Skoči na vsebino

CF moto


DAMI34

Priporočene objave

pred 1 uro, skalar36 pravi:

Bl k gledam slike pa ceno na AN, bl sm zapaljen. Še sreča, da morm zdele čez vikend, delat cel dan, drgač bi ga šu kr kupt. Unga z zlatimi feltnami. Cez vikend upam, da me mine. :naughty:

A mal pomagam podžgat? jutri po 9.uri poklič Beno-ta na RPM, se zmen za probno furo, se vsed na svojo "kobilo" (v pon-tor. bo še ugodno vreme), narediš en krog s CF, pa se pelješ domov z novincem  :lol1:

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, kaizer pravi:

A mal pomagam podžgat? jutri po 9.uri poklič Beno-ta na RPM, se zmen za probno furo, se vsed na svojo "kobilo" (v pon-tor. bo še ugodno vreme), narediš en krog s CF, pa se pelješ domov z novincem  :lol1:

Gledan Big Rock Moto. V komentarjih piše, da so nekaterim zrihtal tisto zoprno cukanje v prvi in delno v drugi prestavi. Da z novo mapo odpravijo to. Kako je kaj s tem pri nas? Je tažava odpravljena, ali se še pojavlja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Exploru tega ni. Vsaj jaz tega ne opazim. Lahko pa da sem se navadil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@skalar36računaj da je naloudan trenutno samo explorer model (zadnji, ki je prišel na trg). Ostali so cenejši in malce manj, sploh kar se tiče radaskega zaznavanja mrtvega kota in nekaj manj uporabnega softverja na armaturki.

Mene je tut rajcal (exporer), bi preživel tudi težo 230kg, da gre za KTM mašino tut vem in kar je fajn je, da jo dobro poznam, pa me je "husa v bolniški" trenutno onemogočila.

Sem pa še vedno ta trenutek med kove 450 rally nizka varianta, mt450 od CF, ter kove 800x pro in čakam še MTX od CF. Upam da ne bo preveč daleč po dizajnu od prototipa. (fukiš dobro izgleda)

ma če boš nabavil explorerja, bom zihr prišel en dan testirat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, MiNa pravi:

...ja, ja vsi bi od kolega motor fural :naughty:

.

... pa če se le da opranga pa s polnim tankom :kva2:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, MiNa pravi:

...ja, ja vsi bi od kolega motor fural :naughty:

Dokler samo kolegov motar zajahaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, schwantz pravi:

Dokler samo kolegov motar zajahaš...

.

... si polovičar :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, MiNa said:

...ja, ja vsi bi od kolega motor fural :naughty:

Pa se zbircen je. Explorerja, drugo ne. 
 

zmer se cudim, kako temeljito proizvajalci preucijo trg, kje lahko potegnejo funny money. Taprav zasluzk z malo vlozka. Par dratov in vrstic programske kode..voila…Explorerja prodajo 1/3 drazje od osnovnega. In ker veš za obstoj vsega lepega na top modelu, valda napraskas. Ker igraca! Res. Respect strategom in trznikom. Rajo imajo v mezincu. 


 

 

IMG_4506.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Kugelschreiber pravi:

Pa se zbircen je. Explorerja, drugo ne. 
 

zmer se cudim, kako temeljito proizvajalci preucijo trg, kje lahko potegnejo funny money. Taprav zasluzk z malo vlozka. Par dratov in vrstic programske kode..voila…Explorerja prodajo 1/3 drazje od osnovnega. In ker veš za obstoj vsega lepega na top modelu, valda napraskas. Ker igraca! Res. Respect strategom in trznikom. Rajo imajo v mezincu. 


 

 

IMG_4506.jpeg

ma razlike so, valda jih vidiš a ne...

 

al pa po domače strategija neke druge konkurence:

centralca dol, nosilce kufrov dol, minimalistična zaščita, zaščito ročk dol, čungalunga čimlažje feltne (vsaka druga špica :P ) in eto maš 20kg lažji moped...sicer mal pretiravam (ker določene komponente poskuša konkureca imeti na nivoju), sam vsak išče svoj trg. Očitno se je cf najdu v segmentu kjer bo kupca potegnil uč in oprema.

KTM 790adv je 13 kek, ko bo akcija bo pa 11 kek :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

@skalar36računaj da je naloudan trenutno samo explorer model (zadnji, ki je prišel na trg). Ostali so cenejši in malce manj, sploh kar se tiče radaskega zaznavanja mrtvega kota in nekaj manj uporabnega softverja na armaturki.

Mene je tut rajcal (exporer), bi preživel tudi težo 230kg, da gre za KTM mašino tut vem in kar je fajn je, da jo dobro poznam, pa me je "husa v bolniški" trenutno onemogočila.

Sem pa še vedno ta trenutek med kove 450 rally nizka varianta, mt450 od CF, ter kove 800x pro in čakam še MTX od CF. Upam da ne bo preveč daleč po dizajnu od prototipa. (fukiš dobro izgleda)

ma če boš nabavil explorerja, bom zihr prišel en dan testirat.

Drug kt Explorer me sploh ne zanima. Sz zlatimi feltnami in špicami. Edina "skrb" je al je 800 ccm in 95 kavalov dost. Da bi mel 890 agregat je že v garaži. Tole morm še mal premisl, a je dost, a ni. Sej si se že kedaj pelu z menoj, pa veš...

Letos baje greva z union jackom mal dje za par dni, ne vem, če ga bom lohk sledil.

 

Ima pa reees velik opreme. Standardno centralc, cevne zaščite, "odklenjen"... itd...Ja, vse to je treba pr konkurenci kr fajn doplačat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, DAMI34 said:

KTM 790adv je 13 kek, ko bo akcija bo pa 11 kek :D

Ne znam ju primerjat.  To so cestni motorji. 17/19 kolesa. Meni se zdi edina fer primerjava v strom 800, pa podobno kot ktm, nima miljona elektronike. 
 

https://bikes.suzuki.si/motocikli/v-strom-800-m4

 

 

11 minutes ago, skalar36 said:

Edina "skrb" je al je 800 ccm in 95 kavalov dost.

a gresta na pisto?!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dost je, sploh če te kaka teta z učali napiči :P

za dva je mogoče mal mal, za enega in obutek kot ga vozim pa ravno prav. 890 agregat je pa bolj linearen, sploh spodaj ga je več in se tistih 10 kojnu pač pozna.

ps. odvisno kaj bo Đek vozu. Če bo na husi boš zlahka sledil :P (po asfaltu) No kar se mene tiče, ni bistvene razlike med 790 al 890 če si sam. Predvidevam da pri cf ne boš videl 890 agregata. Al pa bo ktm opustil 890 in prešaltal na 990...sj veš da 990 bolj potegne a ne :D

CFji so res dobro opremljeni, ne vem kako je kaj s težiščem, ker tule sem pa že razvajen na nizko težo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

a gresta na pisto?!

 

Z njim...vedno.

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

ps. odvisno kaj bo Đek vozu. Če bo na husi boš zlahka sledil :P (po asfaltu) No kar se mene tiče, ni bistvene razlike med 790 al 890 če si sam. 

CFji so res dobro opremljeni, ne vem kako je kaj s težiščem, ker tule sem pa že razvajen na nizko težo.

Sej veš kk voz. :naughty: tle ni polovičarstva.

Huda dilema. Res. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Ne znam ju primerjat.  To so cestni motorji. 17/19 kolesa. 
 

 

 

explorer nit ne. Agregati so podobni, podobne performanse, jaz jih lahko primerjam, no vsaj cene. Ne govorim o R modelih od ktm, da se razumemo. Drgač pa ja, primerjaš lahko s turing segmentom okrog 800ccm. Kaj ti pa pše, kaj hočeš imeti , kje se boš vozil, so pa potem osebne odločitve. Vendar je ta segment motorjev, kot si omenil dokaj konkurenčen. Vse je nekje med 9 in 13 kek. Odvisno kaj se oguli dol, pa kaj doda. In pa seveda premium znamke, ki dodajo še 20% na ceno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ExploreR ampak Explore. Po 1.300 km vožnje lahko povem, da malo pogrešam kubikažo od bandita. Za solo vožnjo je ok (ne super ampak ajd ok). Za dva je pa kar nekaj pretikanja (hvala bogu za quickie). 230 kg je na mestu. Takoj, ko spelješ je pa bicikel proti banditu. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Z njim...vedno.

Sej veš kk voz. :naughty: tle ni polovičarstva.

Huda dilema. Res. 

Na dolgi furi, bo dilema prešla najprej v dolgočasje, potem pa v rutinirano malce bolj poskočno vožnjo :P in potem mal zadremaš vmes, pa skoraj kako skuhaš in bo tempo prešel na varno raven (beri 10 do 20%) dol. :D

V glavnem mene ne bi bilo strah, da sem prepočasen na 800 in bi rabil 890...ker sem povsod približno enako hiter. Je pa res da po ravninah že dolgo ne tišim več.

Ko  1x prileti kaka srna čez cesto hitro pade tempo :P in potem sam razmišljaš a je 110km/h prehitro, a bom uspel reagirat...a bom sanjal pa spregledal...sploh če greš sam kam dlje.

 

pred 6 minutami, Pajk pravi:

Ni ExploreR ampak Explore. 

ja, tok teh skoraj enakih motorjev, pa skor ista imena, husa je expedition, cf je explore, potem pa imaš še explorer mode vožnje :P 

V glavnem se bom poboljšal.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

V glavnem mene ne bi bilo strah, da sem prepočasen na 800 in bi rabil 890...ker sem povsod približno enako hiter. Je pa res da po ravninah že dolgo ne tišim več.

Ko  1x prileti kaka srna čez cesto hitro pade tempo :P in potem sam razmišljaš a je 110km/h prehitro, a bom uspel reagirat...a bom sanjal pa spregledal...sploh če greš sam kam dlje.

 

Ja pišuka, jest sm še mlad. Oziroma lovim še zanja leta mladosti. Se nisem še pogospodil, rabim, nucam, moram met... men se je 890 zdel skor mal premal.  :naughty:

Lep je CR moto, men je vizualno zeloo lep. Pa res ima veeeliko bombončkov, ki jih konkurenca nima že vštetih v ceno. CF je v mojih očeh zelo racionalen nakup,  za nekoga, ki mu znamka ne pomeni nič, kot meni.  Hočem pa še performance. TRA 900 jo dost. Razlike je 30 KM. To bi zadostoval. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, skalar36 pravi:

Ja pišuka, jest sm še mlad. Oziroma lovim še zanja leta mladosti. Se nisem še pogospodil, rabim, nucam, moram met... men se je 890 zdel skor mal premal.  :naughty:

Lep je CR moto, men je vizualno zeloo lep. Pa res ima veeeliko bombončkov, ki jih konkurenca nima že vštetih v ceno. CF je v mojih očeh zelo racionalen nakup,  za nekoga, ki mu znamka ne pomeni nič, kot meni.  Hočem pa še performance. TRA 900 jo dost. Razlike je 30 KM. To bi zadostoval. 

pa odpreš gas du konca? :P

če ti je bil 901 premalo, ki je cca 15- 20 kg lažji od 800explore...potem ti bo tudi cf premalo.

CF gledam kot derivat KTMja (kot huso), kar pa sploh ni slabo. Enaki problemi in, enaka če ne celo boljša kvaliteta :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, DAMI34 pravi:

pa odpreš gas du konca? :P

če ti je bil 901 premalo, ki je cca 15- 20 kg lažji od 800explore...potem ti bo tudi cf premalo.

CF gledam kot derivat KTMja (kot huso), kar pa sploh ni slabo. Enaki problemi in, enaka če ne celo boljša kvaliteta :P

 

 

Husa je bla zadost. Sem pa tja, je kdaj zmanjkal. Večkrat ne kot ja. Ampak sej veš, človk hoče met vedno več... ne manj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Letos baje greva z union jackom mal dje za par dni, ne vem, če ga bom lohk sledil.

Kamot!...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kugelschreiber pravi:

Par dratov in vrstic programske kode..voila

Ja v bistvu je tako, da je v potrošniški družbi vedno vsega premalo.

V razvojnih oddelkih nimajo težkega dela. Ponudijo osnovo (bavarc je v osnovi "samo" 19 jurjev), dodajo "đinđe minđe" kot se je izrazil Vojislav in to potem pritegne kupce, da so (smo) pripravljen odvezat mošnjičke.

Se pač ne vprašamo "a to rabim?" ne to moram imet ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, MiNa said:

Ja v bistvu je tako, da je v potrošniški družbi vedno vsega premalo.

V razvojnih oddelkih nimajo težkega dela. Ponudijo osnovo (bavarc je v osnovi "samo" 19 jurjev), dodajo "đinđe minđe" kot se je izrazil Vojislav in to potem pritegne kupce, da so (smo) pripravljen odvezat mošnjičke.

Se pač ne vprašamo "a to rabim?" ne to moram imet ...

Bmw je itak ze 25 let nazaj doteral sistem paketov dodatne. Pa tako umetelno so jih zlozili, da je blo “smiselno” kupt najmanj dva. 
 

Kufre se rabi. Zascite in ogrete rocke pridejo prav. Bolse luci so dobrodosle….in tako v nedogled.  Ne vem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!