Skoči na vsebino

HOMOLOGACIJA vse (izpuhi, agregat, oprema)


motomanijak

Priporočene objave

Frips

pa 5000 za A4 plahto

kle mi pa ne gre nič v lajšto :grrr :eek:

zakaj morajo vzeti sedanjo homologacijo čeprav imajo v njej rubrike

in če se ne motim kar nekaj sprememb se lahko vpiše noter :hmm:

očitno morajo tipkat novo homo da se ja kje zajebajo s podatki in naredijo šmorn :slap:

jao če maš tanovo plahto plačaš 7400 sit če pa maš tastar homo karton pa moraš plačat 12400 :o :o :o

:slap: :slap: :slap:

naj mi kdo to obrazloži :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtokad saj ni kaj za razlagat. Na nek način pač morejo služit, tak kot vsepovsod v naši ljubi državici. Tako so si pač zmislili nove, večje in totalno nepraktične homologacijske kartončke in s tem ko ti starega zamenjajo z novim, s skoraj nič dela zaslužijo skoraj 5000 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja isto sem popušu 5 prešernov, ko sem delal homologacijo vzmeti za avto...pač po novem mora bit A4 plahta...drag papir ni kaj :angry:

Me zanima, kdo izdeluje to....kero fabriko "rešujemo" :whistle:

Aja pa še da vse izpišejo čakaš več kot 3 tedne :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je tudi čudno ja. Ne vem, zakaj ne morejo vpisat kar takoj, ko opraviš pregled. To je ravno tako kot, da bi šel na tehnični pregled in potem 3 tedne čakal na zapisnik. Al pa bi kupil avto, ga šel registrirat na UE in bi čakal 3 tedne na prometno dovoljenje. :BUA:

Res ne vem kaj delajo tako dolgo. Ampak dokler bodo imeli vključno z mariborskim RTI-jem (so vseeno malo hitrejši) monopol na tem področju, se stanje pač ne bo popravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poanta je v tem da so že v sami homologaciji predvidena mesta za vpis sprememb( na pamet rečeno najmanj 5) :grim :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še da vse izpišejo čakaš več kot 3 tedne :kva2:

Saj to ni tako veliko :slap: Jest sm čakou 2 meseca, nakar mi pošljejo homologacijski kartonček z vpisanimi napačnimi dimenzijami :BUA:

Pol se ga pa pejt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poanta je v tem da so že v sami homologaciji predvidena mesta za vpis sprememb( na pamet rečeno najmanj 5) :grim :SS :SS :SS

Stari (mali) homolomo kartonček je imel tri mesta za vpisovanje predelav, ta novi v A4 formatu,pa se mi zdi da jih ima 5 ali pa še več;ne morem preverit,ker ga imajo še na LPPju.

Glede čakanja na sam kartonček pa si res vzamejo malo preveč časa;na RTIju ga dobiš v roku parih ur,ampak na žalost ne opravljajo pregledov za motorje.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mogoče homologirati, če ni pripadajočih papirjev (TUV oz potrdilo s strani proizvajalca o skladnosti nadomestnega dela)..naj me popravi kdo,če se motim.

Btw...danes bil osebno prisoten na LPP, ko je gospod majster rekel v stilu : Ni papirjev,ni homologacije.

Drugače pa na LPP in podobnih, preverjajo "strokovno vgradnjo" :slap:

Če pravilno razumem, če sam naredim auspuh v skladu z predpisi ga še vedno ne morem legalizirati brez tuv papirjev ???!!! Pa čeprav je izdelan bolje kot marsikateri originalen! Kako pa mnogi vozijo jebemti na trike-ih z originalnimi ??? :slap:

Sem pa dobil od ministrstva za promet in zveze - Direkcija za ceste odgovor po telefonu v pol ure po mojem vprašanju po mailu,vse pohvale za ažurnost, oni lahko vse uredijo, oziroma dovolijo uporabo, če pridobim od instituta v Nemčiji certifikat, no takole se bo končala ta jeba :surrender: No pa se še ne predam dokler ne dobim odgovora od tega instituta ! Hvala vsem za pomoč in nasvete !

Lp DGM

Ps. Tisti gospodje v LPP so pa samo inkasanti,ker sem bil že dvakrat tam pa sploh niso pogledali kako je zmontirano, ampak samo TUV certifikat, zato menim, da za ta denar nas samo lepo nategujejo, na suho !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta vlki kartonček ima 6 mest za vpis predelav.

Mislim pa, da za potrebe motoristov je mali kartončev več kot dovolj, ker redko kdo homologira več kot izpuh in žmigavce.

Za avtomobiliste pa je včasih še A4 format premalo, ker nekateri na avto obesijo svašta in seveda more bit homologirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to ni tako veliko :slap: Jest sm čakou 2 meseca, nakar mi pošljejo homologacijski kartonček z vpisanimi napačnimi dimenzijami :BUA:

Pol se ga pa pejt.

razloži postopek :hmm: kakšen korak si naredil ko so narobe vpisali???

(čakam kaj mi bodo poslali) :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil vabilo za 06.06.06 :D Zakon, kmalu bo motor prpravljen za na češto :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical sem jih po telefonu, razložil zadevo in jim homologacijski kartonček poslal nazaj po pošti. In v nekaj dneh so mi poslali nazaj nov kartonček z pravilno vpisanimi dimenzijami pnevmatik. Vpisali so mi namreč originalne dimenzije in ne tiste ki sem jih hotel homologirat.

Dobil vabilo za 06.06.06 :D Zakon, kmalu bo motor prpravljen za na češto :D

Predvidevam da ob 7 uri zjutraj? Rajš prid u pol 7, k nas je blo tisti dan ene 20, pa vsi smo mel uro ob 7h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical sem jih po telefonu, razložil zadevo in jim homologacijski kartonček poslal nazaj po pošti. In v nekaj dneh so mi poslali nazaj nov kartonček z pravilno vpisanimi dimenzijami pnevmatik. Vpisali so mi namreč originalne dimenzije in ne tiste ki sem jih hotel homologirat.

Predvidevam da ob 7 uri zjutraj? Rajš prid u pol 7, k nas je blo tisti dan ene 20, pa vsi smo mel uro ob 7h.

Za 8h menda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mene pa zanima če bi se dalo homologirat cross motor, če bi zmontiral gor luči, itd.?

registriral pa bi ga zato , ker bi se včasih peljal z nijm po cesti, tu pri nas pa je dosti policije, ker sem doma pri meji, pa nočem da bi mi policaji težili

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nekaj me zanima. tisti, ki ste pred kratkim homologirali izpuhe, ste potrebovali še račun in potrdilo o strokovni vgradnji, al je zadost samo certifikat (tuv, abe,.. ) ?

Popravljeno . Popravil tom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes so me fino zaje××××

Najprej na LPPju, potem na Odarju, potem še na Panigazu...

Blokado mi je vgradil Primec, zraven je napisal papir o vgradnji...

Na LPP-ju je gladko reku da to ne bo tko, da more bit uraden serviser za Suzuki

Medtem sm mu reku da je lih en in isti klinac al mi vgradijo na Odarju al kje drugje. Pa ni hotu slišat. Pol grem na Odarja da če mi sam papir napiše, da bom plaču ure in vse, lohk da tudi pregleda če je blokada res notr..., uglavnem bi jim plaču, pa so rekli da to ni možno ker to ni original nadomestni del. Kličem Panigaz, neki mi govori da more bit to kao s strani Suzuki Corp. potrjeno al nevem kaj, sm mi reku da kako je pol če daš Akrapota, pa je reku da tist ma TÜV v sloveniji pa krneki...

Povejte mi kaj nej nardim?

A lohk probam na RTIju homologirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes so me fino zaje××××

Najprej na LPPju, potem na Odarju, potem še na Panigazu...

Blokado mi je vgradil Primec, zraven je napisal papir o vgradnji...

Na LPP-ju je gladko reku da to ne bo tko, da more bit uraden serviser za Suzuki

Medtem sm mu reku da je lih en in isti klinac al mi vgradijo na Odarju al kje drugje. Pa ni hotu slišat. Pol grem na Odarja da če mi sam papir napiše, da bom plaču ure in vse, lohk da tudi pregleda če je blokada res notr..., uglavnem bi jim plaču, pa so rekli da to ni možno ker to ni original nadomestni del. Kličem Panigaz, neki mi govori da more bit to kao s strani Suzuki Corp. potrjeno al nevem kaj, sm mi reku da kako je pol če daš Akrapota, pa je reku da tist ma TÜV v sloveniji pa krneki...

Povejte mi kaj nej nardim?

A lohk probam na RTIju homologirat?

Jeba...na RTIju ne moreš,edino Avtoplus v Kopru je še opcija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeba...na RTIju ne moreš,edino Avtoplus v Kopru je še opcija.

U Kopru majo menda sam za uvožene motorje...

Jebeno res... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 sti dan pa še ni nove homologacije :zzz:

da vam jebem vse po spisku na LPP :SS :SS :SS

kako naj razložim hrvatarju da sem brez homo :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 sti dan pa še ni nove homologacije :zzz:

Citiram:

Spoštovani,

trenutno je čakalna doba za izdajo strokovnega mnenja 14 dni. Potrudili se bomo po najboljših močeh in vam skušali poslati čimprej.

Lepo vas pozdravljam.

Tajništvo Tehničnih pregledov

Branka

Tel.: (+386)-1-58-22-700

Fax: (+386)-1-51-93-288

Web: www.holdingLjubljana.si

E-mail: tehnicni@lpp.si

kako naj razložim hrvatarju da sem brez homo :eek:

Zakaj bi pa to on rad videl?....Sam prašam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiram:

Spoštovani,

trenutno je čakalna doba za izdajo strokovnega mnenja 14 dni. Potrudili se bomo po najboljših močeh in vam skušali poslati čimprej.

Lepo vas pozdravljam.

Tajništvo Tehničnih pregledov

Branka

Tel.: (+386)-1-58-22-700

Fax: (+386)-1-51-93-288

Web: www.holdingLjubljana.si

E-mail: tehnicni@lpp.si

Zakaj bi pa to on rad videl?....Sam prašam :)

za naše pandurje imam račun od LPP da sem v postopku

jasno je po zakonu da moraš imeti poleg prometne tudi HOMO

ja in če ga zahteva na vpogled( homo je tudi namesto tehničnega preglada mar ne)

no poklical sem LPP g.Branko :grim povpraša po imenu..

pa pravi joj pa boste res morali še čakati mamo tolk nerešenih zadev :hmm:

pa sm reku imam plahto A4 format dejte men sam štempl gor ker une cifre E13/0231 bom v 10sekundah gor natipkal če je vam tako težko :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mene pa zanima če bi se dalo homologirat cross motor, če bi zmontiral gor luči, itd.?

registriral pa bi ga zato , ker bi se včasih peljal z nijm po cesti, tu pri nas pa je dosti policije, ker sem doma pri meji, pa nočem da bi mi policaji težili

LP!

mi lahko kdo odgovori prosim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me še nekaj nujnih stvari v zvezi s homologacijo:

- ko oddaš prijavo za homologacijo..moraš zraven dat še kopije starega kartončka in papirje (na primer od izpuha), ali je dovolj samo vloga, ostalo pa prineseš takrat ko imaš pregled za homologacijo?

- pa še to...se vse skupaj plača takrat, ko opraviš pregled, ali takrat ko oddaš prijavo?

prosim za čimprejšnje odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!