Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 9 urami, maus pravi:

sistem mora biti izklopljen, ker sistem zaznava ustavljeno vozilo v predoru in sproži alarm ... mensezdi ;)

od kar je ta sistem, so radarji postavljeni pred izhodi iz predorov ... mensezdi :P

 

zakaj ša mora bit izklopljen - menisenezdi

in boli me đ... (bo obiskal zdravnika menisezdi) kje so postavljeni radarji zaradi mene tudi na luno ker se me ne dotakne !

maus vseno hvala za tvoje menisezdi :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

Na nekaterih cestah/križiščih v Lj je zaradi raznih gradbenih in obnovitvenih del situacija za kolesarje (pa tudi pešce) obupna. Če bi npr pri Bavarcu (iz smeri Tobačne) hotel pravilno pribiciklat do občasne pisarne v delovi stolpnici...bi se pravilno pelal okoli riti v žep, pa nekajkrat rinil preko precej prometnih cest. Nelegalna varianta pa pomeni najkrajšo (trenutno prepovedano) pot skoz križišče, eno prečkanje ceste in cca 150-200m vožnje v napačno smer po kolesarski, ki je široka nekje kot vozni pas na navadni cesti. 

Zdaj pa ugibaj po kateri poti večina odbicikla v tisto smer.

Menda lahko kolesar tudi hodi ob kolesu. In takrat ni več kolesar. Ampak stvar posameznikove odločitve. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Borutt pravi:

Menda lahko kolesar tudi hodi ob kolesu. In takrat ni več kolesar. Ampak stvar posameznikove odločitve. 

Misliš,da potem ne bi pisali kazni,če bi po njihovo stal na napačni strani kolesa?Recimo sam bi vedno stal na levi!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Borutt pravi:

Menda lahko kolesar tudi hodi ob kolesu. In takrat ni več kolesar. Ampak stvar posameznikove odločitve. 

Vseeno to ni izgovor za drekanje po cestni infrastrukturi. Pa pol na easy lovljenje padalcev... ker je pač na easy. Imaš pa prav, vsak se lahko odloči tudi drugače. Je pa menda dobra praksa pri posegih v infrastrukturo upoštevati tudi psihologijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Borutt said:

 

Da imam frizuro? Nekaj novega :lol1:.

Tista prva številka na tablici pove, da gre za policijsko upravo Ljubljana. Kar si že ugotovil iz lokacije. Pri nas imamo 03 in 11, ker smo združeni Koper in Postojna. 

Moje območje je celotna policijska uprava Koper in sicer Postojna, Pivka, Ilirska Bistrica, celoten Kras, Slovenska Istra in Obala. Pa še sem kaj izpustil. 

Če je bil storjen prekršek, se ukrepa v skladu z zakonodajo. Ne vem, kakšne probleme imajo s tamkajšnjimi kolesarji na določenem delu ceste. Jaz ti lahko samo napišem, kaj in kako se ukrepa oziroma kdaj in zakaj se napiše kazen ali izreče opozorilo. 

Ta teden me ne bo več v Lj, bom čene drug teden slikal, gre za križišče pri Bavarskem dvoru, kjer potem precej kolesarjev sili čez cesto kjer je tabla prepovedana smer, kar je vejretno bolj nevarno, kot tisti ki grejo ta odcek po "kontra smeri" kjer je 5m širok pločnik + kolesarska, tako da je obilo prostora.

Med mojimi vprašanji je bilo tudi, ali je kontrola tam postavljena po navodilih iz postaje ali se lahko policaji odločijo delno samostojno kje bojo narzirali promet?

Gre se samo za nelogično razmišljanje, če Slovenija strmi k modernim EU državam, kot so Švedska, Finska, Danska, je malce kontra produktivno lovit kolesarje in jim postavljat dolge poti. Torej na cesti je en semafor, če želi kolesar priti do iste točke mora čakati vsaj 3 semaforje. Torej to ne spodbuja ljudi da bi hodili v center ali na delo s kolesom.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DinDiin pravi:

Zakaj  bi sploh  ustavil, ce si na kolesu? Mau zazenes, pa te ni.

Bomo mogli še bicikle registrirat kot mopede...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, smasher pravi:

...

Med mojimi vprašanji je bilo tudi, ali je kontrola tam postavljena po navodilih iz postaje ali se lahko policaji odločijo delno samostojno kje bojo narzirali promet ?

...

 

 

Oboje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, smasher pravi:

@Borutt Danes videl morda celo tebe ali tvojega kolega s podobno frizuro z motorjem P 06 - 55, kako je pod železniško progo proti Bežigradu ustavljal kolesarje. A to dobite iz pisare navodilo da se morate postaviti na tako lokacijo? Ali je to domišlija posameznega policaja?

Vem da zakon določa da se tudi kolesarjem napiše globo za vožnjo v napačno smer, ampak, glede na to da je trnutno na tistem križišču še začasno spremenjena signalizacija, ki je zelo slabo postavljena, in hkrati upoštevanje te začanse signalizacije bistveno podaljša pot....

Glede na to da se Ljubljana in Slovenija hvalita kako sta zeleni in okolju prijazni in kolesarji zmanjšujejo prometno gnečo v mestu .... (in vsi tisti agrgumenti ki naredijo eko politike kr vlažne...) 

Ali je smiselno kanzovanje kolesarjev ki grejo po zelooo širokem pločniku in kolesarski stezi en krajši odsek v nasprotno smer, pri čemer ne ogrožajo nikogar?

Vem kaj piše v zakonu, vendar drugo je pa smiselnost forsiranja nekih pravil ki v dani situaciji ne pripomorejo ničemur razen polnjenju proračuna?

ps: dodatno pojasnilo k prvemu stavku, osebno se še nisva videla zato ne vem kako točno zgleda Borutt.

 

pred 15 urami, jskrablin pravi:

Na nekaterih cestah/križiščih v Lj je zaradi raznih gradbenih in obnovitvenih del situacija za kolesarje (pa tudi pešce) obupna. Če bi npr pri Bavarcu (iz smeri Tobačne) hotel pravilno pribiciklat do občasne pisarne v delovi stolpnici...bi se pravilno pelal okoli riti v žep, pa nekajkrat rinil preko precej prometnih cest. Nelegalna varianta pa pomeni najkrajšo (trenutno prepovedano) pot skoz križišče, eno prečkanje ceste in cca 150-200m vožnje v napačno smer po kolesarski, ki je široka nekje kot vozni pas na navadni cesti. 

Zdaj pa ugibaj po kateri poti večina odbicikla v tisto smer.

 

pred 12 urami, jskrablin pravi:

Vseeno to ni izgovor za drekanje po cestni infrastrukturi. Pa pol na easy lovljenje padalcev... ker je pač na easy. Imaš pa prav, vsak se lahko odloči tudi drugače. Je pa menda dobra praksa pri posegih v infrastrukturo upoštevati tudi psihologijo.

la kakšni prispevki postanejo , če samo zamenjaš kolesrja z mopedom,motorjem ali avtom ...pa dejmo zamenjat z motorjem ..  pri +37stC ..pa povprašajmo voznika ,ki uporablja konkretno zaščitno opremo kaj si misli o teh  biciklistih ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, thumper pravi:

 

 

la kakšni prispevki postanejo , če samo zamenjaš kolesrja z mopedom,motorjem ali avtom ...pa dejmo zamenjat z motorjem ..  pri +37stC ..pa povprašajmo voznika ,ki uporablja konkretno zaščitno opremo kaj si misli o teh  biciklistih ..

Da mu je fajn ko ne rabi opreme...:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DinDiin pravi:

Loh bi  jih mal na  tehnicne vozil  ja. ....:lol1:

Pa na valje testirat če je prehiter :D

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, hajoktejn pravi:

Pa na valje testirat če je prehiter :D

a to si mislu z valarjem .. unim za testo :?

nimajo valarjeu ... majo pendrike :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, serafko pravi:

Ja kolesarji ste pa res revčki.

Če greš peš pod arkadami na Slovenski cesti in se slučajno ustaviš, tvegaš, da te bo zbil kolesar, ki tudi slučajno ne vozi počasi, čeprav tam sploh nima kaj iskati.

Vozite po kolesarski stezi v nasprotno smer in ko se peljete tako po prehodu za 'pešce' ste globoko prepričani, da imate prednost pred vsemi, in ste zgroženi, če vas avtomobil, ki vas s te strani sploh ne pričakuje, ne vidi, ali pa vam noče pustiti vaše izsiljene prednosti. Da ne govorim o tem, da ponoči sploh ne veste kaj je luč, in se čudite, da vas ostali udeleženci spregledajo.

Seveda to ne velja za vse, ampak za veliko vas pa.

Včasih me čudi, da ni še več nesreč, kjer so udeleženi kolesarji.

Zadnjič sem bil zamišljen, peš sem šel po prehodu za pešce, in stopil na tisti del, ki je namenjen kolesarjem. Tip me je nadrl, češ kaj počnem na kolesarski stezi, medtem, ko se je sam pripeljal do tam po pločniku, ki je namenjen zgolj pešcem.

Toliko o kulturi kolesarjev.

pejt v temo o kolesarjih in jih šćeulaj :mad:

 

p.s.

se popolnoma s tabo strinjam 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Fotografira prometno nesrečo? 

nevem... možno. Ampak naš ZVO bi mu/ji rekel objestnica/objestnež :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, mladench pravi:

nevem... možno. Ampak naš ZVO bi mu/ji rekel objestnica/objestnež :P 

Mogoče se je le želel dobro pretegniti in potelovaditi...pač čim bližje službenem avtu v katerem je sede preživel dobrih 7ur službe...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, mladench pravi:

FB 

Screenshot_20170811-110350.thumb.png.ff6134970c120dc1715a9c025fba8edc.png

 

To je delo na višini, on pa ne uporablja varnostne opreme, torej je v prekršku. :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

veš kaj mi je všeč, tale stavek, ki sem ga kar iz prispevka potegnil:

"Predvsem želijo z novim radarjem ozaveščati voznike, da hitrost ubija. Opažajo, da se število prekrškov zaradi prevelike hitrosti v zadnjih mesecih povečuje."

Ekola, da ne boste rekli da je Jankotu vseeno za vas, Janko ma vas rad :D

 

pred eno uro, Borutt pravi:

Fotografira prometno nesrečo? 

pozira za koledar 

Organi 2018 :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 8. 2017 ob 8:17, maus pravi:

sistem mora biti izklopljen, ker sistem zaznava ustavljeno vozilo v predoru in sproži alarm ... mensezdi ;)

od kar je ta sistem, so radarji postavljeni pred izhodi iz predorov ... mensezdi :P

 

kole, mensezdi :P

http://klip.si/video-video-policisti-vozilo-z-radarjem-parkirali-sredi-predora-posnetki-zgrozili-slovence-20724

zgrožen sm!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Sem že napisal, da je tisto vozilo last podjetja za vzdrževanje določenega sistema v predoru. 

Ampak tebi je lažje in zanimivejše brati takšne medije, saj za razumevanje njihovih člankov ni potrebno vklopiti možganov. Ker je dovolj imeti oprane možgane s praškom imenovanim senzacionalistični in zavajajoči mediji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!