Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Kakršnen koli poseg ...

Obstajata teorija in praksa.

Po teoriji, predvsem proizvajalcev, je to, kakršen koli poseg, res.

Praksa pa kaže drugače.

Na BMWju mi je škripnil akumulator. Vsekakor ga nisem zamenjal z akumulatorjem, na katerem je natisnjeno BMW, ker je enkrat dražji od drugih, ne BMWjevsko označenih.

Na avtu sem butnil blatnik. Vsekakor ga nisem zamenjal z originalnim, ampak smo nanj dali cenejšo italijansko kopijo.

Če boš menjal plastiko in bo to opravljeno tako, da ne bo vidno, da so gor druge plastike,

kaki grdi in prisiljeni spoji, te bo pogruntal le strokovnjak za tisti tip motorja.

Majstri na tehničnih pregledih pa so bolj splošno izobraženi in o avtomobilih več, kot o motorjih tako,

da obstaja zelo malo možnosti, da te bo majstor na tehničnem ali policist na cesti pogruntal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej tako nekako sem mislil tudi sam. Sedaj se moram odlociti samo se ali streetfighter ali novejsi model plastike na CBR600. Streetfighter naj bi zgledal nekako tako:

IPB Slika

IPB Slika

Sedaj pa se eno vprasanje kako je z barvanjem ce bo motor priblizno iste barve kot je napisano v prometni najbrz tudi ne bo problemov z urejanjem le te?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj pa se eno vprasanje kako je z barvanjem ce bo motor priblizno iste barve kot je napisano v prometni najbrz tudi ne bo problemov z urejanjem le te?

Novo barvo ti vpišejo na tehničnem. Moraš plačat samo "tehnično spremembo" kar pride 1-2 jurja in seveda

novo prometno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ve kdo kje bi se dobil kak High Mount Izpuh za GSX-R 97-00? Samo da je homologiran.

probaj na www.leovince.com ... potem pa mi javi, da zrihtamo dobro ceno :)

h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lenobalenobna kot sem naprošam za kratek odgovor na kratko vprašanje (ki se verjetno kje skriva v tej solati 25 stranski)

avto: v homologaciji imam vpisano eno dimenzijo platišč, rad bi montiral večje (za colo ali dve, odvisno od moje prepotentnosti).

zatorej,

postopek, strošek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RTI ali LPP,Avtoplus ti je predaleč...RTI malo hitrejši,držji,a bližji,LPP malo bolj oddaljen pa še dalj časa traja. Rabiš pa papirje,ki jih zahtevaj ob nakupu,na njih piše TUV,kar pomeni,da je za naše mojstre sprejemljiv in ti večjo dimenzijo vpišejo v kartonček. Če maš želje po kakšni boljši razlagi PM ali GSM...sem sam že marsikaj homologiral na svojih avtomobilih.Za točne cene pa boljše da pokličeš omenjene organizacije in točno povprašaš,mislim,pa da tam okoli 10.000 SIT,odvisno tudi ali že imaš taveliki homolomo kartonček.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homologacija celotnega vozila, oz. če je vozila pripeljano z druge države se mora obvezno homologirat v Kopru na Autoplusu, sicer pa posamezni deli LPP Ljubljana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homologacija celotnega vozila, oz. če je vozila pripeljano z druge države se mora obvezno homologirat v Kopru na Autoplusu, sicer pa posamezni deli LPP Ljubljana

Če govoriš za motorno kolo je zadeva resnična,medtem ko osebna vozila lahko homologiraš med drugim tudi na Štajerskem avtodomu v MB,LPP v LJ...itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!!!

mene zanima katere vse papire potrebujem da uvozim motor iz tujine(nemčije) se pravi poleg prometne in uverjenje pogodbe še kaj?

mene zanima če imajo kakšne limite se pravi na leta imam namen uvozit letnik 98 model pa je kawasaki zxr 400.

PS ima kdo mogoče telefonsko od kopra, naj mi na PM odgovori

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja v prometni mora imeti vpisano neko direktivo 97...drugače pa obstaja obširna tema o uvozu.

Še nesvet, ne kupuj tega motorja, ker ne boš dobil rezervnih delov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maverick, ka tistale honda streetfighter je tvoja? (al še bo :rolleyes: )

dej ko bo prebarvana pa use poštimano posliki da vidmo kak zgleda

Popravljeno . Popravil MACESN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če maš Yamaho XTZ 750 l 92, pa je original ror v PM-popraskan, vdolbine...kaj lahko daš gor razen originala, ki ga itak nikjer ni...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk stane homologacija in kolkrat moraš prit z motorjem, da vidjo izpuh, če imaš od uradnega serviserja potrdilo o homologaciji ali moraš tud pokazat izpuh :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. se naročiš

2. greš ko te pokličejo

3. plačaš

4. čakaš, da ti pošljejo homolomo

Podrobnosti v temi HOMOLOGACIJE!

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če maš Yamaho XTZ 750 l 92, pa je original ror v PM-popraskan, vdolbine...kaj lahko daš gor razen originala, ki ga itak nikjer ni...

LP

Un rosfrej zaščitni pleh lahko zamenjaš, ni treba celega lonca menjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Un rosfrej zaščitni pleh lahko zamenjaš, ni treba celega lonca menjat.

Po 94.000 prevoženih km, ti ne pomaga menjat samo pleha :D , so počeni tudi nosilci za pritrditev itd...ne da se mi vsega popravljat, saj, ko bo kdo naredil motor, ki bo isto vzdržljiv, kot je ta, bom menjal motor :OK:

LP

Popravljeno . Popravil Giant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk stane homologacija in kolkrat moraš prit z motorjem, da vidjo izpuh, če imaš od uradnega serviserja potrdilo o homologaciji ali moraš tud pokazat izpuh :?

kolikor sem uspela razumeti je cena odvisna od inšpektorjevega razploloženja :huh:

TinaRR s foruma je v Lj. dala 8.000sit, jaz sem v Kopru plačala 11.400 (s popustom!), je pa res, da so pri nas v Kp ceni homologacije prišteti še inšpektorjevi potni stroški.. Poleg tega zavisi cena tudi od tvojega homo. kartončka (če imaš starega, moraš doplačati za novega - vsaj tako sem slišala pravit :hmm: ).

V priponki imaš vlogo, ki jo moraš izpolniti in oddati. Datum ti ali povejo na licu mesta ali pa sporočijo po telefonu.

Motor moraš tam peljati samo takrat, ko imaš homologacijo ;) - in ja, ga mora obvezno v živo videti :D

Pri zamenjavi izpušnega lonca ni potrebno potrdilo o strokovni vgradnji, je pa inšpektor toliko bolj vesel, če potrdilo imaš ;)

Po pregledu ti inšpektor na tvoje papirje napiše ceno pregleda, v pisarni to plačaš in čez toliko in toliko dni dobiš po pošti na dom svoj homo.kartonček z vpisano vgradnjo.

Vloga_za_pos.odobr.predelanega_vozila_Obr_ND_OP_3_02_42_spl.doc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor sem uspela razumeti je cena odvisna od inšpektorjevega razploloženja :huh:

TinaRR s foruma je v Lj. dala 8.000sit, jaz sem v Kopru plačala 11.400 (s popustom!), je pa res, da so pri nas v Kp ceni homologacije prišteti še inšpektorjevi potni stroški.. Poleg tega zavisi cena tudi od tvojega homo. kartončka (če imaš starega, moraš doplačati za novega - vsaj tako sem slišala pravit :hmm: ).

V priponki imaš vlogo, ki jo moraš izpolniti in oddati. Datum ti ali povejo na licu mesta ali pa sporočijo po telefonu.

Motor moraš tam peljati samo takrat, ko imaš homologacijo ;) - in ja, ga mora obvezno v živo videti :D

Pri zamenjavi izpušnega lonca ni potrebno potrdilo o strokovni vgradnji, je pa inšpektor toliko bolj vesel, če potrdilo imaš ;)

Po pregledu ti inšpektor na tvoje papirje napiše ceno pregleda, v pisarni to plačaš in čez toliko in toliko dni dobiš po pošti na dom svoj homo.kartonček z vpisano vgradnjo.

živjo bolha

hvala za informacije in za obrazec, katerega pa že imam, sem ga dobil na hondinem servisu v trzinu,

l.p. janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!