Skoči na vsebino

Pišimo in govorimo "po naše" oziroma kaj vse me moti...


Priporočene objave

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

Stvar je enostavna, če ne škodi meni in meni bližnjim, verjetno ni škodljiva. In ena besedna zveza nekoga z nekom, pa magari v esperantu, mi ne ustvarja nikakršnega problema. Verjamem, da tudi tebi ne.

Ampak, imaš pravico do svojega mnenja, tale tema je ravno za to namenjena, da se malce pojoka, kaj vse nekoga moti. :D

 

Stvar ni škodljiva, tudi moti me ne....smo se že sprijaznili, da smo taki, kot smo, to je pač naša posebnost. Morda je ponižnost lahko celo vrednota? :D

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej niste normalni , skoraj smo prišli že do veleizdaje in to samo zato ker je en hlapec rekel nekomu hlapec ,zaradi odgovora v postu v tujem jeziku je  potemtakem , brez hrbtenice, sramota, podrejanje ...............:slap:

Sem pa zaskrbljen ,saj to naci sranje širi prav forumaš , ki tako rad pomaga in se izpostavlja ........

Vsi tisti , ki vas je tako zmotil ta odgovor v hrvaščini ,se raje ozrite na prave probleme v Slovenijastanu in ja Vandrovec , prav zaradi takšnih je stanje v SLO , kot je , namesto ,da bi se postavili pokončno, ko nas država stiska za jajca , striže pravice itd , tu ste tih in ni slišat napisane besede , ko pa človek odgovori človeku , kolegu motoristu v njegovem jeziku je pa vojna in vsi smo brez hrbtenice ,se podrejamo, delamo sramoto .........................

Zamislite se ovce in stojte tako pokončno spet , ko vam bodo vzeli še tisto malo dostojanstva (tudi meni) ki ga premoremo ob naslednjem varćevanju in krizi , ki so jo ustvarili ti isti , ki nas strižejo in zapravljajo naš davkoplačevalski denar  in ne boste vrjeli , koliko južnakov je v našem parlamentu ali če hočete hramu demokracije , ki govorijo bolj po jugo , kot po naše .........pa ste jih volili , kakšna hinavščina ......

Tako kot ste se odzvali , tako deluje naše vodstvo , zapikuje se v nepomembne detajle , meče pesek v oči , zadaj pa karavana svojo pot .....

Vandrovec in ostali zavedni , lep dan vam želim ......prijatno i pozdrav ........

P.S. kdor misli ,da jaz ukrivljam hrbtenico in se podrejam me ne pozna , že kot šmrkavca so me s pendreki tepli , ker nisem želel biti ovca !!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

, že kot šmrkavca so me s pendreki tepli , ker nisem želel biti ovca !!

 

Čelau iz inata :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

29 minutes ago, Kmet2 said:

tako deluje naše vodstvo , zapikuje se v nepomembne detajle , meče pesek v oči

TOČNO TAKO. 
Kar mi ni jasno je, kaj sm jst kriv, da žvim med takimi, k ne vidijo 2 cm pred nosom, in zaradi njih jih pol jaz kasiram po hrbtu?
Mamici jim blesavu ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Ti zelo selektivno razumeš stvari. 

Tujec je pisal v tujem jeziku. In ta tujec razume naš jezik, saj je že pisal tukaj. Potem pa se je Slovenec v Sloveniji podredil tujcu in mu odgovoril v tujem jeziku, čeprav ta tujec dobro razume naš jezik. Sedaj razumeš?

In, ker vem, da ne razumeš, se vprašaj, zakaj so dvojezične table na dveh območjih v Sloveniji. Potem pa se najde nekdo, ki se ima za Slovenca, vendar v prvi priliki upogne hrbet.

Pa še vedno vem, da ne razumeš. Ne gre se za uporabo tujega jezika, ampak za zatajitev svojega jezika. Nihče v tujini se nam ne prilagaja, nekateri pa se takoj potrudijo prilagajati tujcu tukaj pri nas. In ta tujec razume naš jezik. Zato je to prilagajanje sramota. 

Non capisco niente, zero, nula, nada, nč...:P

Če že tok kompliciramo, potem obsodi tudi mene za hlapca, saj marsikaj sklobasam v primorski lublanščini...čist sm upognu hrbet žabarjam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Boljše bi se imel pod Italijani? Malo poglej, kako se obnašajo do Slovencev v Italiji. 

Od kje tebi ideja, da je problem slovnica ? Problem je zatajitev slovenskega jezika v pogovoru z nekom, ki razume naš jezik. Ne pozna vsako besedo, vendar se lahko z njim pogovarjamo v slovenskem jeziku. Ker smo v Sloveniji in ne v tujini.  

Mona, kdo je reku da bi bil še slovenec? Bi bil pa taljan in bi govoru bolje italijansku ko oni. A razumeš sedaj ti? Kdor zna, kdor ne zna bo jokal o upogibu hrbta itd...sem ti lepo napisal, kaj je rekel tujec, če bi znal moj jezik tako kot jaz njegovega bi bil ponosen.

Sicer pa brez veze, zaradi privat stavčne zveze nekoga obsodit, js vem, vsi motoristi smo objestni in diujaki...a ni tako :P

pred 10 urami, Snecer pravi:

Tale Kek(ec) :) tudi na Reki lepo po hrvaško govori...

Za razliko od raznih Safetov & co iz LJ, ki so rođeni žabari pa enga stavka v slovenštini ne spravijo skupaj.

Tak je to ja.

slika-_original-1443515236-945259.jpg

No in kaj ti to pove o znanju ter inteligenci kekca? Koga bolj spoštuješ Kekca ili Safeta, ili Ramzesa iz Prištin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Sej niste normalni , skoraj smo prišli že do veleizdaje in to samo zato ker je en hlapec rekel nekomu hlapec ,zaradi odgovora v postu v tujem jeziku je  potemtakem , brez hrbtenice, sramota, podrejanje ...............:slap:

Sem pa zaskrbljen ,saj to naci sranje širi prav forumaš , ki tako rad pomaga in se izpostavlja ........

Vsi tisti , ki vas je tako zmotil ta odgovor v hrvaščini ,se raje ozrite na prave probleme v Slovenijastanu in ja Vandrovec , prav zaradi takšnih je stanje v SLO , kot je , namesto ,da bi se postavili pokončno, ko nas država stiska za jajca , striže pravice itd , tu ste tih in ni slišat napisane besede , ko pa človek odgovori človeku , kolegu motoristu v njegovem jeziku je pa vojna in vsi smo brez hrbtenice ,se podrejamo, delamo sramoto .........................

Zamislite se ovce in stojte tako pokončno spet , ko vam bodo vzeli še tisto malo dostojanstva (tudi meni) ki ga premoremo ob naslednjem varćevanju in krizi , ki so jo ustvarili ti isti , ki nas strižejo in zapravljajo naš davkoplačevalski denar  in ne boste vrjeli , koliko južnakov je v našem parlamentu ali če hočete hramu demokracije , ki govorijo bolj po jugo , kot po naše .........pa ste jih volili , kakšna hinavščina ......

Tako kot ste se odzvali , tako deluje naše vodstvo , zapikuje se v nepomembne detajle , meče pesek v oči , zadaj pa karavana svojo pot .....

Vandrovec in ostali zavedni , lep dan vam želim ......prijatno i pozdrav ........

P.S. kdor misli ,da jaz ukrivljam hrbtenico in se podrejam me ne pozna , že kot šmrkavca so me s pendreki tepli , ker nisem želel biti ovca !!

 

Ampak naši nas jebejo v pravilni slovenščini, to pa tudi nekaj velja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

To sem zadnjič opazil, vhurnsko :)

 

18892982_10212595289895569_4425777678282369721_n.jpg

Misliš slovnico?

Pljuča

Gre za množinski samostalnik, ki težave povzroča predvsem v mestniku: namesto pravilne oblike (o) pljučih večkrat zasledimo napačno (o) pljučah.

  množina
imenovalnik pljuča
rodilnik pljuč
dajalnik pljučem
tožilnik pljuča
mestnik (o) pljučih
orodnik (s) pljuči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Sej niste normalni , skoraj smo prišli že do veleizdaje in to samo zato ker je en hlapec rekel nekomu hlapec ,zaradi odgovora v postu v tujem jeziku je  potemtakem , brez hrbtenice, sramota, podrejanje ...............:slap:

Sem pa zaskrbljen ,saj to naci sranje širi prav forumaš , ki tako rad pomaga in se izpostavlja ........

Vsi tisti , ki vas je tako zmotil ta odgovor v hrvaščini ,se raje ozrite na prave probleme v Slovenijastanu in ja Vandrovec , prav zaradi takšnih je stanje v SLO , kot je , namesto ,da bi se postavili pokončno, ko nas država stiska za jajca , striže pravice itd , tu ste tih in ni slišat napisane besede , ko pa človek odgovori človeku , kolegu motoristu v njegovem jeziku je pa vojna in vsi smo brez hrbtenice ,se podrejamo, delamo sramoto .........................

Zamislite se ovce in stojte tako pokončno spet , ko vam bodo vzeli še tisto malo dostojanstva (tudi meni) ki ga premoremo ob naslednjem varćevanju in krizi , ki so jo ustvarili ti isti , ki nas strižejo in zapravljajo naš davkoplačevalski denar  in ne boste vrjeli , koliko južnakov je v našem parlamentu ali če hočete hramu demokracije , ki govorijo bolj po jugo , kot po naše .........pa ste jih volili , kakšna hinavščina ......

Tako kot ste se odzvali , tako deluje naše vodstvo , zapikuje se v nepomembne detajle , meče pesek v oči , zadaj pa karavana svojo pot .....

Vandrovec in ostali zavedni , lep dan vam želim ......prijatno i pozdrav ........

P.S. kdor misli ,da jaz ukrivljam hrbtenico in se podrejam me ne pozna , že kot šmrkavca so me s pendreki tepli , ker nisem želel biti ovca !!

 

Hvala za oznako naci.

Pa se kar upogibaj in sklanjaj doma pred tujci. Na cigane si že pozabil? 

In spet politika. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Hvala za oznako naci.

Pa se kar upogibaj in sklanjaj doma pred tujci. Na cigane si že pozabil?

In spet politika.

 

Cigani te tudi motijo ?

Probaj me upognit ali doseči ,da se ti priklonim .

A je to tema kjer je prepovedano omenjanje politikov in njihovih hlapcev ..........sej vem , peče ......

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Mona, kdo je reku da bi bil še slovenec? Bi bil pa taljan in bi govoru bolje italijansku ko oni. A razumeš sedaj ti? Kdor zna, kdor ne zna bo jokal o upogibu hrbta itd...sem ti lepo napisal, kaj je rekel tujec, če bi znal moj jezik tako kot jaz njegovega bi bil ponosen.

Sicer pa brez veze, zaradi privat stavčne zveze nekoga obsodit, js vem, vsi motoristi smo objestni in diujaki...a ni tako :P

No in kaj ti to pove o znanju ter inteligenci kekca? Koga bolj spoštuješ Kekca ili Safeta, ili Ramzesa iz Prištin?

Slovenci v Italiji niso Italijani. 

Pojdi v tujino in govori slovensko. Saj vem, da se prilagodiš. Zakaj bi se tukaj prilagajal nekomu, kateri te razume? In to prilagajanje na svoji zemlji me moti. 

Spoštovati je potrebno človeka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo Slovenci hlapci,ker smo glede znanja tujih jezikov veliko nad EU povprečjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Cigani te tudi motijo ?

Probaj me upognit ali doseči ,da se ti priklonim .

A je to tema kjer je prepovedano omenjanje politikov in njihovih hlapcev ..........sej vem , peče ......

 

Dokler s tujcem, kateri te dobro razume, v Sloveniji govoriš v tujem jeziku naše bivše bratske države, se upogibaš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Dokler s tujcem, kateri te dobro razume, v Sloveniji govoriš v tujem jeziku naše bivše bratske države, se upogibaš. 

Pa z hrvatom govoriš srpsko,ker si prijazen...s srbom pa hrvaško.......te bo hitro prosu,da govoriš Slovenjsko...hehe...

Aha zdaj razumem zakaj sem se z hrvaticami vedno trudil menit hrvaško..ja res želel sem v upognjen položaj z njimi...res je borut!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, sesir pravi:

Pa z hrvatom govoriš srpsko,ker si prijazen...s srbom pa hrvaško.......te bo hitro prosu,da govoriš Slovenjsko...hehe...

Aha zdaj razumem zakaj sem se z hrvaticami vedno trudil menit hrvaško..ja res želel sem v upognjen položaj z njimi...res je borut!!!!

So te one od zadaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

So te one od zadaj?

Hehe...oh glih zato se trudil govoriti,da bi jih jz prepognil....posledično bi bil jz upognjen...se pravi trojanski konj...smo Slovenci res tako pametni ali smo hlapci?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, sesir pravi:

Hehe...oh glih zato se trudil govoriti,da bi jih jz prepognil....posledično bi bil jz upognjen...se pravi trojanski konj...smo Slovenci res tako pametni ali smo hlapci?

Vsak ima svoj stil :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!