš prilagoditi, tudi Mitasu.

O tem že veš čas govorim :naughty:!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, maus pravi:

res je pa tudi .. da s ST gumo prideš vsaj 2,5 sec kasneje do Črnega Kala kot s SS gumo :huh:

S kolesom se tudi da, pa z vozom lojternikom tudi :D. Vse so kompromisi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dovolj, ostanimo pri Mitasu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, bikez pravi:

Če naredijo skoraj pol manj km + en obisk vulkanizerja več, pol je to to za ta denar!

Kakor kdo. Jaz sem na prejšnjem motorju (Tiger 1050 naštiman jako trdo cestaško) naredil s SF+ enako število km kot z Roadsmart (1,2). Kako? Ne vem. Zdaj imam Tuono v4r in sem z Mitasom hepi, vozim veselo, ne pa ves čas 100% na nož. Čemur pa SF+ NI namenjena, sem se prepričal, ko sem s Tigrom šel na Grobnik. :) Tisto je bilo pomilovanja vredno.

pred 4 urami, Zivnorc pravi:

 

... torej, ne primerjat Sport Force z ST pnevmatikami! ...primerjaj jih s primerljivimi pnevmatikami, ki imajo primerljive lastnosti... torej namen pnevmatike, oprijem, dosežena kilometrina in cena. 

 

Jaz osebno celo lahko primerjam SF+ konkretno z Roadsmart, ker sem obe sprobal na istem motorju, z istimi nastavitvami, na istih cestah. In strašne razlike, take ki bi upravičila občutno cenovno razliko, ni.

Nikogar pa nič ne prepričujem. Vozi in pusti voziti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

TerraForce zdržijo do 13000 km (prvi komplet). Naslednji kompleti so zdržali do 11000 km. Lahko so kaj čarali s sestavinami. 

To je kar veliko. Na kaksnem mopedu pa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

s pojavom elektronike, so se tut kakci zmanjšali, le utripanje lučke TC TC te moti, pa ne potegne tako iz ovinka, pa zalegnt si ne upaš.

Ampak ko bo Mitas izdal ST+ jo poiskusim. 

Fizike ne moreš zjeb... Zapomni si že enkrat to. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, bikez pravi:

Slej k prej prideš v ovinek, ki se zalomi nepričakovano in takrat nariše ST guma na spodnjih hlačah "just do it" znakec. Nein, danke! Been there, done that.

Kakšna guma je TerraForce? Neka jajca za neko kvazi enduro, kajne. Ampak drži. Še preveč. 

Zato mi ne prodajat neke pravljice, da samo neka športna guma drži, ostale pa samo na polici prah. Ker tukaj je nekaj z voznikom narobe. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred eno uro, IZTOK pravi:

To je kar veliko. Na kaksnem mopedu pa?

V-Strom 650. Metzeler in Bridgestone sta prišli do 15000 km. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Borutt pravi:

Kakšna guma je TerraForce? Neka jajca za neko kvazi enduro, kajne. Ampak drži. Še preveč. 

Zato mi ne prodajat neke pravljice, da samo neka športna guma drži, ostale pa samo na polici prah. Ker tukaj je nekaj z voznikom narobe. 

Zarad mene lahko tudi Obeličevo gor obesiš. Meni je vseeno kaj voziš, vem pa kakšna je razlika med ST in SS gumo in vem kaj meni paše. Kolega je na BMW-ju imel 20 let stare gume pa so mu bile OK. Pravljic je več, ti imaš svojo, jaz svojo :).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Borutt said:

Kakšna guma je TerraForce? Neka jajca za neko kvazi enduro, kajne. Ampak drži. Še preveč. 

Zato mi ne prodajat neke pravljice, da samo neka športna guma drži, ostale pa samo na polici prah. Ker tukaj je nekaj z voznikom narobe. 

 

:hmm: jez nism se slisal, de bi lojtrniku zmankalo gripa, torej so tud okovana kolesa ok? 

 

Primerjat vozikanje na teraforcih z naziganjem sportive, tako za gušt, je do konca bezveze. Ce bi na sportforcah vozil te brzine ki jih “dosegam” na teraforcah, bi jih mel ko Snec, 12kkm. Je pa res, da moj suv ne sune ko strom. Al versac. 

 

Edit: nikol u lajfu nism uletel v ovink tako, de bi se gumi zahvalil de sm ostal na kolesih. Sm pac prepocasn za to. I like me. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

:hmm: jez nism se slisal, de bi lojtrniku zmankalo gripa, torej so tud okovana kolesa ok? 

 

Primerjat vozikanje na teraforcih z naziganjem sportive, tako za gušt, je do konca bezveze. Ce bi na sportforcah vozil te brzine ki jih “dosegam” na teraforcah, bi jih mel ko Snec, 12kkm. Je pa res, da moj suv ne sune ko strom. Al versac. 

 

Edit: nikol u lajfu nism uletel v ovink tako, de bi se gumi zahvalil de sm ostal na kolesih. Sm pac prepocasn za to. I like me. 

Kje si ti našel primerjavo med vozikanjem s TerraForce in nažiganje z neko športno gumo? 

Raje še enkrat preberi, da ne boš spet kakšne brezvezne zadeve potegnil ven. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Borutt pravi:

Fizike ne moreš zjeb... Zapomni si že enkrat to. 

a kdo govori o zjebanju fizike?

Trša sredica ob polnem odpiranju prej zdrsne simpl TC utripne, simpl.

Slabši oprijem na boku tudi prej zdrsne, TC utripne, fizika ostane cela, črtice ni.

Vprašnje pa je koliko je še veselja, če ti utripa TC TC 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Borutt said:

Kje si ti našel primerjavo med vozikanjem s TerraForce in nažiganje z neko športno gumo? 

Raje še enkrat preberi, da ne boš spet kakšne brezvezne zadeve potegnil ven. 

V sosledju objav, dragi. Pogovarjal sem se z bikezom, o zanimivih razlikah med motoristi in gumami, nakar ti uletis s tvojim stromom in teraforckami. In ja, na stromu in teraforcih se hvecjemu mal popelavamo. Ce bi pr teh brzinah kakorkoli zdrsvalo... bi moralo bit kolo zelezno, ali leseno. 

 

Tole recmo, je bil odgovor na moj pogled na st gume.

3 hours ago, bikez said:

Slej k prej prideš v ovinek, ki se zalomi nepričakovano in takrat nariše ST guma na spodnjih hlačah "just do it" znakec. Nein, danke! Been there, done that.

Tle pa Ti prec pokazes kaj use znas in ves.....

47 minutes ago, Borutt said:

Kakšna guma je TerraForce? Neka jajca za neko kvazi enduro, kajne. Ampak drži. Še preveč. 

Zato mi ne prodajat neke pravljice, da samo neka športna guma drži, ostale pa samo na polici prah. Ker tukaj je nekaj z voznikom narobe. 

 

 

Ja ja. Vem. Objestn, nesposobn, divjak, razbil sm se, ker nism predvidel in  in nism najdu grosgloknerja. Ok ok. Move along, nothing to see....

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

a kdo govori o zjebanju fizike?

Trša sredica ob polnem odpiranju prej zdrsne simpl TC utripne, simpl.

Slabši oprijem na boku tudi prej zdrsne, TC utripne, fizika ostane cela, črtice ni.

Vprašnje pa je koliko je še veselja, če ti utripa TC TC 

Tebi res ni jasno, kaj je fizika. Upam, da ne bom jaz prišel metra vleči, ko jo boš spoznal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Tebi res ni jasno, kaj je fizika. Upam, da ne bom jaz prišel metra vleči, ko jo boš spoznal. 

mal off topic ... fiziko smo že zjebali, ko smo iz lesenih pnevmatik pršl na gumaste pnevmatike ...

sicer pa .. tehnologija je šla tooook naprej, da se res mal zjebal fiziko ... pred 10 leti se komolčkanja, brez da bi porajsu še čelado in bok, nismo mogl predstaulat ...

in verjamem, da tudi tehnologija Mitas gre v to smer, čeprav jih jaz ne vozim :P 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Borutt said:

Tebi res ni jasno, kaj je fizika. Upam, da ne bom jaz prišel metra vleči, ko jo boš spoznal. 

Ni edini. Takih je obilo. Teta fizika pac stoji zravn in belezi. Ko gre cez rob, izda racun. Uz malo sportske srce, se lahk se naprej podjebavamo. Ce ni srece.....boli tiste okrog. 

 

@maus komolckanja brez bolecin si jez tud dnes ne predstavlam. JP Ruggia pa je komolckal od 1988. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!