Skoči na vsebino

Epska popotovanja "DUA (ex TRIA) ČELOS" (potopisi)


DAMI34
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

hdr_00721_1.jpg.bd6ee260fcc9361d8b6596272fc33e32.jpg

Priporočene objave

Zanimivo. Midva sva bla pred 10 dnevi in je bilo cist prazno, razen na razgledni tocki nad serpentinami en avto, selfimejkerji.. Drugace cesta prazna, cista, asfalt drzi.. Drugje pa..... Sh3 in sh2, dear lord, drsališče.. Ko ti avto nasproti pripelje in mu uspeš tablico iz odseva v 'asfaltu' prebrat... Woooho.. ;)

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMG_20180822_122432.jpg

Ne merža, ne vem zakaj.. 

Meni sicer sever-jug bolj ustrezalo, predvsem glede serpentine.. Mam rajsi vzpone kot spuste.. :)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Tex pravi:

IMG_20180822_122432.jpg

Ne merža, ne vem zakaj.. 

Meni sicer sever-jug bolj ustrezalo, predvsem glede serpentine.. Mam rajsi vzpone kot spuste.. :)

 

da, tale del ki je na sliki, je Sever-jug dvig. Ampak če nadaljuješ naprej za Gusinje je pa jug-sever dvig.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

da, tale del ki je na sliki, je Sever-jug dvig. Ampak če nadaljuješ naprej za Gusinje je pa jug-sever dvig.

.

... no, v tej debati pa ne morem sodelovat :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, pik1 said:

.

... no, v tej debati pa ne morem sodelovat :kva2:

Hmm? Ti si bolj za debate v smislu polno-prazno kot sever-jug / jug-sever? :beer2:;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, pik1 pravi:

.

... no, v tej debati pa ne morem sodelovat :kva2:

če bi se trezen vozu, bi si mogoče kj zapomnu, tko pa lahko samo slike gledaš :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Tex pravi:

Hmm? Ti si bolj za debate v smislu polno-prazno kot sever-jug / jug-sever? :beer2:;)

 

Pa saj ni nobena umetnost

Iz Gusinj se cesta najprej malo dviguje, potem se dolgo spušča in ko prideš do Graboma, so ti lepi ovinki, ki se dvigujejo, potem pa samo spust do Skadarskega.

Simpl gori-doli :D

Najbolje je te znane ovinke iz slik prelaufat 2x pa maš pokrite vse smeri :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, DAMI34 said:

Pa saj ni nobena umetnost

Iz Gusinj se cesta najprej malo dviguje, potem se dolgo spušča in ko prideš do Graboma, so ti lepi ovinki, ki se dvigujejo, potem pa samo spust do Skadarskega.

Simpl gori-doli :D

Najbolje je te znane ovinke iz slik prelaufat 2x pa maš pokrite vse smeri :P

 

Tako, sva pičla 2x čez. Prvič spoznavanje narave in družbe, drugič gaaaaaas do koooncaaaaa .. ;)

Edit: jasno, normalno, do 80km/h, vse po predpisih, niti malo čez ..

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Tex pravi:

IMG_20180822_122432.jpg

Ne merža, ne vem zakaj.. 

Meni sicer sever-jug bolj ustrezalo, predvsem glede serpentine.. Mam rajsi vzpone kot spuste.. :)

 

Tota skoraj spada v temo Privoščite si jeno pravu kafetu   :blush:     

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

NEVERJETNO!!!

a

resnično!!!

Baje se bo ta vikend zgodilo nadaljevanje z naslovom:

Epski oddih 3a čellos (by Pik)

 

tut jest komaj čakam nadaljevanja :D le kam bodo šli, le kaj bodo ušpičili :P

maxresdefault.thumb.jpg.9bedb45f201eea3e69dc4cad5d2282c1.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

Nabirat kazni po jugi? :) 

Te sam @pik1nabira, k je mal razigran, js pa @Kmet2nisva nič dobila. Še dobro da ga mal nazaj tišiva. :D

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabi povedat, Pik je komentiral, da dans Tut ni šlo brez avanture.

FB_IMG_1538241682216.thumb.jpg.2bc3583ba8811aecf1f263d5e17f7b8e.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

No sej dost pa nisi falil s tem cirkusom. :P

ima @Boruttvse posneto. Bajdwej nov član celosov, vsaj po frizuri, če ne po neumnostih. :D

velja pa z današnje rute sigurno tole za omeniti

IMG_20180929_141512.thumb.jpg.60f6e9b836fd062ddb7dcc59f1904f7a.jpg

In tole:

hdr_00291_1.thumb.jpg.8dee1fbc5280e5eb4a3640586517cb07.jpg

IMG_20180929_130257.thumb.jpg.a4a1fb5e1df900b4d63617f0aef5b0b6.jpghdr_00293_1.thumb.jpg.8e54dac2c500f1941f86eebe942660ca.jpg

Ostale dokaze bodo pa drugi člani predočili

Ne bluzi in ne zavajaj :ras: :jezik: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej se premikamo, celih 50km smo že naklepali :D

 

hdr_00296_0.jpg

hdr_00295_0.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 9. 2018 ob 15:29, DAMI34 pravi:

pa neenakomerne krivulje (se ne da divjat) čez ovinke

Tabla z omejitvijo hitrosti  je 20 km/h za vas in ovinke, 40 km/h za tiste tri ravnine v dolini.  Smo pa zvečer bili enotnega mnenja, da je treba še enkrat iti nanjo, preden jo bo zasul pesek, skale. Čistil in popravljal jo verjetno ne bo nihče, vsaj glede na dosedanjo prakso ne. Mi smo šli sredi junija letos, nič prometa, brez peska, šajba, da se je lepo videlo. Ja sveži dreki so bili, pa olje na par mestih. Pesek, no ja za vzorec. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, krucymucy pravi:

driving_fast.jpg

viđi mene, drugi sa desne :P đe me nađe :D

 

pred 9 urami, amateur pravi:

Tabla z omejitvijo hitrosti  je 20 km/h za vas in ovinke, 40 km/h za tiste tri ravnine v dolini.  Smo pa zvečer bili enotnega mnenja, da je treba še enkrat iti nanjo, preden jo bo zasul pesek, skale. Čistil in popravljal jo verjetno ne bo nihče, vsaj glede na dosedanjo prakso ne. Mi smo šli sredi junija letos, nič prometa, brez peska, šajba, da se je lepo videlo. Ja sveži dreki so bili, pa olje na par mestih. Pesek, no ja za vzorec. 

pri teh gorskih cestah je vedno tako da dež nanese pesek, potem ga pa pometejo. Tabel z omejitvijo pa načeloma ne vidim. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja problem SH-20 so nezaščitene brežine nad cesto. Ob večjih nalivih je na cesti veliko peska in večjega kamenja. Sem jo prevozil v obe smeri: jug-sever nekaj ur pred Čelosi (oni so šli v obratni smeri). Čez dva dni, po celonočnem dežju pa v smeri sever-jug. Na zgornji polovici ceste je bilo peska, kamenja, zemlje in vode veliko na cesti. Vožnja je bila bolj podobna počasnemu slalomu med stožci.

 Gor grede sem več informacij pridobil v prijetni "gostilnici" ob SH-20 katere lastnik je domačin, ki je prej delal v Italiji. Dobro govori italijansko in angleško. Je povedal, da so pred asfaltiranjem dostikrat tu  opravljali prevoz le z konji. Večina ljudi se je izselila po svetu, zaradi slabih življenjskih pogojev. Drugače so ob tej cesti sami katoliki. Mentaliteta domačinov je ostala enaka, zato tudi parkiran avto ob hiši na cesti brez oznak ni nič nenavadnega.  Veliko je domačih živali na cesti, ker je pač to edina urejena pot do "paše". Tako srečati krave, svinje, pse na cesti je klasika. Ob lepem vremenu je kravjega dreka več na cesti kot peska.   

Zimski čas povzroči lomljenje večjih skal, ki letijo direktno na cesto in naredijo luknjo, Tako poškodovan asfalt bo v nekaj letih popokal. Zato vsi, ki vas ta cesta zanima, pohitite, dokler je še v dokaj dobrem stanju.

 

P.S. Kaj je gazda Kule povedal o Čelosih pa ne sodi na MS.

 59354841_SH20_3.thumb.jpg.e3cff6ef40735bb5a277570e93020274.jpg1219996702_SH20_4.thumb.jpg.c5f2c73ec1010e56228fa3e33768835a.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Kaldu pravi:

 

P.S. Kaj je gazda Kule povedal o Čelosih pa ne sodi na MS.

 

 

šta, šta?

Da imaju dobru frizuru :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bom samo Albance kritiziral glede krav na cesti;

Tudi v Gusinju doživiš enako, kljub temu, da tam je poti veliko več. Le Črnogorci glede linije najmanjšega odpora pregovorno veljajo za zakon. Še pastir je v avtu:naughty:.1621374260_Gusinje01.thumb.jpg.9ad28fd0a29c0e214489375a4a600316.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

šta, šta?

Da imaju dobru frizuru :P

 

O frizuro smo omenili samo na začetku, ko je povedal, da so bili trije Slovenci pri njemu. Kako je pogovor potekal naprej pa ……..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!