Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 32 minutami, maus pravi:

neprimerno opremo mora kontrolirati policija ... važa je prva pomoč pri motoristu, zimska oprema ... eh .. to pa ni pomembno :P, saj pol so vse kaznovali, ko so se samoizločili v ograjah ;)

Zakaj DARS ni omejiu prometa ne vem, vem pa, da so veleumi ukinili pravilnik o samoizločanju, na karerega policija ni imela pripomb in se je s tem celo strinjala, saj potem jim tega ni potrebno kontrolirat :jezik:

pravilnik tudi predpisuje 10 cm snega preden se gre plužiti, tok ga ni bilo, posuto je bilo, kar bi bilo dovolj, da bi z primerno zimsko opremo prevozili ta odsek ;) (pišem kar sem slišal od odgovornih in nisem bil na terenu)

Imajo pa policisti možnost kaznovati vse tiste, ki so kršili predpise .. tako vzdrževalce, voznike in policijo

povem pa še eno resnično zgodbico iz leta (mislim, da je bilo okoli leta 1992), ko sem bil vodja dežurstva in je bila smrtna nezgoda ... tudi enkrat konc novembra ... pa pridejo policaji ... v usnenih podplatih, stopi iz avta, se skoraj zloži in na glas tuli ... "sama poledica, noben ni nič posipal, saj vidim, da se vse svetlika" .... napisal je kazensko ovadbo in so se mu vsi smejali (bilo bi smešno, če ne bi mlad par iz Nemčije umru), saj se je svetlikalo od soli, slanost vozišča je bila nad minimalno zahtevano (ne spomnim se več, kok je ta številka).

Seveda se je kasneje ugotovilo, da je bil voznik vinjen in je, zaradi zelo velike hitrosti, izgubil nadzor nad vozilom.

Kamionisti niso upoštevali zakonodaje, saj niso vsi imeli zimskih pnevmatik ... kot sem slišal, je bil to kamionđija z KR registracijo ... mogoče lahko preveriš. Jaz tega ne morm, čeprav bi lahko malo okoli poklical in zvedel vse, vendar bodo to reševali pristojni organi :P

valda, da smo jo :P

 

aja pa še to .. ko sem skakljal domol po plundri .. okol 16,00 sem opazil, da 50 % voznikov ni očistilo svoja vozila in vsaj 5 % od teh, je imelo na šipak odprtino kot ninđa ... dva OO, da je lahko voznik uče naslonu na šipo, da je kj vn vidu, mim so se pa mirno policaji vozili ... na lastne uče sm to vidu ..  :ninja:

Ti bom prilepil še en del člena, da ne boš iz nevednosti krivil druge. Kriv je edino in izključno Dars. 

1) Na vseh cestah v Republiki Sloveniji, razen na avtocestah in hitrih cestah, je v zimskih razmerah prepovedana vožnja za tovorna vozila s priklopnimi vozili, za vozila, ki prevažajo nevarno blago, in za vozila za izredne prevoze. 

(2) Upravljavec avtocest in hitrih cest lahko na teh cestah iz razlogov zimskih razmer časovno in prostorsko omeji promet vozil iz prejšnjega odstavka. O uvedbi ukrepa omejitve prometa mora upravljavec cest obvestiti javnost in postaviti prometno signalizacijo za izločanje, kjer je to mogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Ti bom prilepil še en del člena, da ne boš iz nevednosti krivil druge. Kriv je edino in izključno Dars. 

1) Na vseh cestah v Republiki Sloveniji, razen na avtocestah in hitrih cestah, je v zimskih razmerah prepovedana vožnja za tovorna vozila s priklopnimi vozili, za vozila, ki prevažajo nevarno blago, in za vozila za izredne prevoze. 

(2) Upravljavec avtocest in hitrih cest lahko na teh cestah iz razlogov zimskih razmer časovno in prostorsko omeji promet vozil iz prejšnjega odstavka. O uvedbi ukrepa omejitve prometa mora upravljavec cest obvestiti javnost in postaviti prometno signalizacijo za izločanje, kjer je to mogoče.

ga boste pa ovadili ... kajne ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

zanimivo a ne, vsi smo vedeli kaj bo in kdaj bo...zadeva me spomni na policaja, ki vidi olupek od banane in pravi:

o pizda, spet bom padel :P

 

samoizločanje žal ne deluje, deluje izrecno izločanje, ki ga izvedejo, ko samoizločanje zataji...neki ne štima a ne...zakaj se pa da izločat ko je prehuda burja?

Ti moram napisati, da je za izločanje odgovoren upravljalec ceste? Torej, Dars. 

Vprašaj ga, zakaj nič ne delajo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Ti moram napisati, da je za izločanje odgovoren upravljalec ceste? Torej, Dars. 

Vprašaj ga, zakaj nič ne delajo. 

js sm dost velik naredu .. zapravi in objavu razpis za 1.3 MIO ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

da bo daljnovod padel, je težko predvidevati, da bo pa do zdrsa tovornih vozil prišlo ob prvem sneženju, ti pa z gotovostjo povem :P

 

pa da ne bo dvoma, zakonodaja na tem področju je vredna točno en kurac, ker ne rešuje in predvideva nič, razn da je potrebno kaznovat :(

 

Spet se motiš. Zakonodaja je točna in natančna. Samo upravljalec ceste nič ne naredi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Spet se motiš. Zakonodaja je točna in natančna. Samo upravljalec ceste nič ne naredi. 

policija pa ne kaznuje upravljalca, torej .. nič ne dela :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

to vsi vemo, edin tovornjakarji ne, ker jim ni nihče povedal, da pada sneg :lol1:

da dalnovod stoji ... vsi vemo, da je možnost, da pade, ker stoji .. tut vemo .. torej :P 

 

Me zanima, kdo in kdaj bi vam moral povedati, da bo snežilo, da boste šli na teren posipati in izločati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Me zanima, kdo in kdaj bi vam moral povedati, da bo snežilo, da boste šli na teren posipati in izločati. 

policija nj pove vzdrževalcu ... lej ... če je kdo naredil nekaj kar ni v skladu s prepisi.... kazenska ovadba, pa se bodo odgovorni zagovarjali ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

aha Maus, zdej smo te pa dobili

ps. zakonodaja je v tem primeru neprimerna (malomarna, površna, ne zadostuje rešitvi problema), ker Maus ti bo napisal, da so baje upoštevali zakonodajo :P

 

Ne bo, ker jo niso upoštevali. Obstaja odredba z določenim členom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Ne bo, ker jo niso upoštevali. Obstaja odredba z določenim členom. 

sem ti že parkrat napisal .. spiši ovadbo... naznani vzdrževalca ceste.... saj to znaš... saj se je dogajalo predvsem na vašem koncu ... ne cincaj ...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

ga boste pa ovadili ... kajne ;)

 

Zanimivo, da zaradi vašega nedela kriviš druge. Niso nič krivi, veš. Vi ste krivi, ker niste omejili oziroma prepovedali promet tovornim vozilom. 

 

pred 9 minutami, maus pravi:

sem ti že parkrat napisal .. spiši ovadbo... naznani vzdrževalca ceste.... saj to znaš... saj se je dogajalo predvsem na vašem koncu ... ne cincaj ...

 

Je zelo lahko iskati krivca pri kamionih in policiji, kajne. V vednost; ga ni šleperja brez zimskih gum. Kaj naj potem policija preverja in kaznuje. 

Kar prični iskati krivca v vaših vrstah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Zanimivo, da zaradi vašega nedela kriviš druge. Niso nič krivi, veš. Vi ste krivi, ker niste omejili oziroma prepovedali promet tovornim vozilom. 

 

še enkrat povem .. ne zagovarjam tiste, ki so ravnali v nasprotju z veljavnimi predpisi. Tako kot jaz, ti in mi vsi drugi, pri svojem delu odgovarjamo ... nekateri tudi s svojim premoženjem ....

ti bom še enkrat povedal OVADITE KIVCE, DRUGAČE NE DELATE SVOJEGA DELA IN STE V PREKRŠKU...

sem dost jasno povedal .... al ti še enkrat povem, ko se boš ponavljal....

na ostale stvari nisi odgovarjal, neočiščene šipe voznikov, neustrezna zimska oprema itd itd ...

:P

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Zaradi tega ni nastal zastoj. Torej? 

saj se kaznuje po storjenem prekršku, al vi to delate kr na zalogo :P

ne vem ali si bil tam, ali si samo slišal celo zgodbico ... jaz sem povedal, da nisem bil tam, sem pa poslušal in slišal razna poročila, ko so povedali, da se je za lužno skupino tovornjak s kransko registracijo postavil počez ... torej .. za plužno skupino ... razumeš ... zadaj pa osajajo zastoji ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

še enkrat povem .. ne zagovarjam tiste, ki so ravnali v nasprotju z veljavnimi predpisi. Tako kot jaz, ti in mi vsi drugi, pri svojem delu odgovarjamo ... nekateri tudi s svojim premoženjem ....

ti bom še enkrat povedal OVADITE KIVCE, DRUGAČE NE DELATE SVOJEGA DELA IN STE V PREKRŠKU...

sem dost jasno povedal .... al ti še enkrat povem, ko se boš ponavljal....

na ostale stvari nisi odgovarjal, neočiščene šipe voznikov, neustrezna zimska oprema itd itd ...

:P

saj se kaznuje po storjenem prekršku, al vi to delate kr na zalogo :P

ne vem ali si bil tam, ali si samo slišal celo zgodbico ... jaz sem povedal, da nisem bil tam, sem pa poslušal in slišal razna poročila, ko so povedali, da se je za lužno skupino tovornjak s kransko registracijo postavil počez ... torej .. za plužno skupino ... razumeš ... zadaj pa osajajo zastoji ...

Na prejšnji strani na veliko kriviš tovornjakarje. Zakaj so oni krivi? Vi ste krivi, ker ne opravljate svojega dela. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Na prejšnji strani na veliko kriviš tovornjakarje. Zakaj so oni krivi? Vi ste krivi, ker ne opravljate svojega dela. 

 

js jih lohka, ker nisem neposredno udeležen ....

a boste ovadili vzdrževalca, ker ni upošteval veljavnih predpisov ... čist preprost odgovor obkroži ... DA ... NE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, maus pravi:

js jih lohka, ker nisem neposredno udeležen ....

a boste ovadili vzdrževalca, ker ni upošteval veljavnih predpisov ... čist preprost odgovor obkroži ... DA ... NE

Sploh ne vem, kaj hočeš s to anketo. Mogoče “zavarivanje neprijatelja” oziroma iskanje krivca, kjer ga ni ? 

Saj tukaj marsikdo razume in ve, da ste spet zaj... Torej jim ni treba kazati drugega kozla. Ker ga ni. 

pred 12 minutami, maus pravi:

Nekako hočeš po vsej sili najti krivca v drugih službah. Ne bo šlo. Vi ste tisti, ki omejite oziroma prepoveste promet tovornim vozilom, zaradi katerih so nastali zastoji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Sploh ne vem, kaj hočeš s to anketo. Mogoče “zavarivanje neprijatelja” oziroma iskanje krivca, kjer ga ni ? 

Saj tukaj marsikdo razume in ve, da ste spet zaj... Torej jim ni treba kazati drugega kozla. Ker ga ni. 

sem zato, da se krivce kaznuje, ne pa da se prazno slamo mlati .... ker veš kaj so naloge vzdrževalcev, potem tudi veš, kar seveda ne dvomim, tudi zapis, ki je na spletno strani policije, ki sem ga prilepil in to je ... med drugimi:

Policist lahko prepove nadaljnjo vožnjo in iz prometa izloči vozilo

Policist lahko prepove nadaljnjo vožnjo in izloči iz prometa motorno ali priklopno vozilo, ki v zimskih razmerah nima predpisane zimske opreme ali če so na njem sneg, led, voda ali druge snovi, ki bi lahko vplivale na vozne lastnosti vozila ali bi se lahko raztresale ali razlivale z njega. Policist lahko prepove nadaljnjo vožnjo tudi, če stekla vozila ali vzvratna ogledala niso čista. Izločitev vozila traja toliko časa, dokler se ne odpravijo razlogi, zaradi katerih je bila izločitev odrejena.

Voznik mora s ceste odstraniti vozilo, ki obstane na cesti, ker nima predpisane zimske opreme, pa bi jo moralo imeti, ali je z vozilom v cestnem prometu, ko ne bi smel biti. Če tega ne stori sam, vozilo na njegove stroške odstrani izvajalec rednega vzdrževanja ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še mogoče kratko pojasnilo vsem ostalim ... že več kot 20 let je stalna borba med Policijo in DARS (prej PVAC), kdo je odgovoren za izločanje tovornjakarjev .... ;)

zgodi se nič, le da se pravilniki skoz spreminjajo ... enkrat je samoizločanje, enkrat ni (lobij Klobas) , potem ali izloča policija ali cestarji, to so pa lobiji Ministrstva za notranje zadeve in/ali Ministrstva za promet

:P

p.s.

to vem, ker sem od leta 1987 pa tja do leta 1999 delal plan zimske službe .. pa tudi kasneje sem bil nekaj let v teh stvareh

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, maus pravi:

sem zato, da se krivce kaznuje, ne pa da se prazno slamo mlati .... ker veš kaj so naloge vzdrževalcev, potem tudi veš, kar seveda ne dvomim, tudi zapis, ki je na spletno strani policije, ki sem ga prilepil in to je ... med drugimi:

Policist lahko prepove nadaljnjo vožnjo in iz prometa izloči vozilo

Policist lahko prepove nadaljnjo vožnjo in izloči iz prometa motorno ali priklopno vozilo, ki v zimskih razmerah nima predpisane zimske opreme ali če so na njem sneg, led, voda ali druge snovi, ki bi lahko vplivale na vozne lastnosti vozila ali bi se lahko raztresale ali razlivale z njega. Policist lahko prepove nadaljnjo vožnjo tudi, če stekla vozila ali vzvratna ogledala niso čista. Izločitev vozila traja toliko časa, dokler se ne odpravijo razlogi, zaradi katerih je bila izločitev odrejena.

Voznik mora s ceste odstraniti vozilo, ki obstane na cesti, ker nima predpisane zimske opreme, pa bi jo moralo imeti, ali je z vozilom v cestnem prometu, ko ne bi smel biti. Če tega ne stori sam, vozilo na njegove stroške odstrani izvajalec rednega vzdrževanja ceste.

Ne mešaj megle in ne omenjaj nekaj, kar nima nobene veze s tovornjaki. Vsi tovornjaki imajo m+s gume. Zakaj naj bi jih potem policija izločila?

Vi ste odgovorni za izločanje tovornjakov. In niste tega naredili. Zaradi vas so bili večurni zastoji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, solorider pravi:

ker je to edini vzgojni ukrep že cca 15 let in nič se ni popravilo... vedno več mrtvih..... ampak se kazni večajo in bodo kmalo že večje, ko je vredno naše vozilo...

Vedno manj mrtvih. Nekaj očitno zaleže. Podatki za graf so vzeti s SURS, novejših kot 2014 pa očitno tam nimajo. Lahko pa tudi to izbrskam.

 

Diagram_2017-11-13_21-15-40.png

Še vir - http://pxweb.stat.si/pxweb/Dialog/varval.asp?ma=2222001S&ti=&path=../Database/Ekonomsko/22_transport/90_Arhiv/07_22220_cestno_prometne_nesrece/&lang=2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo tovorno vozilo, ki je zdrsnilo na primorski avtocesti, je bilo domače registracije, zdrs pa se je zgodil, ko je vozilo za plužno skupino. Torej je bilo očitno brez ustrezne zimske opreme, so pojasnili na Darsu in dodali, da so z izločanjem začeli, ko je bilo to upravičeno.

Na spletnem portalu Prometno-informacijskega centra za državne ceste so zapisali, da je bila več ur zaradi zdrsov tovornih vozil zaprta primorska avtocesta med priključkoma Razdrto in Senožeče v obe smeri. Za osebna vozila je bil možen obvoz po regionalni cesti Postojna-Razdrto-Senožeče. Nastal je daljši zastoj med počivališčem Studenec in Razdrtim proti Kopru, proti Ljubljani pa pred priključkom Senožeče.

vir: 24. com

verjemi mi, da bi novinarji pribili na zid, če bi bil DARS kriv .... policije pač ne ;)

A si bil na kraju nezgode, al si vsi ostali zmišljujejo :huh:  ...

Še enkrat... mogoče ti bo šlo med ušesa... a boste ukrepali proti tistim, ki niso izločali, pa bi morali :huh: ... jaz ne iščem krivca, to je vaše delo, ki ga ne boste opravili... očitno :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, maus pravi:

še mogoče kratko pojasnilo vsem ostalim ... že več kot 20 let je stalna borba med Policijo in DARS (prej PVAC), kdo je odgovoren za izločanje tovornjakarjev .... ;)

To je zelo očitno tudi brez tega pojasnila. 

 

Mi je pa osebno zelo čudno, da se ne prepove kamionom vožnje takoj, ko začne malo naletavat sneg. Čisto vsako leto je ista zgodba. In ugibam da čisto vsako leto na relaciji Policija - DARS letijo kuverte (digitalne in dejanske) v katerih se na dolgo in široko razpravlja, kdo je za kaj odgovoren. Kamioni pa še naprej delajo sranje po zasneženih cestah.

Če bi jaz tako opravljal svoje delo... sem brez pogodb jutri. Ne bi bilo šanse kaj veliko pojasnjevati, katera luna v katerem kvadrantu Jupitra na 259,99 kotnih stopinj glede na Sonce je kriva, da delo ni opravljeno. Na nivoju države pa to kr lavfa in to že dolga leta. Luda kuća.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

še mogoče kratko pojasnilo vsem ostalim ... že več kot 20 let je stalna borba med Policijo in DARS (prej PVAC), kdo je odgovoren za izločanje tovornjakarjev .... ;)

zgodi se nič, le da se pravilniki skoz spreminjajo ... enkrat je samoizločanje, enkrat ni (lobij Klobas) , potem ali izloča policija ali cestarji, to so pa lobiji Ministrstva za notranje zadeve in/ali Ministrstva za promet

:P

p.s.

to vem, ker sem od leta 1987 pa tja do leta 1999 delal plan zimske službe .. pa tudi kasneje sem bil nekaj let v teh stvareh

 

Nobene borbe ni, ker je zakonodaja povsem jasna. So pa na obeh straneh neki interesi in nesposobni odgovorni. 

Za vse ostale je spodaj del člena. Da ne bo treba pojasnjevati.

1) Na vseh cestah v Republiki Sloveniji, razen na avtocestah in hitrih cestah, je v zimskih razmerah prepovedana vožnja za tovorna vozila s priklopnimi vozili, za vozila, ki prevažajo nevarno blago, in za vozila za izredne prevoze. 

(2) Upravljavec avtocest in hitrih cest lahko na teh cestah iz razlogov zimskih razmer časovno in prostorsko omeji promet vozil iz prejšnjega odstavka. O uvedbi ukrepa omejitve prometa mora upravljavec cest obvestiti javnost in postaviti prometno signalizacijo za izločanje, kjer je to mogoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!