Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

Ob 14. 11. 2016 at 15:21, Dimen pravi:

Eno vprašanje:

Ali paše zadnji amortizer od XT-660R ali X na xt660Z Tenere??

Zakaj pa bi to menjal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP! nekaj časa nazaj sem uploudau owners manual sedaj pa sem najdel se Service manual naj vam koristi.

A mi lahko kdo pove na kolikih RPM nežno iz mesta krenete vašo Xt660z in da vam ne crkne stall (brez oranja mislim) mogoce moram dolit svež bencin al kaj zdi se mi da motor od mene zahteva kar divji start da mi ne crkne stall

Hvala!

 

 

Yamaha_XT660Z_2008_Tenere_Manual.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj nimaš v redu! Z Tenerejko lahko spelješ skoraj v prostem teku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji tenerejki sem glih učiraj probaval kuplongo ker sem menjal ročke in sem si malo nastavljal. Meni spelje brez da dodam plin. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo... uporabili so lep procent fotogafij in podatkov iz mojih predelav tenerejke. 

Očitno bom mastno služil z avtorskimi pravicami :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 10. 2016 at 0:00, celjan89 pravi:

Sam imam mitas je vecji del za cesto in teren nekje 50 50. 

Lahko kaj poveš o izkušnjah z Mitas-ko. Zanima meMitas E07...kako se obnesejo v različnih podlagah...recimo moker asfalt ob normalni vožnji. Jasno mi je da to ni guma za neka bočna polaganja in pa seveda vzdržljivost glede na prevožene razdalja.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na ceno in kakovost top guma. Vsaj mene je prepričala drugih še niti montiral nisem :). Je pa res da na mokrem asfaltu je treba bit rahlo previden. Ampak ni prehudo. Meni je do sedaj samo enkrat rahlo odneslo zadnji del ne pričakovano. Pa še to skoraj razumljivo, polno natovorjen vroč in moker asfalt s sopotnico zadaj ter navzdol v ovinek (Loto kombinacija) cesta iz Rogle proti Zrečam. Ko pa je cesta vroča in suha se pa drži ko neostik vsaj zame super! Guma zadnja zdrži nekje od 6000 do 8000km odvisno od načina vožnje pa kakšen ziheraš si. Sprednja zdrži nekje dve zadnje. Mogoče več samo sam raje menjam. Na terenu pa zadnjo hitro zabije v blatu  po sredini ampak jo malo rešujejo stranski čepi, da še nekaj grabi. Za kakšen makadam je pa super ter poletne gozdne poti! Nikakor ji pa ne ustreza preveč mokra trava :) sprednja še požira zadnja pa sili po svoje. Sam montiram na zimo ko so bol vlažni dnevi e-09 To so moji občutki. Naj višja hitrost z to gumo in tem motorjem 170 :) samo ni prijetno hoče nekaj poskakovat.. Aja ne vem če je to sploh pomembno zadnja guma je zdržala 6 barov ob montaži!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem videl imajo nekateri zaprt kanal pod armsturko, da se prepreči zračni tok preko rezervoarja in preprečuje turbulenco okrog čelade. Moja rešitev je takšna in preverjeno deluje. ;)

IMG_20161125_203206_295.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 11. 2016 at 11:12, BIF pravi:

Lahko kaj poveš o izkušnjah z Mitas-ko. Zanima meMitas E07...kako se obnesejo v različnih podlagah...recimo moker asfalt ob normalni vožnji. Jasno mi je da to ni guma za neka bočna polaganja in pa seveda vzdržljivost glede na prevožene razdalja.

No, jaz sem tudi montiral mitas po predrtju Heidanu Scout. Naredil dobrih 800km in se na makedamu in terenu ne obnese dobro, vsaj v primerjavi z Heidenau Scout. Pravjo da je 50:50 guma, jst bi reku 80:20 v korist asfaltu. Torej, če na 300km furi narediš  40-60km makemada potem je ok guma. Suhe ceste se drži, je tiha, super kompromis za cestno in občasno vožnjo po lepem makedamu. Blat in gozd je pa poraz, enostavno ni oprijema. Že na makedamu se v ovinku počutiš nesigurno.

Kaže da bom spet menjal. Če je kdo interesent, prodam mojo zadnjo mitas e07 za ugodno ceno. Guma je stara tri mesece, obraba minimalna. Toliko o moji izkušnji.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobena 50/50 guma ni bogve kaj v blatu in hosti. Za blato in hosto... meni sta se na zadnji furi dobro obnesli Mitas C-21 spredaj in Maxxis enduro guma zadaj. Na 690 enduro R sicer. Je pa res, da vsaj zadnja Maxxis ne bo vidla jurja kilometrov... hitrost s katero jo LC4 radira, je neverjetna.

 

@Dimen - Daj ceno za Mitasko na zs, oa dimenzije še poleg... me zanima, kako se kaj obnese za 50/50. Vedno ne bo opcija radirati tekmovalnih enduro gum na mopedu, stroški pa tako :D 

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina kolkr tolk " kompromis " guma (teren/cesta), ki sem jo imel je MC23 Rockrider od Save. Zdržala je dve zadnji gumi ki jih ponavadi vozim, na blatu in mokri travi je slaba, na kamnitem in makadamu pa dobra. Tudi asfalt ji ne dela preglavicin tudi na robu je ne odnese, za razliko od bolj terenskih gum. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas E-07 sem vozil na africi 750 in je bila super guma. Na asvaltu sem jo pokladal ornk tudi tako da ko sem zadaj peljal taščo, je tašča ribala z škornjem po tleh. Uglavnem za po suhem odlična. Na makadamu lepo drsi, kaj hujšga od terena nisem preizkušal, bil sem samo enkrat še na nanosu z njo ampak tam ni nič tko posebnega. Na dežju pa je kot je rekel celjan89 treba biti malo pazljiv, drsi malo bolj kot kaka bol touring guma . Z njimi sem na redil cca 6000km. Zadnja bi zdržala še vsaj 4000km sprednja pa tudi tam nekje. Motor sem prodal in tudi novi lastnik je rekel da so super. Mogoče so od kakih tourance next malo težje za prekladat sem in tja. Malo bolj so okrone :) Ampak za 100€ za komplet samo kapa dol. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
Ob 25. 11. 2016 at 20:37, The Lakl pravi:

Kot sem videl imajo nekateri zaprt kanal pod armsturko, da se prepreči zračni tok preko rezervoarja in preprečuje turbulenco okrog čelade. Moja rešitev je takšna in preverjeno deluje. ;)

IMG_20161125_203206_295.jpg

To si sam naredi?

 Iz česa?

 

LP

Tone

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!