Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

Jaz imam dodatne led meglenke in modre led pozicijske. Zasenčena in dolga sta tovarniški. Stop pa imava dodaten laser line a se vidi le ponoči. Od kolega Yamaha je tovarniška na razvetljavi.

Na sliki so samo meglenke vklopljene

 

20170319150721.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meglenke si pa nabavil kje? Mogoče link? Ali so original dodatna oprema.

Sent from my MotoG3 using Tapatalk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:jezik:

pred 31 minutami, The Lakl pravi:

Evo g. Skalar! Takole izgleda razsvetljava ;)

IMG_20170320_195431_892.jpg

Zadnjič je ena avstrijska babnica v cuker-špicu mislila, da sva policista...si je kar oddahnila, ko je se prikobilila iz gozda s polnim šopkom slovenskih zvončkov in naju zagledala...potem pa ugotovila, da sva šla samo hcat...:OK:

Mi je pa komaj zdaj potegnilo, zakaj so se včeraj tak lepo vsi za nama vozili iz Dravograda do Maribora...jebemu mast, da bom zadaj dal še eno štangico pa plavi jogurtov lonček gor zalepil...

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne! Na centralni kovček bom naredil stebriček in nanj nataknil pločevinko Pepsi cole, da bodo vsi mislili, da je rotacijska :). Žejen pa tudi ne bom :)

Popravljeno . Popravil The Lakl
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo družba

Kako imate rešeno, ko morate na terenu sneti zadnje kolo? Kako odvijete vijak na strani zobnika - račna, gedora, vzvod, kakšna home made varjanta ključa?
Lp, D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svašta, nism vedu da to dela Unior. Tnx
Kaj pa sprednja guma, kakšno rešitev imate za 14mm imbus?

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

 Turing vizir za Tenerejko! Nič več mušic med zobmi in bobnenja v helmi ;)

IMG_20170423_200556_483.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem klical onega starčka s sivo brado in Rudolfom....pa pravi, da do novega leta ne bo nič okoli priletel...sankam so šle fedre....jebi ga....jaz pa tudi nimam cajta čakat...pa sem pač nabavil pri švabih...dobro bo za koga bo....

IMG_0105%20Large_zpsekhhjlkh.jpg

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 4. 2017 ob 10:40, Dimen pravi:

Zdravo družba

Kako imate rešeno, ko morate na terenu sneti zadnje kolo? Kako odvijete vijak na strani zobnika - račna, gedora, vzvod, kakšna home made varjanta ključa?
Lp, D

Brez snemanja kolesa na poti sem edini "gumidefekt" na sicer stari 660 rešil tako, da sem motor postavil na Alu kovčke, potem pa poiskal "žebelj" in snel gumo (plašč) samo na delu, da sem prišel do zračnice. "pumpo" nažical pri prvem sosedu in po uspeli operaciji odpeljal naprej.

ps, sedaj vozim na daljše poti mini kompresor.

IMG_0776.thumb.jpg.0d17792bef249c94d66424e3e78ff6f5.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

47 minutes ago, MiNa said:

Brez snemanja kolesa na poti sem edini "gumidefekt" na sicer stari 660 rešil tako, da sem motor postavil na Alu kovčke, potem pa poiskal "žebelj" in snel gumo (plašč) samo na delu, da sem prišel do zračnice. "pumpo" nažical pri prvem sosedu in po uspeli operaciji odpeljal naprej.

ps, sedaj vozim na daljše poti mini kompresor.

IMG_0776.thumb.jpg.0d17792bef249c94d66424e3e78ff6f5.jpg

Hvala MiNa za odziv. K60 sem komaj snel z dvemi pajserji pa me ni malo skupaj. Za to foro sem pa že slišal. Za probat je! 

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno fprašanje: Je možno dodati ABS na Tenere 650 2010? Če ja, kaka bi bila cena? 

Hvala ^^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Greencaj pravi:

Eno fprašanje: Je možno dodati ABS na Tenere 650 2010? Če ja, kaka bi bila cena? 

Hvala ^^

Ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teneraši, še eno vprašanje imam.

Se splača dat 3000€ več, kupit 2016 letnik z ABS-om, al raje 2010 pa brez ABS-a?

Nikakor se ne morem odločit, če je ABS res toliko potreben/vreden. Sem prebral dosti okoli tega, me zanima samo še kaka izkušnja od voznikov točno tega motorja.

PS: Ima switch za izklopit ABS?

Hvala

Popravljeno . Popravil Greencaj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Greencaj pravi:

Teneraši, še eno vprašanje imam.

Se splača dat 3000€ več, kupit 2016 letnik z ABS-om, al raje 2010 pa brez ABS-a?

Nikakor se ne morem odločit, če je ABS res toliko potreben/vreden. Sem prebral dosti okoli tega, me zanima samo še kaka izkušnja od voznikov točno tega motorja.

PS: Ima switch za izklopit ABS?

Hvala

Model z ABS-om ni enak tistemu brez. Poglej si teh. podatke enega in drugega. Z ABS-om ima manjši hod vzmetenja in je nižji, zato je dobro, da veš zakaj ga boš uporabljal. Če bo v glavnem asfalt pa tu in tam kakšen lep makadam, potem vzemi z ABS-om, če te mika prava endura in imaš vsaj malo občutka na zavorah, pa rajši brez. Na obstoječem ga imaš? Sigurno je to dobrodošel dodatek, a se da  tudi brez preživeti. Če boš preveč spraševal, ti bodo itak svetovali da si nabavi vsaj taveliko tenerejko 1200, pa še tista menda ne gre nikamor .Sam čakam da naredijo novo, upam na vsaj 2k kubikov s turbino.:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe dobro si povedal. Čeprav močno dvomim, da bi bila ta velika Tenerejka dovolj dobra. Najverjetneje se bi končalo pri GS1200 z ABS, EBD, ESR, EPC, HDP, MKH....in ostalimi pizdarijami + sedmo stopnjo elektrotehnične smeri + 3 tedenski tečej pri NASI....skratka vse možno....razen motorja ti ni treba več znat vozit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, xtzs said:

Model z ABS-om ni enak tistemu brez. Poglej si teh. podatke enega in drugega. Z ABS-om ima manjši hod vzmetenja in je nižji, zato je dobro, da veš zakaj ga boš uporabljal. Če bo v glavnem asfalt pa tu in tam kakšen lep makadam, potem vzemi z ABS-om, če te mika prava endura in imaš vsaj malo občutka na zavorah, pa rajši brez. Na obstoječem ga imaš? Sigurno je to dobrodošel dodatek, a se da  tudi brez preživeti. Če boš preveč spraševal, ti bodo itak svetovali da si nabavi vsaj taveliko tenerejko 1200, pa še tista menda ne gre nikamor .Sam čakam da naredijo novo, upam na vsaj 2k kubikov s turbino.:ras:

Nimam ABS-a, parkrat sem se ustavu pravočasno tudi brez njega :) Trenutno se po neasvaltiranih poteh ne vozim, bi pa to rad počel, mi je pa težko rečt v naprej, kolko bom to delal (upam da či, več. če majdem koga, ki bi me v to popeljal).

Hvala za odgovor. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Greencaj pravi:

Nimam ABS-a, parkrat sem se ustavu pravočasno tudi brez njega :) Trenutno se po neasvaltiranih poteh ne vozim, bi pa to rad počel, mi je pa težko rečt v naprej, kolko bom to delal (upam da či, več. če majdem koga, ki bi me v to popeljal).

Hvala za odgovor. :)

Kakor sem razbral zaenkrat še nisi najbolj izkušen? Vzemi model z ABS in sproti odkrivaj svoje meje in želje. V kolikor te bo zamikal hud off road boš tako ali tako gledal lažje in bolj terensko usmerjene motorje...

Se da pa tudi z modelom z ABS kar nekaj terena odvozit

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo! Ti dve sta full nadgrajeni (za najine potrebe in način uporabe). Pa srečno vožnjo ;)

20170501164012.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Greencaj pravi:

Evo mene na točki 0 :) Od tle naprej pa samo nadgradnje. Od danes naprej vesel lastnik te bordo punce ^^

Morem jo samo nekomu dat pogledat, ker nisem nikoli še imel opravka z enocilindraši, pa nisem siguren če je tak zvok normalen ali ne :P

 

Ten1.jpg

Zeleni čaj, želim ti varnih in lepih kilometrov s tvojo novo pleh/plastika ljubico :OK:!!!

 

pred 11 minutami, The Lakl pravi:

Evo! Ti dve sta full nadgrajeni (za najine potrebe in način uporabe). Pa srečno vožnjo ;)

20170501164012.JPG

Nema da nema :OK:...

Ajd!

 

  • Všeč mi je 5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!