Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 2 urami, maus pravi:

Lej .. če ne razumeš novejših teorij psihologije množic in taktike policije, se greva lahko takoj poment v uno mojo temo in v 5-tih minutah razčistiva stvari :P

 

Ti si postal že tak psiholog kot Borutt :lol1:

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

aja, danes sem po radiu (RADIO1 novice) poslušal slavospev Kranjskih policistov. Baje so včeraj na radar na AC ujeli 46 prehitrih voznikov, ki so vozili več kot 150km/h. Jaz sem jim takoj ploskal. Zmaga, čista zmaga.

 

Žal pa ni nobenega drugega poročila, koliko so jih pa ujeli s telefonom, pa pijane, pa...ahbrezveze.

 

Čisto prav...veš koliko pešcev in kolesarjev je na tej relaciji! :eek:

pred eno uro, Borutt pravi:

Lahko ti napišem odgovor primeren vprašanju. 

dosti bi bilo, če bi odgovoril... tako nekako. :kva2:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, maus pravi:

eh 151 km/h ... tale je šu mau hitrej :huh:

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/po-gorenjski-avtocesti-divjal-z-229-kilometri-na-uro.html

sj bi mogoče glih u četrto šaltu, da se motor ne bi preveč dru in onesnaževal okolja :huh: 

Pa to je celih 80€ na pol 40€... pa veš kako trpijo ubogi policaji, ko se celi dan garajo.

PREKORAČITEV HITROSTI* = GLOBA

  • vključno do 10 km/h = 40 EUR
  • nad 10 km/h do vključno 30 km/h = 80 EUR
  • nad 30 km/h do vključno 40 km/h = 160 EUR
  • nad 40 km/h do vključno 50 km/h = 250 EUR + 3 kazenske točke
  • nad 50 km/h do vključno 60 km/h = 500 EUR + 5 kazenskih točk
  • več kot 60 km/h = 1.200 EUR + 9 kazenskih točk
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

1. ne, narobe me razumeš, izjava po tvojem (sicer tudi po mojem mišlenju) butastih šefov, je prenapihnjena in zavajajoče, ker je namensko usmerjano samo v cilno grupo, kjer se največ denarja steče, al pa kateri problem se rado poudari. Pravilno bi bilo, da bi se pohvalili še z drugimi dosežki, ki so povezani z "varnostjo v cestnem prometu". In še 1x boli mene qurac za zakonodajo v katero ne verjamem, pa kaj če sem po AC vozil 151km/h :P, v tem primeru je pomembno samo eno kot ostalim 90% ljudi, važno da me ne dobijo.

2. da, vsak ima možnost izbire, le da je v dotičnem primeru varnostne razdalje v konicah in zgoščenem prometu, tale izbira nekoliko izmikajoča in skregana z realnostjo in kar je še bolj pomembno, težko nadzirana in izmerljiva s strani uporabnika ceste.

 

Ker ne poznaš zakonodajo, ti jo bom nekoliko približal. 

(3) Ne glede na prvi odstavek tega člena se ob dobrih prometnih razmerah, kadar se oblikuje kolona, ki vozi z zmanjšano hitrostjo, varnostna razdalja lahko zmanjša, vendar ne sme biti manjša od razdalje, ki jo vozilo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v eni sekundi (minimalna varnostna razdalja).

pred 7 minutami, solorider pravi:

Ti si postal že tak psiholog kot Borutt :lol1:

Čisto prav...veš koliko pešcev in kolesarjev je na tej relaciji! :eek:

dosti bi bilo, če bi odgovoril... tako nekako. :kva2:

Saj sem. Primerno vprašanju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Ker ne poznaš zakonodajo, ti jo bom nekoliko približal. 

(3) Ne glede na prvi odstavek tega člena se ob dobrih prometnih razmerah, kadar se oblikuje kolona, ki vozi z zmanjšano hitrostjo, varnostna razdalja lahko zmanjša, vendar ne sme biti manjša od razdalje, ki jo vozilo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v eni sekundi (minimalna varnostna razdalja).

Saj sem. Primerno vprašanju. 

Pa se splaca za 40€ tako muciti na AC? Je to tako nevarno? Bi bilo bolje biti v mestu blizu sol....

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Ker ne poznaš zakonodajo, ti jo bom nekoliko približal. 

(3) Ne glede na prvi odstavek tega člena se ob dobrih prometnih razmerah, kadar se oblikuje kolona, ki vozi z zmanjšano hitrostjo, varnostna razdalja lahko zmanjša, vendar ne sme biti manjša od razdalje, ki jo vozilo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v eni sekundi (minimalna varnostna razdalja).

 

jp...in na armaturki imam digitalni odštevalnik, ki mi v gneči meri varnostno razdaljo do avtov ki se vrivajo levo in desno, tako da sem ves čas seznanjen s pravilno varnostno razdaljo in jo korigiram, ker hočem biti v skladu z zakonom ter ne plačevati kazni.

ali

sem 65 letni čiča in vozim raje po levem pasu 105km/h, ker želim imeti vsaj 50m varnostne razdalje, ker nočem plačati kazni. U lej ga zlomka, kamion me prehiteva po desni...kake majo ti nesramni kamionarji.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, solorider pravi:

Pa se splaca za 40€ tako muciti na AC? Je to tako nevarno? Bi bilo bolje biti v mestu blizu sol....

Kdo dobi 40€?

Spet pametuješ o delu nekoga drugega. Ker ti ni jasno, kje in kako se opravlja določene naloge. In sploh kdo je kje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, DAMI34 pravi:

jp...in na armaturki imam digitalni odštevalnik, ki mi v gneči meri varnostno razdaljo do avtov ki se vrivajo levo in desno, tako da sem ves čas seznanjen s pravilno varnostno razdaljo in jo korigiram, ker hočem biti v skladu z zakonom ter ne plačevati kazni.

ali

sem 65 letni čiča in vozim raje po levem pasu 105km/h, ker želim imeti vsaj 50m varnostne razdalje, ker nočem plačati kazni. U lej ga zlomka, kamion me prehiteva po desni...kake majo ti nesramni kamionarji.

 

Pišeš totalne neumnosti. Boš takoj zvedel. 

1. neumnost. V takšni gneči, katero omenjaš, sploh ni možno meriti varnostno razdaljo. 

2. neumnost. Stari čiča vozi počasi po levem pasu na varnostni razdalji. Torej je pred njim še en počasnež. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Borutt pravi:

Pišeš totalne neumnosti. Boš takoj zvedel. 

1. neumnost. V takšni gneči, katero omenjaš, sploh ni možno meriti varnostno razdaljo. Ne vem, po radiu poslušam zjutraj nekje med 8-9uro na ljubljanski obvoznici, dokaj redno. Toliko o gneči, kako izmeriti varnostno pa še nismo dorekli :P

 

2. neumnost. Stari čiča vozi počasi po levem pasu na varnostni razdalji. Torej je pred njim še en počasnež. Da, mogoče je hitrjši mogoče počasnejši, a čiča si rad vzame čimveč placa, saj veš, bolje je kolona za ritjo, kot pa spredaj. Tako, da te neumnosti si jih ne izmišljujem, ampak jih gledam na cesti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Borutt pravi:

Kdo dobi 40€?

Spet pametuješ o delu nekoga drugega. Ker ti ni jasno, kje in kako se opravlja določene naloge. In sploh kdo je kje. 

Tebi treba res vse narisati. :lol1:Vam sef tudi pobarvanke deva za na teren!  :lol1:

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

 

Res bluziš. 

pred 14 minutami, solorider pravi:

Tebi treba res vse narisati. :lol1:Vam sef tudi pobarvanke deva za na teren!  :lol1:

Res ne veš o čem pišeš, kajne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Torej te moti, ker ni govora o preglasni glasbi, kršenju javnega reda in miru, vlomih, krajah, družinskem nasilju, napadih psov, lajanju psov, ...

Kasiranje? Imaš možnost izbire. Torej imaš svobodo pri odločanju ali boš storil prekršek ali ga ne boš. Razen, če sploh ne poznaš predpisov. 

Kako te preprečiš lajež psa.kazen daš lastniku a ne.saj ne greš v box od psa pa mu gobec dol zavežeš.a boš rekel zaj da je drugačen postopek da se pogovoriš z psom da je kršil nočni red in mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Miha1985 pravi:

Kako te preprečiš lajež psa.kazen daš lastniku a ne.saj ne greš v box od psa pa mu gobec dol zavežeš.a boš rekel zaj da je drugačen postopek da se pogovoriš z psom da je kršil nočni red in mir.

Nekaj takšnega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Borutt pravi:

Res bluziš. 

Res ne veš o čem pišeš, kajne. 

Možno! Vem pa kaj čitam: ujeli objesneže na avto cesti, ki so vozili...ne to je res tudi do 150km na uro. Bravo, to so naši garači! :SS

Pol boš pa rekel, da to ni inkasantsko... še to minus 7km tolerance...

Popravljeno . Popravil solorider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Borutt pravi:

Res bluziš. 

Res ne veš o čem pišeš, kajne. 

res je, priznam, zabit sm, pa čisto napačno si vse dogajanje na cesti razlagam. Ampak žal, tako si ga, jebiga tudi bluzatorji mormo živet, važno da ne delamo prekrškov :P

 

pred 42 minutami, Borutt pravi:

Nekaj takšnega. 

Dog whisper? :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, solorider pravi:

Možno! Vem pa kaj čitam: ujeli objesneže na avto cesti, ki so vozili...ne to je res tudi do 150km na uro. Bravo, to so naši garači! :SS

Pol boš pa rekel, da to ni inkasantsko... še to minus 7km tolerance...

Tvojih 40€ je bilo odgovor na del člena o varnostni razdalji. Pa sem te vprašal, kdo dobi 40€. Odgovoril si s tistim, kar znaš. Torej, nič. 

Zdaj poleg tega mešaš hitrost vožnje.

Se ti je vse pomešalo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Borutt pravi:

Tvojih 40€ je bilo odgovor na del člena o varnostni razdalji. Pa sem te vprašal, kdo dobi 40€. Odgovoril si s tistim, kar znaš. Torej, nič. 

Zdaj poleg tega mešaš hitrost vožnje.

Se ti je vse pomešalo? 

SAJ VEM, DA TI MORAM VSE NARISATI: Gorenjski policisti so ulovili voznika, ki je na avtocesti divjal s kar 229 kilometri na uro. Vozniku grozi globa 1200 evrov in devet kazenskih točk. Policisti, ki so ujeli še 45 drugih voznikov, ki so vozili s hitrostjo več kot 150 kilometrov na uro, opozarjajo, da se pri tako velikih hitrostih precej podaljša reakcijski čas.

Malo višje imaš celi članek.... :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Snecer pravi:

saj zdaj bo sneg padel pa se bodo umirili

Zdaj bodo zaceli kasirat za gume.  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, solorider pravi:

SAJ VEM, DA TI MORAM VSE NARISATI: Gorenjski policisti so ulovili voznika, ki je na avtocesti divjal s kar 229 kilometri na uro. Vozniku grozi globa 1200 evrov in devet kazenskih točk. Policisti, ki so ujeli še 45 drugih voznikov, ki so vozili s hitrostjo več kot 150 kilometrov na uro, opozarjajo, da se pri tako velikih hitrostih precej podaljša reakcijski čas.

Malo višje imaš celi članek.... :yawn:

Si res tako nepismen?

Odgovoril si na moj zapis o varnostni razdalji. Nato sem te vprašal za 40€. 

Ti je šlo sedaj med ušesa? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipicno policjsko nabijanje. Ce bi vi mel usesa, pa predvsem custveno inteligenco, bi blo vse ok. Tko ste pa zaplankani roboti..... K na konc, ja nimam kej, tak je zakon, ja ok dumbass....sam drug dan bos ti isti klincev prekrsek naredil, ko bos zeno peljal v Spara.... Ampak takrat bo vse ok, ker vi lahko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Ko boš hotel pomoč, pokliči kakšne verske fanatike. 

Ne bluzi in ne zavajaj. Na cesti je vsak dan manj policistov. 

Bo šlo to sedaj med tvoja ušesa? 

pomoč ? a ne me hecat..poklical bom službo , katere zaposleni so plačani za svoje delo ..

z 2014 na 2016 je v tabeli lepo napisano , da je 133 uniformiranih več.. in nikjer nisem trdil da jih je več na cesti...samo da jih je več in da manj delajo ..če se s podatki ne strinjaš se pa pritoži sajveškam...

pred 3 urami, solorider pravi:

 Policisti,, opozarjajo, da se pri tako velikih hitrostih precej podaljša reakcijski čas.

kretenizem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se  zmer  mamo  velik manjsi  reakcijsi cas  od sanjacev,  ki  so  glavni  problem  na cestah,  ampak  znalci  za  to  se nimajo  radarja.:yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DinDiin pravi:

Tipicno policjsko nabijanje. Ce bi vi mel usesa, pa predvsem custveno inteligenco, bi blo vse ok. Tko ste pa zaplankani roboti..... K na konc, ja nimam kej, tak je zakon, ja ok dumbass....sam drug dan bos ti isti klincev prekrsek naredil, ko bos zeno peljal v Spara.... Ampak takrat bo vse ok, ker vi lahko. 

Pridruži se. Boš imel veliko plačo, dosti privilegijev, spanje v službi, ...

pred eno uro, thumper pravi:

pomoč ? a ne me hecat..poklical bom službo , katere zaposleni so plačani za svoje delo ..

z 2014 na 2016 je v tabeli lepo napisano , da je 133 uniformiranih več.. in nikjer nisem trdil da jih je več na cesti...samo da jih je več in da manj delajo ..če se s podatki ne strinjaš se pa pritoži sajveškam...

kretenizem ...

AA. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaqwa?  Ce  mi  je zdej  cist  top, da mi od  750 place  poberete  500?    Pa nbenga  nism  fentu  recimo? Vrhunsko res.  Ampak  vi  lahko  isto pocnete,  ker  lahko.  Inkasanti  pac,  basta.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!