Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Res ne razumeš, da ne gre za predelavo, ampak za evidentiranje spremembe. 

Naj nekdo napiše, če so mu opravili tehnični pregled pri vpisu drugega izpuha. Nekateri so samo papirje tja nesli. 

 

vsaka sprememba je predelava , ker vozilo ni več originalno z originalnimi deli.

če ne opravljajo tehničnih pregledov, ne merijo izpustov in hrupa - vozilo še zmeraj ne ustreza..  če nekdo ne naredi , kar bi moral - pa vpiše kot da je to naredil - potem je on kriv..

a ti vozniku , ko ga ustaviš na kontroli napišeš pretečeno prvo pomoč čeprav 5m okoli vozila bilke venejo ker je tako pijan???

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

V veliko stvareh se strinjam s teboj tu pa ne . Na KTM je katalizator v cevi in ga ni mogoče nikakor videt ali je vložek notri ali ne . To bi na homologaciji potrdili edino z meritvami izpustov . Tega ne počnejo! Se pravi kaj naj tisti stric naredi drugače kot da vpiše , naj se krega z lastnikom , da razstavi motor.

Mene bolj moti ko vidiš vizualno, da nekaj manjka ali ni nekaj prav on pa to , ker tako piše v papirjih vpiše v homologacijski karton in potem , ko me ustavi policaj meni piše kazen . 

Ali pa sistem prelisiči rajo ......medalja ima vedno dve plati.

na mojih linkih piše ..preberi si..

če je katalizator nevidno zmontiran MORA izmeriti izpuste , da lahko na osnovi meritev potrdi , da so izpusti v mejah predpisanih..

https://www.avp-rs.si/wp-content/uploads/2016/06/B19_R3.2_01.06.2016.pdf

e) upošteva stanje predpisov na dan , ko je bilo vozilo prvič registrirano

f) - preveri ali je vozilo sposobno za varno vožnjo v cestnem prometu

če tega ne počnejo potem niso opravili pregleda tako , kot je predpisano s predpisi ..

ob zamenjavi izpušnega lonca bi morali premeriti izpuste in glasnost.

ob zamenjavi elektronike za netovarniško bi morali izmeriti moč motorja.

ob zamenjavi zavornega sistema - čeljusti ali glavnega zavornega cilindra - bi morali izmeriti zavorne sile.

kaj pa naredijo in kaj bi morali pa sta dve različni stvari..še zmeraj trdim da po predpisih "bi morali opraviti predpisane meritve" ..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, thumper pravi:

Res ne razumeš, da ne gre za predelavo, ampak za evidentiranje spremembe. 

Naj nekdo napiše, če so mu opravili tehnični pregled pri vpisu drugega izpuha. Nekateri so samo papirje tja nesli. 

 

vsaka sprememba je predelava , ker vozilo ni več originalno z originalnimi deli.

če ne opravljajo tehničnih pregledov, ne merijo izpustov in hrupa - vozilo še zmeraj ne ustreza..  če nekdo ne naredi , kar bi moral - pa vpiše kot da je to naredil - potem je on kriv..

a ti vozniku , ko ga ustaviš na kontroli napišeš pretečeno prvo pomoč čeprav 5m okoli vozila bilke venejo ker je tako pijan???

na mojih linkih piše ..preberi si..

če je katalizator nevidno zmontiran MORA izmeriti izpuste , da lahko na osnovi meritev potrdi , da so izpusti v mejah predpisanih..

https://www.avp-rs.si/wp-content/uploads/2016/06/B19_R3.2_01.06.2016.pdf

e) upošteva stanje predpisov na dan , ko je bilo vozilo prvič registrirano

f) - preveri ali je vozilo sposobno za varno vožnjo v cestnem prometu

če tega ne počnejo potem niso opravili pregleda tako , kot je predpisano s predpisi ..

ob zamenjavi izpušnega lonca bi morali premeriti izpuste in glasnost.

ob zamenjavi elektronike za netovarniško bi morali izmeriti moč motorja.

ob zamenjavi zavornega sistema - čeljusti ali glavnega zavornega cilindra - bi morali izmeriti zavorne sile.

kaj pa naredijo in kaj bi morali pa sta dve različni stvari..še zmeraj trdim da po predpisih "bi morali opraviti predpisane meritve" ..

 

Tukaj si preberi. In ne zavajaj, da morajo karkoli meriti pri vpisu izpuha ali celo opraviti tehnični pregled. 

(1) Lastnik vozila zagotovi, da se spremembe na vozilu, ki so nastale po homologaciji ali posamični odobritvi vozila in ki ne spadajo med predelave vozil iz 18. člena tega zakona, v 15 dneh evidentirajo pri tehnični službi, pooblaščeni za posamične odobritve predelanih vozil.

(2) Med spremembe iz prejšnjega odstavka spada vgradnja sestavnih delov, ki se razlikujejo od nadomestnih delov in so odobreni za vgradnjo v določen tip (varianto ali izvedenko) vozila:

1.      izpušni sistemi,

2.      mehanske naprave za spenjanje vozil razredov A50 in B50 (vlečne krogle premera 50 mm in vlečne glave zanje),

3.      spojlerji ali

4.      platišča in pnevmatike, ki jih je potrdil proizvajalec vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Xebec said:

nikjer ne piše catalytic converter, je pa 2x silencer in 1x db killer...kar vem makarončki niso glih močni v angleščini tako da možno da so kaj po domače prevajali

Ima zadeva kakšno homologacijsko oznako  ex xxxx,  če ja: kje je odtisnjena, prinetana, gravirana ( najverjetneje nekje na dušilcu ), je kje na sistemu še kakšna ??? je bilo ob "pogajanju" za nakup tudi kaj govora o dokupu odgovarjajočega katalizatorja, kateri bi zagotovil legalnost za uporabo na cesti ( tudi ta  mora imeti pripadajočo ex xxxx ) ???

Ni potrebno odgovarjat, smatram, da smo dobili dovolj dobro sliko,kako in kaj  se dogaja na tem področju, zato bi bilo fino, da tu končamo, da negdo od " višjih državnih uradnikov " ne bo dobil kako dobro idejo in začel to področje na našo nesrečo bolj striktno  urejat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj trdiš a ne daš povezave - linka .. čisto po birokratsko..

jaz sem svoje trditve podkrepil z linki .. ti pa želiš še zmeraj zavajat..  pejd kulije šilt..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, thumper pravi:

nekaj trdiš a ne daš povezave - linka .. čisto po birokratsko..

jaz sem svoje trditve podkrepil z linki .. ti pa želiš še zmeraj zavajat..  pejd kulije šilt..

Preberi si člen. Na prejšnji strani je, da se ne boš zgubljal.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/14/2019 at 12:40 PM, thumper said:

jst se vozim brez odstranljivega db kilerja - sem po tvoje kriminalec ali nisem? počakaj , razmisli , preberi kaj in potem šele odgovori - imaš pa vse podatke javne.. 

nabijaš in zavajaš kot tisti policaj , ki ima pooblaščenih najmanj 17 izobrazb in lahko na podlagi le teh opravlja in komentira delo najmanj s toliko področij.. pa zadnje čase pozablja vzet tablete za alzheimerja ker pozabi kar mu človek napiše..

če bi nekomu uspelo , da bi pripeljal iz pregleda z opravljeno homologacijo neglede na to , kakšen je motor in kaj ima ter kaj nima  in bi ga polcaj takoj nazaj nagnal na izrednega tehničnega - ker veselje bi bil ??? 

kdo bi odgovarjal za katero stvar? mogoče lastnik , ki ima vse papirje? le zakaj ?

 

Stari.. nemorem verjet:lol1:

a bota z bavcarjen skupi igrala kosarko na dobu?:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Xebec pravi:

nikjer ne piše catalytic converter, je pa 2x silencer in 1x db killer...kar vem makarončki niso glih močni v angleščini tako da možno da so kaj po domače prevajali

makaronar napiše ponavadi da kat. ni. vključen

pri leo vince je bilo tako, bi ga moral posebej kupit, ker pri slip on se v katalizator ne posega, saj je v sprednjih kolektorjih-cevi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole:

Veliko je zbrisanega, če kdo misli da sem mu po krivem kaj brisal, si je sam kriv :P pa naj napiše še 1x. Če kdo misli, da je še kaka objava za skenslat, naj mi pa napiše.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, DAMI34 said:

Takole:

Veliko je zbrisanega, če kdo misli da sem mu po krivem kaj brisal, si je sam kriv :P pa naj napiše še 1x. Če kdo misli, da je še kaka objava za skenslat, naj mi pa napiše.

 

Priden ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima zakaj borutt noce povedat...kdo je kriv v xebec primeru???????

..Kdo je pa v @Xebec primeru kjer vse na papirjih razvidno kaj so naredili?

No borutt kdo je v njegovem primeru krivec,da ima nelegalen motor letnik 2016 v vsemi papirji,ki jih zahteva država in z vsemi pregledi? Al mogoce strokovnjaki tam zaposleni ne vidijo iz sklic,da je sel katalizator rakom zvizgat?

Nisem kak strokovnjak ampak sfavliran student,ki do penzije bil kelner pa to opazim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriv bo sam, ker ga je zavedel ( ni se prepričal ) zavajajoč oglas s strani SC in je  "verjel ", da je odprt sistem ( brez katalizatorja ) katerega je naročil in kupil " stret legal", delno je kriv strokovni vgrajevalec, ker ga ni opozoril na mankajoč del izpuha, kriv je tudi delavec ( stric ) ki ni opazil, da nekaj manka, kriv je ( bo ) tudi delavec na tehničnem, ko ga bo lastnik pripeljal na registracijo in bo verjel izjavi o predelavi ....Kriv bo tudi neki Borut ( v očeh lastnika ), ki bo nekaj pisal, če bo izmeril ( kako, na kakšen način, ker tisto kar imajo za meritve na terenu ni podobno ničemur in se tega tudi zavedajo, je pa uporaba požegnana z pravilnikom ) in ne bo upošteval zapisa o opravljeni predelavi - zamenjavi .....  itd ..... zgodba o jari kači in steklem polžu...... pa dost o tem, se grem vozt, sonce sije, lep dan vabi ....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nakaj, ( medtem ko iščem zatemnjen vizir za čelado ), zgoraj je nekaj o krivdi, sedj pa še vprašanje : kdo bo plačal ?????

Popravljeno . Popravil Lipstick
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Takole:

Veliko je zbrisanega, če kdo misli da sem mu po krivem kaj brisal, si je sam kriv :P pa naj napiše še 1x. Če kdo misli, da je še kaka objava za skenslat, naj mi pa napiše.

 

Ne bom gledal, ker vem, da moje nisi brisal :love1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Ne bom gledal, ker vem, da moje nisi brisal :love1:

sam js te imam res rt..kava pr vikiju čez 2 ure?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, ukica pravi:

Stari.. nemorem verjet:lol1:

a bota z bavcarjen skupi igrala kosarko na dobu?:jezik:

česa ?  tega ne moreš verjeti???

"jst se vozim brez odstranljivega db kilerja - sem po tvoje kriminalec ali nisem? počakaj , razmisli , preberi kaj in potem šele odgovori - imaš pa vse podatke javne.. " od te trditve ne odstopam in javno priznam , da je resnična.

samo počakal si..in nič od ostalega .. me imaš še zmeraj za kriminalca ali pa samo zajebavaš? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

borči - to kar si ti kopiral velja za zamenjavo delov , ki NE spremenijo ničesar na vozilu - torej so po karakteristikah enaki kot originalni in ne vplivajo na vozne lastnosti , količino škodljivih izpustov in hrup..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sesir pravi:

Mene zanima zakaj borutt noce povedat...kdo je kriv v xebec primeru???????

..Kdo je pa v @Xebec primeru kjer vse na papirjih razvidno kaj so naredili?

No borutt kdo je v njegovem primeru krivec,da ima nelegalen motor letnik 2016 v vsemi papirji,ki jih zahteva država in z vsemi pregledi? Al mogoce strokovnjaki tam zaposleni ne vidijo iz sklic,da je sel katalizator rakom zvizgat?

Nisem kak strokovnjak ampak sfavliran student,ki do penzije bil kelner pa to opazim....

 

pred 2 urami, Borutt pravi:

Ne bom gledal, ker vem, da moje nisi brisal :love1:

Vseeno bomo eni uspeli prebrati kdo je po tvoje krivec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

sam js te imam res rt..kava pr vikiju čez 2 ure?

 

Smetiš :ras:

Sem na “morje na desni” :naughty:

pred eno uro, thumper pravi:

borči - to kar si ti kopiral velja za zamenjavo delov , ki NE spremenijo ničesar na vozilu - torej so po karakteristikah enaki kot originalni in ne vplivajo na vozne lastnosti , količino škodljivih izpustov in hrup..

Ne morem pomagati, če ne razumeš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Borutt pravi:

Smetiš :ras:

Sem na “morje na desni” :naughty:

 

sem vidu, sem takoj šel mal diujat, s katalizatorjem seveda. (in donglom, sam ne okol govort)

 

Sam mi se res mau preveč sekiramo okrog rorov, pa legalnosti.

Daš gor nalepko, družbeni experiment. Te dobijo, rečeš ni problema, in odstopiš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ko sem kupil motor nisem upal pipat auspuha, ker sem preveč bral teme na motosvet. Potem pa se voziš okoli in vsak drugi ima odprt auspuh, kako to homologira in spravi na cesto? Pojma nimam in po eni strani me tudi ne briga, ampak smešno mi je kako po parih letih še iste stvari iste ljudje kvasijo tukaj :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, B192 said:

Jst ko sem kupil motor nisem upal pipat auspuha, ker sem preveč bral teme na motosvet. Potem pa se voziš okoli in vsak drugi ima odprt auspuh, kako to homologira in spravi na cesto? Pojma nimam in po eni strani me tudi ne briga, ampak smešno mi je kako po parih letih še iste stvari iste ljudje kvasijo tukaj :D 

Sej je dost sam ena poloznica za 400e.

pa ne potem jokat kok so policaji prasci.. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšen osnutek kako bi moralo TEHNIČNO POROČILO O STROKOVNI VGRADNJI NEORIGINALNEGA IZPUŠNEGA LONCA izgledati ? Oz. ali to sam mehanik spiše, da je tistadva šraufa strokovno privil ali obstaja neki uradni obrazec ?
Če je kje na 156ih straneh že napisano se opravičujem.

 

Lep pozdrav !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Kölm pravi:

Ima kdo kakšen osnutek kako bi moralo TEHNIČNO POROČILO O STROKOVNI VGRADNJI NEORIGINALNEGA IZPUŠNEGA LONCA izgledati ? Oz. ali to sam mehanik spiše, da je tistadva šraufa strokovno privil ali obstaja neki uradni obrazec ?
Če je kje na 156ih straneh že napisano se opravičujem.

 

Lep pozdrav !

jst sm dau zravn delovni nalog od AS domžale pa je reku da je OK na tehničnih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!