Skoči na vsebino

Pišimo in govorimo "po naše" oziroma kaj vse me moti...


Priporočene objave

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

Ta forum je le Slovenski forum?

Če ni, je mednarodni, zato se bomo vsi potrudili razumeti tudi druge jezike.

Upam, da nismo nacionalisti, ne ??

Forum je slovenski (edini slovenski forum) da in pišemo v slovenščini, tu pa tam kaj v tujem jeziku, če je kakšen link, prispevek.

Za mednarodni element (kot na drugih forumih) pa se lahko odpre tema "mednarodna vsebina, prispevki".

Pri vseh je tako.

Ko sodelujem na tujih forumih, se potrudim in pišem v jeziku tujega foruma.

In to ni noben nacionalizem.

 

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj mi je jasno, da si nanj kronično alergičen, ampak lahko bi pokazal malo več gostoljubja, tudi zaradi nas ostalih.

Ne vidim težave, če se lahko komot sporazumevamo v različnih jezikih.

Ali misliš, da smo Slovenci neka višja rasa, vse ostalo je Balkan in naj tam tudi ostane?

Upam, da se na tem forumu še nihče ni pritožil zaradi njegovega pisanja (razen tebe seveda)........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Saj mi je jasno, da si nanj kronično alergičen, ampak lahko bi pokazal malo več gostoljubja, tudi zaradi nas ostalih.

V Italiji me niti angleško nočejo razumet ;)  pri nas pa pričakujejo, da bodo postreženi v italjanščini ... jih vidim na Črnem kalu, če kera kelnerca slučajno ne govori italjansko, so kar malo začudeni ... 

mene so v Trstu kar čudno gledali ko sem rekel, eno podaljšano :P ... pa Trst je itak naš  :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Črni kal je na dvojezičnem območju, zato bi kelnarca morala govoriti tudi italijansko.

Če pa Italijani ne znajo slovensko, je to le znak njihove kulture, ki je na nivoju neandertalca.

Jaz grem v Moto Charlie, tam govorijo tudi esperanto, če je treba ?????.

Mislim, da nekateri še vemo, kaj je lepa vzgoja, prijaznost in gostoljubnost.

In ja, v Italiji govorim italijansko, tudi z Italijani v Sloveniji govorim italijansko.

Zato, ker to znam in mi ni težko.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, izibajker pravi:

Nekateri iz tega foruma imamo tudi frende v južnih deželah, in se z njimi super štekamo. B)

v kterem jeziku :P

esperanto?

pred 5 urami, skalar36 pravi:

:naughty:

palica.png

učbenik 1 razred Slovenština za tujce? :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, maus pravi:

V Italiji me niti angleško nočejo razumet ;)  pri nas pa pričakujejo, da bodo postreženi v italjanščini ... jih vidim na Črnem kalu, če kera kelnerca slučajno ne govori italjansko, so kar malo začudeni ... 

mene so v Trstu kar čudno gledali ko sem rekel, eno podaljšano :P ... pa Trst je itak naš  :D

 

ja zato ker so štupidi. Parla taljano i razumije te cijeli svijet .P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, izibajker pravi:

 

Je pa treba upoštevat, da mlajša generacija (rojeni po 90ih ali še kasneje) ta jezik bolj slabo (ali pa sploh ne) razume. 

2018 smo šli na dopust srbija,makedonija,črna gora in bosna..v srbiji je moja tamala l.2000 že brala jedilnik ker drgač al bi bla lačna al bi pa jedla jetrca namest pleskavice..

V makedoniji čez 2 dni je že prevajala nama kaj je na jedilniku..

O ja ko je lakota je mozeg zelo učljiv..

pred 7 urami, maus pravi:

Razumem, da so nekateri malo alergični in predvsem iz lasnih izkušenj...

meni osebno niso hoteli postrežti s kafo in hlebom, ker da ne vedo kaj to je 

Pa tudi ob jadranski obali raje slišijo nemško, italijansko ali angleško govoreče ... slovensko se pa redki potrudijo razumeti, čeprav imajo ogromno gostov .. recimo če mi uide slovenska beseda v ostalih bivših jugoslovanskih republikah, delajo v povprečju manj problemov, tudi v Makedoniji, ki je najmanj podoben bivšemu "srbo-hrvaškemu" in se sporazumevam v eni spakendranščini in nikoli ni bilo, da nisem bil postrežen in nekako razumljen.

Mi smo se skoz ustavljali nekje se mi zdi okoli umaga.. 1991 takoj po vojni pri nas se ustavimo na istem mestu.. naročim 3 kafe i tri pive.. kelner odgovori " kod nas se kaže kava".. čez pet sekund smo bli pri šipcu čez cesto in vprasali a lahko dobimo "3 kafe i 3 pive".se je samo zarežal in rekel : "možete dobit šta imamo po vašoj želji.. i kafu i kavu.. lahko pa dobite tudi kavo če želite"..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Saj mi je jasno, da si nanj kronično alergičen, ampak lahko bi pokazal malo več gostoljubja, tudi zaradi nas ostalih.

Ne vidim težave, če se lahko komot sporazumevamo v različnih jezikih.

Ali misliš, da smo Slovenci neka višja rasa, vse ostalo je Balkan in naj tam tudi ostane?

Upam, da se na tem forumu še nihče ni pritožil zaradi njegovega pisanja (razen tebe seveda)........

S kakšnim primitivnim besednjakom se je obrnil privat, raje ne bom pisal.

Pojdi na kak tuj forum in piši tam slovensko. Še najmanj se ne spodobi. Razume slovensko in lahko piše slovensko, a noče, iz principa. Brez vsakega spoštovanja.

Kam pa pridemo, da bo tu vsak drugi pisal v tujem jeziku, zato so tujejezični forumi.

Kot je nekdo omenil, mlajši Slovenci ne razumejo več srbo-hrvaščine...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Črni kal je na dvojezičnem območju, zato bi kelnarca morala govoriti tudi italijansko.

Pol bi morala biti tudi tabla za Črni Kal dvojezična, pa ni :ras:

v Italiji in Avstriji na dvojezičnem področju lahko samo sanjaš, da bi morali znati govoriti slovensko ... razumeš  :?

Popravljeno . Popravil maus
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

S kakšnim primitivnim besednjakom se je obrnil privat, raje ne bom pisal.

Pojdi na kak tuj forum in piši tam slovensko. Še najmanj se ne spodobi. Razume slovensko in lahko piše slovensko, a noče, iz principa. Brez vsakega spoštovanja.

Kam pa pridemo, da bo tu vsak drugi pisal v tujem jeziku, zato so tujejezični forumi.

Kot je nekdo omenil, mlajši Slovenci ne razumejo več srbo-hrvaščine...

 

Kakor želiš, ampak odkar vaju poznam, sta v nekem privat sporu, nenehno se prepucavata.

In ti imaš možnost, da se nad njim izživljaš, tako, da ga blokiraš. On tega pač ne more.

Ne vidim smisla v takem obnašanju, velja pa za obe strani.

pred 21 minutami, maus pravi:

Pol bi morala biti tudi tabla za Črni Kal dvojezična, pa ni :ras:

v Italiji in Avstriji na dvojezičnem področju lahko samo sanjaš, da bi morali znati govoriti slovensko ... razumeš  :?

Seveda razumem. Gre pač za kulturo obnašanja in za splošno znanje tujih jezikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, KARMEN1 pravi:

Kakor želiš, ampak odkar vaju poznam, sta v nekem privat sporu, nenehno se prepucavata.

In ti imaš možnost, da se nad njim izživljaš, tako, da ga blokiraš. On tega pač ne more.

Ne vidim smisla v takem obnašanju, velja pa za obe strani.

Seveda razumem. Gre pač za kulturo obnašanja in za splošno znanje tujih jezikov.

V nobenem privat sporu nisva, parkrat sem opozoril na slo jezik pa je preslišano in precej primitivno, nesramno odgovorjeno na privat.

To je vsa umetnost.

Tudi jaz ne vidim smisla, da se tu piše v tujem jeziku, pa naj bo našemu še tako podoben in razumljiv.

Razumem če ne bi šlo, drugo pa je, če noče in ne želi. A zdaj se bomo pa mi prilagajali ...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, KARMEN1 pravi:

Črni kal je na dvojezičnem območju, zato bi kelnarca morala govoriti tudi italijansko

Črni kal ni na  dvojezičnem območju. Vikiburger tudi najbrž ne. 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že toliko vztrajate na slovenskem jeziku, pa ga še pišite pravilno. Bolj kot tuj jezik tujca (ki pač ne zna slovensko), me moti pačenje slovenskih besed ali nepoznavanje slovenskih izrazov npr. asvalt (asfalt), gištel (še geštel je germanizem).

V glavnem pa nas moti jezik južnih Slovanov, če pa kdo kaj napiše v angleščini, pa običajno takoj odgovorimo v istem jeziku.

P.S.: Sicer pa sedaj v Trstu na Ponterosu tudi "govolijo" slovensko (s kitajskim naglasom) "Dobel dan, boš kaj kupila?"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Darko3g pravi:

Če že toliko vztrajate na slovenskem jeziku, pa ga še pišite pravilno. Bolj kot tuj jezik tujca (ki pač ne zna slovensko), me moti pačenje slovenskih besed ali nepoznavanje slovenskih izrazov npr. asvalt (asfalt), gištel (še geštel je germanizem).

V glavnem pa nas moti jezik južnih Slovanov, če pa kdo kaj napiše v angleščini, pa običajno takoj odgovorimo v istem jeziku.

P.S.: Sicer pa sedaj v Trstu na Ponterosu tudi "govolijo" slovensko (s kitajskim naglasom) "Dobel dan, boš kaj kupila?"

Podobno te "domačini" ogovorijo na Teznu, ni treba do Trsta.

Soseda iz Kameruna se je naučila slovensko, da se.

Če imaš slovansko podlago, je to z lahkoto... če je volja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Darko3g pravi:

... Bolj kot tuj jezik tujca (ki pač ne zna slovensko), me moti pačenje slovenskih besed ali nepoznavanje slovenskih izrazov npr. asvalt (asfalt), gištel (še geštel je germanizem).

Ja, je problem to kar si napisal. Npr. za krmilo se je na tem forumu že večkrat pojavila "bilanca", pa "belanca"...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam strica, ki živi v Luksemburgu. 2km ima do belgijske in 8km do nemške meje.

Z njihovim (domicilnim) luksemburškim jezikom pri teh dveh sosedih ne moreš biti v popolnosti razumljen...

Mali narod vs mnogo večji sosed...

Zato je že v osnovni šoli pouk pri njih v vseh treh jezikih (lux, fra, ger)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več znaš, več veljaš.

Mi gre pa na penis včasih, ker se nekateri nočejo niti potruditi govoriti slovensko, čeprav od njih zaslužijo precej denarja. V Tunisu se me lepo ogovorili slovensko ;) ... v Italiji ali Avstriji pa ne .. razen enkrat, nekje okoli Gradca, je prišel k mizi "naš čovek" ... ;) 

Celo v Albaniji se je nek človek z nami trudil govoriti srbsko hrvaško slovensko spakedranščino, ker je bil v mladosti v vojski v Kranju in potem prebegnil v Albanijo ... in nisem poznal njegovega prijatelja, ki ima slaščičarno nekje v Kranju :P 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so tudi ogovorili slovensko v Rimu.

En tip se je gužval za karte za nek ogled, pa sm siknu: Jebem ti mater. In je ti takoj odgovoru: Jebem ja tebi :P

Vidiš, tut v Rimu govorijo po naše :P

 

 

ps. pa najbrž bom končal v tej temi:

gugl prevede vse, tut spakedranščino. Sam povem, občasno v FB grupi 790adv tut s kakim Arabcem in švasano pisavo kako rečemo, pa Kitajcem itd..

Za silo gre, če se potrudiš.

Normalno, da se strinjam, da je tole SLO forum in je slovenščina uradni jezik, tam pa tam, pa gladko požrem tut tuj jezik in lublanščino :P

Koneckoncev je v štosih in smešnih slikah univerzalen "jugo" jezik ali pa "ingliš". Da bi bil samo en sporen od teh dveh, mi je pa smešno.

images.jpg.485edd87a1f1ddea79a750ee63ed8347.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolazi medved kod zeca i očajnim glasom pita:
- Zeko, ti se razmnožavaš kao lud. Pomozi prijatelju.
- A jedeš šargarepu?
- Ne.
- E maaatori...
Pola godine medved jede šargarepu i ništa nije pomoglo. Opet dolazi kod zeca:
- Zeko, pomozi, nemoj da si takav.
- A jedeš šargarepu?
- Da!
- Rezanu na kockice?
- Ne!
- E maaatori!
Sledećih pola godine medved jede šargarepu rezanu na kockice i ništa. Opet dolazi kod zeca i moljaka za pomoć.
- Daj zeko molim te pomozi!
- A jedeš šargarepu?
- Da!
- Rezanu na kockice?
- Da!
- Sa graškom?
- Ne.
- E maaatori!
Medved jede sledeće pola godine šargarepu rezanu na kockice sa graškom i ništa. Dolazi kod zeca opet:
- Zeko ja te branim pred vukom i lisicom a ti mi se tako zahvaljuješ. Pomozi mi jer godine prolaze a ja nemam decu!
- A jedeš šargarepu?
- Da!
- Rezanu na kockice?
- Da!
- Sa graškom?
- Da!
- A jel' jebeš ti nešto?
- Ne.
- E maaatori!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ps. gugl ti prevede vse..sam ni isto :P
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, KARMEN1 pravi:

In ti imaš možnost, da se nad njim izživljaš, tako, da ga blokiraš. On tega pač ne more.

Ne vidim smisla v takem obnašanju, velja pa za obe strani.

Pri meni doma se bo moj gost obnašal kot je treba. 

Drugače pa se lahko obnaša pri sebi doma kakor želi..

Ms je kot domača hiša.. igra se po pravilih domačina.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, thumper pravi:

Pri meni doma se bo moj gost obnašal kot je treba. 

Drugače pa se lahko obnaša pri sebi doma kakor želi..

Ms je kot domača hiša.. igra se po pravilih domačina.. 

Naslednjič, ko te dohitim na cesti, te ne bom prehitela, ampak šla z motorjem čez tvoj hrbet, in naprej ?????.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, KARMEN1 pravi:

Naslednjič, ko te dohitim na cesti, te ne bom prehitela, ampak šla z motorjem čez tvoj hrbet, in naprej ?????.

ti kar..moj hrbet je vsega hudega navajen.. ko priletiš na tla se bom ustavil . zrajcal do tik pred koncem in se odpeljal naprej..

itak bo maus vse kasiral k se bo pripeljal za mano po predpisih..

me prav zanima kakšen bi bil tvoj odziv na zahtevo tvojega gosta muslimana , da se pri tebi doma pokrij z burko..  ali pa da ti doma prevove uživanje svinjine.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, thumper pravi:

ti kar..moj hrbet je vsega hudega navajen.. ko priletiš na tla se bom ustavil . zrajcal do tik pred koncem in se odpeljal naprej..

itak bo maus vse kasiral k se bo pripeljal za mano po predpisih..

me prav zanima kakšen bi bil tvoj odziv na zahtevo tvojega gosta muslimana , da se pri tebi doma pokrij z burko..  ali pa da ti doma prevove uživanje svinjine.. 

Ali pa da bi si zaželel kozlička...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!