Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

To je tista fleksibilnost (presoja situacije in opozorilo), ki jo pameten policaj uporabi, habalo pa napiše kazen. Če je vse res, sramota za državo, ki se gre turizem.

Po drugi strani pa tisoče beguncev brez dokumentov, pa nič. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

 

Ja pa pr hudicu, razloz nam. Zelo rad slisim tud drugo stran. Pravzaprav, mislim da je nujno slisat obe strani. 

In kaj so ti rekli Kubanci?? :naughty:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kubanci pravjo de so s polcaji zaratili zarad zansk, in so organi uzaljeno na njih povadili strogost.  Pa da jih na “nas” festival ne bo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, sesir pravi:

Res,se strinjam...Sploh ker so mene osebno veckrat in v vecih drzavah ustavili policisti,brez dokumentov...In popolnoma za vsako,ko sem jim pokazal kljuc od sobe in povedal kje sem se  stacioniral in imam tam dokumente...res za vsako le zazeleli prijeten dopust se naprej...vecinokrat sem bil se povrh vsega zelo nesramen....tak ko pomislim...

Zanimivo. Ko so mene in prijatelja ustavili v Avstriji, 300m stran od meje z Slovenijo, nam niso dovolili naprej. Sicer sem edini imel vse dokumente, prijatelja pa ne. In ker je vozil en od njiju, policaj nas ni spustil, dokler ne plačamo kazni. Za 2x brez prometne in 2x brez osebne, ter 1x vožnja brez varnostnega pasu (kolega zadaj) so nam izstavili račun 180€. Torej drobiž v primerjavi z nami. Niso pustili, da bi peljal jaz do Slovenije in prijatelja počakata pri njih. Dali so 2 možnosti in sicer  ali gremo peš v SLO in prinesemo denar, njim predamo ključe od avta ali nam kdo pripelje denar v roku 15minut, ker v nasprotnem spet zaseg ključev. Smo klicali fotra, da prinesel denar in dokumente. Čisto pravilno, da so dali kazni, brez dokumentov nimaš kaj skakat naokoli. Kaj če bi vozili ukradeno vozilo? Ali če bi v skupini ljudi bil kdo za katerim je razpisana tiralica? 

 

P.S.: Razumem pa jezo glede migrantov, tam je država padla na celi črti. A če razmišljamo brez, da pomislimo na njih, so naši naredili prav. Red mora biti, le kazen se mi zdi previsoka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, sesir said:

Ok...pol je pomembno,da se nikoli ne peljes nad 25 in da pise do 250w na njem?

Res je. ;)

12 hours ago, ukica said:

Aa pol je pa on ja.. KK tablica :) 

Tako je. Pa dva sportna lonca. Tavisoka. :)

7 hours ago, Borutt said:

in, kaj piše v zakonu,

Quote

143. člen:
Z globo od 500 do 1.200 eurov se kaznuje za prekršek tujec, če:
1.      nima veljavne potne listine (7. člen tega zakona);

Veljavne potne listine imajo, kar so organizatorji dokazali s tem, ko so jih uro po popisu dostavili na PP. To, da morajo imeti veljavno potno listino s seboj, v v clanku citiranem delu zakona ne pise. Ce ne pise niti v preostanku zakona, tehle 12500 eur v kombinaciji z odvetnikom pade v vodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, Arzen pravi:

Zanimivo. Ko so mene in prijatelja ustavili v Avstriji, 300m stran od meje z Slovenijo, nam niso dovolili naprej. Sicer sem edini imel vse dokumente, prijatelja pa ne. In ker je vozil en od njiju, policaj nas ni spustil, dokler ne plačamo kazni. Za 2x brez prometne in 2x brez osebne, ter 1x vožnja brez varnostnega pasu (kolega zadaj) so nam izstavili račun 180€. Torej drobiž v primerjavi z nami. Niso pustili, da bi peljal jaz do Slovenije in prijatelja počakata pri njih. Dali so 2 možnosti in sicer  ali gremo peš v SLO in prinesemo denar, njim predamo ključe od avta ali nam kdo pripelje denar v roku 15minut, ker v nasprotnem spet zaseg ključev. Smo klicali fotra, da prinesel denar in dokumente. Čisto pravilno, da so dali kazni, brez dokumentov nimaš kaj skakat naokoli. Kaj če bi vozili ukradeno vozilo? Ali če bi v skupini ljudi bil kdo za katerim je razpisana tiralica? 

 

P.S.: Razumem pa jezo glede migrantov, tam je država padla na celi črti. A če razmišljamo brez, da pomislimo na njih, so naši naredili prav. Red mora biti, le kazen se mi zdi previsoka.

Tvoja situacija je popolnoma drugačna.
Župan je policiste rotil, da gre za nastopajoče, a ni pomagalo. Vsakemu plesalcu so izstavili kazen 500 evrov.
 
Objavljeno
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Scarabeo 500 said:
Tvoja situacija je popolnoma drugačna.
Župan je policiste rotil, da gre za nastopajoče, a ni pomagalo. Vsakemu plesalcu so izstavili kazen 500 evrov.
 
Objavljeno

A zdej se pa lahko izpostavlja csak zupan, in prosi za uslugo? 

Alo, nekaj cez 200 obcin imamo.. brez papirjev nimas kaj iskati cez mejo. 

Da nebo pomote, jaz sem za kazen, nisem pa za odiranje kot ga izvaja nasa drzava. Kazni so VSAJ 5x previsoke.

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, ukica pravi:

A zdej se pa lahko izpostavlja csak zupan, in prosi za uslugo? 

Alo, nekaj cez 200 obcin imamo.. brez papirjev nimas kaj iskati cez mejo. 

Da nebo pomote, jaz sem za kazen, nisem pa za odiranje kot ga izvaja nasa drzava. Kazni so VSAJ 5x previsoke.

Jaz sem za razumnost in človečnost - vedelo se je zakaj so tu in kaj bodo počeli in zanje je jamčil župan. 

A begunci dobijo kazen?  Pa primerjaj nastopajoče Kubance in begunce - se ti zdi vredu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem vse. 

In primerjati z begunci.. no ni isto. 

Jaz preden odpotujem v tujo drzavo, se pozanimam kaj/kako. Si ze kdaj videl evropejko z odkritim obrazom v muslimanski drzavi? 

In tudi ta stavek mi ni vsec, da je zupan jamcil za njih. Ja kaj za vraga pa je on? Danes ima vsaka “vas” svojega zupana..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, ukica said:

tudi ta stavek mi ni vsec, da je zupan jamcil za njih. Ja kaj za vraga pa je on? 

 

Kje pol nehamo prezirat funkcije? Papez? Pa kaj je on? Pedofil!. Abgleska kraljica? Putamadre? 

Zupan je ena od samo dveh funkcij v SLO, kjer ljudstvo neposredno izvoli svojega predstavnika. Zupan naj bi bil zaupanja vredn lider skupnosti. In kot tak, mora met tud nekaj upliva, a ne?  Ne, zupan naj ne bi bil samo en tam za šankom, tud ko je tam za sankom.  Pa ne mislim samo na doticno situacijo. In ja, kangler popovic jankovic na zupane mecejo slabo luc. Se mi pa zdi drzavica kar lepo popedenana. Vecinoma zasluga zupanov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, ukica pravi:

A zdej se pa lahko izpostavlja csak zupan, in prosi za uslugo? 

Alo, nekaj cez 200 obcin imamo.. brez papirjev nimas kaj iskati cez mejo. 

Da nebo pomote, jaz sem za kazen, nisem pa za odiranje kot ga izvaja nasa drzava. Kazni so VSAJ 5x previsoke.

A ti misliš, da so na hitr skočli nazaj na kubo pa papirje al kaj. Tvoja in njihova zgodba se fejst razlikujeta. Če bi ti jodlarju razložu, da mate v hotelu pri njih dokumente, vas nebi drapnu, verjemi.

Itak pa ta glupost naše policije ne bo vzdržala vode. Drugega kot sramoto državi niso nardili. Če bi hotli delat prav, bi jih morali odpeljat in ne ispustit dokler se ne ugotovi indentiteta !

Po njihovem bi pač vsak plačal kazen, pa lahk naprej bluzu, po državi. 

Al jih je nadrejeni sam zaradi pač nečesa tja poslal jebat, al pa jih jebe zdaj, buhtle če so to nardili na svojo roko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Kugelschreiber said:

Prisli so iz italije, ne? Brez dokumentov. 

 

145. člen ZTuj-2

(1) Z globo od 500 do 1.200 eurov se kaznuje za prekršek tujec, če nedovoljeno vstopi v Republiko Slovenijo (12. člen tega zakona).

 

ocitno so jih strafali po tej alineji. Tudi schengenska meja je meja. 
 

 

21 minutes ago, Kugelschreiber said:

 

Kje pol nehamo prezirat funkcije? Papez? Pa kaj je on? Pedofil!. Abgleska kraljica? Putamadre? 

Zupan je ena od samo dveh funkcij v SLO, kjer ljudstvo neposredno izvoli svojega predstavnika. Zupan naj bi bil zaupanja vredn lider skupnosti. In kot tak, mora met tud nekaj upliva, a ne?  Ne, zupan naj ne bi bil samo en tam za šankom, tud ko je tam za sankom.  Pa ne mislim samo na doticno situacijo. In ja, kangler popovic jankovic na zupane mecejo slabo luc. Se mi pa zdi drzavica kar lepo popedenana. Vecinoma zasluga zupanov

Tocno tako, IZVOLI. V drzavi z 2*10 na 6 prebivalcev oziroma od oka 1,7*10 na 6 volilnih upravicencev imamo 212(!!!!!!!!) zupanov. Ce odstejemo Ljubljano, Maribor in Celje, 1,4mil volilnih upravicencev voli 209 zupanov. Meni ta funkcija ne pomeni nic, sori.

 

Aha se glede papeza in kraljice.. bmk za njih :) 

18 minutes ago, isarajli1 said:

A ti misliš, da so na hitr skočli nazaj na kubo pa papirje al kaj. Tvoja in njihova zgodba se fejst razlikujeta. Če bi ti jodlarju razložu, da mate v hotelu pri njih dokumente, vas nebi drapnu, verjemi.

Itak pa ta glupost naše policije ne bo vzdržala vode. Drugega kot sramoto državi niso nardili. Če bi hotli delat prav, bi jih morali odpeljat in ne ispustit dokler se ne ugotovi indentiteta !

Po njihovem bi pač vsak plačal kazen, pa lahk naprej bluzu, po državi. 

Al jih je nadrejeni sam zaradi pač nečesa tja poslal jebat, al pa jih jebe zdaj, buhtle če so to nardili na svojo roko.

Ni moja zgodba. 

Ti povem kaj je bilo.. te kubanski plesalci so nastanjeni nekje v Italiji/Avstriji, in so brez papirjev preckali mejo, zato tudi kazen.

Ce bi bili nastanjeni v SLOVENIJI(kjer bi bili tudi prijavljeni btw), bi dobili kazen ker niso imeli pri sebi dokumenta. Zato tvoja teorija o jodlarju ne pije vode :) 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, ukica said:

Meni ta funkcija ne pomeni nic, sori.

 

Aha se glede papeza in kraljice.. bmk za njih 

 

 

Ampak kaj tebi pomeni ni vazno. Dejstvo je, da zupan neko veljavo ima. Ni cist isto, al nek rece Franci, al ce rece zupan Franci. Pac ni. 

 

Ce parafraziram, mene za fuzbal res res RES boli kurac. Al dejstvo ostane. To je najpomembnejsi sport na svetu. In nikoli ne bo nobena domaca dirka bol pomembna od tekme mb lj. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Kugelschreiber said:

 

 

Ampak kaj tebi pomeni ni vazno. Dejstvo je, da zupan neko veljavo ima. Ni cist isto, al nek rece Franci, al ce rece zupan Franci. Pac ni. 

 

Ce parafraziram, mene za fuzbal res res RES boli kurac. Al dejstvo ostane. To je najpomembnejsi sport na svetu. In nikoli ne bo nobena domaca dirka bol pomembna od tekme mb lj. 

Ja naj ima veljavo v svoji obcini.. karkoli ze dela. V policijsko delo se pa nima kaj vtikati.. In da to se javno napisejo.. sramota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kugelschreiber pravi:

Ampak kaj tebi pomeni ni vazno. Dejstvo je, da zupan neko veljavo ima. Ni cist isto, al nek rece Franci, al ce rece zupan Franci. Pac ni. 

Ha, šerifu ene od občin na oberkrajnu pravijo "najboljši petrolovc med župani in najboljši župan med petrolovci"

Zakaj?

Ker je pred šerifovanjem točil bencin in pucal šipe na bencinski pumpi

Tolk o neki veljavi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, isarajli1 pravi:

Dej Borut nehaj spet zagovarjat in pametovat, lepo te prosim. Očitno si ti edini tu, ki ne ve nič o delu policije. Kubanci so fasali kazni, nato dostavli dokumente na policijo. Brez posluha. Zastojn nastopali.  Pika. Tak je blo.j pa nič drugač. Brani svoje vrste, tam, kjer jih lahk, al tam, kjer bi jih moral. Nihče ne bo plačal te kazni, kdo je potem reagiral napačno ? Vaši ne, jl ?

Kdo koga brani? Na q... mi gre pametovanje o stvareh, katere nekaterim niso jasne na najbolj sončen dan. 

Poznaš postopek z osebo, katera mora na kraju plačati kazen? Ne poznaš? Zakaj potem pišeš o nekem napačnem reagiranju? Vprašaj, kaj se zgodi, če nekdo ne plača kazen. Ne pa takoj nekaj na pamet tipkati o napačnem reagiranju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Kugelschreiber pravi:

 

Ja pa pr hudicu, razloz nam. Zelo rad slisim tud drugo stran. Pravzaprav, mislim da je nujno slisat obe strani. 

Verjetno si že ugotovil, da sem odgovoril na žalitev. Poleg tega sploh ne pozna zakonodajo in še manj postopke. 

Za prekršek je predpisana globa, za neplačilo le-te se odvzame dokumente. Simpl. 

pred 11 urami, Scarabeo 500 pravi:

To je tista fleksibilnost (presoja situacije in opozorilo), ki jo pameten policaj uporabi, habalo pa napiše kazen. Če je vse res, sramota za državo, ki se gre turizem.

Po drugi strani pa tisoče beguncev brez dokumentov, pa nič. 

Ko boš razumel razliko med beguncem in tujcem brez dokumentov pri nas, boš razumel razliko v postopku. 

Do takrat pa tipkaj, da so vse zaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Zok pravi:

Res je. ;)

Tako je. Pa dva sportna lonca. Tavisoka. :)

Veljavne potne listine imajo, kar so organizatorji dokazali s tem, ko so jih uro po popisu dostavili na PP. To, da morajo imeti veljavno potno listino s seboj, v v clanku citiranem delu zakona ne pise. Ce ne pise niti v preostanku zakona, tehle 12500 eur v kombinaciji z odvetnikom pade v vodo.

Bo treba kakšen drugi člen pogledati. 

1) Z globo od 500 do 1.200 eurov se kaznuje za prekršek tujec, če nedovoljeno vstopi v Republiko Slovenijo (12. člen tega zakona).

 

pred 9 urami, Scarabeo 500 pravi:
Tvoja situacija je popolnoma drugačna.
Župan je policiste rotil, da gre za nastopajoče, a ni pomagalo. Vsakemu plesalcu so izstavili kazen 500 evrov.
 
Objavljeno

Čez pet minut boš pa kričal, da je kafe korupcija. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Scarabeo 500 pravi:

Jaz sem za razumnost in človečnost - vedelo se je zakaj so tu in kaj bodo počeli in zanje je jamčil župan. 

A begunci dobijo kazen?  Pa primerjaj nastopajoče Kubance in begunce - se ti zdi vredu?

Vedeli so, da za prestop meje potebujejo dokumente. Kakšno jamstvo? Ali hočeš povedati, da naj jim še kazen plača? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, isarajli1 pravi:

A ti misliš, da so na hitr skočli nazaj na kubo pa papirje al kaj. Tvoja in njihova zgodba se fejst razlikujeta. Če bi ti jodlarju razložu, da mate v hotelu pri njih dokumente, vas nebi drapnu, verjemi.

Itak pa ta glupost naše policije ne bo vzdržala vode. Drugega kot sramoto državi niso nardili. Če bi hotli delat prav, bi jih morali odpeljat in ne ispustit dokler se ne ugotovi indentiteta !

Po njihovem bi pač vsak plačal kazen, pa lahk naprej bluzu, po državi. 

Al jih je nadrejeni sam zaradi pač nečesa tja poslal jebat, al pa jih jebe zdaj, buhtle če so to nardili na svojo roko.

Je potrebno imeti dokumente za prestop meje? So jih imeli pri sebi? So storili prekršek? Je za ta prekršek predpisana kazen? So plačali kazen? 

Je bilo tukaj kaj nezakonitega? Razloži. 

pred 8 urami, Kugelschreiber pravi:

 

Kje pol nehamo prezirat funkcije? Papez? Pa kaj je on? Pedofil!. Abgleska kraljica? Putamadre? 

Zupan je ena od samo dveh funkcij v SLO, kjer ljudstvo neposredno izvoli svojega predstavnika. Zupan naj bi bil zaupanja vredn lider skupnosti. In kot tak, mora met tud nekaj upliva, a ne?  Ne, zupan naj ne bi bil samo en tam za šankom, tud ko je tam za sankom.  Pa ne mislim samo na doticno situacijo. In ja, kangler popovic jankovic na zupane mecejo slabo luc. Se mi pa zdi drzavica kar lepo popedenana. Vecinoma zasluga zupanov

Župan ima svoje delo in se nima kaj mešati in vtikati ter še manj odločati o delo policije. Verjetno preveč ameriških filmov gledaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

55 minutes ago, Gaunar Jokl said:

Ha, šerifu ene od občin na oberkrajnu pravijo "najboljši petrolovc med župani in najboljši župan med petrolovci"

Zakaj?

Ker je pred šerifovanjem točil bencin in pucal šipe na bencinski pumpi

Tolk o neki veljavi :naughty:

 

1 hour ago, ukica said:

Ja naj ima veljavo v svoji obcini.. karkoli ze dela. V policijsko delo se pa nima kaj vtikati.. In da to se javno napisejo.. sramota.

 

Zmagala sta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Borutt pravi:

Je potrebno imeti dokumente za prestop meje? So jih imeli pri sebi? So storili prekršek? Je za ta prekršek predpisana kazen? So plačali kazen? 

Je bilo tukaj kaj nezakonitega? Razloži. 

 

Če bi se slučajno po pomoti v zakonu znašlo poleg kaznovanja ga še jeb.j. Bi vi to počeli, ker zakon tako predpisuje. Pameten človek verjetno ne. Habalo pa ja.

Zmeraj sta dve opciji A in B. Tako doma kot tudi v tujini sem jih bil nekajkrat deležen in sem bil vesel. Takšnih opcij so deležni tudi nekateri naši, na cesti, na sodišču... Saj vem, nimam pojma. 

Ne potrebujem odgovora, ker ga že poznam. To je samo moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!