Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

par malenkosti: ročke na balanci: objemke vedno zategniti toliko, da se ob malo močnejšem udarcu po ročki le ta zasuče. vijake objemk zaščititi proti odvitju z loctite 243. tako se reši marsikatera ročka pri padcih. loctite uporabljam povsod kjer kaj šraufam. 243 je dovolj dober, da se vijaki ne zgubljajo in dovolj mehak, da pri odvijačenju ne poškoduje navoj. gumijaste ročke vedno zategnem s tanko žico, da pri dežju ne pride voda spodaj- voda med ročko in balanco povzroča obračanje le- teh. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ni3ous 

Hvala. Vidim da ni samo par ključev na spisku. V glavnem so me zanimale dimenzije ključev osnovnega seta (ker ga nisem dobil zraven), pa kateri imbusi pa to. Za konkretnejše orodje, bom mogu najprej začet vozit po takih terenih dovolj resno, da ga bom potreboval :P

Vseeno, hvala lepa za post, bo marsikomu dobro prišel (v prihodnosti verjetno tudi meni)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ni3ous

10 kil dodatno nima občutnega vpliva.  Vendar nekateri vozniki te razlike občutijo bolje in prej.

Se strinjam. Razlika se opazi že pri polnem ali praznem rezervoarju goriva. 20 litrov več ali manj postavljenih na visoko težišče. Ali z centralnim kovčkom ali brez. Ker ima Tenerejka po defoltu visoko težišče se dodatna teža še bolj pozna pri ciklistiki in za nas navadne uporabnike to ni moteče, če pa se spuščaš na hard teren pa je vsak gram dodatne teže obremenjujoč in dodatna težava. Osebno me to ne moti več, me je pa kot začetnika pri nakupu motorja zelo obremenjevalo in praksa je prinesla tudi, da sedaj uživam na polno. V prejšnjem hobyu ž 4kolesnikom sem se vozil po terenu, kjer peš nisi mogel hoditi a tisto je bil drug svet, drug užitek, druga tehnika in ker leta prinesejo svoje (priznam, da nisem več tako gibčen, hiter, sem bolj občutljiv, ranljiv, neroden...)sem se zavestno odločil, da končam z terenom ter začnem uživat v avanturah po asvaltu in makadamu sam in v dvoje! Za to se mi je Tenerejka zdela, kot najbolj optimalna izbira! So še druge opcije a razliko v evrih raje vložim v avanture. Zato sem si jo tudi opremil za tak način uporabe in priznam, da so mi tukaj prav prišle vse vaše predelave, dodelave, posodobitve!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ni3ous...odlična in argumertirana razlaga glede teže. Tu ni kaj dodati in ne kaže dvomiti niti za trenutek. Sploh jaz se ne čutim kompetentnega za kakršnokoli poglobljeno debato, ker je moje število kilometrov terenske vožnje z motorjem, (makedam NE tretiram kot teren) enako nuli. In bo zelo verjetno tako tudi ostalo, ker kot je napisal @The Lakl pri naših letih že skrbno paziš, da se ne skipaš na parkir.placu, kaj šele, da bi namensko rinil v "težave"....čeprav po veliko letih preživetih v off-road-u, še vedno trdim, da ga ni lepšega in boljšega adrenalina....hitrostni adrenalin je kot slabi špricer proti jagodnemu izboru v primerjavi z terenskim adrenalinom....gotovo veš o čem govorim....;)

Kakorkoli....tudi mene veseli, da je ta tema ostala ena redkin "ne-posranih" na tem forumu in upam, da takšna tudi ostane.

Upam, da bomo še naprej korektno delili svoje izkušnje in si pomagali z nasveti....eden od elementov, ki je odločal o nakupu Tenerejke, so namreč bile tudi informacije iz te teme.

Btw...odlična interpretacija in nasveti o orodju...že re-kompletiram....:yea1:

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, pa gremo naprej :) Heidenau K60 scout nameravam dat gor. Za začetni "tečaj" po izy neasvaltiranih poteh predvidevam da bo ok. Tudi po asvaltu se bom seveda peljal :) Če se kdo ne strinja, je mnenje dobrodošlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haidnau ? Joj samo tega ne.

Ahh zezam, ne bom dizertiral še o tem  :D Čist super izbira za tvoj namen. 

 

4 hours ago, BIF said:

@Ni3ous...odlična in argumertirana razlaga glede teže. Tu ni kaj dodati in ne kaže dvomiti niti za trenutek. Sploh jaz se ne čutim kompetentnega za kakršnokoli poglobljeno debato, ker je moje število kilometrov terenske vožnje z motorjem, (makedam NE tretiram kot teren) enako nuli. In bo zelo verjetno tako tudi ostalo, ker kot je napisal @The Lakl pri naših letih že skrbno paziš, da se ne skipaš na parkir.placu, kaj šele, da bi namensko rinil v "težave"....čeprav po veliko letih preživetih v off-road-u, še vedno trdim, da ga ni lepšega in boljšega adrenalina....hitrostni adrenalin je kot slabi špricer proti jagodnemu izboru v primerjavi z terenskim adrenalinom....gotovo veš o čem govorim....;)

Kakorkoli....tudi mene veseli, da je ta tema ostala ena redkin "ne-posranih" na tem forumu in upam, da takšna tudi ostane.

Upam, da bomo še naprej korektno delili svoje izkušnje in si pomagali z nasveti....eden od elementov, ki je odločal o nakupu Tenerejke, so namreč bile tudi informacije iz te teme.

Btw...odlična interpretacija in nasveti o orodju...že re-kompletiram....:yea1:

 

He he dobro povedano! LOL

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Iz mojih izkusenj z ostalimu motorji pa z Super Tenerejko, ko menjavas gumo in je zadnje kolo ven vzeto ocistis in prekontroliras, menjaš ce je elastomer spokan ali drugace poskodovan. V praksi se nikoli nisem menjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Originalne zdržijo meni manj kot eno sezono. 

Iz OTR so bile običajno malo boljše. 

Letos spomladi sva s kolegom oba naročla na OTR in po 4 dnevih enduriranja so uničene :slap:

Komaj da tole naročim iz zgornjega videa in sprobam, če bo kaj bolje. 

Tnx za info Dimen. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, Ni3ous said:

Originalne zdržijo meni manj kot eno sezono. 

Iz OTR so bile običajno malo boljše. 

Letos spomladi sva s kolegom oba naročla na OTR in po 4 dnevih enduriranja so uničene :slap:

Komaj da tole naročim iz zgornjega videa in sprobam, če bo kaj bolje. 

Tnx za info Dimen. 

 

Kje pa nabavljate rezervne dele? Tudi jaz bi moral menjat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja zadnja izkušnja z OTR je ta, da so me preusmerili na TC-Motocenter ljubljana...kao njihov zastopnik.

V prevodu to pomeni, da kar naročiš danes bo uporabno naslednjo sezono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BIF pravi:

Moja zadnja izkušnja z OTR je ta, da so me preusmerili na TC-Motocenter ljubljana...kao njihov zastopnik.

V prevodu to pomeni, da kar naročiš danes bo uporabno naslednjo sezono.

Vedno (nekajkrat) šel osebno v Delta team Krško in naročil zadevo.Vedno dobil prej kot v 21 dneh!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sesir said:

Vedno (nekajkrat) šel osebno v Delta team Krško in naročil zadevo.Vedno dobil prej kot v 21 dneh!!!!!

Jaz sem naročil gumice v ponedeljek pri Primcu (Lj) in bo do petka dobavljeno :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, BIF said:

Moja zadnja izkušnja z OTR je ta, da so me preusmerili na TC-Motocenter ljubljana...kao njihov zastopnik.

V prevodu to pomeni, da kar naročiš danes bo uporabno naslednjo sezono.

Koliko časa nazaj so te preusmerili?

Ker jaz vedno nabavljam direkt. Nazadnje pred cca 2 meseci. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že lani jeseni...ko sem želel naročit handguarde od barkbuster-ja. Potem sem kontaktiral TC...vmes ne bom komentiral. Na koncu sem jih dobil pri Louis-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Dimen pravi:

Jaz sem naročil gumice v ponedeljek pri Primcu (Lj) in bo do petka dobavljeno :-)

Načeloma če je na zalogi je tak v Krškem...potem odvisno koliko preden prihaja nova roba mislim belgije ne vem...

Pač jz vedno ko kaj za ker mopi rabil šel direkt k glavnemu uvozniko...vedno vredi zmenil,rečmo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, BIF pravi:

Se iskreno opravičujem...lažni alarm. Naročal in preusmerjen sem bil iz SW-MOTECH strani.

SW motech ne moreš direkt kupit, ker imajo dilerja pri nas. Sem kupil kreše za SXa, plačal s paypolom, pa so mi vrnili denar. Potem je pa mel lojz akcijo in sem jih dobil cenej kot pri SWju :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja...omenjene handguarde sem tudi želel kupit pri SW MOTECH...naredil naročilo in plačal....dobil mail, diler (TC-motocenter) v sloveniji...denarja pa niso niti abcigali. Potem sem enako kot ti enako dobil pri Lojzeku...tudi ceneje....meni je tudi prav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, BIF pravi:

Ja...omenjene handguarde sem tudi želel kupit pri SW MOTECH...naredil naročilo in plačal....dobil mail, diler (TC-motocenter) v sloveniji...denarja pa niso niti abcigali. Potem sem enako kot ti enako dobil pri Lojzeku...tudi ceneje....meni je tudi prav

Čak, a potem so vrnili denar al ne? Meni so ga v roku 1 tedna, plačilo je bilo pa preko peypola, in sem dobil direkt na kartico (trr) denar.

Določene zadeve (sploh od SW) se splača počakat pri lujzu akcije (razni popusti itd) in narediti večje naročilo, se da prišparati tudi 50 in več €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!