Skoči na vsebino

Athlon vs Pentium IV vs Celeron


Priporočene objave

Sem tik pred nakupom novega racunalnika in sem v mahni dilemi, kaj od zgoraj nastetega bi vzel. Tehtnica se nekako najbolj nagiba k Athlonu 2100+ (najboljse razmerje zmogljivost/cena :idea: ), imam pa pred nakupom samo eno vprasanje:

:arrow: Ali ima kdo kaksen dober argument proti Athlonu oz. ali ima kdo slabe izkusnje (probleme) z njim :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil pred mescem athlona 2000xp, zadovoljen. V službi delam na intel P4-2000Mhz, enako rama kot dom (256), res imam doma 2700 - 333Mhz, grafika in diska podobna po performansah, pa athlon deluje malce hitreje. Vsaj računske operacije v excelu. Moti me pa malce glasnejše delovanje. Dugače ni problemov. Če te malo glasnejše delovanje ne moti, kupi athlona - je bistveno ugodnejša in najmanj toliko zmogljiva varianta kot P4. Celeron 2000 mhz je bistveno počasnejši!!!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Jaz mam Athlon XP 2000+ in sem z njegovimi performansi in ceno super zadovoljen .... problem nastane ko združiš chipset viaKT in Athlon stvar se začne grdo segrevat in če hočeš hladit pravilom zadovoljivo postane gajba glasna .... jaz da sem omejil stroške hlajenja sem odpru gajbo na eni strani in na procesor zatouku zalmana serijo 5 ali 6 AlCu z ventilatorjem na uni grdi pločevinasti roki ... stvar je sedaj skoraj primerne temperature in dokaj sprejemljive glasnosti .... v glavnem ugotovil sem da če imaš denar si privošči P4 in to bom naslednjič tudi naredu ..... sicer pa sedaj razvijam in postavljam vodno hlajenje za pč .... stvar ko bo končana bi mogla zgledat boomba in tudi bo super uporabna .... majhen minus bo to da bom mel externo enoto za hlajenje vode ... velik plu pa je to da v gajbi se bo vrtel samo še disk in cd :))))) .... alora da končam mojo blodnjo .... če ne zahtevaš popolne tišine in ne misliš špilat najzahtevnejših iger (itak ti to grafika nebo omogočala) lahko mirne duše vzameš AMD , ki je istočasno pol cenejši od P4 .... Celerona ti odsvetujem ker zame ni zadosti stabilen ....

Upam da ti kaj to pomaga ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnova za dober, zanesljiv, kompatibilen in hiter PC ni procesor ampak dobra osnovna plošča z original Intel chipset-om. Iz tega pač sledi, da imaš na izbiro samo P4 ali Celeron.

Imam preveč izkušenj s "čudno" delujočimi računalniki, da bi kdaj kupil karkoli drugega kot to.

K temu obstaja ena kvalitetna alternativa ... to je AMD-jev chipset, ki pa ga najdeš samo na dragih dvoprocesorskih osnovnih ploščah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za CAD orientirane aplikacije mocno odsvetujem celeron in tudi athlon ne prinese optimalnih rezultatov.intel ali se boljse mac. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za CAD orientirane aplikacije mocno odsvetujem celeron in tudi athlon ne prinese optimalnih rezultatov.intel ali se boljse mac. :wink:

Yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!! :)

Sicer pa - vedno priporočam Intel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tik pred nakupom novega racunalnika in sem v mahni dilemi, kaj od zgoraj nastetega bi vzel...

Kot si ze sam ugotovil... za manj denarja dobis Athlona :arrow:

Ce pa imas denarja dovolj za P4 in ves tocno zakaj ga bos uporabljal, priporocam Intel :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete;

Iz napisanega je jasno, da pac zgolj po kvaliteti prednjaci P4, vendar tisto razmerje zmogljivost/cena... me vlece na :arrow: Athlon

Imam pa nastudirano se eno varianto, ki se mi je ze v preteklosti obrestovala:

V glavnem, ko kupujem rac. vedno vzamem najboljso osn. plosco, ki je trenutno na trgu, ker si tako pustim odprto pot v prihodnost. Da povem na konkretnem primeru: pred dobrimi stirimi leti kupil rac. PII Celeron 333A, z najboljso osn. plosco, ki je ze podpirala PIII (PIII procesorji so bili takrat svinjsko dragi- kot so npr. trenutno najboljsi P4). Pocakal sem dve leti, zamenjal procesor za PIII 500 (ki je bil takrat ze zelo poceni), dodal se nekaj RAM-a (skupaj 256 MB), zamenjal grafiko in dodal se en 30 Gb disk in mi masinca sluzi ze dobre stiri leta (vse to za "male" pare).

Iz tega sedaj sledi: vzamem najboljsko plato (Intel), procesor Celeron 2.0 GHz, cez dve leti zamenjam proc. za kaksnega P4 2.8 (ki bo takrat zelo poceni)...

Mah, se moram prespati kaksen dan ali dva pa se bom potem odlocil.

Btw: ali ve kdo morda - so bili v kaksnem zadnjem Monitorju objavljeni kaksni testi procesorjev-plosc?

(pisuka, ampak na http://www.tomshardware.com so tud bolj za Athlona...)

P.S.: Ta rac. bom pa itak uporabljal zgolj za osebne namene: filmcki, mp3, corel, office, internet, zelo malo igrice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali ve kdo morda - so bili v kaksnem zadnjem Monitorju objavljeni kaksni testi procesorjev-plosc?

Ne vem. Je pa vodja laboratorija, Matjaž Klančar, zelo prijazen, in ti bo zagotovo odgovoril na kakršnakoli vprašanja --> matjaz.klancar@monitor.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam P4 1.8 in za moje potrebe čist dovolj! AMD so na splošno problematični kar se hlajenja tiče!

Če mene vprašaš raje vzamem 1.8 P4 kot pa athlon 2.4 ker tistih 2.4 mislim da ni realnih! postavi podobno vprašanje na mobisuxu al pa slo-tech! Tam je pa več PC freakov pa tud več pametnjakovičev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...AMD so na splošno problematični kar se hlajenja tiče!

...

Ja, potrebujejo vecje hladilnike in ventilatorje!

Problem z hlajenjem je in to je tudi razlog, da so glasnejsi :wink:

Ce te to ne moti je to nepomembna malenkost :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to si opazil... ...kako???

Ko ti računalnik na šihtu računa subtotale 1" 30', doma pa je zadeva narejena v 55'. Kako si to razlagaš? Aja imam pa osnovno ploščo gigabyte KT 400 in podpira procesorje athlon do 3000+, v službi pa je tudi gigabyte (oznake ne vem) - vem pa da tudi podpira P4 do 3,06ghz. Na obeh primerjanih mašinah teče enak OS in ostalo programje (MS).

Stvar sem štopal z štoparco, nobenih benčmark programov.... Realno se je pri tem opravilu Athlon bistveno bolje odrezal (hitrejše sortiranje, totali, funkcije.....)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne vem sicer zakaj eni pravite da je problem, če zadeva dela na višji temperaturi. Jaz ga tu ne vidim, dokler je hlajenje primerno (Zalman rulz!) A je problem pri gumah na cestakih, ker se bolj grejejo od tistih na čoperjih? A je problem prav tako pri mašinah (agregatih)?, A je problem, ker je 150W žarnica bolj topla od 100W?

Pač je hitrejše, in dela na malo več temp.

Pa da nebote rekli, da mam Athlona. No ja, saj ga imam, pa P4 tudi. Tole pišem iz pentium mašinke, katere procesor je prav sedaj topel 51 stopinjo. (p4, 2.0). Drug računalnik ki ga imam na oddaljeni lokaciji, se ne greje preko 50 stopinj. Res da so se greli 1400 ko satan,

ampak novi se ne več tako. O zmogljivostih pa tale link. Nos ma spredaj sicer res P4, ampak za dosti več denarja

image024.png

Članek star cca 10 dni.

Odločite se sami.

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz tega sedaj sledi: vzamem najboljsko plato (Intel), procesor Celeron 2.0 GHz, cez dve leti zamenjam proc. za kaksnega P4 2.8 (ki bo takrat zelo poceni)...

Speedo ... tole je žebljica na glavico ... sam imam podoben sistem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez dve leti boš lahko vse skup na odpad vleku

razlozi mi,zakaj.... samo zato,ker je trzna vrednost proti 0 ali ker sistem ne bo vec deloval?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne,kaj ne poves. :lol: si _spljoh_ ne bi lahko mislil. :mrgreen:

se vedno cakam na logicen odgovor,kateri naj prosim ne vsebuje trzne vrednosti ali zmogljivosti HW-ja.torej zakaj lahko cez dve leti vrzem celotno HW-kramo bek?!

BTW.... monitor imam ze 4 in pol leta enak,tiskalnik in scanner isti.se zvocniki so ok.torej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem 5 let star 15" zaslon s slikovno cevjo, ki je še vedno odlično delal, zamenjal s 15" prikazovalnikom na tekoče kristale, ker po mojih osebnih merilih manj utruja oči.

Je to dovolj močan razlog ali ne? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem 5 let star 15" zaslon s slikovno cevjo, ki je še vedno odlično delal, zamenjal s 15" prikazovalnikom na tekoče kristale, ker po mojih osebnih merilih manj utruja oči.

Je to dovolj močan razlog ali ne? :wink:

Pa nisi menda monitorja odvlekel na odpad? :)

Ice - a ti po 4,5 letih tavelik monitor ni nič zacvetel? Je še vedno natančen in nenaporen za oči?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice - a ti po 4' date='5 letih tavelik monitor ni nič zacvetel? Je še vedno natančen in nenaporen za oči?[/quote']

naporen nic,ce nastavis ocem ustrezno resolucijo.monitor je ze tretji,saj je prva dva hudic vzel :arrow: varanty replacement :wink:

samo ni to bistveno.ce material zdrzi ne vem zakaj bi nekaj stran metal samo zato,ker je "pocasnjese od kolegovega" ( :arrow: diktat reklame?!)

primer: P3 z 933 MHz sem imel tri leta in je delal bp,sedaj je v firmi kot server z WinXP in se vedno dela bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez dve leti boš lahko vse skup na odpad vleku

razlozi mi,zakaj.... samo zato,ker je trzna vrednost proti 0 ali ker sistem ne bo vec deloval?

Speedo je napisal : vzamem najboljsko plato (Intel), procesor Celeron 2.0 GHz, cez dve leti zamenjam proc. za kaksnega P4 2.8 (ki bo takrat zelo poceni)...

ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da se to kar je speedo napisaal ne splača!

Vsi ki mislite, da boste boga za jajce zagrabl ko boste ćez dve leti menjali samo procesor se pošteno motite. Sedaj ko se odloča za nakup naj kupi komplet mašino in jo tera do onemoglosti, tiste nadgradnje procesorjev pa so samo pesek v oči. Čez dve leti bodo na trgu procesorji z močjo 4-6 GHz, on bo pa dal gor 2.8. Ja kje ga bo pa dobu?

Kupo bo lahko komplet mašino ne pa sam procesorja, ker tako stara plata nebo delala z najnovejšim procesorjem.

Ubadat se kaj boš naredu čez 2 leti z računalnikom je oslarija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!