Skoči na vsebino

Sune? Mit ali resnica (nabijanje ali 2cilindra 650 ccm res suneta, pa o 650vs1000)


sesir

Priporočene objave

če že govorimo o sunkih, mene še najbolj motijo sunki, ki jih dajo ON-OFF efekti nekaterih motorjev, kar pa ni v povezavi niti z valji, pa niti s postavitvijo le teh.

pred 3 minutami, maus pravi:

majo majo .. tud grbo splošči :P

a maš izkušnje z ukradenim motorjem, da veš kaj je bolje, al kr neki nabijaš :huh: 

valda .. kawasaki kt kavasaki ... suneVsaki :lol1: 

mal sm te popravu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zivnorc pravi:

...Zadnjič se oglašam na to tematiko ….

Ej, @Zivnorc, en velik :worship:, da si si vzel toliko časa, pa napisal zelo kvaliteten post o tej problematiki. 

Nabijaja, trolanja in drekanja je pa (ne samo v tej temi) na tem forumu toliko, da ga cela flota kontejnerjev ne bi mogla stran odpelat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Zivnorc pravi:

…pa dobro no… se pustim še zadnjič sprovocirati!!!

… v bistvu se sploh ne odzivam več. Se mi je preveč zasralo vse skupaj.

pa kdo te je tok spovocirau, da mu mamu mamastu :mad:  ... js te mam rt :blush: ... sam še men odgovor :P 

 

pred eno uro, Snecer pravi:

močnejši kawasaki tudi butne

globoka :worship:

...

res pa je, da v teli temi mešamo jabćke in jagode .... vse butne ... edino s čim se primerja ta butn z drugim butnom .. 

upam, da sem dovolj jasno povedu :huh: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam @Zivnorcdj povej, a potem Versys sune, pa ne se jezit, samprašam :P

 

In seveda ker se resno pogovarjamo se bom oprl na naslednji tvoj stavek, citiram:

"Na pamet rečem, da pri 650 ccm in 70 KM ima dvovaljnik uporabno območje od 3500 do 8000 1/min., štirivaljnik pa od 1500 do 10000 1/min (govorim na pamet). Zato dvovaljnik bolj potegne pri nižjih obratih kot štirivaljnik. "

konec citata

 

kar pomeni da je dvovaljnik popolnoma neuporaben pri 1000 obratih (se pa fino trese) in zato manj "sune" kot štirivaljnik pri istih obratih :P 

in ker sem še bolj resen, bom še 1x še bolj resno napisal:

650ccm Versys bolj malo sune. :P

 

  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Zivnorc pravi:

...

Mešate hruške s paradajzi. Začeli ste primerjati neprimerljive motorje, kateri bolj sune.

Pri istih obratih, istih kubikih in isti največji končni motorni moči ima dvovaljnik večji navor kot štirivaljnik.

Zato dvovaljnik bolj potegne pri nižjih obratih kot štirivaljnik.

...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, DAMI34 pravi:

kar pomeni da je dvovaljnik popolnoma neuporaben pri 1000 obratih (se pa fino trese) in zato manj "sune" kot štirivaljnik pri istih obratih :P 

 

DA!

Dvovaljnik se pri teh obratih fino trese, štirivaljnik pa muka.....in dvovaljnik se trese do tistega začetka UPORABNEGA OBMOČJA OBRATOV, štirivaljnik pa MUKA do tistih obratov. Obema pa je MUKA priti do tistih obratov. In ko prideta do tistih obratov (3000 1/min), dvovaljnik mnogo bolj POTEGNE, SUNE, RUKNE, BUTNE kot štirivaljnik...in to traja do recimo 7000 1/min, ko se krivulja na grafu moči dvovaljnika prevesi navzdol (navor se prevesi še prej) ... medtem, ko ima krivulja moči na grafu štirivaljnika vrh pri recimo 9000 1/min. Obrati še narastejo pri obeh za kakih 10%, vendar je motor brezveze ganjati proti rdečemu območju, ker se agregata bolj kot ne lovita sama s sabo, ker sta največjo moč in navor izkazala že prej.

..in nikomur verjetno ne pade na pamet, da bi vozil v "neuporabnem" območju vrtljajev enega ali drugega adregata.

TO sen napisal samo zato... ker me je prej nekdo zmotil...in pozabil napisati še to..... in se oglašam samo zato, ker si moj prjatu :blush: ...in te imam rad :004:love1:, čeprav si provokator2  :panic:

 

... zdaj se pa res umikam.

Amen.

... moderatorja te rubrike pa prosim, da primerno  (tapametno... tisti brez čustvenih izlivov  :P ) vsebino tega posta prilepi mojemu prejšnjemu

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa ste od cenjenega forumskega kolega živganorca dobili odličen primer, kako bi morali zgledat prispevki na forumu...  Predvsem naj bo to merilo najbolj dejavnim članom z moderatirji vred, ki so v parih letih z enovrstičnimi podjebavanji uspeli forum pripeljat na dno, ter dobesedno odgnat večino, ki je imela karkoli pametnega napisat. Dajmo počasi vsi skupaj preskocit na zgornji slog pisanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, SF pravi:

No pa ste od cenjenega forumskega kolega živganorca dobili odličen primer, kako bi morali zgledat prispevki na forumu...  Predvsem naj bo to merilo najbolj dejavnim članom z moderatirji vred, ki so v parih letih z enovrstičnimi podjebavanji uspeli forum pripeljat na dno, ter dobesedno odgnat večino, ki je imela karkoli pametnega napisat. Dajmo počasi vsi skupaj preskocit na zgornji slog pisanja...

No vidiš, po želji da bi se tak slog pisanja uveljavil, potem sploh ne bi bilo prvega posta, ki je to temo odprl:

ne pozabi da Versys sune....

 

 

in potem ne bi bilo niti te teme, niti nabijanja, niti jokanja nad moderatorji, ostali bi sami kvalitetni in strokovni prispevki, 

recimo, 

da se olje menja hladno,

pa o tlaku v pnevmatiki

jah res...sama kvaliteta, pa nč nabijanja. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi moderator opravil svoje delo in brisal podjebavanja že v originalni temi, prvega posta sploh ne bi bilo...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, SF pravi:

Če bi moderator opravil svoje delo in brisal podjebavanja že v originalni temi, prvega posta sploh ne bi bilo...

čist vsega ne morem in ne smem brisat, ker kdo sem jaz da lahko ocenim ali je sunek versysa za brisat...tudi če bi ga pobrisal, bi nastal jok in stok ter škripanje z zobmi, da borutta ne maram in brišem poste samo izbranim, zato sem raje strokovno pripomnil, da Vesys pač ne sune :P

Poleg tega, bog nedaj da začnem gospoda Žiuganorca brisat v kakih drugih temah, kjer strokovno zapeljuje, mlada...hm..khm...in ker nisem nikomur nič dolžen in ker me nihče nič ne plača, lahko čisto mirno po svoji vesti brišem, premikam, skiciram, radiram in se trudim al pa ne. Lahko pa tut mal nabijam. Ponavadi vračam milo za žajfo. Tako je življenje.

Poleg tega, gospoda, sem 100% prepričan, da nam je vsem sodelujočim nabijačem v tej temi jasna razlika med:

vrstnim dvovaljnikom,

dvovaljnikom v zasnove,

vrstnim 4 valjnikom itd

Prav tako približno vsi vemo, kdaj in kako kateri potegne, ter znamo brati in gledati razne grafe, zato g. Živnorc ni izzumil tople vode, le napisal je strokovno nekaj kar vemo. Verjamem pa ,da mu gre nabijanje na živce, zato pa je napisal kar je napisal.

in mod je odpravil nabijanja v original temi, zato pa je ustvaril drugo temo in vse tja premaknil da lahko tule nabijate/nabijamo!!!

Ali je še kdo drug kaj naredil, da ga pohvalim, razen g Živnorc ki se je res potrudil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Rogerg pravi:

https://m.youtube.com/watch?v=lT027yG7hF4

Kle se vidu kok ta žvau sune :D ni se za igrat z gasom vam rečem :P

 

ta ne vela, k ga je sunu iz visokih obratov :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

No vidiš, po želji da bi se tak slog pisanja uveljavil, potem sploh ne bi bilo prvega posta, ki je to temo odprl:

ne pozabi da Versys sune....

 

 

in potem ne bi bilo niti te teme, niti nabijanja, niti jokanja nad moderatorji, ostali bi sami kvalitetni in strokovni prispevki, 

recimo, 

da se olje menja hladno,

pa o tlaku v pnevmatiki

jah res...sama kvaliteta, pa nč nabijanja. :D

 

Potopisi in fotografiranje ti veliko bolj ležita, kot tehnika in ostale zadeve povezane z motornim kolesom in vožnjo le-tega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Potopisi in fotografiranje ti veliko bolj ležita, kot tehnika in ostale zadeve povezane z motornim kolesom in vožnjo le-tega. 

irelavanten podatek za temo o sunkih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:


kar pomeni da je dvovaljnik popolnoma neuporaben pri 1000 obratih (se pa fino trese) in zato manj "sune" kot štirivaljnik pri istih obratih :P

Moderator, ki uporablja comic sans, je v trenutku 50% manj kredibilen. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, dlicen pravi:

Moderator, ki uporablja comic sans, je v trenutku 50% manj kredibilen. :P

 

ponazarjanje tresenja maj frend..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

 

s čiste nule ga je sunu, se posipam s pepelom, Versače najbolj sune, sem pregledal cel yutube, bolj divjega motorja ki bi sunu (razn Vštrom650, sam mora bit olje hladno menjano) ni.

Žal mi je, če mi kdo da pojočo travico bom pihnu, pa bo videt da je res.

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

s čiste nule ga je sunu, se posipam s pepelom, Versače najbolj sune, sem pregledal cel yutube, bolj divjega motorja ki bi sunu (razn Vštrom650, sam mora bit olje hladno menjano) ni.

Žal mi je, če mi kdo da pojočo travico bom pihnu, pa bo videt da je res.

 

bo treba Markotu predlagat, da zamena, ker njegova tut mau sune, ampak ga pol zwobla :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!