Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

V življenju (20 moto let) nisem imel s seboj homologacijskega kartoncka. Prometno, zavarovalno polico, za na Balkan se zeleno karto pa seveda prvo pomoč pod sedežem.

In nikoli,res nikoli me ne na tehnicnem, ne policaji niso vprasali zanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, FatAndFurious pravi:

Živjo, nov član tukaj. :yea1: Imam eno vprašanje: ali je potrebno imeti original homologacijski kartonček s seboj? Baje je dovolj tudi kopija. Slišim pa tudi da nič ne rabim. Kakšne imate izkušnje? Ga vozite s seboj? Če ja, original ali kopijo?

 

Najlepša hvala za odgovore.

Kopiraj še vozniško in prometno dovoljenje. 

(1) Voznik je dolžan imeti pri sebi listino, s katero dokaže, da sme voziti vozilo v cestnem prometu, veljavno prometno dovoljenje, listine o tovoru, dovoljenje za vožnjo v času prepovedi prometa, pri opravljanju prevoza skupine otrok pa tudi potrdilo o poklicnih vozniških izkušnjah.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, FatAndFurious pravi:

Živjo, nov član tukaj. :yea1: Imam eno vprašanje: ali je potrebno imeti original homologacijski kartonček s seboj? Baje je dovolj tudi kopija. Slišim pa tudi da nič ne rabim. Kakšne imate izkušnje? Ga vozite s seboj? Če ja, original ali kopijo?

 

Najlepša hvala za odgovore.

odgovor je NE, si boš pa olajšal mnogo če imaš slučajno pri sebi homologacijski kartonček, v koliko imaš slip on ali kaj drugega vpisano.

Tema se je izpela klonk, oziroma bo preseljena tja, kjer smo odgovor že podali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebe po omenjenem dokumentu ni, ni pa slabo, če imaš kopijo, sploh kadar greš v tujino.
Jaz jo imam in moram reči, da hvala bogu, saj mi je na mejnem prehodu Gornji Vinjani (BiH/Cro), zahteval tudi ta dokument.

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kričač pravi:

Potrebe po omenjenem dokumentu ni, ni pa slabo, če imaš kopijo, sploh kadar greš v tujino.
Jaz jo imam in moram reči, da hvala bogu, saj mi je na mejnem prehodu Gornji Vinjani (BiH/Cro), zahteval tudi ta dokument.

Kopija ni nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pol pa vedi. Originala res nebi s sabo prevažal. Na LPP in AMZS so mi pred časom rekli da naj imam kopijo da je dovolj. Potem folk reče da ne rabiš nič s sabo. Potem da rabiš original...a je državi res tako težko jasno in glasno povedat kaj in kako. Tukaj je samo RABIŠ s sabo ali NE RABIŠ, ozeroma velja kopija ali ne velja kopija. Zdaj je pa res raztur. Še nekaj mesecev nazaj na tehničnem sem dobil odgovor "ne rabiš imeti nič, se vse vidi v sistemu". :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, FatAndFurious pravi:

No pol pa vedi. Originala res nebi s sabo prevažal. Na LPP in AMZS so mi pred časom rekli da naj imam kopijo da je dovolj. Potem folk reče da ne rabiš nič s sabo. Potem da rabiš original...a je državi res tako težko jasno in glasno povedat kaj in kako. Tukaj je samo RABIŠ s sabo ali NE RABIŠ, ozeroma velja kopija ali ne velja kopija. Zdaj je pa res raztur. Še nekaj mesecev nazaj na tehničnem sem dobil odgovor "ne rabiš imeti nič, se vse vidi v sistemu". :hmm:

točno tako. Ti je tudi Borutt napisal zakon, kjer homologacijski kartonček ni omenjen. Če naletiš pa na "težaka" potem pa itak ne bo nič prav.

Da, tudi fotokopija nekaj pomeni, ni pa uraden dokument in da, vse lahko vidijo v sistemu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki mora reč, da izgleda pameten :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, DAMI34 pravi:

točno tako. Ti je tudi Borutt napisal zakon, kjer homologacijski kartonček ni omenjen. Če naletiš pa na "težaka" potem pa itak ne bo nič prav.

Da, tudi fotokopija nekaj pomeni, ni pa uraden dokument in da, vse lahko vidijo v sistemu. 

Fotokopije ni listina. Če misliš drugače, fotokopiraj vozniško in prometno dovoljenje ter ju kaži na papirju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moj prvi motor nisem nikoli videl homologacijskega kartončka, sem pisal na upravno enoto kjer so ga izdali in so mi poslali fotokopijo. Torej kot je bilo rečeno pred leti je potrebno imeti vedno sabo homologacijski kartonček samo v primeru predelav. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Borutt pravi:

Fotokopije ni listina. Če misliš drugače, fotokopiraj vozniško in prometno dovoljenje ter ju kaži na papirju. 

Fotokopija ni nič, tako kot si zapisal.(nima pravne veljave) Ni pa ponaredek.

Prav tako marsikatera turistična organizacija, ter AMZS svetuje imeti s seboj fotokopije dokumentov, ker "lahko" (pogojno) pridejo prav v primeru zlorab, kraje itd... 

Upam, da sem ti odgovoril oziroma, da sem te zadovoljil s svojim odgovorom in ne boš obračal mojih besed :D

 

pred 8 minutami, smasher pravi:

Za moj prvi motor nisem nikoli videl homologacijskega kartončka, sem pisal na upravno enoto kjer so ga izdali in so mi poslali fotokopijo. Torej kot je bilo rečeno pred leti je potrebno imeti vedno sabo homologacijski kartonček samo v primeru predelav. 

poslali so ti duplikat. To pa ni fotokopija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Fotokopija ni nič, tako kot si zapisal.(nima pravne veljave) Ni pa ponaredek.

Prav tako marsikatera turistična organizacija, ter AMZS svetuje imeti s seboj fotokopije dokumentov, ker "lahko" (pogojno) pridejo prav v primeru zlorab, kraje itd... 

Upam, da sem ti odgovoril oziroma, da sem te zadovoljil s svojim odgovorom in ne boš obračal mojih besed :D

 

poslali so ti duplikat. To pa ni fotokopija.

Kje sem jaz pisal o ponaredku? In še enkrat; fotokopije ni nič. Kot, da nimaš nič s seboj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Kje sem jaz pisal o ponaredku? In še enkrat; fotokopije ni nič. Kot, da nimaš nič s seboj. 

Točno. Nima pa zgornji stavek nobene povezave s fotokopijo prometnega ali vozniškega (kar pa spet ni slabo imeti s seboj, lahko tudi digitalno, če ti vse ukradejo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, DAMI34 said:

 

poslali so ti duplikat. To pa ni fotokopija.

ne, poslali si mi fotokopijo, kar me je čudlo ker nidem dal noben vloge ne nič, samo po telefonu smo se pogovarjali in mi je zelo prijazna gospa rekla da mi kopijo lahko pošlje. Če bi dal vlogo in kakšen €, zna bit da bi mi izdali duplikat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, smasher pravi:

ne, poslali si mi fotokopijo, kar me je čudlo ker nidem dal noben vloge ne nič, samo po telefonu smo se pogovarjali in mi je zelo prijazna gospa rekla da mi kopijo lahko pošlje. Če bi dal vlogo in kakšen €, zna bit da bi mi izdali duplikat.

V primeru izgube in potrebe po Homologacijskem kartončku (tehnični, vpis spremembe itd) ti lahko organizacija, ki ga je izdala pošlje duplikat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, smasher pravi:

ne, poslali si mi fotokopijo, kar me je čudlo ker nidem dal noben vloge ne nič, samo po telefonu smo se pogovarjali in mi je zelo prijazna gospa rekla da mi kopijo lahko pošlje. Če bi dal vlogo in kakšen €, zna bit da bi mi izdali duplikat.

Stranki, ki pogreša (izguba ali kraja) potrdilo o skladnosti, se izda novo potrdilo o skladnosti.

Pravilnik o ugotavljanju skladnosti vozil (Uradni list RS, št.105/09) v svojem 52. členu določa, da izda dvojnik potrdila o skladnosti  proizvajalec (pooblaščeni zastopnik) oziroma strokovna organizacija, ki je izdala osnovno potrdilo o skladnosti.

 

V kolikor prvotni izdajatelj potrdila o skladnosti ne posluje več, oziroma nima več veljavnega pooblastila za izdajo potrdil o skladnosti, dvojnik potrdila izda Javna Agencija za Varnost Prometa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sepravi po prebranem je treba imeti s seboj original homologacijo? Fotokopija je 50-50, odvisno od policaja, če pa nimaš nič pa spet...odvisno od policaja. Skratka če hočeš bit 100% moraš met original.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, FatAndFurious pravi:

Sepravi po prebranem je treba imeti s seboj original homologacijo? Fotokopija je 50-50, odvisno od policaja, če pa nimaš nič pa spet...odvisno od policaja. Skratka če hočeš bit 100% moraš met original.

Kje si to prebral? Resno me zanima. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prebereš čez vidiš da nekateri pišejo da kopija ne velja. Ljudje pa pišejo da so homologacijo morali pokazati. Sepravi? Če hočeš biti 100% je edina pot original s sabo. Na žalost. Tako jaz sklepam. Govorim o 100% ziher. Je pa res da verjetno v 90% je kopija dovolj.

Popravljeno . Popravil FatAndFurious
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, FatAndFurious pravi:

Če prebereš čez vidiš da nekateri pišejo da kopija ne velja. Ljudje pa pišejo da so homologacijo morali pokazati. Sepravi? Če hočeš biti 100% je edina pot original s sabo. Na žalost. Tako jaz sklepam. Govorim o 100% ziher. Je pa res da verjetno v 90% je kopija dovolj.

Kopiraj denar, kopiraj dokumente, ... Štekaš? 

Si prebral del člena? Zelo jasno piše, kaj in kako glede listin, ki jih moraš imeti s seboj.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, FatAndFurious pravi:

Sepravi po prebranem je treba imeti s seboj original homologacijo? Fotokopija je 50-50, odvisno od policaja, če pa nimaš nič pa spet...odvisno od policaja. Skratka če hočeš bit 100% moraš met original.

ne. Ti je Borutt citiral zakon

https://motosvet.com/tabla/topic/41049-homologacija-vse-izpuhi-agregat-oprema/?do=findComment&comment=2516228

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Hurric RAC1

Zanima me, če je varianta brez katalizatorja legalna pri nas?

Zraven je tudi kartonček za homologacijo.

V Nemčiji je legalen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, rookie007 pravi:

Živjo!

Hurric RAC1

Zanima me, če je varianta brez katalizatorja legalna pri nas?

Zraven je tudi kartonček za homologacijo.

V Nemčiji je legalen...

če ga lahko vpišeš v homologacijski kartonček, potem bo legalen :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!