Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

5 minutes ago, DAMI34 said:

Svaka čast in pa kapo dol vsem, ki se v teh norih razmerah ubadajo s pomočjo na cesti od DARSOvCEV do POLICIJE, AMZSja, privatnikov in pogodbenikov.

Problem so tisti v toplih in klimatiziranih pisarnah.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, ftp pravi:

Problem so tisti v toplih in klimatiziranih pisarnah. Razn Mausa :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo .. problem je rešen .. sicer na MS-ju, v reali pa še bo ;)

ker je to tema o policiji, je vse jasno :jezik:

komandir koprskih policistov Mitja Palčič je vse povedal in potrdil moje slutnje  :whistle: 

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

Problem so tisti v toplih in klimatiziranih pisarnah. Razn Mausa :P

Itak .. če bi biu js problem, bi biu itak mali problem :huh: 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z gotovostjo lahko trdim, da problema do prvega sneženja ne bo :P

potem bo pa spet isto...ko moja mularija, ko se je skregala, nism jst, on je začel, ne nism jst on je...po pol ure poslušanja sem obema ušesa navil, vsaj enemu, ki si je zaslužil :D

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

Z gotovostjo lahko trdim, da problema do prvega sneženja ne bo :P

potem bo pa spet isto...ko moja mularija, ko se je skregala, nism jst, on je začel, ne nism jst on je...po pol ure poslušanja sem obema ušesa navil, vsaj enemu, ki si je zaslužil :D

 

Drugemu pa v opomin

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, thumper pravi:

...najprej citiraš člen v katerem nič ne piše o odgovornosti ali obvezanosti dars-a za izločanje tovornjakov, pote pa kriviš dar , ki tega ni naredil   

v členu piše "LAHKO!!!" - NE PA DA MORAJO.. 

če bi sledil , bi pogledal na linku , ki sem ga dal letna poročila policije :

samo zate še enkrat zanimivo branje in tabele : https://www.policija.si/images/stories/Statistika/LetnaPorocila/PDF/LetnoPorocilo2016.pdf

v členu - ki ga je citiral g.uslužbenc polcije -  je zelo neeksplicitno napisano , kdo naj bi odločal o izločanju.. zate je "lahko" eksplicitno? dej no .. 

Ne bluzi o stvareh, katere ti niso jasne. 

Kdo je upravljalec ac in hc? Pa stoj v zastoju zaradi njihovega nedela. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Ne bluzi o stvareh, katere ti niso jasne. 

Kdo je upravljalec ac in hc? Pa stoj v zastoju zaradi njihovega nedela. 

kdo so prometni policisti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

  V današnjih primorskih novicah, pod naslovom Tovornjaki rinejo, dokler se ne ustavijo, je odličen članek na to temo ... ne morem vam ga šerat, ker ga imam na klipingu...

kratek povzetek:

"Zgodba se ponavlja vsako leto. Opozarjamo in kaznujemo ampak ljudje ne poslušajo. Vozniki tovornjakov so se ustavili, za njimi so obtičali še vozniki z avti brez zimske opreme in potem smo skupaj z Darsovci lahko le še reševali" besede komandirja koprskih policistov Mitja Palčiča

potem je pa še spodaj navedeno od avtorja prispevka Danijela Ceka

Ne ustavljajo jih

Dars bi lahko kot upravljavec štiripasovnic zaradi zimskih razmer začasno prepovedal vožnjo tovornjakom, vendar tega v praksi ne stori dokler tovornjaki ne povzročijo zastoja. Uradno tega noče nihče potrditi in prav tako ne odgovarjati, zakaj je tako. Po neuradnih informacijah pa je tako, ker lastniki prevozniških podjetij ob preventivnem izločanju pritiskajo na politiko, ker je ob sneženju na cestah premalo Darsovih delavcev in policistov, ki bi tovornjake fizično ustavili, in ker ob avtocestah ni dovolj prostora, kamor bi tovornjake izločili. Vsako izločanje na primorski avtocesti tako povzroči daljše zastoje vse do Štajerske ter daleč čez mejo v Italijo.

pol pa še vmes citat predstavnika za javnost iz Darsa Marjana Kolerja (vsega ne morem pretipkavat)

"Ob tako obilnem sneženju Dars ne more vsako minuto zagotavljati črne ceste. In vedno ugotovimo, da so vozila neustrezno opremljena. Od poklicnih voznikov bi pričakovali bolj odgovorno ravnanje.

 

Evo .... prepisal sem ene dele, cel članek si lahko preberete sami in si sami ustvarite mnenje.

Evo dilema je rešena, jaz imam prav ... pa tudi @Borutt ... ampak jaz imam bolj prav, ker sem starejši :P 

Ti dam prav;)

Pa tudi obema je jasno, da se je treba na terenu dogovoriti in ne v topli pisarni. Zato so vse šefovske besede mlatenje prazne slame. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

POLICIJSKO DELO V SKUPNOSTI Preventivne dejavnosti 

l.2012 - 14250

l.2016 - 11439    -19,72%

Klici na interventno številko 113 in interventni dogodki :

l.2014 - klici : 528404 ,  interventni dogodki : 185733

l.2016 - klici : 487391 (l.2012 - 7,76%) , interventni dogodki  : 173223 (l.2012 - 6,73%)

zmeraj manj delajo...

za 2014 108 ... 2016 130 mrtvih..  če bi si delavci v tovarni pokvarili uspešnost za 17% - kdo bi sploh še delal ? oni pa zaposlujejo dodatne kadre - a za slabši rezultat???

trend v upadu? zviša se število nesreč s smrtnim izido in zviša se število mrtvih - ti pa trend v upadu???  sviiiizeeeeec pejd sm !!!

povrhu vsega še ni podatkov za letošnje leto .. nažalost..

je pa ena dobra stvar..odprli so nekaj delovnih mest.. pa povišala so se kriminalna dejanja zaposlenih v policiji.. malo čudna taktika samo - treba je imeti sovražnika blizu..

totalno nejasno...nikjer - še enkrat nikjer!!! - ni zapisano z "mora" .. edini kar piše je "lahko" ..

ob tvoji trditvi , da je treba zakon znati brati in posploševanju okoli prebivalcev slovenije pa nebi ane ?! ker ni ravno v duhu foruma..

 

 

Takšno bluzenje zmoreš samo ti. Spet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

Trend se računa na malo daljše časovno obdobje kot tisto, ki tebi ustreza. Po drugi strani pa ko poostrijo nadzor... se boš pa spet pritoževal. Ti in pol države poleg. Sej je jasno, v tej debati Policija vedno potegne takratko. Pa še enkrat. V 2007 je bilo število mrtvih na cestah 100% višje kot 2016. Torej?

Količina intervencij zaradi manj klicev na 113 se zmanjša. Verjetno zato, ker se je zmanjšala količina dogodkov, ki zahtevajo posredovanje Policije. In ti iz tega narediš problem. Pol pa sem jaz hudoben, ker omenjam stanje duha v državi :lol1:

 

On pozablja klice na policijske postaje. Se bo kar začudil, koliko jih je in koliko obiskov dobijo. 

Pa sem zjebal statistiko:lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

torej, ti mi praviš da je pravilnik ok, serjejo ga službe?

Lej, že predpis, da so obvezni plužit in posipat šele ko zapade 10cm je zelo slab, ker v tem času ko zapadejo ti cmji je že pizdarija na cesti. Prav tako je predpis ohlapen, če dovoljuje DARSU (po tvojih besedah) da zapirajo ali ne ceste za kamione.

Če bi hoteli rešit problem bi morali začeti plužit takoj in izločat kamione takoj ko začne snežit, pa že takrat je malce pozno :P. Smatram da je problem rešljiv, zakaj, ker če so zaradi burje sposobni izločat, so tudi zaradi snega.

Maus, zakaj tvoji nič ne delajo? :D

 

ampak še vedno je malomarna, ker se to dogaja vedno ob sneženju. Se pravi predpis omogoča nekomu, da ga mirno krši, organi pregona pa ga ne sankcionirajo, ker ga krši.

 

Dars lahko naredi, pa ne naredi. Reci hvala Dars, ker lahko opazujem naravo iz več kilometrske stoječe kolone :lol1:

pred 2 urami, maus pravi:

Policija pa 5 x na leto ... nič novega :P

 

Stare podatke imaš :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Dars lahko naredi, pa ne naredi. Reci hvala Dars, ker lahko opazujem naravo iz več kilometrske stoječe kolone :lol1:

Ni tako enostavno, ker potem bi tudi "navaden" občan lahko upošteval pravila al pa ne in zgodilo se ne bi nič.

Za vsako nedejanje (s predpostavko da pravila štimajo) so predpisane sankcije. Dokler bo pa nekdo samo lahko opravil nekaj ne pa obvezno, bo pa stanje kakršno je.

Hvala pravim butastim kamionom, ker jim ne potegne, da ne bo šlo. Bolje je 2,3 ali 4 ure spati nekje na toplem na kaki pumpi, kot pa stati ali celo zdrseti nekje v ograjo.

Namreč pri 1 dnevnih sneženjih je praviloma zadeva rešljiva v par urah, recimo v pol dneva pa 100%.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Borutt pravi:

Ti dam prav;)

Pa tudi obema je jasno, da se je treba na terenu dogovoriti in ne v topli pisarni. Zato so vse šefovske besede mlatenje prazne slame. 

valda ... itak rešmo problem .. če ne dons pa jutri, saj je Kučan reku, da je jutri nou dan :P

če bi midva to reševala, bi blo rešeno še preden bi se kaj zgodilo ... ti bi jih ustaulu, js pa tepu, če ne bi mel zimske opreme :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

zastoj je nastal, ker nekaj pri pravilniku (predpisih) ne štima. Tudi v živilski industriji imamo predpise in sisteme kako odkriti napake, prav tako obstaja sledljivost blaga. V prometu ni nič drugače, obstajajo predpisi in sankcije. 

Da so vedno zastoji ob sneženju, torej nekje nekaj ne štima, bodisi pri upravljalcu, nadzorniku upravljalca ali samem predpisu, ker ne predvideva možnosti, da nekdo svojega dela ne opravi.

Upravljalec ac in hc lahko po odredbi prepove vožnjo določenim vozilom. Kaj potem ne štima s predpisom? 

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

saj tudi Lorencu so "svetovali" naj vklopi mapo 8.

Zame je to ohlapen predpis. Namesto lahko vpišeš mora, pa je rešen problem. Seveda je potrebno še specificirati "prvem sneženju" ali kaj podobnega.

 

Slabo bereš. Sem že prilepil, kaj so zimske razmere. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Upravljalec ac in hc lahko po odredbi prepove vožnjo določenim vozilom. Kaj potem ne štima s predpisom? 

s samim predpisom nič, vendar je nekdo namerno prevalil odgovornost na vzdrževalce, da se odločajo, čeprav takrat vse ekipe delajo na pluženju, posipanju in vlečenja osebnih vozil iz jarkov in potem še mislit na tovornjake ... potem je bolje, da se vse skupaj ustavi in to je to .... zakaj je bilo potrebno iz predpisa črtat besedo samoizločanje .... da se lahko nekdo neumnega dela, ker ga ni nihče izločil in se lahko pelje, kljub temu da ve, da nima zimske opreme ... uni članek prav lepo razlaga vso ozadje ... ne sicer vsega, ampak kar precej točno.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

1. Upravljalec ac in hc lahko po odredbi prepove vožnjo določenim vozilom. Kaj potem ne štima s predpisom? 

Slabo bereš. Sem že prilepil, kaj so zimske razmere. 

1. besedica lahko, in dejanske razmere so dokaz, da nekaj ne štima, ker če bi štimalo, potem ne bi bilo vsakokrat konfuzno stanje. Pravila igre so slabo dorečena, oziroma ni sankcij za neizvrševanje pravil.

2. dobro berem, mal slabše vidim. Ampak če se že nabijava o zakonu in pravilnik in ti trdiš da so ok, zakaj pa so potem problemi?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

včeraj so jih lepo izločili na Štajerki proti LJ :)

tu pa tam se je kak ojunačil, zapustil čredo in zapiral osebni promet, a mislim da je bilo dovolj policije, ki je napolnila proračun

 

 

wp20171113007.jpg

wp20171113008.jpg

wp20171113009.jpg

Med vožnjo si slikal? Katastrofa. Si  tudi upočasnil, za boljši pogled in posnetek? :lol1::jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

zakaj pa so potem problemi?

 

sj ti je 100 x reku, ker DARS nč ne dela :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

s samim predpisom nič, vendar je nekdo namerno prevalil odgovornost na vzdrževalce, da se odločajo, čeprav takrat vse ekipe delajo na pluženju, posipanju in vlečenja osebnih vozil iz jarkov in potem še mislit na tovornjake ... potem je bolje, da se vse skupaj ustavi in to je to .... zakaj je bilo potrebno iz predpisa črtat besedo samoizločanje .... da se lahko nekdo neumnega dela, ker ga ni nihče izločil in se lahko pelje, kljub temu da ve, da nima zimske opreme ... uni članek prav lepo razlaga vso ozadje ... ne sicer vsega, ampak kar precej točno.

 

po moji laični razlagi je tudi samoizločanje premalo, je pa dovolj, da se lahko avtomatsko in po vrsti kaznuje, žal pa ne rešuje problema, ker v tem primeru bi morali policaji polivit in kaznovati vse "nesamoizločene"

Jaz še vedno mislim, da je potrebno striktno izločanje.

pred 1 minuto, maus pravi:

sj ti je 100 x reku, ker DARS nč ne dela :P

 

aja, ekola, problem rešen.

Mal me vse skupaj spominja na sestanek neke zlo velike Ajdovske firme, kjer so debatirali, zakaj jim gre slabo. No, kmal so ugotovili da je za vse kriva čistilka pa vratar, ker edinadva nista bila prisotna :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

po moji laični razlagi je tudi samoizločanje premalo, je pa dovolj, da se lahko avtomatsko in po vrsti kaznuje, žal pa ne rešuje problema, ker v tem primeru bi morali policaji polivit in kaznovati vse "nesamoizločene"

Jaz še vedno mislim, da je potrebno striktno izločanje.

sj ko je bilo izločanje, je policaj, ki je v PIC-u javljal, če je kdo pobegnil ... in ja .. to je delal policaj, ker če to dela DARS, se niso odzvali

prej pa ni mogel to urejati, čeprav vse vidi na kamerah ... :P

če je v predpisu samoizločanje, potem je to tko kot znak 60 ... ne rabim policaja, da mi pove, da je omejitev 60 ... edin če me ujame :P

... po stari cesti niso lovil tovornjake, ker so se švercal ... pol so pa še tam zagovnali promet ... in potem jih je policija kaznovala ... ne prej ... tko sm slišu .. ako lažu mene, ja lažem vas ;)

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

evo .. problem je rešen .. sicer na MS-ju, v reali pa še bo ;)

ker je to tema o policiji, je vse jasno :jezik:

komandir koprskih policistov Mitja Palčič je vse povedal in potrdil moje slutnje  :whistle: 

Itak .. če bi biu js problem, bi biu itak mali problem :huh: 

 

Te bom popravil; Palčič je komandir postaje prometne policije. In je nakladal novinarjem. So bile pa res ekstremne razmere. Kaj bi bilo pri pol metra snega? Še dobro, da pride pomlad z otoplitvijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

sj ko je bilo izločanje, je policaj, ki je v PIC-u javljal, če je kdo pobegnil ... in ja .. to je delal policaj, ker če to dela DARS, se niso odzvali ...

prej pa ni mogel to urejati, čeprav vse vidi na kamerah ... :P

če je v predpisu samoizločanje, potem je to tko kot znak 60 ... ne rabim policaja, da mi pove, da je omejitev 60 ... edin če me ujame :P

 

da, vendar je samoizločanje premal, če ti en al dva pobegneta pa ju zasuka na zasneženi AC.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!