Skoči na vsebino

Sune? Mit ali resnica (nabijanje ali 2cilindra 650 ccm res suneta, pa o 650vs1000)


sesir

Priporočene objave

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

dva valja, inline...sori včasih počnem več stvari hkrati ne pa samo in zgolj "jebem Damija" na MS

ne dami nis zajebal, Ti si mislu l2 z zamakneno gredjo, in pol je to "linijskiV2"

 

 

že ene dvakat nisi trmaril do nezavesti, a si OK?

 

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Cartman pravi:

ne dami nis zajebal, Ti si mislu l2 z zamakneno gredjo, in pol je to "linijskiV2"

 

 

že ene dvakat nisi trmaril do nezavesti, a si OK?

 

:lol1:

ma ne morem se skozi samo z vami igrat, mam tudi drugo delo :P

aja, apol sm zmagu al nism?

je komu že ruknlo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Nearrain pravi:

 A ti doma ne pustijo v zivo trolat in si pol na netu dajes duska?

Smanji dozivljaj. 

:smoke:

 

na, zdej se pa name spraulaš, a nisva več dopisna prijatelja? :P

dj povej, v tvoji bogati karieri si vozil 600ccm xj6 s pospeški lesene zlice, sigurno si vozil tudi versysa in te je sunek presenetil, vsaj za dve lesene žlice, al ne? dj poveej, pliiiis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

na, zdej se pa name spraulaš, a nisva več dopisna prijatelja? :P

dj povej, v tvoji bogati karieri si vozil 600ccm xj6 s pospeški lesene zlice, sigurno si vozil tudi versysa in te je sunek presenetil, vsaj za dve lesene žlice, al ne? dj poveej, pliiiis...

Ta najboljsa pen-frienda sva... mar ne? :smoke:

Sem vozil oba ...Versys lepse  "sune " od XJ600 Diversion. 

Versace ima vec uporabne moci tam kjer jo najveckrat rabis. Pac razlicna konfiguracija agregatov.

BTW: rodil sem se presenecen, tko, da lahko podam samo moje subjektivno mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Nearrain pravi:

Ta najboljsa pen-frienda sva... mar ne? :smoke:

Sem vozil oba ...Versys lepse  "sune " od XJ600 Diversion. 

Versace ima vec uporabne moci tam kjer jo najveckrat rabis. Pac razlicna konfiguracija agregatov.

BTW: rodil sem se presenecen, tko, da lahko podam samo moje subjektivno mnenje

 

Diversion 600 je iz leta (92-2004) in res ni prav primerjati versačeta z njo. :P bolje je narediti primerjavo z XJ6 s diversion ali f diversion ali n. (2009 dalje)

in tole je moje subjektivno mnenje. Noben me ni preveč u rit sunil, sem bil pa kar zadovoljen z vlekom spodaj pri xj6, katera je imela tako napravljen agregat, da je v spodnjih in srednjih obratih lepše vlekla kot pa FZ6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče suvanja .... moram še enkrat poudarit ....

ko daš gas in če se glava ne dotakne trtice, ni noben sunek ... PIKA :ninja: 

..

spet ste me razvrval .. :mad: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

kar se tiče suvanja ....ko daš gas in če se glava ne dotakne trtice, ni noben sunek ... PIKA

Se pravi da tisti, ki imajo na kombinezjonih namontirane grbe, sploh ne morjo met taprauga filinga, če sune al ne...

Sicer je pa 100x bolje da sune, kot pa da vam ga sunejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kmet2 pravi:

Jp le glej da olje zamenjaš hladno,mogoče počaki na zimo da bo res hladno.....pa pazi na svojem brutalnem stromu 650 da te na zadnjega v 4 prestavi ne postavi ,ko malo bolj grobo zavrtiš ročico plina,     sej veš ,dvovaljnik sune v ovinku ,sploh 650 da prvo kolo odlepi in zavo la hahaha boga mati,kaj jaz to od expertov berem hahaha

Samo največji naivnež bi pričakoval, da boš karkoli razumel. In si zopet dokazal, da ti je motoroznanstvo zelo tuje. 

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

zanimivo je to, da se nekateri zelo radi sklicujete na druge, ko meni ne morete dokazati svoj prav...od stricev iz ozadja, do tega, kdo mi da in ne da prav....sicer bo pa čistka do nadaljnega klonk...nardim novo temo. :P

 

Spet selektivno bereš? Ti poskušamo nekaj dopovedati, pa čeprav vemo, da je zaman. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

 

Ni vse v kubikih in konjih. Je tudi v konfiguraciji vžiga, odzivnosti stroja in prenosu. Cestni civilni mopedi so namerno zadušeni, nekaj zaradi predpisov, nekaj zaradi voznikov. Predvsem zaradi voznikov. Ko TC tlačit na 110HP cestne mašine drugače res nima smisla.

Probaj(te) kdaj kak 450 kubičen MX stroj. KTM SX, Honda CRF, Suzuki RMZ, Yamaha YZF. Me zanima kdo si bo upal trditi da tisto ne sune. Pa je za manj ko pol litra prostornine, pod 60HP... nič od nič. Al pa 300 kubičnega cvajerja, za one ki se res nimajo radi. Mogoče vržem v mix še speedway moped, zgolj 500 kubov in 80HP. Pospešek od 0-100 na peščenem ovalu pa ~ 2 sekundi. Sam ajd, tisto je resna specialka, ne bi pretiraval. Zgoraj naštete pa lahko kupiš vsepovsod.

Nekdo, ki je to navajen vozit z MTS ne bo mel težav. Obratno pa.... znajo biti problemi, nemalo njih. Trditi da rabiš 5000 kubikov, 12 cilindrov in 500 konjev da nekaj konkretno pospeši in je konkretno težko za kontrolirat je smešno. Ja, mopetki s ~ 60HP (al pa tam nekje) so lahko hitri, agresivni in žleht. Sam ne v oni turist kategoriji.

Sprobal kar nekaj endur do 450 kot pripravljen supermoto za dirke...

In butne ja in to kao ful sam kaj ko to le med 30 in 60 pol pa si lahko prižgemo cigaret in uživamo...

Pol edino ttial butne ker skočiš z mesta dva metra višje!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

kul, dobro povedano, si vozil Versysa? A sune? PIsmu kako lahko sune, če se glavni lastnik hvali da v 6 brzini lahko vozi 50km/h. To pomeni da ne sune ampak da ima izredno lepo krivuljo navora, kar je meni osebno veliko bolj všeč od nekih sunkov.

ps. grafki so bili že zdavnaj priloženi.

In če citiram @Borutta...mel sem Sym 250ccm skuter, z enim valjem, fak kok je to sunlo :D (yu mej pikčr mi as stjupi fejs naw)

 

 

stari NAVOR navor sune

lp

Borutt

Preberi tisto mojo prvo objavo. Da ne boš več zavajal in se smešil z nepoznavanjem osnov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

jaooo, ni res, kar sem prebral 60konjski "mopetki" sunejo takoj kot gas odpreš. Majkemi, res bi rad te lastnike videl, ko bi vozili MTS 150konjev(2010)  ki ima on/off efekt, da te vun iz ovinka fukne :P 
 

Zelo se smešiš, ker je očitno, da ne poznaš osnove in, ker zavajaš z nekimi svojimi umotvori. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Borutt pravi:

 

Spet selektivno bereš? Ti poskušamo nekaj dopovedati, pa čeprav vemo, da je zaman. 

sam o sebi v množini pišeš, se ne znaš sam zase postavit?

grafke o motoroznanstvu sem bral še ko si ti cucelj cucal :D si pogledal video, ki ga je Sneci nalepil XJ6 proti ER6?

Tam tam sta, razlike minimalne, enkrat v prid enega agregata (prednosti 2 valjnika) drugič v prid 4 valjnika. Sam prosim, res ne govort o sunkih, ker jih ni, bolj sune tvoja Beta.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

sam o sebi v množini pišeš, se ne znaš sam zase postavit?

grafke o motoroznanstvu sem bral še ko si ti cucelj cucal :D si pogledal video, ki ga je Sneci nalepil XJ6 proti ER6?

Tam tam sta, razlike minimalne, enkrat v prid enega agregata (prednosti 2 valjnika) drugič v prid 4 valjnika. Sam prosim, res ne govort o sunkih, ker jih ni, bolj sune tvoja Beta.

 

Glede na tvoje dosedanje izkazano znanje motoroznanstva se boš še naprej smešil. 

Ti si grafke bral, ko sem se jaz z motorji vozil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Glede na tvoje dosedanje izkazano znanje motoroznanstva se boš še naprej smešil. 

Ti si grafke bral, ko sem se jaz z motorji vozil. 

misliš s takimi mopetki k sunejo a ne, a ne :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, DAMI34 pravi:

misliš s takimi mopetki k sunejo a ne, a ne :D

 

Tud Beta sune žal samo v 30kmh razlike...tvoj pač v 200 kot se pri motorju gleda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, sesir pravi:

Sprobal kar nekaj endur do 450 kot pripravljen supermoto za dirke...

In butne ja in to kao ful sam kaj ko to le med 30 in 60 pol pa si lahko prižgemo cigaret in uživamo...

Pol edino ttial butne ker skočiš z mesta dva metra višje!

Triali imajo zelo odzivne in agresivne mašine. Zato pa skočijo dva metra visoko z mesta. In to pomeni butne. Supermoto stroji tudi hudo letijo. Ni jim pa cilj 300 km/h+ letet, ker sama zasnova motorja tega itak ne dopušča. Različni športi, različni mopedi. Si pa smešen s tem svojim vztrajanjem da konkretno pospešijo samo jurja kubov pa 200KM cestaki. Marsikaj na dveh kolesih se konkretno premakne.

Škoda da nisi nikol probal MX stroja na MX progi. Bi precej manj teoretiziral o čikanju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

.

Škoda da nisi nikol probal MX stroja na MX progi. Bi precej manj teoretiziral o čikanju...

Sprobal...ni blo zame!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, sesir said:

HAHAHA...

Jz zdaj po poškodbi nočem vozit motorja...Pa mi je prijatelj ponujal aprilijo rsv4 aprc...apetiti so seveda bili...versysa pa niti apetita ne bi imel...premalo gre!

Pa kaka tema je to "mit ali resnica" logično,da ne eno ne drugo!

Mit da 60 konjev potegne???

Ja no suzuki rf600r,ki je bil prvi težji motor s katerim sem se več vozil se mi je takrat tudi zdelo,da potegne...ne neki ful a blo za 16letnika kar kul...veš iz 35konjev 125ccm na rf z 100konji...je sunlo prvih nekaj kilometrov...a ko sem peljal cbr900 je rf stal!

Suno pa ni ne eden ne drug!

Nikakor pa to,da motor z manj kot 1000ccm in 180konji sune!!!pa še tu pol ko gledaš kawasaki h2r ali buso turbo ugotoviš,da je še to premalo!

Razen mogoče star superduke 990...pa še to ni da neki na polno sune.oz momentne šuse ima..kak pa bo sunil motor z 60konji pa res ne vem...sploh ker mirodajen podatek pri motorju je 0-200 kmh v kolikšenem času...recimo da govorimo,da sune mora ta čas biti pod 9sekund!Ker drugače ima malo boljši avto že 14.5s...

No in koliko sekund ima ta vaša jajca z jugotovimi konji do 200kmh?

Aja isto ko jugo niti ne doseže 200...:ras:

Pa tuono.. ne pozab te italjanske pra*ice k z mal modificiranja sune..konkretno. To vem brez grafa :D:D 

5 hours ago, sesir said:

In ker sune navor pač voziš vedno blizu blokade....in ta blokada je na v2 ful prehitro!

  Res je hitr. Ni se pa treba vozt lih na blokadi.. na 10500 je blokada, ce ga vozis na 5k k ga zahodis gre po luftu.. sune. Majkemi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Glede na tvoje dosedanje izkazano znanje motoroznanstva se boš še naprej smešil. 

Ti si grafke bral, ko sem se jaz z motorji vozil. 

Jaz nimam pojma o enduriranju,sam sem za tebe znalca lahk profesor,tam kjer se ti voziš s beto se jaz z LT hahaha  kKdaj si pa prišel do motorja brihtol ....prvič si ga videl na policiji,zdej pa vse veš,eden tistih na papirju močen .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

Triali imajo zelo odzivne in agresivne mašine. Zato pa skočijo dva metra visoko z mesta. In to pomeni butne. Supermoto stroji tudi hudo letijo. Ni jim pa cilj 300 km/h+ letet, ker sama zasnova motorja tega itak ne dopušča. Različni športi, različni mopedi. Si pa smešen s tem svojim vztrajanjem da konkretno pospešijo samo jurja kubov pa 200KM cestaki. Marsikaj na dveh kolesih se konkretno premakne.

Škoda da nisi nikol probal MX stroja na MX progi. Bi precej manj teoretiziral o čikanju...

Saj je vse v redu in prav, nekaj poznamo vsi in vemo kako recimo kroska butne...smešno je to, da se je tale tema začela z izjavo kako en Versys butne...to je vse...ostalo so pa klobasanja, pa nekaj resnice :D

 

pred 9 minutami, sayo pravi:

Tale twin  SUNE  da te presune...

cw1116-2017-ducati-1299-superleggera-ima

P.S. vidim odprla se je nova zanimiva DRKALNA tema...

tule me "sune" pa lepota :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo me, sem doma. A sem kej zamudu? :hmm:

No men je versač na jadranki v 3, al pa četrti suvu na zadnje kolo ob grobem pospeševanju. Vam povem je res hud stroj. suva fulll.

 

PS: Na koncu jadranke sva s svizcem pojedla uno čokolado, ki jo je zavil v folijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam...

Dami kak to da si nisi zase nazaj versys kupo bi užival v neizmernem navoru namesto,da si kupil 4cilindraša...No res da imaš ktm a tist je zdaj le za v dvoje al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!