Skoči na vsebino

ATV


Mitja

Priporočene objave

Ene vrste ATV-jev lahko registriraš kot delovne stroje (tako kot traktorje).

...hmmm....traktorji ne spadajo v isto kategorijo kot delovni stroji...in skadno z zakonsko definicijo dvomim, da bi vanjo lahko stlačil ATV...lahko pa jih registriraš kot lahko štirikolo (ZVCP 178/2) oz. štrikolo (ZVCP 178/1)

...moraš pa paziti na težo vozila in moč motorja, saj imajo po definiciji ZVCPja lahka štirikolesa lahko maso do 350 kg in motor do 50 ccm oziroma največjo hitrost 45 km/h, štrikolesa pa maso do 400kg (prevoz oseb) ali 550 kg (prevoz tovora), in največjo nazivno močjo motorja 15 kW;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj takšnega bi pa jaz imel, predvsem pozimi z verigami hmmmm......

j....SUV! pa še kakšne košare ze pse(očala) vzadaj, Cross oprema gremo ......pa še za kawasakije 400 (ali kaj je ze?) brez reg. tablico bi šel:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8) Zanimiva stvar :!:

Mislim, da je bla ena oddaja na DSF-u ko se te stroje testirali.

Zgledlo je zabavno :twisted:

Pa še registrirani so bli :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima kdo konkretne ideje kako ATV-ja (športnega) registrirat, le na plan z njo. Jaz bi ga rad, pa nimam ideje kako. Pravijo da se športni ne dajo homologirati (delovni lahko).

Čakam kakšen dober nasvet.

Čau.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v EU so sportni tudi ze homologirani; pocakaj do 2004..... ce lahko. :wink:

...načeloma se da tudi pri nas homologirati vozilo na podlagi EU homologacije...samo malce več truda je potrebno da pridobiš vse papirje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je, vendar moraš ATV-ja kupiti tam nekje v EU in od njihovega dilerja dobiti homologacijo, potem pa gre. Če pa je kupljen v SLO, ti je pa zunaj nobeden noče dati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima kdo konkretne ideje kako ATV-ja  (športnega) registrirat, le na plan z njo. Jaz bi ga rad, pa nimam ideje kako. Pravijo da se športni ne dajo homologirati (delovni lahko).

Čakam kakšen dober nasvet.

Čau.

lani je bilo mogoče ATV registrirat samo kot delovni stroj z max hitrost do 5 km/h (mislim da je 5 km/h, dosti več sigurno ni). drugače ga sploh ni bilo mogoče registrirat. glede na to da je mobitel lani kupil nekaj AVT-jev lahko pričakujemo, da bodo saj oni mogoče toliko zlobirali da bo to postalo mogoče.

sicer pa sem vozil vse bombardiejeve atv-je in je stvar zakon, sploh 650-kubični DS, ki so ga v ZDA proglasili za najboljšega športnega in je že tudi zmagal na dirki BAHA, ki je ameriška varianta paris-dakar. vglavnem bi ga človek kar mel :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello Pervy,

ali mogoče obstaja kakšen klub ATV-jašev okrog LJ? Sam sem namreč pred kratkim nabavil Yamaho Raptor (660R), pa kakšna dobra družba ni nikoli odveč.

Lep pozdrav,

Zmajko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to je res hudič k se ne da registrirat.drgač sm se pa vozu s 125ccm 4-taktarjem,pa je fletno sam mal švoh.v kranu poznam enga da ga ima,sam se nič okol ne voz.

mislim da je blo glih ta teden na dsf-u,res so se vozil čist povsod

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello Pervy,

ali mogoče obstaja kakšen klub ATV-jašev okrog LJ? Sam sem namreč pred kratkim nabavil Yamaho Raptor (660R), pa kakšna dobra družba ni nikoli odveč.

Lep pozdrav,

Zmajko

nevem, jaz sem samo enkrat to vozil na predstavitvi, drugače pa ne poznam nobenega kluba. vprašaj tega uvoznika če oni kaj vejo, drugače je pa iz celja in tam jih je baje nekaj. več nebi vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne moreš registrirat ATV-ja lahko vidiš še samo v Sloveniji. Ker se pač ne morejo odločit v katero kategorijo naj bi ga dali. Ko, da je to tak težko. Se vidi, da so sami nesposobni na čelu države. Komaj čakam EU. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Katere trgovine v Sloveniji so zadovžene za prodajo AVT motorjev ali se jih sploh da kupiti v Sloveniji? :hmm: Koliko se giblejo cene teh motorjev v Sloveniji?

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere trgovine v Sloveniji so zadovžene za prodajo AVT motorjev ali se jih sploh da kupiti v Sloveniji? :hmm: Koliko se giblejo cene teh motorjev v Sloveniji?

hvala!

Preberi prejšnjo stran in tole stran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se vozu na brniski kros progi z enmu 650 al 660ccm (ne vem cist tocn) ATVjam. Mi ga je en dal za peljat k sem se drgac lih takrat s kroslo vozu.

Morm rect da nic kaj nisem bil zadovoljen. Cist drug filing kot z motorjam. Skakat je cudn pa v ovinkih ti ga ful odnasa. No vsaj men ga je takrat k je blo cist blatno.

V glavnem jaz ga niti slucajno ne bi imel za iste namene kot mam kroslo. Marbit kot delovni stroj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!