Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

1 hour ago, marceliii said:

Še tukaj repostam ker je očitno bolj usmerjena tema

eno vprašanje, kupil sem z900 in razmišljam o belly panu (kitajski/ebay) ali mogoče mi zna kdo povedati ali je to potrebno homologirati? vem da ne tehničnem rečejo da je vsako spremembo treba, ampak na cbfki sem imel belly pan gor odkar sem ga kupil in nikoli ni nihče vprašal po homologaciji.

 

prav tako me zanima za vezir, ta ki mi je všeč je cca 3 cm višji od originalnega. 

 

PS. Če potrebujem homologacijo ali je preprost račun od "kitajskega" prodajalca dovolj ali rabiš kakšen certifikat?

 

vnaprej hvala za  odgovore ?

Po uradni poti.. ce je smiselno, pa sam premisli.. jaz nebi.

rabis certifikat na katerem pise da je narejeno za tvoj model motorja, in na certifikatu stevilke se morajo ujemati s tistimi na brlly panu oziroma tistem kar zelis spremeniti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, marceliii pravi:

Še tukaj repostam ker je očitno bolj usmerjena tema

eno vprašanje, kupil sem z900 in razmišljam o belly panu (kitajski/ebay) ali mogoče mi zna kdo povedati ali je to potrebno homologirati? vem da ne tehničnem rečejo da je vsako spremembo treba, ampak na cbfki sem imel belly pan gor odkar sem ga kupil in nikoli ni nihče vprašal po homologaciji.

 

prav tako me zanima za vezir, ta ki mi je všeč je cca 3 cm višji od originalnega. 

 

PS. Če potrebujem homologacijo ali je preprost račun od "kitajskega" prodajalca dovolj ali rabiš kakšen certifikat?

 

vnaprej hvala za  odgovore ?

ne, belly pan, povečan ali carbon blatnik, in vizir tut ne, kufrov in nosilcev kufrov tut ne, ročic tut ne, nosilca telefona tut ne, krešev, prevleke za sedež tut ne, ovčke čez sedež pa še manj :D

Na vseh motorjih imam kup "add on" zadev, ki ne vplivajo na vozne lastnosti in nihče nič ne vpraša.

Celo za nosilec tablice ti nihče ne bo sitnaril, če je pod pravilnim kotom, kot je predvidel proizvajalec, ter ima odsevnik.

Vsekakor pa je potrebno vpisati v homologacijski kartonček: izpuh, pa zadeve, kjer komplicirajo. Simpl.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo vzorec potrdila o strokovni vgradnji? Oziroma, je to kaj specificnega ali pa lahko kaj nakracam, kar mi potrdi serviser z zigom in podpisom in je to to? Mora bit pooblaščen za znamko motorja ali kaj podobnega?

Mislim, gre za slip-on lonec, jaki strokovnjak moraš biti objemko prav namestit in oni vijak na nosilcu ...

Recimo to, v priponki, navaja striktno pooblaščenega serviserja vozila. Prodajalec lonca mi je zagotovil, da bo zrihtal homolomo brez težav, sedaj pa se nekaj komplicira ...

rti.795.doc

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Tex pravi:

A ima kdo vzorec potrdila o strokovni vgradnji? Oziroma, je to kaj specificnega ali pa lahko kaj nakracam, kar mi potrdi serviser z zigom in podpisom in je to to? Mora bit pooblaščen za znamko motorja ali kaj podobnega?

Mislim, gre za slip-on lonec, jaki strokovnjak moraš biti objemko prav namestit in oni vijak na nosilcu ...

Recimo to, v priponki, navaja striktno pooblaščenega serviserja vozila. Prodajalec lonca mi je zagotovil, da bo zrihtal homolomo brez težav, sedaj pa se nekaj komplicira ...

rti.795.doc 37 kB · 1 download

Na takega mi je moj mehanik dal štempl, ko sem rabil... Izpolniš sam in greš po štempl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so (AMZS) tole dali za izpolnitev...

20210604_220837.thumb.jpg.523bc63d7449617d62380127a8a76ba8.jpg

..., je pa potem "strokovni vgrajevalec" vpisal vse v svoj obrazec in ne v tega..., in je ob primerjanju številk iz certifikata šlo skozi...

Popravljeno . Popravil Erik99
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Tex pravi:

A ima kdo vzorec potrdila o strokovni vgradnji? Oziroma, je to kaj specificnega ali pa lahko kaj nakracam, kar mi potrdi serviser z zigom in podpisom in je to to? Mora bit pooblaščen za znamko motorja ali kaj podobnega?

Mislim, gre za slip-on lonec, jaki strokovnjak moraš biti objemko prav namestit in oni vijak na nosilcu ...

Recimo to, v priponki, navaja striktno pooblaščenega serviserja vozila. Prodajalec lonca mi je zagotovil, da bo zrihtal homolomo brez težav, sedaj pa se nekaj komplicira ...

rti.795.doc 37 kB · 5 downloads

isto kot Sneciju, g. Mass je napisal, da je prav prišraufal ror :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zivijo fantje, a ve kdo ce je sploh mozno homologirat drugacno luč na motorju če ni narejena prav za tvoj model ampak ima vseeno E oznako za evro standarde? Bolj specificno, na yamahi fazer 2003 bi zelel zamenjat sprednje luci, sedaj ima dve in bi zelel dat gor samo eno okroglo luc, v kateri so kratki in dolgi snopi. Namenske luci za fazerko ne najdem nikjer, tako da mi ostanejo le "univerzalne" okrogle luci. Od kolegov sem slisal da se na starodobnikih to da homologirat na novejsih motorjih pa ne, pa sem malo zmeden.. ima kdo kaksne izkusnje z podobno zadevo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Zelo dober članek na temo homologacij. http://www.motosi.org/pdf/99homologacije.pdf

piše tudi  "Vse o homologacijah. Opozarjamo na to, da bo vedno težje registrirati predelane motocikle. Obiskali smo več strokovnjakov in jih vprašali za mnenja in nasvete. Pri tem smo opazili, da Italijanom, Nemcem in Avstrijcem enostavnih predelav ni potrebno vpisovati v homologacijski karton, Slovenci pa to še vedno moramo. Odgovorni pozivajo motoriste, da vložimo predlog za spremembo."

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Na original izpuhu nimam kabla za lopute odpirat. Ali gre motor lahko čez tehničnega/homologacijo brez tega, bodo to gledali ?

s-l500.jpg

Popravljeno . Popravil sentinel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, sentinel said:

Na original izpuhu nimam kabla za lopute odpirat. Ali gre motor lahko čez tehničnega/homologacijo brez tega, bodo to gledali ?

s-l500.jpg

Jaz bi rekel da dokler nimas na ekranu napake je ok.

Podobno kot pri dozlih z egr/dpf.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, sentinel pravi:

Na original izpuhu nimam kabla za lopute odpirat. Ali gre motor lahko čez tehničnega/homologacijo brez tega, bodo to gledali ?

s-l500.jpg

da, gre čez tehničnega. Ali loputa deluje ali ne, jih ne briga, glasnosti pa ne merijo. Sem mel na SDGT isto, ker je loputa stalno crkovala, potem sem pa odstranil zadevo. Izpuh je ostal original.

Važno da je loputa zablokirana v odprtem položaju, da ne bi motor crknil :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 6. 2022 ob 20:37, sentinel pravi:

Potrdim lahko tudi, da če ti naenkrat nobena luč na motorju ne dela, da ne moreš skozi. 

Iz lastnih izkušenj ti povem, da lahko.

Sem peljal izpitno štirko na tehničnega, pa je sploh užgal ni. Samo vprašal, če dela. ''Ja itak da vse dela!''

Ja ne, ne dela, ker mi je šalter crknu. Kar sem ugotovil na poti do doma, ob večernem mraku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Buschi pravi:

Iz lastnih izkušenj ti povem, da lahko.

Sem peljal izpitno štirko na tehničnega, pa je sploh užgal ni. Samo vprašal, če dela. ''Ja itak da vse dela!''

Ja ne, ne dela, ker mi je šalter crknu. Kar sem ugotovil na poti do doma, ob večernem mraku...

Na tehničnem je delalo.. pol se ti je pokvarilo, ko si šel domov... to se tako reče ;) 

če bi te pa vrgu, bi pa jamru, kok so zajebani :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Pennywis3 pravi:

Ali policaji pogosto preverjajo izpuhe oziroma glasnost le teh?

Kazen, če nimaš s seboj homologacijskega kartončka?

Homologacijskega kartončka ne rabiš imeti s seboj, ker ni obvezno. Za zmanjšat probleme ob kontroli, pa je bolje imeti (da pokažeš vpisano predelavo). Čeprav lahko modri online ugotovijo al maš vpisan aftermarket ror al nimaš. Zakonsko moraš imeti prometno dovoljenje. Pa predelave vpisane v homo kartonček, katerega pa ne rabiš imeti s seboj. Redko merijo, a ko merijo se meri na houruk v sklopu kakih akcij, kar na kakih parkiriščih pa pol tala kazni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

pravkar sem prebral 30 in več strani pa moram neki napisat

kam na homologacijo kras,goriška in obala?

s sabo bom imel samo potrdilo o samovgradni

l.p.

mislim,ne bom imel potrdila o strokovni vgradnji,ostale karte so seveda,lol

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, alpi80 pravi:

pravkar sem prebral 30 in več strani pa moram neki napisat

kam na homologacijo kras,goriška in obala?

s sabo bom imel samo potrdilo o samovgradni

l.p.

mislim,ne bom imel potrdila o strokovni vgradnji,ostale karte so seveda,lol

l.p.

pokliči v Krko tehnični v Šempeter, če se ne motim tam delajo tudi vpise. Vem da Mass tam vpisuje rore.

Drgač pa , ko sem jaz vpisoval v ajdovščini so prišli pregledniki 1x tedensko iz Ljubljane, poslikali, dal poližnico in čez 1 teden je bil kartonček doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, je dal mass. Sicer pa takle papirček se dobi pri vsakem mehaniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Da mal ogrejem temo. Razmišljam o nakupu izpuha zaradi izgleda, teže in ne zaradi glasnosti. Recimo, da dam gor nehomologiran športni izpuh (termignoni) in gre skozi tehničnega z vstavljenimi db-killerji in glasnostjo: v mirovanju 74db, pri 4750rpm 96db. Vse to delno ustreza zakonskim omejitvam glasnosti z upoštevano toleranco pri merjenju. Kako so policaji tolerantni do tega, če ugotovi, da izpuh ni homologiran oz. če sploh preverjajo homologacijo? A gre tablica in kazen?

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, daniv pravi:

 

V mirovanju 74db, pri 4750rpm 96db.

Ne. 
Je treba malo bolj v detajle:

- Ti ne delas homologacije, ampak jo naredi proizvajalec

- Ti samo vpises spremembo na notorju, ki je skladna s homologacijo. 
 

In ker sprememba NI skladno s homologacijo(ker nimas papirjev), te spremembe nemores vpisati.

Kar lahko naredis(samo ideja, nevem kako se bo izslo), je da poberes dol vse nalepke, pa se naredis neumnega da je to ORG izpuh. Ce bo delovalo pa nevem! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na koncu je buljši pustit original oz. vsak ve zase a dejstvo je,da policaji ljubijo predelane motorje

samo 1krat sem zamenjal izpuh,lonec,delo in homo je naneslo preveč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Je tukaj kakšen mehanik iz okolice LJ, ki mi lahko uredi oziroma poštemplja potrdilo o strokovni vgradnji izpuha ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Markko pravi:

Je tukaj kakšen mehanik iz okolice LJ, ki mi lahko uredi oziroma poštemplja potrdilo o strokovni vgradnji izpuha ?

Tudi jaz potrebujem..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!