Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Represivna veja oblasti, vemo kdo je. Ne se mi izgovarjati, sodniki so vsega krivi, nič jim ne moremo...bla bla bla...

To dejansko tako je. Preberi si malo zakonodajo okoli policijskih pooblastil. Policija je tako kot reševalci... ukrepa na mestu samem in malo naprej če je treba (pripor, zaslišanja, zbiranje informacij, dokazov, ipd) od tam naprej pa preda zadeve preiskovalnim sodnikom oz državnim tožilcem. Sodna veja oblasti je ločena od Policije (izvršilna veja oblasti), po Ustavi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, jskrablin pravi:

To dejansko tako je. Preberi si malo zakonodajo okoli policijskih pooblastil. Policija je tako kot reševalci... ukrepa na mestu samem in malo naprej če je treba (pripor, zaslišanja, zbiranje informacij, dokazov, ipd) od tam naprej pa preda zadeve preiskovalnim sodnikom oz državnim tožilcem. Sodna veja oblasti je ločena od Policije (izvršilna veja oblasti), po Ustavi.

Maš prav, vse je pa ablast in ta nas jebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, jskrablin said:

Preberi potek celotne debate. Globoko vdihni in premisli.

Poanta je, da Policija v veliki večini primerov raznih nasilnežev čisto korektno opravi svoje delo. In je tvoj izpad z medaljami nepotreben. Zatakne se drugje - sodnija je v kurcu. Centri za socialno delo so v kurcu. In tako dalje. Sam to je v večini primerov za Kugl Janeza visoka matematika, ker ne razume lih do kje lahko Policija dela, kje pa imajo pristojnost drugi.

Lahko pa še naprej bereš selektivno in se usajaš nekaj v tri krasne. Ko voli nek izvoli.

p.s. Meni ne zgleda kot da je policaj trkal po prsih. Samo napisal je kar se je zgodilo. Pol je pa tebi tema na oči vsekala.

Sm ti u bistvu ze odgovoru.  

3 hours ago, Kugelschreiber said:

 

 

Ali je krotitev nasilnežev  s sekiro delo policije ali ni?

odgovor A. To ni delo policije, šli smo preko svoje dolžnosti, zato si zaslužimo dodatno pohvalo in sevede še kaj. 

odgovor B. Je, in smo nardili svoje delo

 

o sodiščih sta začela z Jskablinom. JAZ nisem razpredal o ničemer drugem kot samo o tej vrstici:

o popolnoma ničemer drugem. 

 

Bo šlo?

haha to zadnje se sam hecam. 

Ce gre al pa ne.  Me ne zanima. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ligenjček pravi:

pravljica je samo dokler se nekdo ne odloči da bo nekaj naredil na tem...

nekdo je pritisnil na gas, ker bo izgubil službo, ker je pozen, ker mu je nekdo vzel 20 minut ko se je celo pot vozil 20 pod omejitvijo zaradi nerazumno visokih kazni pri nas, službo pa rabi da nahrani lačno familijo. Ali bi po tvoje moral 2 uri predčasno štartati zjutraj za vsak slučaj?

To glede zamujanja si pa sedaj res našel buče za prodajati. 20 pod omejitvijo vozijo tisti, ki nimajo pojma in se jim gladko jebe za ostale. Če so redni zastoji, se gre prej od doma. 

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Represivna veja oblasti, vemo kdo je. Ne se mi izgovarjati, sodniki so vsega krivi, nič jim ne moremo...bla bla bla...tudi na šefe se ne izgovarjati (čeravno vem da je vse res kar pišeš) dejstvo je, da male zadeve uspete "šolana" policija urediti, sankcionirati itd, takoj ko je kaj bolj zakompliciranega so pa hitro problemi, ter jok in stok, vpitje v nebo in kazanje s prstom po drugih.

In tu ni govora o tebi osebno, marveč o tem o čemur je naslov teme.

Zato sem večkrat zapisal, kaj je skrajni domet (da ne pišem policije) represivne veje oblasti.

Pa spet, ker trobezljaš neumnosti; policija prime nasilneža, vendar ga preda sodišču, katero odloča o njegovi usodi. 

Verjetno bom moral ponoviti, ker poznam tvoj skrajni domet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

To glede zamujanja si pa sedaj res našel buče za prodajati. 20 pod omejitvijo vozijo tisti, ki nimajo pojma in se jim gladko jebe za ostale. Če so redni zastoji, se gre prej od doma. 

Pa spet, ker trobezljaš neumnosti; policija prime nasilneža, vendar ga preda sodišču, katero odloča o njegovi usodi. 

Verjetno bom moral ponoviti, ker poznam tvoj skrajni domet. 

Ti kar ponovi, o dometu je fajn brat, šefi so krivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

To glede zamujanja si pa sedaj res našel buče za prodajati. 20 pod omejitvijo vozijo tisti, ki nimajo pojma in se jim gladko jebe za ostale. Če so redni zastoji, se gre prej od doma. 

nima veze koliko ima kdo pojma in kolko se komu jebe, takšni šoferji so na cesti in ni jih malo, pa tudi dosti je kolesarjev ki se ne umaknejo, da bi lahko prišel mimo, in tega jaz ne jemljem kot redni zastoj ker tega ne moreš predvidet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

Preberi potek celotne debate. Globoko vdihni in premisli.

Poanta je, da Policija v veliki večini primerov raznih nasilnežev čisto korektno opravi svoje delo. In je tvoj izpad z medaljami nepotreben. Zatakne se drugje - sodnija je v kurcu. Centri za socialno delo so v kurcu. In tako dalje. Sam to je v večini primerov za Kugl Janeza visoka matematika, ker ne razume lih do kje lahko Policija dela, kje pa imajo pristojnost drugi.

Lahko pa še naprej bereš selektivno in se usajaš nekaj v tri krasne. Ko voli nek izvoli.

p.s. Meni ne zgleda kot da je policaj trkal po prsih. Samo napisal je kar se je zgodilo. Pol je pa tebi tema na oči vsekala.

No pol pa preberi celotno debato!

Ker kar je men repliciral o dvojnih merilih nima veze ne o sodstvu ne o nekem tipu s sekiro o katerm ni  povedal nič ampak samo nabil neke svoje blodnje...  

Je pa znal takoj povedat, da sem jz neumen in on grozno šolan.....

Tečaj na tečaj......vrjetno je doktor.

Čudno, da si taki sposobni ljudje v patruljah ob praznikih in v nočnih.

Po moje moraš to biti grozno pameten in šolan.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Borutt pravi:

Nasilnež bo zunaj. Po čigavi zaslugi? Pa potem pametuj, kdo in kaj počne. 

Spet tvoje izmišljotine; kje sem napisal, da smo? Ne moreš iz svoje kože, kajne. 

Žaljenje je tvoja domena. Samo razumel ne boš. 

Človek ne rabi šol, da prebere tvoje podcenjevanje.

Naprimer poglej si kako si začel pogovor ti in v tej temi danes, pa ti bo vse jasno.

No ne bo ti, ker si se takšen pač rodil.

Tebe ne boli, nas pa.......sej definicijo poznaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

Ti kar ponovi, o dometu je fajn brat, šefi so krivi.

Spet kažeš svoj skrajni domet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Spet kažeš svoj skrajni domet. 

Če pa nisem dovolj šolan ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, ligenjček pravi:

nima veze koliko ima kdo pojma in kolko se komu jebe, takšni šoferji so na cesti in ni jih malo, pa tudi dosti je kolesarjev ki se ne umaknejo, da bi lahko prišel mimo, in tega jaz ne jemljem kot redni zastoj ker tega ne moreš predvidet...

V toliko in toliko straneh te in še kakšne teme v zvezi s prometom si ti prvi in edini, ki omenja prekoračitve hitrosti zaradi prepočasnih voznikov na poti v službo, kamor nekdo zamuja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

To dejansko tako je. Preberi si malo zakonodajo okoli policijskih pooblastil. Policija je tako kot reševalci... ukrepa na mestu samem in malo naprej če je treba (pripor, zaslišanja, zbiranje informacij, dokazov, ipd) od tam naprej pa preda zadeve preiskovalnim sodnikom oz državnim tožilcem. Sodna veja oblasti je ločena od Policije (izvršilna veja oblasti), po Ustavi.

No pa mi prosim ti razloži, ker pač Borutt nima tega dometa.

Se ti ne zdijo dvojna merila policistov, da pri njihovih nesrečah najdejo za razlog nesreče grbine itd pri nas pa neprilagojeno hitrost.

Se ti zdi, da smo v slo vsi isti pred zakonom?

Lahko na kratko odgovoriš?

Brez raznih s sekiro in sodišč.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kmet2 pravi:

No pol pa preberi celotno debato!

Ker kar je men repliciral o dvojnih merilih nima veze ne o sodstvu ne o nekem tipu s sekiro o katerm ni  povedal nič ampak samo nabil neke svoje blodnje...  

Je pa znal takoj povedat, da sem jz neumen in on grozno šolan.....

Tečaj na tečaj......vrjetno je doktor.

Čudno, da si taki sposobni ljudje v patruljah ob praznikih in v nočnih.

Po moje moraš to biti grozno pameten in šolan.

Saj bi bil drugje, če bi imel plezalni tretji in četrti palec. 

pred 7 minutami, Kmet2 pravi:

Človek ne rabi šol, da prebere tvoje podcenjevanje.

Naprimer poglej si kako si začel pogovor ti in v tej temi danes, pa ti bo vse jasno.

No ne bo ti, ker si se takšen pač rodil.

Tebe ne boli, nas pa.......sej definicijo poznaš.

Res si biser. Ker drugega, kot pljuvati in nabijati iz nevednosti nisi sposoben. Sploh nisi sposoben neke debate. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Saj bi bil drugje, če bi imel plezalni tretji in četrti palec. 

Tud to ti neb pomagalo.....maš problem drugje, višje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kmet2 pravi:

Tud to ti neb pomagalo.....maš problem drugje, višje.

Tebi je ta problem že kronično dejstvo. Ker se ti ne da nobene stvari dopovedati. Glede grbine sem ti že vse razložil, pa še vedno nekaj nabijaš. Torej imaš ti problem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Borutt pravi:

V toliko in toliko straneh te in še kakšne teme v zvezi s prometom si ti prvi in edini, ki omenja prekoračitve hitrosti zaradi prepočasnih voznikov na poti v službo, kamor nekdo zamuja. 

to je bil samo en primer, ker ko te ima na radarju te nihče ne vpraša zakaj.. bistvo pa je da se z radarji naredi dosti več škode na cestah kot koristi, svoj čas bi lahko drugje in bolj koristno porabili... 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ligenjček pravi:

to je bil samo en primer, ker ko te ima na radarju te nihče ne vpraša zakaj.. bistvo pa je da se z radarji naredi dosti več škode na cestah kot koristi, svoj čas bi lahko drugje in bolj koristno porabili... 

Škodo komu? Kršitelju?

Vidim, da je nekdo vedno na napačnem mestu, ko nekomu napiše kazen. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Borutt said:

Nemci za nepravilno razvrščanje izrekli za pol milijona kazni. Slovenci? 1.600 evrov.
http://rtvslo.si/slovenija/nemci-za-nepravilno-razvrscanje-izrekli-za-pol-milijona-kazni-slovenci-1-600-evrov/496972

citiram:

Quote

"Enako kot v Nemčiji, mimogrede. Ampak oni so lani na ta račun izrekli za 480.000 evrov glob, Slovenci pa 1.600 evrov!" zaključi z nazorno primerjavo.

 

Nemčija: 83 milijonov prebivalcev, Slovenija 2. Sedaj pa razlika ni vec 300-kratna, ampak samo se 7x. "Nazorna primerjava."

3 hours ago, Borutt said:

Vidim, da je nekdo vedno na napačnem mestu, ko nekomu napiše kazen.

Ce ne bi bil, ne bi bilo kazni. :jezik:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Zok pravi:

citiram:

Nemčija: 83 milijonov prebivalcev, Slovenija 2. Sedaj pa razlika ni vec 300-kratna, ampak samo se 7x. "Nazorna primerjava."

Ce ne bi bil, ne bi bilo kazni. :jezik:

Pa verjetno kakšen več za pisati, kajne. Da ne omenjam tehniko, s katero se ugotovi in identificira kršitelja. Potem je vse lažje, kot pri nas, ko vsega tega ni. Pa je takoj razlika, ker pri nas gre eden in edini naprej na tisti dogodek, zaradi katerega vse skupaj stoji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yu3 začnete z akcijo, pa boste spet srečni ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, ligenjček said:

pravljica je samo dokler se nekdo ne odloči da bo nekaj naredil na tem...

nekdo je pritisnil na gas, ker bo izgubil službo, ker je pozen, ker mu je nekdo vzel 20 minut ko se je celo pot vozil 20 pod omejitvijo zaradi nerazumno visokih kazni pri nas, službo pa rabi da nahrani lačno familijo. Ali bi po tvoje moral 2 uri predčasno štartati zjutraj za vsak slučaj?

JA!

 

Za zadnje vprašanje... ostaslo so pač vzroki; in če si kolikor toliko pameten, boš vzel to v zakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kmet2 pravi:

Se ti ne zdijo dvojna merila policistov, da pri njihovih nesrečah najdejo za razlog nesreče grbine itd pri nas pa neprilagojeno hitrost.

Se ti zdi, da smo v slo vsi isti pred zakonom?

Na kratko - to seveda ni prav. Če je edini razlog da se kot vzrok nesreče napiše ali neprilagojena hitrost ali cestišče v neustreznem stanju v tem, kam se voznik mopeda hodi štemplat v službo, to ne more biti prav.

Za enakost pred zakonom je treba pa pogledati še kam drugam kot samo na Policijo. Policija je pri nas v resnici še najmanjši problem. Sodišča pa hja... kot pravi moj odvetnik. Se kdaj že po priimkih vpletenih vidi, kako se bo peljala zadeva in kako zanimiva bo razsodba.

Sicer pa nikjer ne trdim da je Policija brez napak. Itak da ni. Samo ljudski glas izza šanka ji prevečkrat rad pripisuje zajebe tam kjer zajebejo drugi. Lahko pa uvedemo Policijo po zgledu filma Judge Dredd. Bo učinkovita za popizdit. Sam dvomim da je to pametna rešitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, jskrablin said:

Za enakost pred zakonom je treba pa pogledati še kam drugam kot samo na Policijo.

Tudu dokler tece debata o prometu? Ker vec al manj, govorimo o dogodkih na cesti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!