Skoči na vsebino

Athlon vs Pentium IV vs Celeron


Priporočene objave

BTW Ice govoril sem bolj o procesorjih, platah, RAM-ih, diskih.

skener je skener, zvočniki so zvočniki, tu ni tako hudega razvoja, kot pri procesorjih, platah, RAMih in trdih diskih in pa sploh pri grafičnih karticah

Čez dve leti bo dosti bolj smotrno dokupiti eno enormno količino RAM-a, kot pa nov procesor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:roll: miki,sem napisal,da ne mi zaceti z zmogljivostmi CPU-jev! razlozi mi tehnicno,zakaj naj po dveh letih vrzem nekaj stran.... ne dela,je hin,je za en drek al kaj??? ali mislis,da P4 2,0 z nespremenjeno konfiguracijo (x RAM,y grafika itd.) "zgubi moc" po dveh letih??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne,kaj ne poves. :lol: si _spljoh_ ne bi lahko mislil. :mrgreen:

se vedno cakam na logicen odgovor,kateri naj prosim ne vsebuje trzne vrednosti ali zmogljivosti HW-ja.torej zakaj lahko cez dve leti vrzem celotno HW-kramo bek?!

BTW.... monitor imam ze 4 in pol leta enak,tiskalnik in scanner isti.se zvocniki so ok.torej?

Ice se vidi da nisi gorenc! Si na foušijo čist pozabu :twisted:

Zgleda da nekatere denar žul pol pa mečejo denar za praktično najbolj nepotrebne stvari! Ta računalnik ki sem ga kupil sedaj je moj prvi in v bo moj dokler bo delal!

Pri punci sva pred dvemi leti kupila drugega ampak samo zato ker je bil prejšnji 486 in se kao ni moglo :? naložit 95 al pa 98 gor in modema met za net! Kupla celerona 700 pa že 2 let rožlja pa bo še kar! Aja unga pa je dala sestričnam da igrce nabijajo, pa da se naučijo saj mal tipkat v Win3.1 :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Speedo je napisal : vzamem najboljsko plato (Intel), procesor Celeron 2.0 GHz, cez dve leti zamenjam proc. za kaksnega P4 2.8 (ki bo takrat zelo poceni)...

ti lahko iz lastnih izkušenj povem, da se to kar je speedo napisaal ne splača!

Vsi ki mislite, da boste boga za jajce zagrabl ko boste čez dve leti menjali samo procesor se pošteno motite. Sedaj ko se odloča za nakup naj kupi komplet mašino in jo tera do onemoglosti, tiste nadgradnje procesorjev pa so samo pesek v oči. Čez dve leti bodo na trgu procesorji z močjo 4-6 GHz, on bo pa dal gor 2.8. Ja kje ga bo pa dobu?

Kupo bo lahko komplet mašino ne pa sam procesorja, ker tako stara plata nebo delala z najnovejšim procesorjem.

Ubadat se kaj boš naredu čez 2 leti z računalnikom je oslarija

Hear, hear!

Jaz običajno kupim dokaj močno mašino, za tisti čas - dokaj ugodna cena (okoli 1000 eur). Nadgradnje so bolj tak, tak... Ni problem samo procesor, pa nova vodila, pa usb 3.žnjžnj, pa xxx 1500mhz turbo hiter ram itd. Čez dve leti bodo "varčni" celeron tip procesorji od 3,5 ghz naprej. Kupi soliden računalnik, ga uporabljaj dokler služi, polj ga pa prodaj (zavrži... karkoli). Sicer pa ne vem zakaj se vsakih 2-3 leta rabi nova mašina.... jaz sem imal prejšnjo 6 let, polj je pa že kriza.... Niti usranih dvixov nisem mogel gledat :( Ampak za pisat, internet, excel in podobno je pa še o.k. - sedaj delovna postaja mojega info. sistema :) Res pa je, da s dograditvijo sistema preložiš nakup nove mašine za kakšno leto, dve, tri....

Lp

p.s. sicer pa, vsak ima verjetno svojo filozofijo... :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nimate bratrancev, sestričen, prijateljev, ki bi jim še dodaten računalnik pravi prišel - in a ne bi mogli sami ponucati kake starejše kištice za kaj doma?

Recimo za ruter, za firewall, za file-serverček... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavno poglejte na razne spletne strani kjer testirajo procesorje in poglejte teste. Ce igrate igre pac glejte teste iger in rezultate v igrah, ce vas zanima mpeg encoding in video mate spet svoj skupek testov, itd.

P4 se bolje obnese samo v media content creation benchmarkih, v ostalih so nasplosno hitrejsi AMD-ji.

Recimo, kupis Athlona XP 1700+ zadnjo revizijo (Tbred B steping) in ga iz 1466mhz navijes na 1800,1900 bp in imas masino ki pusca za sabo marsikater P4 nad 2.0 Ghz, da ne govorimo o celeronu. Ce pa se odlocis za Tbred B XP 2100+ pa ga lahko navijes se precej vec.

www.tomshradware.com

www.xbitlabs.com

Najprej moras vedet zakaj rabis PC. Potem naprej je vse lazje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in a ne bi mogli sami ponucati kake starejše kištice za kaj doma?

Recimo za ruter, za firewall, za file-serverček... ?

SymRu, pridem k teb na inštrukcije, k bom svojo staro kišto z novo zamenjala :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in a ne bi mogli sami ponucati kake starejše kištice za kaj doma?

Recimo za ruter, za firewall, za file-serverček... ?

SymRu, pridem k teb na inštrukcije, k bom svojo staro kišto z novo zamenjala :lol: :lol: :lol:

Ti kr pridi... Bomo skupaj nagruntali... :) Se prebijemo skozi FAQ, help, how-to in postavimo stvar, da bo bulletproof :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr sem mel do zdej izkušenj so XPji FUUUUUULL U IBER MAXIMALNO OH IN SPLJOH hitrejši od intlov... kdo bi si mislu...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr sem mel do zdej izkušenj so XPji FUUUUUULL U IBER MAXIMALNO OH IN SPLJOH hitrejši od intlov... kdo bi si mislu...

LP

Ma dej strom, to je zato, k sm ti ga napilu na 3400+ pa ti tega spljoh upazu nisi, drgac so pa intli se vedno zakon, je pa jasn, kukr ker na kerem podrocju...

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?:

Glede na trenutne cene bi si sam kupil P4-2400-533.

_

__

Bravo Furioso,

tisti ki vemo za kaj se gre kupujemo (prodajamo) INTEL.

LP (distributer Intel-a)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!