Skoči na vsebino

1 bajk 1 dec 1 šotor 4 dni 500€ KAM?


Priporočene objave

Točno, na servis naj gre, pa tisti klump za 500€ zrihta. Šotori pa lahko pred delavnico :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 6. 2016 at 20:08, Dr_Jakob pravi:

Okej, sicer svinjamo temo, ampak JBG, sej sm jo jst odprl:

Elefanti... vožnja do tja je DOLGA. Mogoče sred poletja ni nč posebnega, ampak sred zime, zadnji vikend januarja... verjemte da je D O L G A. In preklet mrzla. Hocheture so tko mrzle, da je celo Mamuta rahlo stresalo. Ko prideš na plac, imaš res občutek dosežka.

Druga stvar, pijača. Kar se tega tiče, so elefanti kar nekje na nivoju Mamutov. Ja, je pijača, tud mal pretiravanja je, ampak kdor je že kdaj bil na taki zadevi, se zaveda, da v nobenem primeru ne smeš obležat. Ker je preklet nevarno. Torej se tud najhujši alkoholiki držijo bolj nazaj, kot bi jim pripisal.

Blato... Thja. Je. Ga je velik. Ampak, ... to je tud del štosa. Predstavljaj si Rock Otočec brez blatnega koncerta? No, tle je podobno. Blat mora bit, pa pika. Sneg pa tudi. In kdor je približno normalen, si šotor postavi na sneg, po blatu pa se vozi.

Bavarski mopedi? Nah, sploh ne. Sej to je tist, kar je bilo (in mi je še vedno) najbolj všeč. Kaj vsega boga najdeš tam. Ljudi in motorjev. Noro. Najprej najdeš starega BMW, v katerem najdeš luknje metkov iz II. svetovne vojne. Do mašine v blatu. Zraven parkirana GANZ nova Multistrada Travel pack 2016. Poleg njiju je parkirano nekaj, kar je podobno kakemu Tomosu, na tanku je s selotejpom zalepljena neka značka s Češke, na kateri piše... bogsigavedi kaj. Nekaj pač. In to seveda prikoličar. Prikolica večja od mopeda. Vse zarustano da se ga jst s palco nebi dotikal. Naslednji motor en BMW GS1200 Adventure tanov, leži v blatu, ker se lastniku ni zdelo vredno, da bi dal spodaj dilco, in je šlo vse po tleh. Naslednji bajk pa Afrika twin 1000 (isti dan je bila v Sloveniji predstavitev dotičnega mopeda)  na kramp gumah. Mimo se pelje vespa, namesto zica ima lesen sod.

Primerno temu so tam ljudje. Leder racing, cordura, jeans, kože, nagci.... ni da ni.

Konec koncev je najboljša stvar to, da se kot Mamut končno enkrat počutim, kot da pripadam. Nikomur se ne zdi čudno, da sem sred faking zime na motorju. Le zakaj. In ne samo to, da pripadam. Celo en bolj normalnih čudakov tam sem bil.

Skratka, če si rilčkar.. morš it. Vsaj enkrat.

Hmm in ti mene z blatarjem zmerjaš???

 

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, SF pravi:

Hmm in ti mene z blatarjem zmerjaš???

 

Ja, seveda. Jst sm šu probat, ti si pa motor prodal za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 6. 2016 at 16:41, Dr_Jakob pravi:

Konec junija imam frej 4 cele dni ZAME.
Moped, šotor, spalka, gas.

Edino vprašanje je: KAM?

Jaz bi predlagal avto namesto motorja, ker bo najverjetneje vse 4 dni močno deževalo, kot dežuje v naših hribovitih krajih, se mi zdi, da že celo pomlad. Menda bo letos eno deževno leto, monsunsko obdobje :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oiler, dobra oprema, če nimaš še zadnji blatnik (tisti ki je občasno kot dodatek nad zadnjim kolesom) in gas. Če ne lije kot iz škafa se ni za pustit motit. Meni dnevno pada pa ko je čas za domov dobim v 60% primerih celo suho cesto po solidnem dežju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, vandrovec pravi:

Bolj za hec sem omenil avto, ker menda ga še zima in sneg ne ustavi :cool:

Še vedno nimam avta. Sploh. Ga ne nucam. Če gre pa za biznis ali družinske obveznosti, imamo pa avto od moje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

500€ za 4 dni. Kamorkoli greš, se boš imel odlično. Pa verjetno ti nasveti drugih pri tem ne bodo od kakšne velike koristi. Moji spomini in občutki, s številnih enomesečnih potovanj. Vse lepe pokrajine, znamenitosti... so mi seveda lepo sedli. Ampak če ne bi imel vedno tudi stikov z lokalnimi prebivalci, vsi ti kilometri na koncu ne bi imeli tistega sočnega, polnega okusa....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Čakam temo z naslovom "Ali naj grem na motor ?" oziroma "Naj ga vtaknem za 100€?".

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Čakam temo z naslovom "Ali naj grem na motor ?" oziroma "Naj ga vtaknem ?".

A nisi ti ponavadi tisti , ki ga fašeš   :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Borutt pravi:

Sem se malo organiziral, da nisem nonstop na vrsti :lol1:.

.

.... hmmmmm ... :huh:

... a je to dobr al slabo, če si na vrsti ??? :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo namig, midva sva od 5.6 do 8.6 z dvema motorjema za 330€ prišla v MNE, spala v sobah (apartmaju) in prevozila 2120km.

Cena nove gume ni vračunana v stroške.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, pik1 pravi:

.

.... hmmmmm ... :huh:

... a je to dobr al slabo, če si na vrsti ??? :kva2:

odvisn od stališča in gledišča :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

odvisn od stališča in gledišča :P

.

... ja jest imam na vse pozitivno stališče ... :huh:

... gledam pa tud vse rajši bolj od strani ... :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Borutt pravi:

Čakam temo z naslovom "Ali naj grem na motor ?" oziroma "Naj ga vtaknem ?".

Zdej pa ti men povej, če si ob tem temi pomislil na čisto vse možne smeri, ki so naštete od strani 1 naprej. Ne? Torej tema ni brezvezna.

In pa, JA, tud to se kdaj zgodi, da ne veš a bi sploh šel kam ali ne. Jebiga, ljudje smo ljudje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti moraš iti na sever, ker si mamut in imaš rad sneg, dež, blato itd. Mislim, da sem ti že predlagal do Gdansk. Tukaj imaš Tatre, Zakopane in podobno kar imaš rad. Kaj si boš ogledoval je pa tvoja stvar. Piva bo pocen in v potokih, je kar poceni, ne bo vroče.... kaj bi še rad :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 6. 2016 at 12:33, motozajebant pravi:

:grupni: kapo dol.... sam vem da si ene tri leta zapored govoril da boš šel, pa nisi... super zate, ti privoščim...

hja, eni ste pravi bajkeri, drugi smo pusiji... ;) 

Eh prjatu zdej se pa že hvališ! Tebi človek res ne more rečt pussy...:whistle:

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, SF pravi:

Eh prjatu zdej se pa že hvališ! Tebi človek res ne more rečt pussy...:whistle:

Lahko lahko... nisem prišel na mamute gor, sem se pa kljub vsemu odločil da grem (ceprav sem pricakoval, kaj me caka)... ;)

Pa ej, super je bilo, nasmejal smo se, malo sem kolnil... nic ni manjkalo :)

Sicer pa nerad kompliciram okol teh stvari... sestavim plan in grem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 6. 2016 at 19:38, Snecer pravi:

Domnevam, da je za elefante zaželjen tudi bavarski motor?

Im Prinzip Ja. Le, da je ta bavarec iz Nürnberga, Zündapp KS601 aka grüner Elefant. Več na Wikipediji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Motojebač.............večerjo sem dobil :010

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da bo še uradno: Za Korziko sem se odločil takoj, ko mi je MZ razložil, kako se da izvest. Ampak zanalašč nisem hotel komentirat, ker me je zanimalo;

 

1. Kaj vse boste še predlagali.

2. Kako se bo MZ razburjal, ker ga ne poslušam.

3. K sm mal zloba.

 

Hvala MZ za idejo. Sam se ziher nebi spomnil te smeri. Pa bi jo bilo škoda spustit. 

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Dr_Jakob pravi:

Pa da bo še uradno: Za Korziko sem se odločil takoj, ko mi je MZ razložil, kako se da izvest. Ampak zanalašč nisem hotel komentirat, ker me je zanimalo;

 

1. Kaj vse boste še predlagali.

2. Kako se bo MZ razburjal, ker ga ne poslušam.

3. K sm mal zloba.

 

Hvala MZ za idejo. Sam se ziher nebi spomnil te smeri. Pa bi jo bilo škoda spustit. 

Ja tamal je od vraga tud če Pirana ne najde iz prve :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!