Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

5 minutes ago, marincspeedshop said:

Vprasanje za @Borutt. Kaksna je kazen za nepravilno namesceno tablico, da jo imas nalepljeno na blatnik.

dvo5n6.jpg

Negomologiran nosilec tablice :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, Borutt said:

Da ti poenostavim; Kubanci so naredili prekršek, policisti so jim napisali kazen,

 

Dobro poenostavljas. Zal, ni vse bicikl. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 8. 2018 ob 14:33, DAMI34 pravi:

mogoče ti ne bi škodilo, da tudi kdaj nos vtakneš v kak časopis pa prebereš mnenja še kogarkoli drugega, preden tako vneto zaplankano braniš nastalo situacijo. Nisi bil tam ne, ne veš kaj, zakaj in kako so počeli niti po čigavem naročilu. Torej se lahko tudi in zgolj distanciraš od problema. Tudi jaz ne branim napak, ali površnosti ali neumnosti, ki jih počnejo v našem podjetju. Sicer pa kaj bi ti pravil, jamo ti bo skopal kolega, tisti so prvi, ki te bodo potunkali in velikokrat hinavsko, za pozicijo, za stolček, za priljubljenost pri šefu. 

Pa še mal javne besede:

Da pa so bili policisti pri svojem opravljanju dela več kot natančni in so se zakona togo držali do zadnje črke, menijo pravni strokovnjaki. “Plesna skupina je prišla v Slovenijo z dobrim namenom, da tukajšnji publiki zastonj prestavi del svoje kulture, zdaj pa mora plačati za neko stvar, na katero ni imela vpliva,” je dejal Ciril Ribičič, nekdanji ustavni sodnik, profesor ustavnega prava in član Beneške komisije. “Globo bi policisti izdali le vodji skupine, ki s seboj ni vzel potnih listin plesalcev, ne pa vsem. To nikakor ni bil pravšnji odnos države, ki se trudi biti turistično odprta in zanimiva za tujce,” je še menil in opozoril na določilo iz ustave, da se posameznikov ne sme legitimirati le zaradi zunanjega videza.

 

ps. pa tile tvoji zapisi so samo izraz nemoči in sem jih že navajen, tut olje bom preveril, ne samo tlak.

Zaplankanost si ti že večkrat dokazal z nekimi svojimi poznavanji našega dela, postopkov in zakonodaje. Torej, pusti to pri miru, ker o tem ne veš nič. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 8. 2018 ob 14:43, Kmet2 pravi:

Ne bluzi, po svetu se vozim za razliko od tebe in ne rabim poznati zakonodaje, ker občutim na lastni koži iQ domačih in tujih policistov.

Kot vedno, nabijaš. To je vse, kar si sposoben natipkati. Ker nimaš pojma o naši in še manj o tuji zakonodaji. Nabijaj dalje. To obvladaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 8. 2018 ob 15:01, skalar36 pravi:

V državi, kjer se bi radi šli turizem, dajemo v svet zelo slab primer, kako se dela z turisti\tujci.

Je pa res,da bo plača za polismana bo prišla neglede, al bodo turistični delacvi imeli kaj dobička, ali ne. Se bo pa gospodar zmislil nove davke.

Borrat bi pa lahko ločil med migrantom in beguncem. 

Če bi vsakmu migrantu  računal 500 eur, kot je reku kmet2 , ma bi bli 1. Švica. Tko je pa gospodar reku, da jih je treba pospremt, pa so čist pozabil na zakonodajo, lih taki k dans tuljo, kok se zakon more upoštevat. 

Res ti ne gre, kajne. Napisal sem razlika med beguncem ali migrantom in tujcem, ki brez dokumentov prestopi državno mejo. Bo šlo tole ali boš spet mešal pojme? Že vem odgovor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 8. 2018 ob 17:16, nejc74 pravi:

Da, sodisce je kaznovalo Kubance na tak nacin, kot bi jih moral ze policist. Z opominom. Ker pa je očitno policista, ki je vodil postopek zavedla rasistično šovinistična vila, ki je v tistem trenutku priplesala mimo, je izvedel najbolj svinjsko opcijo, ki jo je lahko. Posledica tega je bila, da se je s tem komičnim primerom ukvarjala cela drzava, policaji pa ste ponovno izpadli kot necivilizirane gorile, ki z gorjaco tolcete po lubenicah namesto da bi jih pobirali.

Seveda je sedaj primer spolitiziran, drek pa bo padel na glavo vam samim. Očitno je povprečen policaj premalo pameten, da bi videl kako je tudi PR del njegove vloge. "storili mo napako" pomeni kritično presoditi kaj se je dogajalo. Gospod Evgen Govekar pa je zelo hitro in zelo vehementno razlagal kako je vse super in prav.

Swašta. Res swašta. 

Nimaš najmanjšega pojma o zakonodaji, kar sedaj kažeš in poleg tega še nabijaš. Policist nima možnosti opomina. Kdaj ti bo to šlo v glavo? Kazen so izrekli zakonito. Ne žali in raje sebe poglej. Kažeš svojo omejenost s tem svojim zapisom. Policisti so napisali kazen in je postopek s tem končan. Nihče se s tem ne ukvarja zaradi policije. Ker postopek je bil končan. Pač niso plačali in so bili ob dokumente. 

Kakšno napako? Razloži. Sploh veš karkoli o zakonodaji in naših postopkih? Pojma nimaš in to nam vsem kažeš. Hkrati nabijaš in serješ po drugih. 

Ob 21. 8. 2018 ob 21:28, thumper pravi:

dvakrat sem ti napisal , da je izbrisan s fb-ja.. sem si ga pa ogledal pred izbrisom..

glede vašega dela vem - ja saj imaš prav - nič.. če nečesa ni ne moreš o tem veliko vedeti.

zapusti policijo in boš videl kako širok pogled na svet se ti bo odprl..

tega še ko vam plače povišajo ne delate ..

glede na to , koliko in kako opravljate svoje delo sploh ni težko vedeti toliko kot vi.. 

a dej no kaj si to prilepil? ta gospod da ve več kot naš dežurni? član ene komisije , ki se je poimenovala po mestu , ki stoji na lesenih kolih zabitih v mulj? no way.. nikoli.

med ilegalnimi prebežniki in s strani župana povabljeno plesno skupino je en mal razlike.

ne seri s takimi o zrcalu..navaden človek hodi garat na šiht , vozi mal prehitro in spije kak pir...če bi bili vsi polcaji taki bi bil raj..

Spet pametuješ. Odgovoril pa vseeno nisi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Arzen pravi:

Zakaj dlakocepiš? Mislil je opozorilo, sam ti boš raje drkal kot bil človeški pa rekel, ja imel je to možnost, ampak mi smo šerifi in mi lahko. Še to, ko se tolažiš, da je sodišče dalo kazen je milo rečeno smešno, ker so vam dali tako zaušnico, da se vam vsi smejijo in ste vsem vse samo spoštovanja vreden organ ne.

Napisal je eno, mislil je drugo. Hotel je scat, pa se je usral? 

Kaj so policisti naredili narobe? Razloži. Bi jih morali opozoriti? Boš ti ukazal, kdaj in koga se kaznuje? Potem pa bodi policist in kaznuj ali pa opozarjaj. Do takrat pa se ne vtikaj v delo, katero ne poznaš. Kdor ga opravlja, bo odločil, kateri ukrep bo izrekel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Snecer pravi:

Torej tudi miličnik oziroma pooblaščena oseba prekrškovnega organa.

Opomin je pač ena izmes sankcij, poleg globe itd.

Lahko pa ne izreče sankcije, ampak samo opozori.

Nimate tak urejeno?

Mogoče je malo drugače. Eno je pooblaščena uradna oseba in drugo je prekrškovni organ. 

1) Opomin sme prekrškovni organ in sodišče izreči za prekršek, storjen v takih olajševalnih okoliščinah, ki ga delajo posebno lahkega.

(1) Pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa lahko namesto izreka sankcije, kršitelja opozori, če je storjeni prekršek neznatnega pomena in če pooblaščena uradna oseba oceni, da je glede na pomen dejanja opozorilo zadosten ukrep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 1 uro, isarajli1 pravi:

Evo. maš moj všeček, da ne boš užaljen. Zdaj grem pa nabijat:pos: , ti pa daj rokavico gor, bo drugačn filing.

Prav preveril sem, komu je prst zdrsnil. 

Bom poskusil z rokavico. Lahko še kakšno izkušnjo deliš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, marincspeedshop pravi:

Vprasanje za @Borutt. Kaksna je kazen za nepravilno namesceno tablico, da jo imas nalepljeno na blatnik.

dvo5n6.jpg

4) Registrskih tablic na vozilu ni dovoljeno spreminjati. Vozilo ne sme biti v prometu z drugačno registrsko tablico, kot je predpisano, ali s spremenjeno registrsko tablico.

(5) Registrske tablice morajo biti pritrjene tam, kjer je to predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite. Registrske tablice so lahko prikovičene, privijačene ali kako drugače čvrsto pritrjene.

(6) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik vozila, ki ravna v nasprotju s četrtim ali petim odstavkom tega člena.

 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Realno...vedno imel tablico kot mora biti...Vsi,ki jih poznam in so kaj čarali so po mojem mnenju nastavljali tarčo za policiste...

Nikoli nisem vidu vzroka oz potrebe po ustavljanju in poslusanju tezenja policista...

Adijo pa celo z vzrokom a kje pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Borutt pravi:

Mogoče je malo drugače. Eno je pooblaščena uradna oseba in drugo je prekrškovni organ. 

1) Opomin sme prekrškovni organ in sodišče izreči za prekršek, storjen v takih olajševalnih okoliščinah, ki ga delajo posebno lahkega.

(1) Pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa lahko namesto izreka sankcije, kršitelja opozori, če je storjeni prekršek neznatnega pomena in če pooblaščena uradna oseba oceni, da je glede na pomen dejanja opozorilo zadosten ukrep.

Citiraj

Pooblaščena uradna oseba prekrškovnega organa je oseba, ki je z zakonom pooblaščena za vodenje postopka pred prekrškovnim organom.

Saj miličnik nikoli v svojem imenu ne izdaja odločb-nalogov, vedno ga izdaja v imenu prekrškovnega organa.

Samo vprašam, kako imate urejeno in befele.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, thumper pravi:

napisal si : "To, kaksno imamo policijo je zrcalo predvsem nas samih."

če je policija kot taka zrcalo tebe potem piši v svojem imenu in ne tlači nas drugih v ta drek proti naši volji.

Citiral si samo en stavek. Precitaj cel post in ce bos razumel, kar mocno dvomim, bos ugotovil, da tole drzi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Zaplankanost si ti že večkrat dokazal z nekimi svojimi poznavanji našega dela, postopkov in zakonodaje. Torej, pusti to pri miru, ker o tem ne veš nič. 

 

hm...

Na zapadu ništa novo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Napisal je eno, mislil je drugo. Hotel je scat, pa se je usral? 

Kaj so policisti naredili narobe? Razloži. Bi jih morali opozoriti? Boš ti ukazal, kdaj in koga se kaznuje? Potem pa bodi policist in kaznuj ali pa opozarjaj. Do takrat pa se ne vtikaj v delo, katero ne poznaš. Kdor ga opravlja, bo odločil, kateri ukrep bo izrekel. 

Iskreno? Če bi bil človek (!!!!), bi preveril dokumente, ko jih je dobil in mogoče kaznoval le odgovorno osebo (organizatorja), ne pa vseh xy tujcev, ki niso krivi, če so ovi idioti vse dokumente imeli bogve kje, verjetno v hotelu. Vse je prav, kar pišeš, ampak kolikor vem, velja pri policistih tudi načelo človečnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Arzen pravi:

Iskreno? Če bi bil človek (!!!!), bi preveril dokumente, ko jih je dobil in mogoče kaznoval le odgovorno osebo (organizatorja), ne pa vseh xy tujcev, ki niso krivi, če so ovi idioti vse dokumente imeli bogve kje, verjetno v hotelu. Vse je prav, kar pišeš, ampak kolikor vem, velja pri policistih tudi načelo človečnosti.

vedno ko me bodo za prekršek ustavili, se bom skliceval na to odločitev ... zakaj so tujci več vredni kot jaz, ki tukaj davke plačujem, jih oblačim in se z mojimi motorji in avtomobili vozijo .. pa še pištole jim kupm :P ...

js hočem tud za vse prekrške opomin :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

vedno ko me bodo za prekršek ustavili, se bom skliceval na to odločitev ... zakaj so tujci več vredni kot jaz, ki tukaj davke plačujem, jih oblačim in se z mojimi motorji in avtomobili vozijo .. pa še pištole jim kupm P ...

js hočem tud za vse prekrške opomin :huh: 

hehe...saj imajo možnost da te opozorijo, za manjše zadeve. Recimo, pas lahko kasira, lahko opozori...vse se da, če je volja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

hehe...saj imajo možnost da te opozorijo, za manjše zadeve. Recimo, pas lahko kasira, lahko opozori...vse se da, če je volja.

hočm za vse ... hitrost, objestnost, čewlanje, JRM, parkiranje, skakanje v daljavo itd itd ... voljo naj najde ... če lahko tujci .. zakaj ne js :huh:

hoćm :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

hehe...saj imajo možnost da te opozorijo, za manjše zadeve. Recimo, pas lahko kasira, lahko opozori...vse se da, če je volja.

jaz na motorju nisem pripasan, je obvezno? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

jaz na motorju nisem pripasan, je obvezno? :) 

to je mislu če mu pas mater, da spregleda kletvico :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, maus pravi:

hočm za vse ... hitrost, objestnost, čewlanje, JRM, parkiranje, skakanje v daljavo itd itd ... voljo naj najde ... če lahko tujci .. zakaj ne js :huh:

hoćm :dry: 

Tko mali, pa tko velik hočeš :P

 

 

 

pred 22 minutami, Snecer pravi:

jaz na motorju nisem pripasan, je obvezno? :) 

za Mausa ja, ker drugač dol pade...potem se pa vse iskri. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

hočm za vse ... hitrost, objestnost, čewlanje, JRM, parkiranje, skakanje v daljavo itd itd ... voljo naj najde ... če lahko tujci .. zakaj ne js :huh:

hoćm :dry: 

Saj bos, samo k istemu sodniku te morajo poslat. Pa kak panco si ogrni pa reci, da si ubogi Gonzales. Ce bos pristal pri onemu od Cernigoja pa obvezno kravato, ma rad urejene gospode :devil:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Snecer pravi:

Torej tudi miličnik oziroma pooblaščena oseba prekrškovnega organa.

Prekrškovni organ (ponavadi inšpektor na postaji), ne pooblaščena oseba prekrškovnega organa (beri: policist).......torej nimaš prav. Prekrškovni organ lahko izreče opomin, ko se vodi postopek po 51. členu ZP-1 in ko na podlagi 56. člena ZP-1 prekrškovni organ izda odločbo o prekršku. V primeru izdaje plačilnega naloga, pa o vloženi zahtevi za sodno varstvo odloča sodišče in ne prekrškovni organ. V konkretnem primeru je bil izdan plačilni nalog na podlagi 57. člena ZP-1 in je za odločanje o uporabljenem pravnem sredstvu odloča krajevno in stvarno pristojno sodišče.

Mater, to vem, pa nisem zaposlen na sodišču.

Zdaj pa nehajmo komentirat dela sodišča, ker nismo sodniki niti nismo zaposleni na sodniji, zato nimamo o tem delu pojma in samo nabijamo :)

Popravljeno . Popravil Primosio
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!