Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

11 hours ago, Dejan B. said:

Welcome to the club! 

Lp! vsem adventurerjem. Rad bi vedel vasa mnenja o vrednosti motorja dobrodosla tudi mnenja ne vezana na vrednost:

Tenere xt660z 2008 bele barve 5500km!

Dunlop Twinduro prednja in zadnja pnevmatika

Akrapovich ispuh dvostranski

Touratech alu scitnik pod motorjem

Touratech alu polica prtljage

Touratech meglenke 

Yamaha hand guards

Yamaha paneri srebrni 

 

Omenit se moram touratech plasticen scitnik prednje luci.

Podarjam Owners Manual ANG za tenere xt660z za vse tiste ki se nimate!

XT660Z%0D%0AOWNER'S MANUAL%0D.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 30. 5. 2016 at 11:35, TTONE pravi:

SEM ZA

javi kdaj in kje...

No dejmo.

Kaj če bi se zmenil za eno furo v začetku avgusta????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo kaj bram bram.. nitros je predlagal oktober baje ma most pa takrat je dost listja potleh za rit brisat če prevec mosta spijes te pozene hitro:)to se drzi?.  Če nebomo zaceli pisat kdaj pa kako se nebomo nic zmenli... ne pa da samo js kozlarije pisem tu gor in smetim prelep forum

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ziv druzba, ta vikend sem naredil prvo 2dnevno, 300+ kilometrsko furo. Vse lepo in prav, sam trese ga pa na polno med 3in4k obrati. A je to normalno, da mi gps montiran nad stangico nad stevcem tako vibrira da ne mores videti na ekran. Podobno je z vzvratnimi ogledali, vse je tresoce in zamegljeno. Da  ne govorim o vibracijah v rit ki nic ne pmagajo mojmu hrbtu pri voznji po AC oz med 90+kmh. Se zavedam da gre za en bat, sam 200+km dnevno, en teden si ne predstaljam. A se daj kej narest na tem podrocju, vsaj za vibracije v sedezu. Roke bodo prezivele, hrbet ne. Ali je kdo iz LJ, da se srecava in primerjava. To se mora zrihtat, cene gre v prodajo. Gledam posnetke, berem forume, kao da je xt660z smooth ride, minimal vibration in podobno. Moja zal ne.  p.s. Pisem prek tablce in je slovnica tak tak, sorry.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko prideš probat LC4 da boš občutil kaj so vibracije :P

Navadit se je treba, če pa ne pa zamenjat moped za kšno transalp al kej podobnega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Dimen pravi:

Ziv druzba, ta vikend sem naredil prvo 2dnevno, 300+ kilometrsko furo. Vse lepo in prav, sam trese ga pa na polno med 3in4k obrati. A je to normalno, da mi gps montiran nad stangico nad stevcem tako vibrira da ne mores videti na ekran. Podobno je z vzvratnimi ogledali, vse je tresoce in zamegljeno. Da  ne govorim o vibracijah v rit ki nic ne pmagajo mojmu hrbtu pri voznji po AC oz med 90+kmh. Se zavedam da gre za en bat, sam 200+km dnevno, en teden si ne predstaljam. A se daj kej narest na tem podrocju, vsaj za vibracije v sedezu. Roke bodo prezivele, hrbet ne. Ali je kdo iz LJ, da se srecava in primerjava. To se mora zrihtat, cene gre v prodajo. Gledam posnetke, berem forume, kao da je xt660z smooth ride, minimal vibration in podobno. Moja zal ne.  p.s. Pisem prek tablce in je slovnica tak tak, sorry.

Ni normalno. Vsaj, kolikor se spomnim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vibracije v nižjih obratih so normalne, ker je enovaljnik. Ampak v mejah normale...Z lahkoto se da z njim narediti 1kkm na dan!

Daj moped peljat enemu izkušenemu tenerašu, pa naj ti oceni, ali je OK ali ne.

 

lp, andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Dimen pravi:

Ziv druzba, ta vikend sem naredil prvo 2dnevno, 300+ kilometrsko furo. Vse lepo in prav, sam trese ga pa na polno med 3in4k obrati. A je to normalno, da mi gps montiran nad stangico nad stevcem tako vibrira da ne mores videti na ekran. Podobno je z vzvratnimi ogledali, vse je tresoce in zamegljeno. Da  ne govorim o vibracijah v rit ki nic ne pmagajo mojmu hrbtu pri voznji po AC oz med 90+kmh. Se zavedam da gre za en bat, sam 200+km dnevno, en teden si ne predstaljam. A se daj kej narest na tem podrocju, vsaj za vibracije v sedezu. Roke bodo prezivele, hrbet ne. Ali je kdo iz LJ, da se srecava in primerjava. To se mora zrihtat, cene gre v prodajo. Gledam posnetke, berem forume, kao da je xt660z smooth ride, minimal vibration in podobno. Moja zal ne.  p.s. Pisem prek tablce in je slovnica tak tak, sorry.

To niti slučajno ni normalno. Po nekaj kkm na teden je s tem motorjem šala mala, preverjeno. Zna pa biti problematičen kakšen nekompatibilen dodatek. Meni je bil po montaži bočne zaščite nelagoden občutek na krmilu, pa sem jo odstranil.....

 

Popravljeno . Popravil xtzs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cakte kdo zdej ni normaln, motor al sofer?

Dej mozakar mal vec povej kok in katere motorje si imel do sedaj, ker se mi zdi da je z motorjem vse ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, skalar36 pravi:

Cakte kdo zdej ni normaln, motor al sofer?

Dej mozakar mal vec povej kok in katere motorje si imel do sedaj, ker se mi zdi da je z motorjem vse ok.

Komentar na mestu. Gre za moj prvi večji moped. Nimam izkušenj, razen z Yamaho MT-7 ki sem jo vozil, ko sem delal izpit. Itak ni za primerjat. Trese/vibrira mi k pr norcih tudi vetrobransko steklo (preneha trest od 6k obratov dalje). Še več, števec je montiran na gumicah pa ga slišim v čelado k zavibrira med 3 in 4k. Če ga primem preneha. Pomoje to ni normal, ali pač?

Danes bom izklopil comander V in namestil orginal zračni filter.

Je kdo iz LJ, da primerjava? Grem pa tudi dlje, če je treba. Zadevo je treba uredit al pa vsaj ugotovit, da je to pač normalno in da se moram navadit. Hvala za hiter odziv in komentarje.

p.s.
1kkm na dan Thompson??? Ti to resno?

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mel sem XT660R in Pegaso strada 650. Isti agregat kot tenere. V ogledalih se ni vidlo nazaj nič zaradi vibracij. Peljal sem se pa normalno, kot z vsakim 1 cilindrašem. Zgleda, da tak motocikel ni zate. Vseeno ga daj nekomu za peljat, ki ima nekaj podobnega in več izkušen ti bo po 2 km povedal kako in kaj.

Lahko si pa kupiš BMW 800 GS. 2 cilindra in cuper za asfalt in makedam-"precejšna nadgradnja" tenerejke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nastavil power comander V, da ne naredi nič (dodaja goriva in zraka) in je motor nova zgodba. Tresenje v sedežu se po hitrem testu zdi v mejah normale  :-)

Vleče zvezno v vsem območju vrtljajev, lepše brni in trese vsaj pol manj. Je pa zgubila temperament, ko odpreš plin do konca. Prej se ji je "odtrgal" k si odprl plin, navora v nizkih obratih je bilo več. Mapa je bila nastavljena, da doda tudi do 17% več goriva kot običajno. K&N dna stage 2 zračni filter pa je poskrbel za ekstra zrak. Sem tudi probal z original in K&N filtrom pa ni razlike, kar je logično. Si vzame toliko zraka kolikor ga potrebuje. In original filter za tovarniške nastavitve zadostuje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Živ,
zadaj imam feder od hyperpro-ja na pomoje originalen amortizer. Redno se mi dogaja, da mi na določenih odsekih zaniha zadnji del motorja. Kot da amortizer nebi dohajal - se nevarno zagunca. Ponavadi je to pri brzini 70+, ko cestišče ni ravno, npr. na odseku kjer  gre cestišče naprej malo na dol in potem na gor. Trdoto imam na max, vedno. Makedam in ostali tereni so relativno ok.

Motor ima 13kkm. Ali se olje menja oz. bi povečana gradacija/viskoznost pripomogla k boljši amortizaciji/varnosti?
Aja, imam dobrih 95kg in oprema do 25kg
Lp, D

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa dušenje in povrat, je prilagojeno prednapetosti?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej po slovensk napiš :winkiss:
Amortizer je Sachs. Nima navojev. Ma pa ločeno posodico z ventilom. Nima pa vijaka za regulacijo pretoka olja. Vsaj jst ga ne najdem/vidim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal updejta:

Nove/širše tačke. Stoja na motorju je dobila nov pomen.
Če bi spet kupoval ni nabavu pivot varjanto. 
tenerefootpegs.jpg

Priklopi za polnjenje s stikalom. Najprej sem imel na kontakt, vendar polnjenje npr. gsm-a ni bilo mogoče, ko motor stoji. En usb polnilec mi je že shodil. Notranjost je dobesedno razpadla zaradi tresljajev verjetno. Upam, da tale zdrži dalj časa.

tenereusb.jpg

Prava stvar za makedam in kamne. Blato zadovoljivo.
teneregume.jpg

Homemade povišek vizirja. Motor je že prišel z Puig-ovim povišanim vizirjem, ki pa ne preprečuje turbulence na vrhu čelade pri hitrostih nad 100km. Najprej sem se pozanimal za poviške raznih proizvajalcev, ki jih seveda cenijo v višave. Za en kos plastike in dva panta 70+eur. Japajade.

Skratka, poleg sem dobil original vizir, ki sem ga prilagodil kot kaže slika. Najprej sem malo testiral na AC in tole je končni rezultat:

teneredeflector.jpg

Izgled je bolj kmečki, rezultat pa totalni "game changer". Sedaj jo lahko peljem 130kmh BP. Celo motor slišim kako se dere pod ritjo. Če sem se prej izogibal AC, si jo sedaj brez zadržkov privoščim v primerih daljših transferjev. Rahlo sicer moti na terenu (sede). Ga je pač potrebno demontirati - minuta dela.

Sledi menjava bilance na 25mm poviške: http://www.off-the-road.de/en/XT-660Z/Ergonomics-Comfort/Non-Shock-Endurance-handlebar-XT-660Z.html, pa stranske zaščite, nastavek z širšo tačko (pomoje bom sam naredil pozimi), zumo, autotune... Kaže na neverending story :-) 

Za transport krame sem nabavil od Shad-a zulupack, 55l, ki ga montiram vzdolžno za ritjo. Z original trakovi se ga dobro pritrdi in zaenkrat gre notri vsa krama, vključno z šotorom in ostalo kamping opremo (cca 15kg nanese vse skupaj).

Sem torej "expedition ready". Naredil sem dobrih 2kkm v zadnjih dveh mesecih in upam, da me kdaj povabite s sabo na kakšno turo.

Lp, D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje s nabavil "tačke"?

Mogoče se že drug teden pojavi,kaj takšnegaa v moji garaži , zato!!!:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Xrv forumu sem bral pa imajo eni kar velike probleme s temi romuni. Od tega da naročenega materiala niso nikdar dobili do tega da se jim potem niti ne oglašajo več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Kawl pravi:

Na Xrv forumu sem bral pa imajo eni kar velike probleme s temi romuni. Od tega da naročenega materiala niso nikdar dobili do tega da se jim potem niti ne oglašajo več...

Moje izkušnje so dobre. Najprej sem jim pisal, se pozanimal, hitro prejel odgovor. Se dogovoril, da jih dodatno prašno barvajo, plačal in jih prejel v roku enega tedna. Nimam pripomb na uslugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vzhodnjaki, kradejo, lažejo in in in :ras:.

Mogoče jih pa po forumih poskušajo diskreditirat?! Njihovi izdelki so po izgledu lični, po slikah tudi odlično narejeni, predvsem pa cenejši od zvenečih "zlatarskih" imen...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MiNa pravi:

Ja vzhodnjaki, kradejo, lažejo in in in :ras:.

Mogoče jih pa po forumih poskušajo diskreditirat?! Njihovi izdelki so po izgledu lični, po slikah tudi odlično narejeni, predvsem pa cenejši od zvenečih "zlatarskih" imen...

Vidiš na to pa nisem pomislil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!